چگونه NFT ها ارزش خود را کسب می کنند؟

ساخت وبلاگ

برخی از NFT ها (نشانه های غیرقانونی) به ارزش میلیون ها دلار هستند.

اما چرا؟چگونه یک دارایی دیجیتالی مانند ارزش NFT به دست می آورد؟

چه چیزی برخی از NFT ها را بی ارزش می کند و برخی دیگر به سرعت با گذشت زمان ارزش می گیرند؟

اگر می توانید یک NFT را که احتمالاً حفظ یا ارزش آن را دارد ، شناسایی کنید ، این خطر را کاهش می دهد که نگه داشتن کیف را با یک شخص بی ارزش نگه دارید.

خوشبختانه ، برخی از شاخص های کلیدی وجود دارد که می توانید از آنها برای جدا کردن یک پروژه خوب NFT از یک برنامه بد استفاده کنید.

در این مقاله ، ما توضیح خواهیم داد که چگونه NFT ها با گذشت زمان ارزش کسب می کنند. شما همچنین می آموزید که NFT ها در وهله اول ارزش خود را از کجا دریافت می کنند و چگونه می توانید ارزش یک NFT را برای خود ارزیابی کنید.

A screenshot of the top NFT projects on Opensea.io, one of the most popular NFT trading platforms.

چه چیزی ارزش NFT ها را هدایت می کند؟

در حال حاضر ، حدس و گمان ارزش بسیاری از NFT ها را هدایت می کند.

حدس و گمان می تواند یک مشکل بزرگ باشد ، زیرا ارزش NFT ها را بسیار بی ثبات می کند.

فروش NFTS دارد92 ٪ از اوج کاهش یافته استدر سپتامبر 2021 تا مه 2022. و تعداد کیف پول های فعال در بازار NFT با 88 ٪ به حدود 14000 نفر از 119،000 نفر رسید.

به همین دلیل انتخاب NFT هایی که ارزش واقعی را ارائه می دهند بسیار مهم است و نه به سادگی تعقیب می کنندآخرین مدولها و روندها.

شما می خواهید در پروژه هایی سرمایه گذاری کنید که ارزش آنها را نگه می دارند و آزمون زمان را تحمل می کنند.

مشهورترین نمونه های NFT ها آثار هنری دیجیتالی است که می توان کپی و چسباند. حتی اگر آنها اثبات مالکیت را ارائه دهند ، اگر کسی بتواند آنها را کپی کند ، واقعاً در طرح بزرگ چیزها معنی زیادی ندارد.

برای نمونه های دنیای واقعی از خطر و نوسانات در بازار NFT ، فقط به برخی از محبوب ترین NFT های هنری مانند Cryptopunks یا Club Yacht Club بی حوصله (BAYC) نگاه کنید.

قیمت کف Cryptopunksاز آوریل تا ماه مه 50 ٪ کاهش یافتاز سال 2022.

NFT های بی حوصله Ape Yacht Club به همین ترتیب بوددر ماه مه 55 ٪ پایین.

A list of factors that can influence NFT value.

خوشبختانه ، شما می توانید با جستجوی پروژه های NFT که ارزش آنها را به مرور زمان نگه می دارند ، از این نوع نوسان خودداری کنید.

برخی از مواردی که باید قبل از خرید NFT به دنبال آن باشید عبارتند از:

 • عضویت در یک گروه یا جامعه (و حس هویت شخصی)
 • اثبات مالکیت
 • تأیید هویت
 • برخی از کمبود یا نادر بودن (قول اینکه NFT ها واقعاً نسخه محدودی هستند و در تاریخ بعدی تولید نمی شوند)
 • توانایی استخراج ارزش آینده از مالکیت. به عنوان مثال ، دسترسی به معاملات و رویدادهای اختصاصی.
 • ابزار - یک NFT خوب باید با یک محصول یا خدمات مرتبط باشد. مثلا،مرورگر پشته 500 بسته طول عمر NFT ارائه دادهر کدام 99 دلار. از آنجا که یک اشتراک منظم سالانه 84 دلار هزینه دارد ، NFT کمی بیش از یک سال برای خود می پردازد. سپس ، ارزش خود را تا آخر عمر شما نگه می دارد. با قیمت 99 دلار ، هزاران دلار ارزش برای حمایت از پروژه در اوایل به دست می آورید.
 • عملکرد - شما باید بدانید که NFT چه کاری انجام می دهد یا چگونه می تواند قبل از خرید استفاده شود. مثلا،cryptokittiesیابی نهایتNFT ها موارد دیجیتالی هستند که می توانند در بازی های مربوطه مورد استفاده قرار گیرند. اما ارزش آنها به عنوان موارد بازی بستگی به محبوبیت بازی دارد.
 • ملموس بودن - به دنبال NFT هایی باشید که به اشیاء دنیای واقعی مرتبط هستند. به عنوان مثال ، NFT هایی که به عنوان بلیط برای رویدادهای ورزشی عمل می کنند یا به شما امکان می دهند یک محصول واقعی را بازخرید کنید.
 • قابلیت همکاری - اگر در چندین برنامه یا بازی یا بین یک شبکه blockchain و دیگری قابل استفاده باشد ، یک NFT با ارزش تر خواهد بود. این یک ویژگی مهم برایnfts در متاور.

