با پروتکل لنز شروع کنید - نقشه راه blockchain

ساخت وبلاگ

اهمیت برنامه های کاربردی رسانه های اجتماعی مرکزی ، که افراد در آن معاشرت می کنند و بخش قابل توجهی از زندگی خود را می گذرانند ، روز به روز در حال افزایش است. در حالی که سیستم عامل های مرکزی رسانه های اجتماعی برای افراد تقریباً حیاتی شده اند ، دسترسی به این سیستم عامل ها و داده های موجود در این سیستم عامل ها و محرمانه بودن ، امنیت و مالکیت این داده ها از دیدگاه های مختلف به مشکلات مهمی تبدیل شده است.

Web3 ، که به عنوان آینده اینترنت بیان شده است و اساساً قصد دارد مالکیت و کنترل را به کاربران نهایی بدهد ، یعنی افراد ، قصد دارد مشکلات اصلی ناشی از برنامه های جایگزین مبتنی بر blockchain و برنامه های اصلی رسانه های اجتماعی را حل کند.

پروتکل لنز یک برنامه متمرکز در رسانه های اجتماعی به عنوان یک زیرساخت است که در آن هر محتوا تولید شده توسط تولید کننده محتوا متعلق و کنترل می شود ، این محتوا می تواند به روش های مختلفی درآمدزایی شود ، در یک ساختار شفاف و بدون اجازه و تمام ابزارهای موجود در آن طراحی شده است. می توان به طور قابل توجهی سفارشی سازی کرد و برنامه های مختلفی را می توان بر روی آن ایجاد کرد. یک جایگزین مهم در حال ظهور است.

تعداد برنامه های غیر متمرکز ساخته شده بر روی پروتکل لنز و میزان استفاده از این برنامه ها روز به روز در حال افزایش است. با استفاده از الگوی حاکمیت غیر متمرکز داخلی و قابل تنظیم ، انگیزه جدیدی به مفهوم DAO اجتماعی می بخشد.

با ویژگی های ارائه شده توسط پروتکل لنز و پذیرش بسیاری از پروتکل ها به عنوان زیرساخت توسط کاربر ، پتانسیل تسلط بر راه اندازی رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز در آینده نزدیک ، که تحت سلطه فن آوری های Web3 قرار خواهد گرفت ، بسیار بالا به نظر می رسد.

برنامه های رسانه های اجتماعی فراتر از برنامه های معمولی که مردم برای گذراندن وقت از آن استفاده می کنند ، فراتر رفته است. از امروز ، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی بسترهای نرم افزاری هستند که افراد اطلاعات زیادی در مورد زندگی خصوصی خود در قالب داده های شخصی به اشتراک می گذارند ، با توسعه فرم های روابط فراتر از روابط در دنیای واقعی ، معاشرت می کنند و بخش مهمی از زندگی خود را صرف می کنند.

برنامه های مرکزی رسانه های اجتماعی به جهان های مجازی تبدیل شده اند که افراد شروع به گذراندن بخش قابل توجهی از زندگی خود می کنند. مفهوم متاور ، که بسیار مربوط به دارایی های رمزنگاری است ، از نظر هر دو نقطه ای که بشریت به وجود آمده و نقطه ای از آن است ، با یک فناوری بسیار مهم مطابقت دارد.

رسانه های اجتماعی - ویکی پدیا

رسانه های اجتماعی فناوری های تعاملی هستند که ایجاد و به اشتراک گذاری اطلاعات ، ایده ها ، علایق را تسهیل می کنند ...

متاور - ویکی پدیا

در آینده نگر و داستان های علمی ، متاور یک تکرار فرضی از اینترنت به عنوان یک واحد ، جهانی و…

اساسی ترین دلیل عدم تمرکز ، که در چارچوب blockchain ، لجر توزیع شده ، دارایی های رمزنگاری شده ، Defi ، Dao ، NFT ، Metaverse و Web3 ، به طور گسترده مورد بحث قرار گرفته است ، اعتماد است. عدم تمرکز کنترل به فرد در Web3 کنترل می کند ، و به طور قابل توجهی دخالت خارج و سوء استفاده از دارایی های فردی را کاهش می دهد.

