با ما تماس بگیرید

ساخت وبلاگ

اگر هنوز سؤال دارید یا ترجیح می دهید مستقیماً از یک نماینده کمک بگیرید ، لطفاً یک درخواست ارسال کنید. ما در اسرع وقت به شما باز خواهیم گشت.

مبادله (امور مالی) - توضیح داده شده است

به روز شده در 17 آوریل 2022

با ما تماس بگیرید

اگر هنوز سؤال دارید یا ترجیح می دهید مستقیماً از یک نماینده کمک بگیرید ، لطفاً یک درخواست ارسال کنید. ما در اسرع وقت به شما باز خواهیم گشت.

  • بازاریابی ، تبلیغات ، فروش و روابط عمومی

فهرست مطالب

مبادله چیست؟

مبادله ای به تبادل یک ابزار مالی بین دو طرف اشاره دارد. این معمولاً به صورت یک قرارداد مشتق است و همانطور که در قرارداد مشخص شده است در زمان از پیش تعیین شده صورت می گیرد. مبادله ممکن است هر چیزی باشد که از جریان نقدی ، سرمایه گذاری ، مسئولیت یا پرداخت دیگری باشد. با این حال ، در بیشتر موارد ، این شامل جریان نقدی است که معمولاً براساس مبلغ اصلی مورد توافق طرفین مربوطه است.

مبادله مالی چگونه کار می کند؟

مشتق به قراردادهایی اشاره دارد که در آن دو یا چند طرف با ارزش مبتنی بر یک دارایی مالی اساسی درگیر هستند. این نشان دهنده قرارداد بین دو طرف است ، جایی که ارزش آن با قیمت دارایی های زیرین تعیین می شود. احزاب درگیر قراردادهای مشتقات هستند تا بتوانند ریسکی را که با خرید یا فروش دارایی با قیمت نوسان ایجاد می شود ، مدیریت کنند. برای مدت طولانی ، تجارت بین المللی برای مقابله با نرخ های نوسان ارز به مشتقات بستگی دارد. با این حال ، استفاده از مشتقات به بسیاری از انواع مختلف معاملات گسترش یافته است. ارزش مشتقات از عملکرد هر یک از عناصر زیر مشتق شده است: نرخ بهره ، شاخص ، دارایی ، کالا یا ارز. نکته مهمی که باید در مورد مبادله ها توجه داشته باشید این است که آنها در صرافی ها تجارت نمی کنند. این همچنین در مورد سرمایه گذار خرده فروشی صدق می کند. در عوض ، مبادله ها قراردادهایی هستند که از طریق پیشخوان عمدتاً بین مشاغل یا موسسات مالی اتفاق می افتد. انواع مختلفی از مبادله ها وجود دارد ، با این حال ، رایج ترین مبادله نرخ بهره است.

انواع مبادله

در زیر انواع مختلفی از مبادله ها و نحوه کار آنها وجود دارد.

مبادله نرخ بهره

این جایی است که دو طرف موافقت می کنند که پرداخت های دوره ای را مبادله کنند. به عبارت دیگر ، این وسیله ای برای تبادل جریان نقدی آینده است. شرکت های درگیر از آن برای مبادله پرداخت نرخ بهره با یکدیگر استفاده می کنند. این برای هر دو شرکت سودمند است زیرا به عنوان یک شرکت منتظر دریافت پرداخت با نرخ بهره متغیر است ، دیگری در عوض می خواهد با دریافت پرداخت نرخ ثابت ، خطرات آینده را محدود کند. بنابراین ، هر یک از طرفین مشتاقانه منتظر سود (یک وضعیت برنده) هستند. با این حال ، گاهی اوقات می تواند یک بازی با مبلغ صفر باشد. در مبادله نرخ بهره ، دو حزب (به عنوان مثال شرکت A& B) تصمیم می گیرند با نرخ ثابت با نرخ ثابت و متغیر تجارت تجارت کنند. شرکت A ممکن است اوراق قرضه ای داشته باشد که نرخ پیشنهادی را به بانک X بپردازد ، در حالی که شرکت B دارای اوراق قرضه ای است که 5 ٪ پرداخت ثابت را ارائه می دهد. اگر انتظار می رود بانک X حدود 3 ٪ باقی بماند ، پس از آن قرارداد باید روشن کند که طرفی که نرخ سود متغیر را پرداخت می کند ، باید 2 ٪ اضافه کند. به این ترتیب ، هر دو شرکت A& B منتظر دریافت پرداخت های مشابه هستند. سرمایه گذاری اصلی معامله نمی شود ، اما طرفین درگیر همیشه در مورد یک ارزش پایه برای استفاده برای محاسبه جریان نقدی در نظر گرفته شده برای مبادله موافق هستند. در این حالت ، یک طرف از ریسک مرتبط با امنیت خود فرار می کند زیرا نرخ بهره شناور را ارائه می دهد ، در حالی که طرف دیگر می تواند از پاداش بالقوه بهره ببرد زیرا او دارایی بیشتری دارد. توجه داشته باشید که نرخ بهره معمولاً از طریق پیشخوان معامله می شود. بنابراین ، اگر شما به عنوان یک شرکت تصمیم به مبادله علاقه دارید ، شما و شرکت باید قبل از شروع معامله ، در مورد برخی مسائل توافق کنید. طول مبادله - باید در تاریخ شروع مبادله و تاریخ سررسید برای همین توافق متقابل بین دو طرف وجود داشته باشد. شرایط مبادله - شرایط مندرج در قرارداد مبادله باید برای هر دو طرف دقیق و واضح باشد.