هر عامل اصلی فوق ارزش یک پروژه NFT را فراهم می کند. هرچه این NFT بیشتر می تواند نشان دهد ، بهتر می شود.

چگونه NFT ها ارزش خود را کسب می کنند؟

در ابتدایی ترین سطح ، NFT ها هر زمان که کسی مایل به پرداخت هزینه های بیشتری نسبت به صاحب قبلی باشد ، ارزش خود را کسب می کند.

ابزار در هنگام حفظ ارزش و پایداری بلند مدت مهم است. تیم های NFT ممکن است با گذشت زمان ، قدرت یا ویژگی های اضافی را برای دارندگان NFT اضافه کنند تا ارزش خود را افزایش دهند.

ارزش های برند و رسالت یک پروژه NFT خاص نیز می تواند تقاضا را به همراه داشته باشد. طبق یک گزارش ،83 ٪ هزاره هامارک هایی را انتخاب کنید که با ارزش های خود مطابقت داشته باشند.

مخالفش هم درست است. یک پروژه NFT که خود را در یک رسوایی یا درام در آغوش می گیرد ، احتمالاً شاهد افت چشمگیر قیمت خواهد بود.

A graph showing the increasing value of the NFT market over time.

عوامل دیگری که می توانند باعث افزایش ارزش NFT شوند عبارتند از:

 • حدس و گمان بازار و ارزش آینده درک شده
 • جمع آوری (به عنوان مثال ، NBA NBA Top Shot NFT ، که مانند کلکسیون های دیجیتال ، مشابه کارت های بسکتبال فیزیکی عمل می کنند)
 • تاریخچه مالکیت (به عنوان مثال ، NFT که قبلاً متعلق به پاریس هیلتون ، جاستین بیبر یا جیمی فالون بود ارزش ذاتی بیشتری خواهد داشت)
 • پشتیبانی نهادی (به عنوان مثال ، سرمایه داران سرمایه گذاریسرمایه گذاری میلیون ها نفر در NFT)

با این حال ، ما تعقیب NFT هایی را که این ویژگی ها را نشان می دهند توصیه نمی کنیم.

تا زمانی که متوجه شوید گمانه زنی ها و اعتیاد به مواد مخدره زیادی در مورد NFT خاص وجود دارد ، احتمالاً قیمت آن به میزان قابل توجهی تورم شده است. همین مسئله درست است که شرکت های سرمایه گذاری شروع به ریختن پول در پروژه های NFT می کنند.

اگر به مهمانی دیر رسیدید ، ممکن است در اوج خریداری کنید و با NFT که ارزش خود را از دست می دهد ، باقی مانده است. تنها کاری که باید انجام دهیم این است که به نمونه های تاریخی مانندرونق و شلوار نوزادان Beanieبرای دیدن آنچه ممکن است برای بسیاری از پروژه های محبوب NFT امروز در فروشگاه باشد.

مثال دیگر شیدایی لامپ لاله هلندی است که بودیکی از مشهورترین حباب ها و تصادفات داراییاز همه زمان

این انواع پروژه هایی است که باید در صورت تمایل به یافتن NFT هایی که با گذشت زمان ارزش کسب می کنند ، از آنها جلوگیری کنید.

چگونه با NFTS درآمد کسب می کنید؟

بیشترین سود که مردم از NFT ها به دست می آورند ناشی از فروش مجدد است. چند NFT نیز سود سهام را پرداخت می کنند یا به دارندگان اجازه می دهند سود کسب کنند. به این ترتیب ، آنها مانند یک قطعه دیجیتالی از پروژه NFT عمل می کنند ، شبیه به سهامدار در یک شرکت.

ما توصیه نمی کنیم NFT ها را به عنوان یک سرمایه گذاری سوداگرانه درمان کنید. فرصتی برای از دست دادن بزرگ به همان اندازه محتمل (یا محتمل تر) از برنده شدن بزرگ است. به یاد داشته باشید که قبلاً در مورد چند پروژه NFT گفتیم که 50 ٪ یا بیشتر از ارزش آنها در یک ماه از دست می دهند؟

در عوض ، بهتر است به NFT ها بیشتر به عنوان ابزاری نگاه کنید تا یک وسیله نقلیه سرمایه گذاری یا حدس و گمان.

