خطرات بیش از حد متغیر کردن نمونه کارها شما

ساخت وبلاگ

برایان بیرز یک ویراستار دیجیتال ، نویسنده ، تولید کننده نامزد امی و متخصص محتوا با 15+ سال تجربه نوشتن در مورد امور مالی و حسابداری شرکت ، تجزیه و تحلیل اساسی و سرمایه گذاری است.

گوردون اسکات به مدت 20+ سال یک سرمایه گذار فعال و تحلیلگر فنی اوراق بهادار ، آینده ، فارکس و سهام پنی بوده است. وی عضو هیئت بررسی مالی سرمایه گذاری Investopedia و همکار سرمایه گذاری برای پیروزی است. گوردون یک تکنسین بازار منشور (CMT) است. او همچنین عضو انجمن CMT است.

Yarilet Perez یک روزنامه نگار با تجربه چندرسانه ای و دانشکده با کارشناسی ارشد علوم در روزنامه نگاری است. او در چندین شهر کار کرده است که اخبار ، سیاست ، آموزش و موارد دیگر را شامل می شود. تخصص وی در امور مالی و سرمایه گذاری شخصی و املاک و مستغلات است.

همه ما شنیده ایم که کارشناسان مالی مزایای تنوع نمونه کارها را توصیف می کنند ، و حقیقت در آن وجود دارد. برای کمک به کاهش خطر ذاتی داشتن تنها یک سهام یا فقط سهام از یک صنعت خاص ، باید یک سبد سهام شخصی متنوع باشد. با این حال ، برخی از سرمایه گذاران ممکن است در واقع متنوع باشند. در اینجا آمده است که چگونه می توانید هنگام ساخت نمونه کارها خود تعادل مناسب را حفظ کنید.

غذای اصلی

  • تنوع ، که شامل داشتن سهام و سهام مختلف در صنایع مختلف است ، می تواند به سرمایه گذاران کمک کند تا خطر داشتن سهام فردی را کاهش دهند.
  • تحقیقات نشان می دهد که نکته مهم تنوع این است که به کاهش نوسانات و ریسک قیمت کمک می کند ، که می توان با داشتن تعداد کمی از 20 سهام به دست آورد.
  • تفاوت کمی بین داشتن 20 سهام و 1000 وجود دارد ، زیرا مزایای تنوع و کاهش ریسک حداقل فراتر از سهام 20 است.
  • تنوع بیش از حد امکان پذیر است زیرا برخی از صندوق های متقابل باید سهام زیادی داشته باشند (به دلیل مقدار زیادی از پول نقد آنها) که بهتر است از معیارها یا شاخص های آنها بهتر عمل کند.
  • داشتن سهام بیشتر از حد لازم می تواند تأثیر سود سهام بزرگ را از بین ببرد و صعود شما را محدود کند.

تنوع چیست؟

وقتی در مورد تنوع در یک سبد سهام صحبت می کنیم ، ما به تلاش سرمایه گذار برای کاهش قرار گرفتن در معرض خطر با سرمایه گذاری در شرکت های مختلف در بخش های مختلف ، صنایع یا حتی کشورها اشاره می کنیم.

اکثر متخصصان سرمایه گذاری موافق هستند که اگرچه تنوع در برابر ضرر هیچ تضمینی ندارد ، اما اتخاذ یک استراتژی محتاطانه برای اهداف مالی دوربرد است. مطالعات بسیاری وجود دارد که نشان می دهد چرا تنوع کار می کند - به عبارت ساده ، با گسترش سرمایه گذاری های خود در بخش ها یا صنایع مختلف با همبستگی کم با یکدیگر ، شما نوسانات قیمت را کاهش می دهید.

این امر به این دلیل است که صنایع و بخش های مختلف به طور همزمان یا با همان سرعت حرکت نمی کنند. اگر چیزهایی را در نمونه کارها خود مخلوط کنید ، کمتر احتمال دارد که قطره های عمده را تجربه کنید ، زیرا هرچه برخی از بخش ها با اوقات سختی روبرو می شوند ، برخی دیگر ممکن است رونق داشته باشند. این یک عملکرد کلی پرتفوی کلی را فراهم می کند.

گفته می شود ، مهم است که به یاد داشته باشید که مهم نیست که نمونه کارها شما متنوع باشد ، خطر شما هرگز نمی تواند از بین برود. شما می توانید ریسک مرتبط با سهام فردی را کاهش دهید (آنچه دانشگاهیان خطر غیر سیستماتیک می نامند) ، اما خطرات ذاتی بازار (خطر سیستماتیک) وجود دارد که تقریباً در هر سهام تأثیر می گذارد. هیچ مقدار متنوع سازی نمی تواند از این امر جلوگیری کند.

متنوع کردن خطر غیر سیستماتیک

روش عموماً پذیرفته شده برای اندازه گیری ریسک با بررسی سطح نوسانات است. یعنی هرچه سهام یا نمونه کارها به شدت در طی یک دوره زمانی حرکت می کند ، خطرناک تر است که دارایی است. یک مفهوم آماری به نام انحراف استاندارد برای اندازه گیری نوسانات استفاده می شود. بنابراین ، به خاطر این مقاله ، می توانید از انحراف استاندارد به معنای "خطر" فکر کنید.

