13 راه برای بهبود سواد مالی خود

ساخت وبلاگ

Ways to Improve Your Financial Literacy

ممکن است شما یک یا دو بار اصطلاح "سواد مالی" را شنیده باشید ، اما ممکن است کاملاً نفهمید که معنی آن چیست. سواد مالی بودن به شما شانس بهتری برای موفقیت در تمام تلاش های مالی شخصی شما می دهد. به علاوه ، هرچه زودتر از دانش خود در مورد دنیای مالی برخورد کنید ، تصمیمات بهتری خواهید داشت که بتوانید بگیرید.

سواد مالی چیست؟

سواد مالی توانایی درک مفاهیم مالی و استفاده از دانش شما برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد مدیریت پول شما است. این شامل دانستن نحوه ایجاد بودجه ، استفاده از کارت اعتباری ، پرداخت بدهی ، سرمایه گذاری برای بازنشستگی و موارد دیگر است. سواد مالی به طور معمول در مدارس تدریس نمی شود ، بنابراین اغلب مسئولیت دانش آموزان برای آموزش خود در زمینه امور مالی شخصی است. این جاده را می توان با بسیاری از منحنی ها و مشکلات غیر منتظره ، مانند شرایط اضطراری مالی یا بدهی کارت اعتباری پر کرد ، اما اگر در مسیر خود باشید ، می توانید در دراز مدت رابطه خود را با پول تقویت کنید.

چگونه می توانم سواد مالی خود را بهبود ببخشم؟

آموزش مالی شما ممکن است از زمانی که والدین شما اولین حساب پس انداز شما را باز کردند ، آغاز شده باشد. شاید مقدمه شما برای این موضوع هنگام ثبت نام در یک دوره مالی شخصی در دبیرستان یا کالج اتفاق افتاده باشد. مهم نیست که نقطه شروع ، سفر شما به تصمیم گیری های مالی هوشمند هرگز کامل نیست. خواندن را برای پیشنهادات در مورد نحوه یادگیری سواد مالی و ایجاد مجموعه مهارتهای مدیریت پول خود ادامه دهید.

1. خواندن مطالب مالی را شروع کنید

کتابهای زیادی در مورد مدیریت پول وجود دارد که می توانید مرور کنید یا بخرید ، اما خواندن بخش های بزرگ در یک زمان ممکن است برای همه ایده آل نباشد. اگر خواننده معمولی کتابهای فصل نیستید یا احساس می کنید وقت ندارید ، باید یک رسانه کوچکتر را در نظر بگیرید. سعی کنید وبلاگ های مالی ، خبرنامه ها یا مجلات را که دارای موضوعات مهم پول در بخش های به اندازه نیش هستند ، مرور کنید. این که آیا شما مشاوره پول خود را مستقیماً به ایمیل خود تحویل می دهید یا رمانی را از کتابفروشی انتخاب می کنید ، آموزش در مورد مدیریت پول باید یک اولویت باشد.

2. برای یک کلاس ثبت نام کنید

برخی از افراد در تنظیمات گروهی بهترین ها را می آموزند. اگر این به نظر می رسد مانند شما ، ممکن است ثبت نام در یک کلاس سوادآموزی مالی حضوری مفید باشد. این به شما امکان می دهد دانش پول خود را با سرعت مشخص بهبود بخشید و آزمایش می شود تا مطمئن شوید که مطالب را درک کرده اید. همچنین فرصتی برای پرسیدن سؤال خواهید داشت. از طرف دیگر ، می توانید در یک دوره سواد مالی مالی به صورت آنلاین ثبت نام کنید تا موارد را با سرعت خود تکمیل کنید. این که آیا شما تصمیم به یادگیری واقعی و یا در یک کلاس درس دارید ، گامی بزرگ به سمت آینده مالی سالم بردارید.

3. جامعه ای از پاسخگویی ایجاد کنید

حتی اگر اهداف بسیار خوبی برای ایجاد صرفه جویی در صرفه جویی و سرمایه گذاری هوشمند داشته باشید ، گاهی اوقات زندگی در راه است. ممکن است بهانه ای بسازید و اهداف مالی خود را تا فردا فشار دهید. در این شرایط ، داشتن جامعه ای از افراد همفکر برای پاسخگویی شما می تواند کمک کند. اگر دوستان فعلی شما اهداف مشابهی دارند ، به طور مرتب ملاقات کنید تا دانش را به اشتراک بگذارید و در مورد کارهایی که هرکدام برای بهبود هوشمندی های پول خود انجام می دهید ، صحبت کنید ، مانند یک باشگاه کتاب. از طرف دیگر ، شما می توانید به یک جامعه موجود در قالب یک گروه رسانه های اجتماعی بپیوندید.

