درباره گزارش های حل و فصل

ساخت وبلاگ

تسویه حساب جزئیات اعتبار و بدهی های سطح معاملات بین شما و گوگل. آنها ممکن است شامل بازپرداخت ، جذابیت ها ، کمیسیون ها و موارد دیگر مربوط به فعالیت شما در خرید در Google باشند.

این مقاله آنچه را که می توانید در گزارش های تسویه حساب و نحوه استفاده از آنها پیدا کنید ، توضیح می دهد.

چگونه کار می کند

کلیه کاربران مرکز بازرگان با نقش تحلیلگر پرداخت می توانند گزارش های تسویه حساب را در بخش "پرداخت" حساب شما مشاهده و بارگیری کنند.

می توانید لیست گزارش های تسویه حساب خود را در بخش "شهرک" از برگه "پرداخت" در حساب مرکز بازرگان خود مشاهده کنید.

برای مشاهده و بارگیری طیف وسیعی از گزارش های تسویه حساب برای محدوده تاریخ خاص در قالب CSV:

 1. در بالای لیست شهرک ها ، روی نماد فیلتر کلیک کنید.
 2. محدوده تاریخ مورد نظر خود را برای مشاهده گزارش انتخاب کنید.
  • تمام تاریخ ها و زمان های گزارش حل و فصل از PST استفاده می کند.
  • حداکثر محدوده زمانی برای بارگیری CSV یک ماه است.
 3. روی بارگیری کلیک کنید.
 4. برای مشاهده و بارگیری یک گزارش تسویه حساب خاص:
  • روی شناسه حل و فصل کلیک کنید.
  • در برگه "معاملات" ، روی بارگیری کلیک کنید.

توجه: هنگام مشاهده گزارش ها در حساب مرکز بازرگان خود ، فقط یک زیر مجموعه از داده ها را پیدا خواهید کرد. اگر یک گزارش CSV را بارگیری کنید ، تمام اطلاعات مفصل را در جداول زیر پیدا خواهید کرد.

زمینه های گزارش تسویه حساب

جزئیات انتقال

زمینه های زیر به شما نمای سطح بالایی را در مورد جزئیات سطح معامله به شما می دهد. این ابزار اصلی آشتی مالی برای شما است تا آنچه را که گوگل می گوید با آنچه در واقع در ورود به سیستم راه حل پرداخت انتخاب شده خود برای پرداخت های بانکی یا راه حل پرداخت ارائه شده است ، مقایسه کنید.

توجه: برای نقشه برداری گزارش تسویه حساب مرکز بازرگان خود بر روی نمونه ارائه شده توسط راه حل پرداخت خود ، ویژگی Google_Order_ID را به Reporting_id (در گزارش تسویه حساب PSP تولید شده) پیوند دهید. معاملاتی که از طریق ارائه دهنده خدمات پرداخت پردازش شده اند ، مقدار transfer_id را خالی نشان می دهد.

یادت باشه

اگر قسمت شناسه خالی باشد ، مبلغ مربوط به آن رویداد هنوز حل نشده است. این ممکن است اتفاق بیفتد که مبلغ موعد هنوز پرداخت نشده باشد یا تعادل منفی باشد (شما به Google مدیون هستید).

جزئیات معامله

زمینه های زیر خرابی های مفصلی در مبلغ مرتبط با پرداخت ارائه می دهند. در صورت نیاز به جزئیات بیشتر برای اهداف آشتی ، این مورد استفاده می شود یا می خواهید درک کنید که چگونه گوگل مقادیر پرداخت را محاسبه می کند.

منطقه زمانی مرتبط با تاریخ و زمان در قالب نام ، به عنوان مثال America/LOS_ANGELES.

معاملات_نوع مقادیر ممکن

نوع_تراکنششرح
سفارشاین رویداد تراکنش با هزینه سفارش همراه است.
سفارش بازپرداختاین رویداد تراکنش با بازپرداخت یا بازپرداخت جزئی که در اصل با یک سفارش مرتبط است مرتبط است.
واژگونیاین رویداد تراکنش با هزینه های کمیسیون (معمولاً با سفارشات مرتبط است) همراه است.
بازپرداخت برگشتیاین رویداد تراکنش با برگشت به هزینه‌های کمیسیونی که قبلاً شارژ شده‌اند (معمولاً با بازده مرتبط است) همراه است.
معامله هزینه حمل و نقل برگشتاین رویداد تراکنش با هزینه ارسالی که Google از طرف تاجران برای تسهیل حمل و نقل برای مشتری برای بازگرداندن محصولات به تاجر دریافت می‌کند، مرتبط است.
موضوع بازپرداخت و جایگزینی مربوطهاین رویداد تراکنش با سناریویی مرتبط است که در آن خدمات مشتری Google بازپرداخت و جایگزینی را از طرف تاجر برای مشتری صادر می‌کند.

