در حال گسترش مثلث - چگونه می توان با این الگوی قیمت تجارت کرد؟

ساخت وبلاگ

الگوی مثلث در حال گسترش ، که به سادگی به عنوان شکل گیری انبساط شناخته می شود ، در دوره هایی با نوسانات بسیار بالا در بازار شکل می گیرد ، با نوسانات قیمت زیادی و یک روند کاملاً واضح نیست. با هر نوسان ، الگوی بیشتر گسترش می یابد و دو خط روند متضاد را تشکیل می دهد.

Expanding triangle price patte

یک مثلث در حال گسترش شامل یک سری نوسانات است که با حرکت قیمت گسترش می یابد. این توسط دو نقطه مقاومت و پشتیبانی تعیین می شود. اگر قیمت بعد از نقطه 4 به نقطه 2 افزایش یابد ، می توانیم موقعیت خرید را باز کنیم. اما اگر قیمت بعد از نقطه 3 به نقطه 1 سقوط کند ، می توانیم به دنبال باز کردن موقعیت فروش باشیم.

از آنجا که نه حداقل قیمت و نه حداکثر برابر نیستند ، هیچ یک از خطوط موجود در این الگوی افقی نیست. اگر حداکثر و حداقل امتیاز را وصل کنیم ، می بینیم که هر دو خط دارای شیب هستند ، اما آنها از یک راس شروع نمی شوند. به نظر می رسد که او در حال رشد است و سپس مثلث در حال گسترش را تشکیل می دهد.

اگر حداکثر و حداقل امتیاز را وصل کنیم ، می بینیم که هر دو خط دارای شیب هستند ، اما آنها از یک راس شروع نمی شوند. به نظر می رسد این شکل در حال رشد است و سپس مثلث در حال گسترش را تشکیل می دهد.

اگر حداکثر و حداقل امتیاز را وصل کنیم ، می بینیم که هر دو خط دارای شیب هستند ، اما آنها از یک راس خلاف مثلث متقارن معمولی شروع نمی شوند. به نظر می رسد این شکل در حال رشد است و سپس مثلث در حال گسترش را تشکیل می دهد.

این سازندها به ندرت در شرایط عادی بازار ظاهر می شوند و اگر به فریم های بزرگ زمان نگاه کنیم ، خواهیم دید که یافتن آنها آسان نیست ، با این حال ، در دوره های زمانی کوتاه تر معمولاً به طور مداوم ظاهر می شوند.

مثلث در حال گسترش در بازار چگونه شکل می گیرد؟

برخلاف سایر الگوهای مثلث ، مثلث در حال گسترش در هیچ نوع روند خاصی شکل نمی گیرد. این به سادگی در برخی از دوره های ادغام پس از یک روند قبلی ظاهر می شود ، اما با حرکات ناگهانی قیمت و بدون روند واضح.

از آنجا که حرکات بسیار زیاد است و نوسانات زیاد است ، تفاوت بین اوج و پایین بودن بسیار زیاد است. همانطور که قبلاً گفته شد ، این روند آشکار نیست ، اما اگر خطی را در هر دو پایین و اوج ترسیم کنیم ، می توان دریافت که یک الگوی مثلث شکل می گیرد ، اگرچه هرگز بسته نمی شود اما خطوط روند به لمس نزدیک می شوند. به دلیل این وضعیت ، می توان گفت که نه یک ذوزنقه شکل می گیرد.

چگونه می توان مثلث در حال گسترش را هنگام شکل گیری در نمودار تجارت کرد؟

تجارت مثلث گسترده در تجارت دشوار است ، ابتدا به دلیل این که در هر دو روند ظاهر می شود ، و به دلیل اینکه تئوری هایی وجود دارد که این الگوهای بدون در نظر گرفتن روند قبلی می توانند برای هر دو موقعیت طولانی و کوتاه استفاده شوند.

