نسبت اهرم برای بانک ها

ساخت وبلاگ

leverage ratio for banks

نسبت اهرم برای بانک ها نسبت کل سرمایه در بانک ها و دارایی های آنها است. این نسبت است که به وضوح وضعیت مالی بانکها و همچنین ارزش اعتبار آن را پیش بینی می کند. سرمایه گذاران می توانند از این نسبت استفاده کنند تا در مورد سرمایه گذاری که در بانک ها انجام می شود یا خیر ، تصمیم بگیرند.

250+ دوره آنلاین |40+ پروژه |1000+ ساعت |گواهینامه های قابل تأیید |Access Lifetime 4. 9 (84،141 رتبه بندی)

نسبت اهرم برای بانک ها محاسبه می شود تا وضعیت مالی بانک را بشناسد که سرمایه گذاران همچنین می توانند قبل از سرمایه گذاری نسبت اهرم را بررسی کنند. نسبت اهرم با تقسیم سرمایه توسط دارایی های تلفیقی محاسبه می شود. این فرایند یافتن این نسبت برای برجسته کردن تأثیر اهرم بانک از نظر دارایی های آن انجام شده است. دارایی های مورد استفاده برای محاسبات عمدتاً دارایی های درجه یک به معنای دارایی هایی هستند که به راحتی در یک دوره زمانی خاص قابل انحلال هستند. بنابراین این به ما کمک می کند تا در صورت بروز هرگونه بحران مالی ، شایستگی بانک را درک کنیم. دارایی هایی که در محاسبه نسبت اهرم مورد استفاده قرار می گیرند باید بتوانند بلافاصله در تجارت استفاده شوند.

دانلود ارزش گذاری شرکت ، بانکداری سرمایه گذاری ، حسابداری ، ماشین حساب CFA و دیگران

هدف از نسبت اهرم برای بانک ها

نسبت اهرم به طور کلی توسط سرمایه گذاران و آیین نامه های بانکی که به نمایندگی از بانک کار می کنند استفاده می شود. نسبت اهرم به سرمایه گذاران نشان می دهد که در صورت بروز بحران مالی ، بانک قادر به بازپرداخت تمام حق الزحمه خود خواهد بود یا نه ، زیرا این یک نگرانی برای سرمایه گذاران که پول خود را سرمایه گذاری می کنند ، است. نسبت اهرم به معمولی ها کمک می کند تا سرمایه را محدود کند و آنها ممکن است سعی کنند دارایی های تلفیقی خود را افزایش دهند تا این نسبت را که ایده آل برای یک وضعیت مالی سالم است ، جبران کنند. نسبت اهرم نسبت بین سرمایه و دارایی های تلفیقی است که این دارایی های تلفیقی بیشتر دارایی های مایع هستند که در صورت اضطراری به راحتی به پول نقد تبدیل می شوند. بنابراین برای بانک ها بسیار مهم است که تمام محاسبه نسبت مربوط به اهرم را با دقت انجام دهند.

انواع نسبت اهرم برای بانک ها

سه نوع نسبت اهرم برای بانک ها وجود دارد که یکی از آن بدهی است که دیگری نسبت بدهی به سهام و نسبت پوشش مورد علاقه است.

1. نسبت بدهی

نسبت بدهی با تقسیم کل بدهی ها با سهام کل سهامداران محاسبه می شود. بنابراین این نسبت را نشان می دهد که می گوید آیا این شرکت به اندازه کافی قادر است در مقایسه با کل سهامداران با بدهی ها مقابله کند.

2. نسبت بدهی به سهام

نسبت بدهی به عدالت نشانه ای است که نشان می دهد یک شرکت می تواند از بدهی یا حقوق صاحبان سهام خود تأمین کند. این نسبت است که مقایسه ای بین بدهی و حقوق صاحبان سهام است. نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام می گوید که آیا شرکت به بدهی یا عدالت وابسته است. اگر در یک بانک نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام بالاتر از 1 باشد ، گفته می شود که این شرکت بیشتر بدهی می گیرد و نه صدور سهام در بازار سهام و اگر نسبت بدهی به سهام کمتر از 1 باشد ، فرض بر این است که شرکت استتأمین مالی خود را از حقوق صاحبان سهام بیشتر از پرداخت بدهی.