ساختارهای مرکزی بسیار مستعد سوء استفاده ، سوءاستفاده و تبدیل به ساختارهایی هستند که به حقوق و آزادی های فردی آسیب می رساند. این ساختارها ، که در آن داده ها توسط سرورهای مرکزی نگهداری می شوند ، و توسط مکانیسم های تصمیم گیری مرکزی اداره می شوند ، به دلیل رژیم قانونی که در آن قرار دارند ، امنیت قانونی محدودی دارند و تحت تأثیر جو سیاسی که در آن قرار دارند ، تحت تأثیر قرار می گیرند ، خطرات مهمی را برای این امر ایجاد می کنند. حقوق و آزادی بسیاری از افراد ، مانند آزادی بیان و حریم خصوصی.

در آنجا که روابط انسانی وجود دارد ، جایی که افراد وجود دارند ، قانون نیز وجود دارد. هنگام استفاده از یک برنامه رسانه های اجتماعی ، احتمال زیادی برای برقراری روابط حقوقی با شرکت ارائه دهنده خدمات که صاحب برنامه یا سایر کاربران است ، وجود دارد. با این حال ، این سؤال که آیا رسانه های اجتماعی در اینجا حق است این است که آیا خدمات ارائه شده توسط این سیستم عامل ها و دسترسی به این سیستم عامل ها به یک حق اساسی تبدیل شده است. قابل بحث است که آیا شرکت ارائه دهنده خدمات مربوطه حق دارد این سیستم عامل ها را از دسترسی کاربران خود در صورت تمایل مسدود کند یا اینکه پلتفرم را به طور کامل ببندد.

سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند توییتر و فیس بوک عموماً سودآور هستند. بنابراین ، بحث در مورد حقوق ممکن است در زمینه شرایط بازار آزاد و سیستم حقوقی لیبرال امروز کمی عجیب به نظر برسد. مهمترین دلیل این امر این است که آیا این سیستم عامل ها ، جایی که افراد بخش مهمی از زندگی عمومی یا خصوصی خود را زندگی می کنند ، به بخش مهمی از زندگی خود تبدیل می شوند و خاطرات و تجربیات خود را به عنوان یک ارزش شخصی به اشتراک می گذارند ، با گذشت زمان یک شخصیت عمومی دارند. و در این چارچوب ، خدمات ارائه شده خصوصی است. اگرچه این یک سرویس است ، اما مواردی از قبیل اینکه آیا در صورت تمایل می توان به راحتی خاتمه یافت.

یکی دیگر از استدلال ها این است که هر محتوای به اشتراک گذاشته شده در فیس بوک یا توییتر ، که به آن وب 2. 0 گفته می شود ، در واقع متعلق به صاحب محتوا نیست ، یعنی تنها صاحب همه آنها این پلتفرم است. اگر محتوا کاملاً متعلق به آن بود ، محتوا می تواند به پلت فرم مورد نظر منتقل شود. هزاران نفر از پیروان نیز متعلق به صاحب پروفایل نیستند.

استفاده از رسانه های اجتماعی توسط دونالد ترامپ - ویکی پدیا

استفاده دونالد ترامپ از رسانه های اجتماعی از زمان پیوستن به توییتر در ماه مه 2009 ، توجه جهان را به خود جلب کرد. تقریباً ...

بحث بزرگ است که بحث های زیادی را از زوایای مختلف به وجود می آورد. نکته اصلی که باید در اینجا مورد تأکید قرار گیرد این است که دسترسی افراد به این سکوهای مرکزی ، که مطابق با بخش قابل توجهی از زندگی مردم است ، در دوره ای که به این نکته که سیستم عامل های رسانه های اجتماعی از نظر زندگی بشر و مرز رسیده اند ، مهم است. بین روابط مجازی و واقعی در حال ناپدید شدن است ، و استفاده از این سیستم عامل ها در برابر آنها چقدر مهم است. به حداقل رساندن مداخلات با سیستم عامل های جایگزین است. این جایی است که سیستم عامل های رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز در آن بازی می کنند ، جایی که افراد بر محتوای تولید شده کنترل می کنند و این محتویات ، پروفایل ها و دسترسی نمی توانند توسط مقامات مرکزی مسدود یا سانسور شوند.

AAVE ، یکی از پروژه های مهم دنیای مالی غیرمتمرکز ، پیش نویس پروتکل لنز را با بیانیه ای به اشتراک گذاشت.

پروتکل لنز با هدف این است که یک پروتکل زیرساخت برای رسانه های اجتماعی غیر متمرکز باشد. ساختار طراحی شده برای فعلاً می تواند به تفصیل از سند مقدماتی تهیه شده توسط AAVE قابل دسترسی باشد.

لنز چیست؟ فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 37 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:26