هر آنچه را که باید در مورد Metatrader 4 بدانید بیاموزید

ساخت وبلاگ

MetaTrader 4 Guide

Metatrader 4 یک بستر معاملاتی آنلاین است که توسط متاکووت ها با معامله گران و کارگزاران در ذهن طراحی شده است. این پلتفرم یک رابط کاربری و ابزاری برای کمک به ایجاد استراتژی ها و تجزیه و تحلیل فنی بازار مالی فراهم می کند ، با مزیت اضافه شده از استفاده از نرم افزار تجارت خودکار.

این راهنمای Metatrader 4 هر آنچه را که باید در مورد MT4 بدانید: تمام ویژگی های اساسی و پیشرفته ، نحوه نصب و راه اندازی نرم افزار و حتی چند توصیه برای شما برای دستیابی به عظمت تجارت است.

این پلتفرم دنیای فرصت ها را با انواع خدمات برای مشتریان آنلاین باز می کند. هنگام استفاده از سکو به شما اجازه داده شده است:

  • معاملات دریافت و کنترل
  • تجزیه و تحلیل فنی
  • استراتژی های معاملاتی خودکار را توسعه دهید
  • شاخص های سفارشی و موارد دیگر را اضافه کنید.

همه این ابزارهای مالی به شما امکان می دهد با موفقیت در بازارهای معاملاتی ارز ، CFDS ، معاملات آتی با چند کلیک انجام دهید.

تجارت با استفاده از MT4 در XM

اکنون با XM Forex ثبت نام کنید و به صورت رایگان در سیستم عامل MT4 تجارت کنید!

از کجا با Metatrader 4 شروع کنیم

با کمی شانس ، می توانید نرم افزار Metatrader 4 را از کارگزار خود بدست آورید یا آن را به سادگی از وب سایت رسمی بارگیری کنید. سایت رسمی بارگیری و راه اندازی آن را بسیار آسان می کند که در هر زمان استفاده از این سیستم عامل را شروع خواهید کرد. برای سیستم عامل شما به غیر از اتصال پهنای باند بالا به اینترنت مورد نیاز نیست. در زیر دستورالعمل های گام به گام در مورد نحوه نصب Metatrader 4 پیدا خواهید کرد:

مرحله 1: به وب سایت MetaTrader 4 بروید ، روی دکمه "بارگیری Metatrader 4" کلیک کنید و پیگیری ها را دنبال کنید.

مرحله 2: روش نصب با نمایش ابتدا توافق نامه مجوز در پنجره تنظیم آغاز می شود. توافق نامه را بخوانید و برای ادامه بر روی دکمه "بعدی" کلیک کنید.

مرحله 3: صفحه زیر شما را وادار می کند تا مکان نصب پیش فرض را بپذیرید یا پوشه اولویت خود را مرور کنید. کارهای دیگری مانند "ایجاد میانبر دسک تاپ" و "برنامه راه اندازی پس از نصب موفقیت آمیز" وجود دارد که می توانید طبق ترجیح آن را بررسی کنید یا از آن جدا شوید. برای ادامه بر روی دکمه "بعدی" کلیک کنید.

مرحله 4: از آنجا که جادوگر راه اندازی باید به طور خودکار شروع شود ، صبر کنید تا نوار پیشرفت به پایان برسد. سپس برای ادامه بر روی دکمه "Next" کلیک کنید.