3. نسبت پوشش بهره

نسبت پوشش بهره با تقسیم درآمد قبل از مالیات و بهره با هزینه های بهره بانک محاسبه می شود. در هر بانکی ، بهره یکی از مؤلفه های اصلی است و بنابراین محاسبه و بررسی نسبت پوشش بهره قبل از سرمایه گذاری بسیار مهم است. بانکها باید بتوانند کل هزینه بهره را پوشش دهند و بنابراین این نسبت نقش مهمی در این امر ایفا می کند.

نسبت اهرم در مقابل نسبت سرمایه Tier 1

  • در نسبت اهرم ، کل سرمایه با کل دارایی های تلفیقی تقسیم می شود تا وضعیت مالی شرکت را پیدا کند ، در حالی که نسبت سرمایه Tier 1 به گونه ای است که با تقسیم سهام و سرمایه با کل دارایی های ریسک وزنی محاسبه می شود.
  • نسبت اهرم نشان می دهد که آیا این بانک پتانسیل برخورد با سرمایه در مکاتبات با دارایی های خود را دارد ، در حالی که نسبت سرمایه Tier 1 توانایی مالی بانک را با توجه به کل دارایی های وزنی مرتبط با ریسک خود به تصویر می کشد.
  • در مورد محاسبه نسبت اهرم ، از دارایی های تلفیقی استفاده می شود در حالی که در مورد نسبت سرمایه ردیف 1 از دارایی های دارای ریسک وزنی استفاده می شود. نسبت سرمایه Tier 1 با طبقه بندی اول دارایی ها محاسبه می شود و ریسک وزنه بردار آن طبق هنجارهای بانکی فرض می شود دارایی به نام پول نقد وجود دارد و خطر وزنه برداری آن 0 ٪ است در حالی که اگر دارایی یک وام مسکن باشد ، خطر وزنه برداری آن می تواند بیشتر باشداز 50 ٪بنابراین نسبت سرمایه ردیف 1 نوع عجیب و غریب است.

محدودیت نسبت اهرم برای بانک ها

  • نسبت اهرم ابزاری بسیار مفید است اما گاهی اوقات انجام محاسبه دقیق بسیار دشوار است
  • نسبت اهرم به کل دارایی ها و کل سرمایه نیاز دارد که گاهی اوقات به درستی در ارقام دشوار است.
  • امروزه سرمایه گذاران و تنظیم کننده ها بسیار مشتاق هستند که نسبت اهرم بانک ها را بدانند و درک کنند زیرا اینها همچنین یکی از عوامل مهمی هستند که نقش اساسی دارند.
  • اگر محاسبه نسبت به درستی انجام شود ، وضعیت مالی می تواند گمراه کننده باشد.
  • کارشناسان موظفند این کار را استخدام و مرتب کنند زیرا این نسبت یکی از عوامل تعیین کننده سرمایه گذاران خواهد بود.
  • در برخی از بانک ها ، تنظیم کننده ها می توانند برخی اقدامات غیرقانونی را برای نشان دادن نسبت اهرم خود کمتر ارائه دهند زیرا می خواهند نشان دهند که دارایی ها بالاتر از پایتخت هستند اما این عمل همیشه برای سرمایه گذاران بی گناه خوب نیست.

نتیجه

نسبت اهرم برای بانک ها بسیار مهم است که برای سرمایه گذاران و همچنین برای تنظیم کننده ها پیدا شود. این یک عامل تعیین کننده است که به سرمایه گذاران و همچنین تنظیم کننده ها کمک می کند تا سرمایه گذاری را بر اساس این نسبت تصمیم بگیرند. این نسبت نشان می دهد که آیا وضعیت مالی بانک برای دارایی های خود که بیشتر دارایی های نقدی برای پوشاندن سرمایه هستند یا خیر ، مناسب است. این محاسبه باید بسیار با دقت انجام شود زیرا ممکن است بسیاری از کسانی که از نظر مالی با بانک در ارتباط هستند تأثیر بگذارد.

مقالات توصیه شده

این یک راهنمای برای اهرم نسبت به بانک ها است. در اینجا ما در مورد معرفی و انواع نسبت اهرم به همراه محدودیت نسبت اهرم برای بانک ها بحث می کنیم. همچنین ممکن است برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله های زیر نگاه کنید -

آموزش ارزیابی تجارت (16 دوره) 16 دوره آنلاین |80+ ساعت |گواهی قابل تأیید تکمیل |دسترسی به طول عمر 4. 5

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 30 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:06