با این حال ، بسیار رایج تر است که مثلث در حال گسترش به عنوان یک الگوی ادامه استفاده شود ، بنابراین اگر این الگوی در یک صعود ظاهر شود ، ما از آن برای استفاده از موقعیت های طولانی استفاده خواهیم کرد. و اگر مثلث در یک روند نزولی ظاهر شود ، ما از آن برای گرفتن موقعیت های کوتاه استفاده خواهیم کرد.

مثلث گسترده یک استراتژی مشخص ندارد و بسیاری از معامله گران استفاده از میانگین های متحرک یا برخی از شاخص های دیگر را پیشنهاد می کنند ، و اگرچه درست است که توصیه می شود با برخی از ابزارهای دیگر تأیید شود ، اما یک استراتژی نیز فقط با تشکیل می تواند استفاده شودمثلث

بنابراین ، اگر روند قبلی صعودی باشد ، اگر مثلث در حال گسترش ظاهر شود و سپس دو پایین با قیمت بالاتر شکل می گیرد ، موقعیت طولانی در نظر گرفته می شود. قیمت انتفاعی باید در فاصله ای برابر با بالا و پایین مثلث قرار گیرد. از دست دادن بالای S در حداقل سطح مثلث خواهد بود.

در یک روند نزولی ، معامله گر باید موقعیت کوتاهی را باز کند اگر پس از شکل گیری الگوی مثلث ، دو سنبله با قیمت های پایین تر تشکیل شود. همانطور که با صعود ، سطح سودآوری باید در یک سطح برابر با فاصله بین ارتفاعات و پایین قرار گیرد. از دست دادن توقف باید در حداکثر سطح حاصل از مثلث باشد.

گسترش الگوی مثلث

بیایید نمونه ای از نحوه استفاده از مثلث در حال گسترش در تجارت را مرور کنیم:

Real example of expanding triangle

نمودار بالا جفت ارز USD/SEK را با یک بازه زمانی 30 دقیقه ای نشان می دهد. همانطور که گفتیم ، این سازندها زمانی اتفاق می افتند که بازار تحت سلطه نوسانات بالا قرار می گیرد و معامله گران نمی توانند در مورد یک جهت خاص تصمیم بگیرند. در این مثال ، جهت اولیه روند صعودی است.

می بینیم که مثلث گسترده از ساعت 6. 30 بعد از ظهر ، پس از شمعدان صعودی شروع می شود. یک سری حرکات جانبی با حداقل و حداکثر وجود دارد که خطوط افقی را تشکیل نمی دهند. بعد از دو دره بسیار مشخص که با خط مثلث وصل می شوند ، دو پایین تر وجود دارد ، اما در سطوح بالاتر از موارد قبلی (که در محافل نارنجی نشان داده شده است) ، پس می توانیم در نظر بگیریم که یک موقعیت طولانی را باز کنیم.

اگر از نظر فرضی موقعیت گرفته شود ، موقعیت باز شدن موقعیت باید در حدود 8. 9608 رخ دهد. سپس سطح Take Ptofit باید در 9. 0252 باشد.

ما این را از محاسبه زیر بدست می آوریم: حداکثر (8. 9944) منهای حداقل (8. 93) = 0. 0644. سپس ، قیمت ورودی (8. 9608) به علاوه اختلاف (0. 0644) ، این برابر با 8. 9608 + 0. 0644 = 9. 0252 است. این سطح به سرعت در 7 نوامبر به دست آمد.

از دست دادن توقف باید در 8. 93 باشد ، پایین ترین سطح مثلث گسترده.

نتیجه

استراتژی ارائه شده ما یک روش ساده برای تجارت طولانی و کوتاه بر اساس الگوی فنی گسترده مثلث را نشان می دهد. اینها به معامله گر اجازه می دهد تا از سیگنال های دروغین به دلیل تله های فروش صعودی و نزولی جلوگیری کند.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 25 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:36