نحوه بهبود نسبت سرمایه در گردش

ساخت وبلاگ

GoCardless

تیم محتوای Gocardless گروهی از متخصصان موضوع را در زمینه های مختلف از سراسر Gocardless تشکیل می دهد. نویسندگان و داوران در بخش های فروش ، بازاریابی ، حقوقی و امور مالی کار می کنند. همه دانش و تجربه عمیق در جنبه های مختلف فناوری طرح پرداخت و قوانین عملیاتی برای هر یک دارند. این تیم در برنامه های پرداخت خوب تثبیت شده مانند Dext Debit UK ، طرح SEPA اروپا و طرح ACH ایالات متحده و همچنین در طرح هایی که در اسکاندیناوی ، استرالیا و نیوزیلند فعالیت می کنند ، تخصص دارد. بیوگرافی کامل را ببینید

آخرین ویرایش اوت 2022 - 2 دقیقه خوانده شده

سرمایه در گردش یکی از اساسی ترین ابزارهای مدیریت در اختیار یک تجارت است و می تواند نشانگر رونق زیاد یا کاهش قریب الوقوع برای یک شرکت باشد.

در این پست ، ما نسبت سرمایه در گردش را تعریف خواهیم کرد ، توضیح می دهیم که چرا اینقدر مهم است و چه اقداماتی را می توانید برای بهبود آن و کمک به پیشرفت تجارت خود انجام دهید.

نسبت سرمایه در گردش چیست؟

نسبت سرمایه در گردش نسبت دارایی های جاری به بدهی های جاری است. دارایی های فعلی به طور معمول به دارایی هایی که می توانند در طول سال به پول نقد تبدیل شوند ، به عنوان مثال موجودی ، حساب های دریافتنی ، سرمایه گذاری های کوتاه مدت و در واقع پول نقد اشاره دارد. از طرف دیگر ، بدهی های جاری به هر بدهی که باید در 12 ماه آینده پرداخت شود ، و همچنین بدهی های تعلق مانند مالیات اشاره دارد.

به عبارت ساده ، نسبت سرمایه در گردش ، میزان پول نقدی است که تجارت شما متناسب با میزان بیرون رفتن است. میزان پول نقدی که پس از کم شدن همه بدهی های فعلی از دارایی های فعلی ، سرمایه در گردش شما است ، سرمایه در گردش شما است و در مورد چگونگی کارآیی شما در حال انجام است.

نحوه محاسبه نسبت سرمایه در گردش

نسبت سرمایه در گردش با تقسیم کل دارایی های جاری بر کل بدهی های جاری محاسبه می شود. گاهی اوقات می توان از آن به عنوان نسبت فعلی یاد کرد. این یک شاخص نقدینگی است ، به عبارت دیگر ، توانایی تجارت در پرداخت هزینه های مناسب است.

به طور کلی ، هرچه نسبت آن بالاتر باشد ، یک تجارت بیشتر برای گسترش فعالیت های خود است. اگر نسبت رو به کاهش باشد ، بسیار مهم است که دریابید که چرا و برای اصلاح آن عمل می کنید.

در حالی که نسبت ایده آل صنعت و وابسته به شرایط است ، نسبت کمتر از 1: 1 معمولاً نشانگر یک مسئله جدی است.

فرمول نسبت سرمایه در گردش در زیر نشان داده شده است:

نسبت سرمایه در گردش = دارایی های جاری/بدهی های جاری

به سادگی محاسبه سرمایه در گردش ، و نه نسبت ، یک معادله ساده دیگر است. این شامل گرفتن کل دارایی های فعلی و کم کردن کل بدهی های جاری است. می توان آن را با فرمول زیر بیان کرد:

سرمایه در گردش = دارایی های جاری - بدهی های جاری

چرا سرمایه در گردش مهم است؟

سرمایه در گردش بسیار مهم است زیرا این نشان دهنده سلامت کلی یک تجارت است. اگر یک تجارت سرمایه در گردش کافی نداشته باشد ، نمی تواند هزینه های عملیاتی خود را از جمله پرداخت حقوق و تأمین کنندگان تأمین کند. اگر این کار ادامه یابد ، می تواند برای یک تجارت کشنده باشد.

از طرف دیگر ، یک سرمایه در گردش به خوبی مدیریت یک تجارت سالم را نشان می دهد. در حقیقت ، سرمایه در گردش یکی از اصلی ترین عواملی است که برای ارزیابی اینکه آیا یک شرکت یک سرمایه گذاری عاقلانه است یا خیر ، استفاده می شود.

نحوه بهبود نسبت سرمایه در گردش

اگر نسبت سرمایه در گردش شما در منطقه خطر است ، چندین روش وجود دارد که می توانید برای بهبود آن عمل کنید. برخی از این روش ها در زیر بیان شده است:

پرداخت مشتری را سریعتر دریافت کنید

از آنجا که مطالبات مطالبات حساب در دارایی های فعلی گنجانده شده است ، دریافت به موقع توسط مشتریان برای بهبود جریان نقدی و نسبت سرمایه در گردش مهم است.

Gocardless چندین راه حل برای کمک به مشاغل به موقع پرداخت می کند. برای پرداخت های مکرر ، Gocardless به مشاغل اجازه می دهد تا پرداخت مشتری را از طریق بدهی مستقیم جمع کنند. از آنجا که پرداخت ها مبتنی بر کشش هستند ، مشاغل در کنترل کامل مبلغ و فرکانس پرداخت هستند و عملا پرداخت های دیررس را از بین می برند.

مشتریان Gocardless همچنین می توانند از راه حل موفقیت ما+ که از هوش پرداخت برای مدیریت و کاهش خرابی پرداخت استفاده می کند ، استفاده کنند. به طور متوسط مشاغل می توانند 70 ٪ از پرداخت های ناموفق را جبران کنند. این می تواند جریان نقدی را به شدت بهبود بخشد و منجر به پیشرفت های بزرگ در نسبت سرمایه در گردش یک تجارت شود.

موجودی را به طور موثر مدیریت کنید

محکم کردن مدیریت موجودی همچنین می تواند به بهبود نسبت سرمایه در گردش کمک کند. فقط سفارش سهام در صورت نیاز ، از مازاد موجودی جلوگیری می کند. از مازاد همیشه باید جلوگیری شود زیرا اساساً به این معنی است که شما سرمایه در گردش را غیر ضروری در موجودی دارید.

نرم افزار مدیریت موجودی می تواند در بهینه سازی سفارشات سهام و مدیریت عمومی مربوط به موجودی بسیار مفید باشد.

روز طلبکار را افزایش دهید

این اساساً شامل افزایش مدت زمانی است که شما برای پرداخت تأمین کنندگان خود دارید. به طور طبیعی ، این باید از قبل با تأمین کنندگان شما بحث شود.

هزینه ها

یکی دیگر از راه های مهم برای تقویت نقدینگی و بهبود سرمایه در گردش ، کاهش هزینه های غیر ضروری است. برای تعیین اینکه کدام هزینه ها را می توان کاهش داد ، باید برخی از تجزیه و تحلیل عملیات را انجام داده و هزینه های اضافی را شناسایی کنید.

ما می توانیم کمک کنیم

Gocardless یک راه حل جهانی پرداخت است که به شما کمک می کند تا جمع آوری پرداخت را به صورت خودکار انجام دهید و میزان مدیر مالی تیم شما را برای مقابله با آن کاهش می دهد. دریابید که چگونه Gocardless می تواند در پرداخت های یک طرفه یا مکرر به شما کمک کند.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 28 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:34