کجا می توانم پول خود را بگذارم؟وجوه متقابل در مقابل صندوق های مبادله ای مبادله

ساخت وبلاگ

بیایید با یک سلب مسئولیت شروع کنیم. علی رغم رفتن به مدرسه تجارت ، هیچ یک از ما در ساحل نشسته ایم که از سرمایه گذاری ها زندگی می کند. بنابراین لطفا ، نظرات ما را با توجه به این نکته در نظر بگیرید. در ستون فعلی ، ما دو وسیله نقلیه متداول را برای سرمایه گذاری در کلاسهای دارایی گسترده کشف می کنیم. آنها صندوق های مبادله ای (ETF) و صندوق های متقابل هستند. این دارایی ها به طور گسترده توسط جراحان پلاستیک و جمعیت سرمایه گذاری نگهداری می شوند. ما گمان می کنیم که بیشتر خوانندگان هر دو این محصولات را در نمونه کارها خود نگه می دارند.

متنوع سازی

کلمه مورد علاقه هر مشاور سرمایه گذاری "تنوع" است. برای کسانی از ما که به طور مرتب با آمار کار می کنیم ، این فقط یک مسئله اندازه نمونه است. پیش بینی های مبتنی بر نمونه های کوچک از جمعیت زیادی مملو از خطا است. با افزایش اندازه نمونه ، ابزار نتیجه گیری افزایش می یابد (از این رو آستانه اهمیت آماری). همین مورد در مورد سرمایه گذاری نیز صادق است. هنگامی که ما یک نمونه کارها از سرمایه گذاری ها را در نظر می گیریم ، هرچه بیشتر نمونه کارها توزیع می شود ، پیش بینی می شود. علاوه بر این ، هرچه نمونه کارها به طور فزاینده ای متنوع شود ، نسبت به نوسانات فردی در بازار مستعد کمتری می شود. این توجیه اصلی برای تنوع است. مشاوران سرمایه گذاری استراتژی را پیشنهاد می کنند که از بسیاری جهات متنوع است. این موارد شامل تنوع جغرافیایی در بخش های اقتصادی و تنوع در تولیدات (اوراق ، سهام ، گزینه ها و غیره) است.

هسته اصلی اکثر استراتژی های مدیریت نمونه کارها ، به حداکثر رساندن پیش بینی از طریق تنوع است. اکثر تحلیلگران آماری نشان می دهند که برای کاهش ریسک از طریق تنوع ، یک نمونه کارها باید بین 25 تا 50 اوراق بهادار که به طور گسترده از سراسر اقتصاد نمونه برداری شده است (صدا آشنا؟) باشد.

با بالغ شدن بازارهای مالی ، محصولات مختلفی برای ارائه تنوع به سرمایه گذاران ظاهر شده اند. این محصولات برای مدیریت پول ، افزایش ارزش سرمایه گذاری و کاهش ریسک هزینه ها را پرداخت می کنند. دو مورد از این استراتژی های متنوع ، صندوق های متقابل و ETF هستند.

صندوق سرمایه گذاری مشترک

وجوه متقابل اولین تلاش برای ارائه محصولات سرمایه گذاری متنوع بود. به جای خرید اوراق بهادار فردی ، سرمایه گذاران می توانند یک سبد اوراق بهادار را برای کاهش ریسک خریداری کنند. هلندی ها اولین صندوق متقابل را در سال 1774 تأسیس کردند. اولین صندوق در خارج از هلند در سال 1868 در لندن (انگلستان) تأسیس شد. از آن زمان ، محبوبیت آنها افزایش یافته است. در پایان سال 2011 ، بیش از 14000 بودجه متقابل در ایالات متحده وجود داشت که ارزش دارایی بیش از 13 تریلیون دلار بود. این 23 ٪ از دارایی های مالی خانوار را نشان می دهد.

وجوه متقابل با مدیریت فعال مشخص می شود. این بدان معنی است که یک مدیر صندوق اوراق بهادار را از گزینه های بی نهایت موجود انتخاب می کند و تعیین می کند که کدام دارایی ها باید در صندوق گنجانده شوند. صندوق سپس گروهی از دارایی ها است که با مبادله معامله می شود. اوراق بهادار توسط مدیر صندوق خریداری و فروخته می شود. در اصل ، سرمایه گذار برای تعیین سبد مناسب اوراق بهادار که در یک نمونه کارها برگزار می شود ، به مدیر صندوق متکی است.