4. نمرات اعتباری را درک کنید

تلاش برای پیچاندن ذهن خود در اطراف نمرات اعتباری ، گزارش های اعتباری و کارت های اعتباری می تواند پیچیده باشد ، اما لازم نیست. در عوض ، آن را قدم به قدم بردارید. با یادگیری اینکه یک امتیاز اعتباری چیست و داشتن اعتبار خوب یک ابزار ارزشمند برای رسیدن به اهداف مالی است ، مانند اجاره آپارتمان شخصی خود یا خرید ماشین با نرخ بهره مطلوب شروع کنید. در مرحله بعد ، بیاموزید که چه عواملی در گزارش اعتبار شما می تواند بر نمره شما تأثیر بگذارد. از آنجا ، شما برای ساختن نمره اعتباری خود با مدیریت کارت اعتباری و حساب های وام خود با مسئولیت پذیری ، می فهمید که چه کاری باید انجام دهید.

5. رسانه های اجتماعی خود را دوباره متمرکز کنید

راه دیگری که می توانید از نظر مالی با سواد مالی بخوانید ، خواندن قطعه های مفاهیم پول در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی است. در حالی که شما در حال ارسال پست از دوستان یا مارک های لباس مورد علاقه خود هستید ، به دنبال حساب های اینستاگرام با سرمایه گذاری مالی ، مانند 1 بانک مالی ایالات متحده ( @1FBUSA) ، می تواند در سواد مالی کمک کند. مشاوره پول در مورد کارتهای اعتباری یا صرفه جویی در هزینه در کالج در قسمت های کوچک و نیش در فید شما ظاهر می شود و به شما امکان می دهد به تدریج مفاهیم و نکات جدید را با گذشت زمان یاد بگیرید. بهترین بخش این است که ، هنگامی که حساب های آموزنده ای از موسسات مالی مانند بانک ها یا اتحادیه های اعتباری را دنبال کردید ، دیگر نیازی به جستجوی این اطلاعات ندارید. به شما می آید

6. بودجه خود را به روز کنید (یا ایجاد کنید)

اگرچه این یک نکته مشترک است ، اما مردم اغلب با پیروی از بودجه خود تلاش می کنند. برای ماندن در مسیر مالی ، باید بودجه خود را هم دقیق و هم تحمل کنید. برای جلوگیری از فرسودگی بودجه ، اطمینان حاصل کنید که بودجه شما انعطاف پذیر است ، اما به اندازه کافی محدود کننده است که لازم نیست برای پرداخت چک زندگی کنید. اگر برای اولین بار بودجه ایجاد می کنید ، بودجه 50/30/20 را امتحان کنید. این بودجه نیمی از درآمد شما را به نیازهای شما یا خریدهای ضروری ، 30 ٪ به خواسته یا خریدهای غیر ضروری و 20 ٪ به آینده یا پس انداز شما اختصاص می دهد.

7. کنترل بدهی خود را بدست آورید

ادامه تحصیل در کالج یا دانشگاه می تواند بسیار گران باشد. غالباً ، دانشجویان قادر به پرداخت کل صورتحساب پیش فرض نیستند ، با تکیه بر کارت های اعتباری و وام های دانشجویی برای تأمین هزینه ها. سایر هزینه های غیر منتظره مانند هزینه های پزشکی یا تعمیر وسایل نقلیه نیز می تواند در جمع آوری بدهی نقش داشته باشد. مهم نیست که اندازه بدهی خود باشد ، باید یک استراتژی را برای از بین بردن این بار تدوین کنید. مدیریت بدهی خود آسان نیست ، اما اگر به یک برنامه بازپرداخت پایبند باشید ، می توانید روی اهداف مالی خود تمرکز کنید ، پس انداز کنید و همانطور که می خواهید سرمایه گذاری کنید.

8. در آینده خود سرمایه گذاری کنید

نشانه مطمئن سواد مالی ، درک لزوم صرفه جویی و سرمایه گذاری برای آینده است. شما می توانید تمام موارد مادی را که اکنون می خواهید داشته باشید ، اما اگر پولی را از بین نبرید ، اضطراری مالی یا سکته مغزی بد شانس می تواند شما را به طور اساسی در تلاش های مالی خود بازگرداند. یک عبارت مشترک در امور مالی سرمایه گذاری زود هنگام و اغلب است. با دنبال کردن این مانترا ، قدرت بهره مرکب را برای کمک به رشد پول خود می گیرید. به نفع شماست که به دنبال وسایل نقلیه سرمایه گذاری برای آینده باشید ، مانند یک حساب بازنشستگی فردی (IRA) یا برنامه 401 (k) با کارفرمایان.

9. صورتحساب خود را خودکار کنید و هرگز پرداختی را از دست ندهید

وقتی تعهدات مالی خود را خودکار می کنید ، این نوع مانند قرار دادن هواپیما در خودکار است. این هواپیما در حال پرواز است ، اما خلبان هنوز در کابین خلبان است تا در صورت بروز هرگونه اضطراری در هر زمان اضطراری به عهده بگیرد. همین مسئله را می توان با امور مالی شما نیز گفت. هنگامی که استرس به خاطر سپردن پرداخت از تصویر را می گیرید ، این احتمال را نیز می گیرید که ممکن است فراموش نکنید. با اتوماسیون ، پرداختی را از دست نخواهید داد و از هزینه های دیررس نیز جلوگیری خواهید کرد. اگرچه تنظیم اتوماسیون راهی عالی برای سازماندهی امور مالی شما است ، اما باید هر از گاهی تنظیم کنید تا مطمئن شوید همه چیز در حال برنامه ریزی است ، درست مانند خلبان در شرایط اضطراری.

