Fork Hard Fork Ethereum با مسائل فنی و حمله به پخش مجدد ، از زمان لیست 90 ٪ مخزن می شود

ساخت وبلاگ

Ethereum’s PoW hard fork struggles with technical issues and replay attack, tanks 90% since listing

ETHW بیش از 70 درصد افزایش یافت و از 35. 4 دلار در صبح 15 سپتامبر به 60. 68 دلار پس از ادغام رفت. این نشانه خوبی برای آینده Ethpow بود. با این حال ، باید به یاد داشته باشید که وقتی برای اولین بار در CoinmarketCap ذکر شد ، ETHW تقریباً 139 دلار ارزش داشت. بنابراین ، با وجود تجمع قیمت اخیر ، ETHW جایی در نزدیکی زمان خود نبود.

پس از سالها پیش بینی ، ادغام اتریوم سرانجام در تاریخ 15 سپتامبر به صورت زنده انجام شد. انتقال شبکه از مکانیسم اجماع اثبات کار گرسنه به کار همتای اثبات کننده انرژی خود بدون هیچ گونه سکسکه ای انجام شد. در نتیجه ، استفاده از قدرت کلی اتریوم در حال حاضر در سالانه 2600 مگاوات در سال است که مبلغ ناچیز در مقایسه با 23 میلیون مگاوات ساعت قبل از ادغام است.

مقالات توصیه شده

The Game of Thrones effect: How fantasy TV took centre stage in 2022

The Game of Thrones Effect: چگونه تلویزیون فانتزی در سال 2022 مرحله مرکزی را پشت سر گذاشت

25 دسامبر 2022 IST 5 دقیقه (ها) خوانده شده

View | The 48th GST Council meeting was a disappointing affair

مشاهده |48 مین جلسه شورای GST یک امر ناامید کننده بود

25 دسامبر 2022 IST 5 دقیقه (ها) خوانده شده

Year ender 2022 | SBI, ICICI and other large banks rise like the phoenix

سال Ender 2022 |SBI ، ICICI و سایر بانک های بزرگ مانند ققنوس بلند می شوند

23 دسامبر 2022 IST 3 دقیقه (ها) خوانده شده

Omicron New Variant در هند: کشورهای پرخطر تا چه

22 دسامبر 2022 IST 5 دقیقه (ها) خوانده شده

با این حال ، سوئیچ به POS خبر بدی برای معدنچیان ETH بود که پس از ادغام فعالیت های استخراج معدن منسوخ شده ، جریان عمده درآمد را از دست دادند. برای جلوگیری از خسارات مالی ، برخی از معدنچیان ETH تجهیزات معدن خود را برای کار بر روی سایر blockchains POW مانند Ravencoin ، Ethereum Classic و Ergo قرار می دهند. گروه دیگری از افراد تصمیم گرفتند بعد از ادغام ، ETH را ادامه دهند و به طور مؤثر یک چنگال سخت از شبکه ایجاد کنند.

این مجموعه جدید از شبکه Ethereum با نام Ethpow ، با ETHW به عنوان رمزنگاری بومی خود لقب گرفت. با این حال ، این شبکه به لطف مشکلات فنی قابل توجهی ، شروع به کار کامل نکرده است. از آن زمان قیمت ETHW نیز مخزن شده است ، و آینده چنگال Pow Hard Dicey به نظر می رسد.

ETHW بیش از 70 درصد افزایش یافت و از 35. 4 دلار در صبح 15 سپتامبر به 60. 68 دلار پس از ادغام رفت. این نشانه خوبی برای آینده Ethpow بود. با این حال ، باید به یاد داشته باشید که وقتی برای اولین بار در CoinmarketCap ذکر شد ، ETHW تقریباً 139 دلار ارزش داشت. بنابراین ، با وجود تجمع قیمت اخیر ، ETHW جایی در نزدیکی زمان خود نبود.

از همه بدتر ، پس از افزایش قیمت کوتاه آن ، ETHW یک مارپیچ شدید رو به پایین را آغاز کرد و سرانجام در زمان نوشتن به 5. 01 دلار رسید. این کاهش 36. 86 درصدی در 24 ساعت گذشته و 96 درصد از دست دادن ارزش از زمان لیست اولیه آن است.

یکی از دلایل اصلی Ethw Nosedive شناسه زنجیره ای آن است. این شماره به عنوان شناسه منحصر به فرد شبکه عمل می کند و به Blockchains کمک می کند تا دارایی های زنجیره ای را ردیابی و کنترل کند. توسعه دهندگان در پشت EthPow شناسه زنجیره ای 10001 را انتخاب کرده بودند که در حال حاضر توسط Bitcoin Cash TestNet استفاده می شود.

در نتیجه ، چندین کاربر پس از زندگی زنده ، گزارش مشکلات دسترسی به شبکه را آغاز کردند."چگونه به ETH من دسترسی پیدا کنم؟ من سعی کردم این زنجیره جدید را به Metamask اضافه کنم ، اما این کار نمی کند!"گفت: یک فرد در یک توییت. سایر کاربران خاطرنشان کردند که داشتن همان شناسه زنجیره ای نیز می تواند به حملات پخش مجدد منجر شود.