مقدارهای ممکن مقدار_type

 • مورد آسیب دیده است (به عنوان مثال، شکسته، تراشه، شکسته و غیره).
 • مورد معیوب است (به عنوان مثال، بدون علائم آسیب خارجی، کیفیت پایین تر از حد انتظار، کار نمی کند و غیره).
 • اقلام منقضی شده است (به عنوان مثال، غذا یا نوشیدنی که تاریخ انقضای آن پس از دریافت گذشته است).
 • کالای ارسالی با آنچه مشتری سفارش داده مطابقت ندارد.
 • برای سرویسی که برآورده نشده بود، هزینه ای از مشتری دریافت شد. به عنوان مثال، مشتری هزینه حمل و نقل سریعتر را پرداخت کرد، اما مرسوله دیر دریافت شد.
 • هزینه زیادی از مشتری دریافت شد (مثلاً مغایرت مالیاتی).
 • مشتری کالا را در سفارش خود دریافت نکرد.
 • محموله باید تحویل داده می‌شد، اما تاجر به Google اطلاع نداد که سفارش ارسال شده است و شرکت مخابراتی و شناسه ردیابی را ندارد.
 • محموله قابل تحویل نیست یا به عنوان بازگشت به فرستنده علامت گذاری شده است.
 • تاجر بر اساس خط‌مشی Google، بازگشتی را پردازش نکرد.
 • این یک سفارش جایگزین برای سفارشی است که آسیب دیده یا مفقود شده است اما در ابتدا فروش یا تبلیغی داشته است.