مدیران صندوق برای انتخاب این اوراق بهادار به سرمایه گذاران پرداخت می کنند. هزینه ها را می توان در جلو ، بارگذاری مجدد یا سالانه. هزینه های باربری در زمان خرید سهام در صندوق متقابل به سرمایه گذار پرداخت می شود. در زمان بازخرید سهام ، وجوه با بار برگشت به سرمایه گذار پرداخت می شود. هزینه های مدیریت سالانه تقریباً همیشه تحمیل می شود در حالی که سرمایه گذار مالکیت سهام را در صندوق متقابل حفظ می کند. بیشتر این هزینه ها به ارزش دارایی های تحت مدیریت بستگی دارد. تمام هزینه ها در نهایت یا از اصل موجود برای سرمایه گذاری (جلو بار) یا بازده (هزینه های مدیریت سالانه ، هزینه های باربری) کاهش می یابد. بیشتر وجوه ارزشی را برای سرمایه گذار به عنوان نسبت هزینه کل (TER) در اختیار سرمایه گذار قرار می دهد. این نسبت سرمایه سرمایه گذاری شده را به مدیریت و هزینه ها منحرف می کند.

در بیشتر صندوق های متقابل ، TER بین 0. 5 ٪ تا 2. 5 ٪ متفاوت است. این اغلب به ماهیت صندوق ، محل صندوق و ارزش دارایی های تحت مدیریت توسط هر سرمایه گذار فردی بستگی دارد. درک این نکته بسیار مهم است که این هزینه ها کاهش مستقیم بازده های موجود برای سرمایه گذار است.

به طور خلاصه ، صندوق های متقابل نمایانگر استراتژی است که در آن یک مدیر صندوق سبد اوراق بهادار را خریداری می کند. مدیر در تلاش برای کاهش ریسک از طریق تنوع ، به طور فعال در توزیع این دارایی ها در بخش های مختلف ، کشورها و کلاس های دارایی مشغول است. سرمایه گذار سپس این سبد اوراق بهادار را خریداری می کند. در ازای تخصص مدیر صندوق ، سرمایه گذار معمولاً نسبت سود را به صندوق می پردازد. این پرداخت ها معمولاً بین 0. 5 ٪ تا 2. 5 ٪ از ارزش سرمایه سرمایه گذاری شده را نشان می دهد.

ETF ها رویکرد منفعل تری ارائه می دهند. این تئوری این است که از آنجا که ریسک سرمایه گذاری با تنوع کاهش می یابد ، و تنوع با نگه داشتن اوراق بهادار متعدد در یک نمونه کارها حاصل می شود ، پس تا زمانی که یک نمونه کارها به اندازه کافی متنوع باشد ، هیچ مدیریت فعال لازم نیست. تمام کاری که سرمایه گذار باید انجام دهد این است که سبد کالایی را خریداری کنید که به بهترین وجه کل بازار را تقریبی می کند. همانطور که از بازار قدردانی می کند ، ارزش صندوق قدردانی خواهد کرد و هیچ مدیریت فعال لازم نیست. در نتیجه ، هیچ مدیر صندوق نیازی به انجام کار ندارد و می توان هزینه های مدیریتی را که به سرمایه گذار منتقل می شود ، کاهش داد.

در این سناریو ، مؤلفه مدیریت فعال استراتژی سرمایه گذاری از بین می رود. تمام آنچه لازم است یک استراتژی صریح برای ردیابی یک فهرست معین است. این می تواند یک شاخص جغرافیایی ، یک شاخص مبتنی بر بخش یا یک شاخص بسیار گسترده باشد. سپس صندوق برای شبیه سازی عملکرد سبد کالاهای موجود در آن شاخص کالیبره می شود. برای استفاده گسترده ترین نمونه ، این صندوق می تواند هزاران اوراق بهادار را در خود جای دهد و می تواند عملکرد کل اقتصاد را به طور کلی تقریب دهد!