مبادله ارز

در این نوع مبادله ، طرفین نرخ پرداخت اصلی و بهره را به یک ارز مبادله می کنند. این فرایندی است که از طریق آن خرید و فروش ارز به طور همزمان به منظور تبدیل مدیر بدهی از ارز وام دهندگان به ارز بدهکاران انجام می شود. مبادله اصلی با نرخ بازار انجام می شود. نرخ های موجود در قرارداد معمولاً هم برای دوره شروع و هم برای بلوغ یکسان است. این بدان معنی است که اصلی به همراه تعهد بهره رد و بدل می شود. در بیشتر موارد ، مبادله ارز بین کشورها اتفاق می افتد. به عنوان مثال ، یک ارز مبادله ای بین چین و آرژانتین وجود دارد که به آنها کمک می کند تا ذخایر خارجی خود را تثبیت کنند.

مبادله کالا

این به تبادل قیمت کالا شناور اشاره دارد. مبادله قیمت کالاها معمولاً قیمت مشخصی دارد و برای مدت زمان مشخصی که توسط دو طرف توافق شده است انجام می شود. نمونه خوبی از کالایی که معمولاً در این نوع مبادله استفاده می شود ، نفت خام است به این معنی که شرکت های نفتی اغلب از این نوع مبادله استفاده می کنند.

مبادله سهام بدهی

این نوعی مبادله است که در آن مبادله بدهی برای حقوق صاحبان سهام مانند اوراق بهادار برای سهام انجام می شود. این اتفاق بیشتر در یک شرکت بازرگانی عمومی رخ می دهد. این وسیله ای است که از طریق آن شرکت ها می توانند بدهی خود را تأمین کنند یا ساختار سرمایه خود را جابجا کنند. همچنین می توان در ازای سهم در شرکت ملی بدهکار ، به عنوان مبادله بدهی خارجی معمولاً به یک کشور جهان سوم توضیح داد.

مبادلات برگشتی کل

در این نوع مبادله ، هنگامی که یک دارایی برای نرخ بهره ثابت رد و بدل می شود ، بازده کل وجود دارد. این امر باعث می شود طرفین مبلغ ثابت را بپردازد و بدون نیاز به پرداخت سرمایه برای نگه داشتن آن ، با دارایی زیربنایی تماس بگیرد.

مبادله بدهی به بدهی

مبادله بدهی به بدهی جایی است که فرد مسئولیت موجود را به وام جدید مبادله می کند. در این نوع معامله ، معمولاً یک دوره طولانی برای بازپرداخت وام وجود دارد.

مبادله پیش فرض اعتبار

این به یک قرارداد مالی اشاره دارد که در آن یک سرمایه گذار مجاز به جبران ریسک اعتباری خود با سرمایه گذار دیگر است. این اتفاق می افتد هنگامی که وام دهنده می ترسد که وام گیرنده ممکن است در پرداخت وام مبلغ پیش فرض کند. در این حالت ، وام دهنده برای جبران ریسک از مبادله پیش فرض اعتبار استفاده می کند. مبادله پیش فرض اعتباری معمولاً از یک سرمایه گذار دیگر (مانند یک شرکت بیمه) به دست می آید که موافقت می کند وام دهنده را بازپرداخت کند در صورت عدم موفقیت وام گیرنده وام به بلوغ.

مزایای مبادله پیش فرض اعتبار

  • اعتبار پیش فرض در اطمینان از انتقال خطرات مختلف دارایی به طرفین مایل به تحمل آنها بدون دارایی مورد نظر در تجارت ، مؤثر است.
  • این امر از نوسانات ارزشی که ممکن است به دلیل تغییر در کیفیت اعتبار سرمایه گذاری ها رخ دهد ، جلوگیری می کند.
  • این مبلغ ریسک اعتباری مورد نظر را بدون ایجاد خطرات جدید از بین می برد.
  • مبادله پیش فرض اعتباری می تواند در ازای آن منبع درآمد برای مؤسسات آماده پذیرش ریسک باشد.

مواردی که می توان از مبادله استفاده کرد

موارد زیر مواردی است که ممکن است نیاز به شرکت در هر نوع مبادله داشته باشد:

  • وقتی محصولی زیادی دارید که احساس می کنید ، باید در ازای یک پیشنهاد خوب از شر آن خلاص شوید.
  • هنگامی که یک هیئت مدیره با مبادله عادلانه دارایی موافقت می کند.

پرچین و مبادله

Hedging استراتژی است که توسط سرمایه گذاران در چندین نوع مبادله برای کاهش خطرات در سرمایه گذاری آنها استفاده می شود. این هدف در کاهش ضررها از نوسانات غیر منتظره بازار است. به دلیل عدم اطمینان در بازارهای ارزی ، بیشتر سرمایه گذاران به منظور محافظت از مشاغل خود در برابر هر نوع خطرات ، از پرچین استفاده می کنند. این به سادگی خطر غیر منتظره را به طرف دیگری که آماده و مایل به تحمل ضرر است ، منتقل می کند.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 34 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:24