10. ابتدا به خودتان بپردازید تا پس انداز خود را رشد دهید

دانستن نحوه صرفه جویی در پول بخش مهمی از سواد مالی است. درست مثل اینکه می توانید پرداخت قبض های خود را به صورت خودکار انجام دهید ، باید بخشی از چک خود را خودکار کنید تا به طور خودکار در حساب پس انداز خود واریز شود. از طرف دیگر ، می توانید انتقال خودکار را از حساب چک خود به حساب پس انداز خود تنظیم کنید. مشارکتهای پس انداز ماهانه (یا هفتگی) نشان می دهد که شما در انتخاب پیشگیرانه و پس انداز پول قبل از نیاز ، مسئولیت مالی دارید. وقتی اکنون کمی از درآمد اختیاری خود را فدا می کنید ، بعداً برای زندگی آماده خواهید شد. برای سرگرم کننده تر کردن پول ، یک چالش پس انداز را امتحان کنید.

11. کلاهبرداری را شناسایی کرده و خطر خود را کاهش دهید

کلاهبرداری ترسناک است ، اما افرادی که از نظر مالی سواد دارند ، معمولاً در برابر کلاهبرداری محافظت می شوند. هنگامی که به امور مالی خود توجه نزدیکی دارید ، به احتمال زیاد تشخیص می دهید که چه چیزی غیر عادی به نظر می رسد ، مانند یک خرید کوچک در بیانیه کارت اعتباری خود که انجام نداده اید یا در مورد گزارش اعتباری خود که انجام نداده است. از شما آمده استاگر یک کشتی تنگ را اجرا کنید ، احتمال کمتری وجود دارد که شخصی بتواند با استفاده از نام و حساب های شما با رفتار کلاهبرداری کنار بیاید. همیشه حساب های مالی خود را رصد کنید و هرگونه برداشت یا هزینه مشکوک را فوراً گزارش دهید.

12. از زمان پایین خود عاقلانه استفاده کنید

همه چیز با هزینه ای می آید. به عنوان مثال ، اگر وقت آزاد خود را صرف تماشای Netflix می کنید ، دانش خود را که به دست می آورید در صورت تصمیم گیری به جای گوش دادن به یک پادکست مالی ، از دست نخواهید داد. این به عنوان یک هزینه فرصت شناخته می شود. هزینه فرصت هزینه بهترین گزینه بعدی است ، به این معنی که قیمتی که "پرداخت می کنید" برای کنار گذاشتن یک تصمیم برای دیگری. چه رانندگی کنید ، آپارتمان خود را تمیز کنید و چه در رختخواب دراز بکشید ، باید از زمان کمتری خود را عاقلانه استفاده کنید. صرف وقت "رایگان" برای کار بر روی سواد مالی شما می تواند دست بالایی را برای همه کسانی که تصمیم به تماشای نتفلیکس گرفتند ، به شما بدهد.

13. با یک مشاور مالی ملاقات کنید

بعضی اوقات ، زندگی روزمره می تواند بسیار زیاد باشد. از تعهدات کاری شما گرفته تا حلق آویز با دوستان خود ، زمان زیادی برای مدیریت امور مالی شما باقی نمانده است. ملاقات با یک مشاور مالی برای بحث در مورد بهترین گزینه ها برای شما می تواند یک گزینه خوب باشد. اگر مشکلات خود را به یک مشاور مالی قابل اعتماد برسانید ، آنها به شما در دستیابی به بهترین برنامه اقدام برای رسیدن به بالاترین توانایی مالی خود کمک می کنند. اگرچه این سرویس ممکن است کمی از جلو هزینه کند ، اما خردی که به دست می آورید ، خود را در دراز مدت پرداخت می کند.

شما احتمالاً فکر می کنید ، "عالی! اکنون ، من می دانم که سواد مالی چیست و چگونه می توانم به آن برسیم ، اما از کجا شروع کنم؟ "شما باید با تعریف "چرا" خود شروع کنید. چرا می خواهید تحصیلات بیشتری پیدا کنید؟چرا می خواهید دانش مالی خود را بهبود بخشید؟پس از پاسخ به این سؤالات ، می توانید در مراحل فیزیکی تکمیل بودجه خود و پیروی از مشاوره مالی شخصی از دانشجویان کار کنید. مسلماً ، این کار زیادی در قسمت جلویی است تا امور مالی خود را به شکلی که می خواهید برای آنها تنظیم کنید ، اما خود آینده شما (و خانواده آینده) از شما برای تصمیمات مالی عالی که اتخاذ کرده اید تشکر می کند.

چه چیزی بعدی؟

آیا متوجه افزایش هزینه های خود شده اید؟برای مبارزه با آن ، بررسی کنید که دانشجویان باید در مورد خزش سبک زندگی بدانند.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 31 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:23