value_description مقادیر ممکن

مقدار_شرحشرح
کسر مالیاتاین مبلغی است که برای اهداف مالیات بر درآمد نگهداری می شود و در شرایط نادر استفاده می شود.
اصلیقیمت مورد یک محصول برای یک سفارش.
تعدیل اصلیاصلاح قیمت یک کالا
هزینه ارسالهزینه ارسال محصول به مشتری.
بازرگان مالیات فروش را حواله کردمبلغ مالیات فروش که بازرگان مسئول پرداخت آن است.
ارتقاء تجاریمبلغ تخفیف برای تبلیغات ارائه شده توسط تاجر.
مالیات بر تبلیغات تجاریمیزان مالیات مربوط به تخفیف به دلیل ارتقاء.
بازپرداخت اصلیقیمت کالای کالایی که به مشتری بازپرداخت می شود.
کمیسیونمبلغ کمیسیون برای این کالا بر اساس دسته کمیسیون.
کمیسیون تعدیلاصلاح در کمیسیون برای یک محصول که در حال تحقق است.
کمیسیون هزینه حمل و نقلکمیسیون مربوط به هزینه حمل و نقل.
بازپرداخت کمیسیونمبلغ کمیسیون بازپرداخت به بازرگان (معمولاً هنگام بازپرداخت یک کالا به مشتری استفاده می شود ، سپس کمیسیون به بازرگان نیز بازپرداخت می شود).
مورد آسیب دیده یا نقصبازپرداخت صادر شده توسط خدمات مشتری Google به نمایندگی از بازرگان به مشتری هنگامی که موردی که سفارش داده اند آسیب دیده یا نقص داشته باشد.
آسیب دیدهبازپرداخت صادر شده توسط خدمات مشتری Google به نمایندگی از بازرگان به مشتری هنگامی که موردی که سفارش داده اند آسیب دیده ، نقص یا منقضی شده است.
مورد منقضی شدبازپرداخت صادر شده توسط خدمات مشتری Google به نمایندگی از بازرگان هنگامی که مشتری کالایی را که منقضی شده است دریافت کرده است.
قطعات نقص یا گمشده موردبازپرداخت صادر شده توسط خدمات مشتری Google به نمایندگی از بازرگان هنگامی که مشتری موردی را دریافت کرد که قطعات معیوب یا گمشده است.
مورد نادرست ارسال شدهبازپرداخت صادر شده توسط خدمات مشتری Google به نمایندگی از بازرگان هنگامی که مشتری محصولی متفاوت از آنچه انتظار می رود دریافت کرد.
بسته دیر تحویل داده شدبازپرداخت صادر شده توسط خدمات مشتری Google به نمایندگی از بازرگان هنگامی که بسته خیلی دیر تحویل داده می شود.
مورد گمشدهبازپرداخت صادر شده توسط خدمات مشتری Google به نمایندگی از بازرگان هنگامی که مشتری موردی را دریافت نکرد.
مورد یا بسته از دست رفتهبازپرداخت صادر شده توسط خدمات مشتری Google به نمایندگی از بازرگان هنگامی که مشتری بسته یا موردی را دریافت نکرد.
بسته بندی گمشدهبازپرداخت صادر شده توسط خدمات مشتری Google به نمایندگی از بازرگان هنگام از دست دادن بسته.
خرابی تحویل یا بازگشت به حکبازپرداخت صادر شده توسط خدمات مشتری Google به نمایندگی از بازرگان هنگام تحویل کالا به مشتری یا بازگشت به فرستنده.
موضوع بازپرداخت و جایگزینی مربوطهمبلغ بازپرداخت شده توسط خدمات مشتری به دلیل مشکل سفارش ، یا بازپرداخت به بازرگان صادر شده هنگامی که Google یک خدمات مشتری را بازپرداخت می کند (برای جزئیات بیشتر ، ستون "نوع معامله" را بررسی کنید).
قیمت نادرست شارژ شده استاین نشان می دهد که قیمت اشتباه در موارد نادر شارژ شده است.
بازگشت به موقع پردازش نشودبازپرداخت صادر شده توسط خدمات مشتری Google به نمایندگی از بازرگان هنگامی که بازده به موقع پردازش نشود.
بازگشت هزینه حمل و نقلمبلغی که از طرف Google به نمایندگی از بازرگان برای تسهیل بازده شارژ شده است.
بازپرداخت اصلی - مورد مناسب نیستمبلغ بازپرداخت به خریدار برای بازگشت در جایی که خریدار دلیل بازگشت را مشخص کرد "مورد مناسب نیست".
بازپرداخت اصلی - مورد اشتباه سفارش داده شدهمبلغ بازپرداخت به خریدار برای بازگشت در جایی که خریدار دلیل بازگشت را "مورد اشتباه" سفارش داده شده است.
بازپرداخت اصلی - قیمت بهتر یافت شدمبلغ بازپرداخت به خریدار برای بازگشت در جایی که خریدار دلیل بازپرداخت "قیمت بهتر یافت" بود.
بازپرداخت اصلی - دیگر نیازی به آن نیستمبلغ بازپرداخت به خریدار برای بازگشت در جایی که خریدار دلیل بازگشت "دیگر لازم نیست" بود.
بازپرداخت اصلی - تغییر ذهنمبلغ بازپرداخت به خریدار برای بازگشت در جایی که خریدار دلیل بازگشت "ذهن تغییر یافته" بود.
بازپرداخت اصلی - دیر دریافت شدمبلغ بازپرداخت به خریدار برای بازگشت در جایی که خریدار دلیل بازگشت "دیر دریافت شده" را نشان داد.
بازپرداخت اصلی - مورد نادرست دریافت شدهمبلغ بازپرداخت به خریدار برای بازگشت در جایی که خریدار دلیل بازگشت "کالای نادرست دریافت شده" بود.
بازپرداخت اصلی - مورد آسیب دیده یا نقصمبلغ بازپرداخت به خریدار برای بازگشت در جایی که خریدار دلیل بازگشت "مورد آسیب دیده یا نقص" بود.
بازپرداخت اصلی - مورد با توضیحات مطابقت نداشتمبلغ بازپرداخت به خریدار برای بازگشت در جایی که خریدار دلیل بازگشت را مشخص کرده است "مورد با توضیحات مطابقت ندارد".
بازپرداخت اصلی - مورد منقضی شده استمبلغ بازپرداخت به خریدار برای بازگشت در جایی که خریدار دلیل بازگشت "مورد منقضی شده" بود.
هزینه PSPهزینه معامله ای که ارائه دهنده خدمات پرداخت بازرگان را شارژ می کند.

توجه: این هزینه به طور مستقیم بین شما و ارائه دهنده خدمات مذاکره می شود.

*اگر PayPal PSP شماست ، ممکن است مالیات تسهیل کننده بازار را با عنوان "کمیسیون شریک" پیدا کنید. Google شریک مورد نظر است ، اما این هزینه کمیسیون نیست. در عوض ، این مبلغی است که Google از طرف شما به مقامات مالیاتی دولت منتقل می کند.