اولین صندوق از این دست در سال 1989 تأسیس شد ، که از نزدیک شاخص Standard & Poors 500 (سبد اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار آمریکا) را ردیابی کرد. از آن زمان ، این محصولات با محبوبیت منفجر شده اند. در سال 2013 ، بیش از 1500 ETF در ایالات متحده با ارزش کل بیش از 3 تریلیون دلار وجود داشت.

این یک استراتژی مدیریت منفعل بسیار بیشتر است و کاهش متناسب در هزینه ها وجود دارد. TER برای این وجوه بین 0. 05 ٪ تا 1 ٪ متغیر است. این نشان دهنده کاهش نادان در هزینه ها در مقایسه با بودجه فعال است.

آیا برای مدیریت فعال ارزش وجود دارد؟

این سؤال اصلی را برای مشاوران مالی و سرمایه گذاران ایجاد می کند. همچنین این بحث و گفتگوهای حل نشده را هم از نظر عملی و هم از نظر دانشگاهی نشان می دهد. درجه ای که مدیریت فعال می تواند از بازار بهتر عمل کند ، مشخص نیست اما افزایش بورس تحصیلی شروع به ظهور می کند.

اکنون مطالعات متعددی وجود دارد که نشان می دهد ، پس از هزینه ها و هزینه ها ، وجوه متقابل به عنوان یک کلاس طی 20 سال گذشته بازار را تحت تأثیر قرار داده است. این نشان می دهد که انحراف سرمایه به دور از سرمایه گذاری به سمت مدیران پول ، بازده سرمایه گذاران را کاهش داده است. این به وضوح برای هر صندوق متقابل فردی اینگونه نیست. مشهورترین نمونه این امر برکشایر هاتاوی خواهد بود. این در اصل سبد دارایی است که توسط وارن بافت متعلق و اداره می شود. در طی یک دوره 25 ساله ، این دارایی پس از هزینه های مدیریت بیش از 21 ٪ بازده سالانه را بدست آورد. با این حال ، هنگامی که به عنوان یک کلاس مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت ، صندوق های متقابل تمایل به از بین بردن ارزش نسبت به بازار دارند.

دلیلی وجود دارد که انتظار داشته باشیم ETF نقش مهمی در این فضا داشته باشد. آنها از نظر کاهش ریسک با هزینه مدیریت بسیار کمتری ، همان مزایا را ارائه می دهند. علاوه بر این ، هزینه های معاملات به راحتی درج شده و شفافیت کلاس دارایی در صندوق اغلب بیشتر است. ما گمان می کنیم این یک عامل مهم در تکثیر سریع ETF است.

چکار کنم؟

هر سرمایه گذار باید در مورد بهترین دارایی ها تصمیم بگیرد. این تصمیمات به عوامل شخصی و حرفه ای بی شمار بستگی دارد. سه ویژگی اصلی این محصولات وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

عامل اول این است که هم صندوق های متقابل و هم ETF استراتژی های کاهش ریسک هستند. آنها به دنبال کاهش احتمال از دست دادن سرمایه از طریق تنوع هستند. ویژگی دوم نقش مدیریت فعال است. در صندوق های متقابل ، مدیریت فعال معمولاً یک ویژگی برجسته است در حالی که در ETF ها نیست. هر سرمایه گذار باید ترجیح خود را ارزیابی کند. ما پیشنهاد می کنیم که شواهد در حال ظهور برای تخفیف نقش برای مدیریت فعال وجود دارد. ویژگی سوم هزینه ها است. همه وسایل نقلیه متنوع ، هزینه های مدیریتی دارند. اینها معمولاً در محصولات منفعلانه مدیریت شده به طور قابل توجهی پایین تر هستند (به عنوان مثال ، ETF). با این حال ، محصولات جدید به طور مداوم در حال ظهور هستند و هر سرمایه گذار باید این هزینه ها را با دقت در نظر بگیرد.

ما همه پاسخ ها را نداریم ، اما نقش تنوع ، هزینه ها و بازده ها باید تصمیم را برای سرمایه گذاری تنظیم کند. و امیدواریم ستون بعدی از ساحل نوشته شود!

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 28 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 22:51