اگر در آینده قادر به فروش مجدد NFT خود به شخص دیگری نبودید ، آیا هنوز هم ارزش کافی به شما می دهد تا ارزش آن را داشته باشید؟یا آیا تنها ارزش آن از توانایی فروش آن با قیمت بالاتر به شخص دیگری ناشی می شود؟

مطمئن باشید که قربانی نمی شویدنظریه احمق بزرگواداین مفهوم برخی از افراد است که یک دارایی در حال حاضر گران قیمت را برای تنها هدف فروش به یک "احمق بزرگ" در آینده خریداری می کنند.

مشکل این است که سرانجام زمانی فرا می رسد که هیچ کس نمی خواهد یک NFT معین خریداری کند. در این حالت ، ممکن است شما را برای همیشه نگه دارید یا آن را با ضرر بفروشید.

در عوض ، به دنبال NFT هایی باشید که یک محصول یا خدمات ارزشمند را به شما ارائه می دهند. به این ترتیب ، شما می توانید بدون نیاز به فروش ، پول خود را پس بگیرید (از نظر ارزش).

A simplified diagram showing NFTs being converted into money (value).

به عنوان مثال ، NFT Wine Club به شما پیشنهاد می دهدمالکیت یک انگوردر یک تاکستان مشهور جهان. هر تاک RFID برچسب خورده و به یک NFT منحصر به فرد مرتبط است.

مالکیت به شما این امکان را می دهد که تمام شراب های تولید شده از آن تاک را دریافت کنید یا آن را بفروشید و سود را بدست آورید. به علاوه ، محصولات NFT و حاصل شما می توانند با افزایش اعتبار تاکستان با گذشت زمان ، ارزش خود را بدست آورند.

چگونه می توان ارزش یک NFT را ارزیابی کرد

پیش از این ، ما در مورد برخی از عوامل کلیدی که باعث افزایش ارزش NFT ها می شد ، صحبت کردیم. با این حال ، نکات دیگری وجود دارد که باید هنگام ارزیابی ارزش NFT ها در نظر داشته باشید.

 • تیم رهبری را بررسی کنید و ببینید چه کسی در این پروژه شرکت دارد. آیا آنها تجربه قبلی در فضای cryptocurrency یا فضای NFT دارند؟
 • به سابقه یا تاریخچه پروژه NFT نگاه کنید. آنها تاکنون چه کاری انجام داده اند؟
 • کاغذ سفید یا نقشه راه را بخوانید. NFT روی کدام فناوری blockchain کار می کند؟تیم برای آینده چه برنامه ریزی کرده است؟دید کلی برای NFT چیست؟همه این جزئیات باید در وب سایت پروژه ذکر شود.
 • صحبت از وب سایت ها ، یک وب سایت رسمی پروژه ضروری است. اگر وب سایت به نظر می رسد shoddy یا خطاهای املایی و مشکلات دیگر دارد ، ممکن است بازتاب پروژه به عنوان یک کل باشد. حساب های رسانه های اجتماعی مرتبط با پروژه NFT را نیز بررسی کنید.
 • در مورد عوامل اقتصادی پیرامون NFT فکر کنید. قیمت ، عرضه کل ، نقدینگی ، قیمت گذاری تاریخی و غیره چیست؟(ارزش فردی NFT از یک پروژه با تنها 100 NFT منحصر به فرد با 10،000 NFT بالاتر خواهد بود.)
 • آیا NFT قبلاً دارای یک جامعه و اثبات اجتماعی مستقر است؟

Factors to consider when assessing an NFT project.

NFT های ارزشمند را با استفاده از مرورگر پشته پیدا کنید

تعدادی از عوامل مختلف می توانند باعث افزایش ارزش NFT شوند.

برخی از این صفات چندان مطلوب نیستند ، مانند NFT هایی که بر اساس اعتیاد به مواد مخدره خالص در قیمت بالا می روند.

سایر NFT ها ابزار و عملکرد واقعی را ارائه می دهند. توسعه دهندگان آنها حتی ممکن است با گذشت زمان ویژگی های اضافی را اضافه کنند. اینها انواع NFT هایی است که ما آنها را ترجیح می دهیم.

چرا که نهمرورگر پشته را امتحان کنیددر حالی که در جستجوی NFT ها هستید؟این یک مرورگر هوشمند برای چند وظیفه ای اینترنت است.

مرورگر پشته به شما امکان می دهد تمام تحقیقات NFT خود را سازمان یافته نگه دارید ، بنابراین می توانید بیشتر روی آنچه مهم است تمرکز کنید.

از همه بهتر ، می توانید با سرعت رعد و برق بین همه برنامه های خود حرکت کنید. امروز شروع به جمع آوری کنید!

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 31 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:33