شناسه های نقشه برداری

زمینه های زیر می تواند برای ترسیم سفارشات برای انتقال استفاده شود. به عنوان مثال ، می توانید از ویژگی order_id (شناسه سفارش Google) استفاده کنید تا به داده های موجود در سیستم مدیریت سفارش خود یا در مرکز بازرگان نزدیکتر شوید.

 

قسمتشرح
شماره سفارششناسه سفارش Google Outround Formatted.(شناسه ای که به راه حل پرداخت شما منتقل می شود و به عنوان گزارش_ID در آنجا نمایش داده می شود).
merchant_order_idشناسه سفارش به صورت اختیاری توسط شما ارائه می شود.
حمل و نقل_ IDشناسه از پیش تعیین شده برای محموله بازگشت.
حامل (به زودی)حامل مورد استفاده برای حمل و نقل.
carrier_tracking_id (به زودی)شناسه ردیابی ارائه شده توسط شرکت حمل و نقل برای حمل و نقل. در ترکیب با حامل استفاده کنید.
شناسه تراکنششناسه سفارش Google Outround Formatted.

یادت باشه

 • هنگامی که حساب راه حل پرداخت خود را به حساب مرکز بازرگان خود پیوند می دهید ، باید گزارش ارائه دهنده خدمات پرداخت خود را برای پرداخت های بانکی بررسی کنید. درباره پرداخت ها بیشتر بدانید
 • شما باید مستقیماً با ارائه دهنده خدمات پرداخت خود کار کنید تا مسئولیت شارژ را برطرف کنید.
 • شما فقط باید از گزارش تسویه حساب برای اعتبارسنجی هزینه ها و بازپرداخت های موجود در هر پرداخت استفاده کنید ، و نباید آن را به عنوان شاخص فروش کلی تعبیر کرد. این بخاطر این است که:
  • آنها شامل مالیات ، حمل و نقل و سایر هزینه هایی هستند که ممکن است بخواهید در معیارهای فروش خود درج کنید.
  • Google برای پرداخت هزینه هزینه ، از حساب بانکی شما خارج نمی شود. درعوض ، این وجوه از نقل و انتقالات آینده محفوظ است. در شرایط خاص ، ممکن است تعادل منفی مشاهده کنید تا سفارشات کافی با جریان پول مثبت پردازش شود. هنگامی که تعادل منفی برطرف شد ، نقل و انتقالات از سر گرفته می شود و در گزارش تسویه حساب شما منعکس می شود.

  ایالات متحده

  در بسیاری از ایالت ها ، گوگل مسئولیت جمع آوری و انتقال مالیات به مقامات مالیاتی دولت را بر عهده دارد. در ایالت هایی که مالیات تسهیل کننده بازار اعمال می شود ، Google مالیات فروش را جمع می کند. جزئیات مربوط به فرم 1099 باید مستقیماً از PSP انتخاب شده بدست آید.

  نیاز به تجدید نظر دارید؟

  اگر با داده های فاش شده در گزارش تسویه حساب ، مشکلی را تجربه می کنید ، ممکن است معامله را در مرکز بازرگانان تجدید نظر کنید:

  1. از منوی ناوبری ، روی گزارش تسویه حساب کلیک کنید.
  2. ورودی را در لیست شهرک ها انتخاب کنید.
  3. هنگام معلق در یک معامله ، می توانید روی نماد 3 نقطه ای کنار مقدار کلیک کنید ، سپس گزارش یک اختلاف را انتخاب کنید.
  4. در پنجره "گزارش یک اختلاف" ، تمام جعبه های مربوط به اختلاف (اصلی ، مالیات و دیگران) را بررسی کنید.
  5. دلیل اختلاف را از کشویی انتخاب کنید:
   • مبلغ کمیسیون نادرست
   • مبلغ بازپرداخت مربوط به مسئله نادرست
   • مبلغ حمل و نقل برگشتی نادرست
   • مبلغ مالیات نادرست
   • مبلغ معامله نادرست
   • دیگر
  6. اگرچه لازم نیست ، پر کردن قسمت سفارشی بعدی با توضیحات مربوط به مشکل به تیم ما کمک می کند تا سریعتر از طریق مشکل شما کار کند.
  7. روی گزارش اختلاف کلیک کنید.

  شما ممکن است با فیلتر کردن "گزارش حل و فصل" توسط "اختلافات" به تاریخ اختلافات دسترسی پیدا کنید. هنگام کلیک بر روی یکی از معاملات ، وضعیت وضوح باید ظاهر شود.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 32 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:16