Over diversifying

طبق نظریه مدرن نمونه کارها ، شما پس از افزودن سهام بیستم به نمونه کارها خود ، به دستیابی به تنوع بهینه نزدیک خواهید شد.

در کتاب ادوین جی التون و مارتین جی. گروبر ، تئوری مدرن نمونه کارها و تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری ، آنها نتیجه گرفتند که میانگین انحراف استاندارد (ریسک) یک سبد سهام واحد 49. 2 ٪ بود در حالی که افزایش تعداد سهام در نمونه کارها به خوبی متعادل می تواندانحراف استاندارد نمونه کارها را به حداکثر 19. 2 ٪ کاهش دهید (این تعداد نشان دهنده خطر بازار است).

با این حال ، آنها همچنین دریافتند که با یک نمونه کارها از 20 سهام ، این خطر به کمتر از 22 ٪ کاهش می یابد. بنابراین ، سهام اضافی از 20 به 1000 فقط خطر نمونه کارها را حدود 2. 5 درصد کاهش می دهد ، در حالی که 20 سهام اول خطر این نمونه کارها را 27. 5 درصد کاهش می دهد.

بسیاری از سرمایه گذاران این دیدگاه گمراه کننده را دارند که با هر سهام اضافی در یک سبد ، خطر به طور متناسب کاهش می یابد ، هنگامی که در واقع این نمی تواند دورتر از حقیقت باشد. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد شما فقط می توانید خطر خود را به نقطه خاصی کاهش دهید که فراتر از آن سود دیگری از تنوع وجود ندارد.

تنوع واقعی

مطالعه ذکر شده در بالا حاکی از خرید هر 20 سهام برابر با تنوع بهینه است. توجه داشته باشید از توضیحات اصلی ما در مورد تنوع که شما نیاز به خرید سهام با یکدیگر دارید ، خواه از نظر اندازه شرکت ، صنعت ، بخش ، کشور و غیره. از نظر مالی ، این بدان معنی است که شما در حال خرید سهام هستند که با هم مرتبط هستند - استوک هایی که در آن حرکت می کنندجهت های مختلف در زمان های مختلف.

ما فقط در مورد تنوع در سبد سهام شما در اینجا صحبت می کنیم. نمونه کارها کلی یک شخص همچنین باید در بین کلاسهای مختلف دارایی متنوع باشد - به معنای اختصاص درصد مشخصی به اوراق قرضه ، کالاها ، املاک و مستغلات ، دارایی های جایگزین و غیره.

چگونه وجوه متقابل بر تنوع تأثیر می گذارد

داشتن یک صندوق متقابل که در 100 شرکت سرمایه گذاری می کند ، لزوماً به معنای این نیست که شما در تنوع بهینه نیز هستید. بسیاری از صندوق های متقابل بخش خاصی هستند ، بنابراین داشتن صندوق متقابل از راه دور یا مراقبت های بهداشتی به این معنی است که شما در آن صنعت متنوع هستید ، اما به دلیل همبستگی بالای حرکات در قیمت سهام در یک صنعت ، شما تا آنجا که می توانید با سرمایه گذاری متنوع نیستیددر صنایع و بخش های مختلف. وجوه متعادل نسبت به یک صندوق متقابل خاص بخش از ریسک بهتر برخوردار است زیرا آنها 100 یا بیشتر سهام در کل بازار دارند.

بسیاری از دارندگان صندوق های متقابل نیز از متنوع بودن رنج می برند. برخی از وجوه ، به ویژه سرمایه های بزرگتر ، دارایی های زیادی دارند - با محوریت آنها باید مبلغ بیشتری پول نقد را سرمایه گذاری کنند - که آنها باید به معنای واقعی کلمه صدها سهام را در اختیار داشته باشند. در برخی موارد ، این امر باعث می شود که صندوق از معیارها و شاخص ها بهتر عمل کند - تمام دلیل سرمایه گذاری در صندوق و به مدیر صندوق هزینه مدیریت را پرداخت می کنید.

خط پایین

تنوع مانند بستنی است. خوب است ، اما فقط در اعتدال. اجماع متداول این است که یک نمونه کارها به خوبی متعادل با حدود 20 سهام نامربوط ، حداکثر میزان ریسک بازار را متنوع می کند. داشتن سهام اضافی ، پتانسیل های بزرگ را که به طور قابل توجهی در خط پایین شما تأثیر می گذارد ، از بین می برد ، همانطور که در مورد صندوق های بزرگ متقابل سرمایه گذاری در صدها سهام سرمایه گذاری می شود.

به گفته وارن بافت ، "تنوع گسترده فقط در شرایطی لازم است که سرمایه گذاران درک نکنند که چه کاری انجام می دهند."به عبارت دیگر ، اگر بیش از حد متنوع باشید ، ممکن است چیز زیادی از دست ندهید ، اما شما نیز به دست نمی آورید.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 26 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:19