"MetaMask می گوید: شبکه با ID زنجیره ای 10001 ممکن است از نماد ارزی متفاوت (BCHT) نسبت به نمونه ای که وارد کرده اید استفاده کند. لطفاً قبل از ادامه تأیید کنید. برای حمله مجدد LMAO آماده شوید. آیا شما بچه ها حتی می دانید چه کاری انجام می دهید؟ "

این حملات معمولاً در حین چنگال های سخت اتفاق می افتد و اگر هر دو شبکه دارای یک شناسه زنجیره ای یکسان باشند ، آسان تر می شوند.

مطمئناً ، Blocksec ، یک شرکت امنیتی blockchain ، حادثه ای را تأیید کرد که در آن یک بهره برداری از پخش مجدد باعث شد تا 200 نشانه اتیو توسط یک مهاجم سیفون شوند. این شرکت در پست متوسط خود نوشت: "در شانزدهم سپتامبر 2022 ، ما تشخیص دادیم که برخی از مهاجمان با پخش مجدد پیام (به عنوان مثال ، Calldata) زنجیره POS در Ethereumpow (با نام زنجیره POW) با موفقیت تعداد زیادی از ETHW را برداشت کردند."طبق یافته های خود ، هکر برای اولین بار 200 وات را از طریق پل Omni منتقل کرد. آنها سپس همان Calldata را در زنجیره POW دوباره پخش کردند و 200 ETHW اضافی دریافت کردند.

تیم EthPow همچنین این حادثه را تصدیق کرده است اما اظهار داشت که این یک آسیب پذیری شبکه نبود بلکه در پل Omni قرار دارد. آنها همچنین گفتند که آنها از هر طریق با Devs Bridge تماس گرفته و آنها را از خطرات مطلع کردند "، و افزودند که" پل ها باید به درستی زنجیره ای واقعی پیام های زنجیره ای را تأیید کنند. "

آنچه در اینجا عجیب است این است که در روزهای منتهی به The Merge صحبت های زیادی در مورد شناسه زنجیره ای وجود داشت. بسیاری از کاربران متوجه شدند که ETHPoW از همان شناسه زنجیره ای شبکه اصلی اتریوم استفاده می کند. با این حال، Chandler Guo، یکی از ماینرهایی که ابتکار عمل هارد فورک را رهبری می کند، به کاربران اطمینان داد که توسعه دهندگان پروژه پس از The Merge، شناسه زنجیره را تغییر خواهند داد.

"شناسه زنجیره ای برای ETHW 10001 است که ما آن را در حساب توییتر خود منتشر خواهیم کرد. کدی که در نظرات بالا ذکر کردید باید حفظ شود زیرا شناسه زنجیره 1 برای اعتبارسنجی داده های زنجیره برای بلوک ها قبل از ادغام و همه داده های زنجیره بعد از آن مورد نیاز است. ادغام زنجیره ID 10001 خواهد بود."

دلیل انتخاب 10001 به عنوان شناسه زنجیره ناشناخته است. با این حال، پس از انتشار ETHPoW، کاربران متوجه شدند که این شناسه زنجیره ای است که توسط شبکه آزمایش بیت کوین کش استفاده می شود.

یکی دیگر از دلایل احتمالی سقوط می تواند کمبود ماینرها و عدم سوددهی باشد. در حال حاضر، ETHPoW دارای قدرت هش 29. 98 ترا هش در ثانیه (TH/s) است. هاشرت عملکرد و قدرت کلی ماینرها را در یک شبکه منعکس می کند.

در مقابل، هش ریت اتریوم قبل از ادغام حدود 867 ترا هش در ثانیه (TH/s) بود. علاوه بر این، Ethereum Classic، یک نسخه PoW قدیمی‌تر اتریوم، پس از ادغام، 243 TH/s افزایش یافت. این نشان می دهد که ماینرها به جای پشت سر گذاشتن هارد فورک ETH PoW به دنبال پشت سر گذاشتن دیگر شبکه های PoW هستند.

یکی از دلایل این امر می تواند عدم سوددهی باشد. طبق مقاله ای توسط The Defiant، درآمد استخراج کنندگان ETHW در مقایسه با زمانی که اتریوم را استخراج می کردند، 90 درصد کمتر است. و تا زمانی که قیمت ETHW به کاهش خود ادامه دهد، این موضوع برای ETHPoW باقی خواهد ماند.

هدف ETHPoW فراهم کردن سرپناه مالی برای معدنچیان بود زیرا The Merge سکوهای ماینینگ آنها را منسوخ کرد. با این حال، با توجه به کاهش قیمت ها و مشکلات فنی، به نظر می رسد که ماینرها به سمت بلاک چین های اثبات شده PoW مهاجرت می کنند که در حال حاضر وجود دارند. این که آیا توسعه دهندگان پشت بلاک چین مرتد می توانند اوضاع را تغییر دهند یا خیر، فقط زمان می تواند بگوید.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 31 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:12