مرحله 5: پس از دریافت پیام موفقیت آمیز نصب ، این نرم افزار پارامترهای پیش فرض خود را تشخیص می دهد و از شما برای باز کردن یک حساب دعوت می شود. در ابتدا ، می توانید تجارت را در حساب نسخه ی نمایشی MT4 شروع کنید ، مگر اینکه قبلاً یک حساب زنده را با یکی از کارگزاران فارکس ثبت کرده و مستقیماً با یک حساب تأمین شده شروع کنید. بسیار توصیه می شود که با یک حساب نسخه ی نمایشی شروع کنید تا بتوانید با استفاده از دلار نسخه ی نمایشی ، این پلتفرم را نیز آزمایش کنید. یا اگر می خواهید تجارت زنده Metatrader 4 را بدون سپرده شروع کنید ، می توانید از پیشنهادات رایگان بسیاری از کارگزاران استفاده کنید. صفحه نمایش برای باز کردن یک حساب نسخه ی نمایشی ، شما را برای یک جعبه کشویی از نوع حساب ، ارز ، اهرم مورد نظر و سپرده فرضی که در آن نرم افزار ثبت شده است ، سوق می دهد. اطلاعات مناسب را در قسمتهای ارائه شده وارد کنید. مربوط به "من موافقت می کنم در خبرنامه های شما مشترک شوید" که برای پایان دادن به روند کار اجباری است ، بررسی کنید. هنگامی که در نهایت بر روی دکمه "Next" کلیک کردید ، آماده خواهید بود که تجارت فارکس را با MT4 شروع کنید.

Metatrader 4 نوک

اگر نیاز به تأیید وضعیت اتصال و فید های بروزرسانی خود دارید ، به گوشه پایین سمت راست صفحه بروید. نماد "وضعیت" نحوه عملکرد شما را تأیید می کند.(میله های قرمز به معنای اتصال نیست ؛ میله های سبز به معنای اتصال دقیق است ؛ در حالی که اعداد مجاور سرعت اتصال را نشان می دهد).

نحوه استفاده از Metatrader 4

راهنمای Metatrader 4 دریافت که این بستر معاملاتی یک رابط کاربری مشابه با هر بستر تجاری دیگر ارائه می دهد. پنجره اصلی به چهار منطقه که برای جفت ارزهای مختلف شما انتخاب کرده اید تقسیم می شود. بیایید مناطقی را که از نظر بصری از بالا به پایین نمایش داده می شوند شرح دهیم: نوار ابزار ، ساعت بازار ، ناوبر و ترمینال.

منطقه "نوار ابزار" در بالای پنجره اصلی واقع شده است و تمام نمادهای مورد نیاز خود را ارائه می دهد ، بنابراین می توانید به راحتی سیستم عامل را کنترل کنید.

پنجره "Watch Market" در سمت چپ رابط و در زیر قسمت بالای نوار ابزار قرار دارد. ساعت بازار لیستی از جفت های ارزی را برای شما فراهم می کند (به برگه "نمادها" مراجعه کنید) و همچنین قیمت های "پیشنهاد" و "سؤال" (به برگه "نمودارهای تیک" مراجعه کنید) ، بنابراین می توانید به دنبال فعالیت قیمت متفاوت باشیدجفت ارز مورد نظر شما.

پنجره "Navigator" در زیر ساعت بازار واقع شده است. این منطقه به شما امکان می دهد حساب های خود را کشف کرده و تعدادی از شاخص ها ، اسکریپت ها و مشاوران متخصص را ایجاد کنید.

منطقه "ترمینال" در زیر ناوبر ، در پایین صفحه قرار دارد. این منطقه تجارت ، تاریخچه حساب ، هشدارها ، صندوق پستی ، کارشناسان و زبانه های ژورنال را فراهم می کند ، بنابراین می توانید همه وقایع را پیگیری کرده و فعالیت تجاری خود را انجام دهید.

* نکته: شما گزینه ذخیره پروفایل نمودار (ترتیب نمودارها و ویندوزهای مختلف را روی صفحه) دارید. اگر می خواهید نمایه نمودار خاصی را ذخیره کنید ، کافی است روی نماد "پروفایل" کلیک کرده و "Save Profile as" را انتخاب کنید. شما به لیستی از پروفایل های پیش فرض ارائه شده توسط جعبه کشویی در "پروفایل" هر زمان که به آنها نیاز دارید دسترسی دارید.

سفارشی سازی نمودارهای Metatrader 4

با استفاده از Metatrader 4 می توانید با اصلاح رنگ و اندازه نمودارها ، ایجاد الگوها و اضافه کردن شاخص ها و غیره ، منطقه نمودار را سفارشی کنید. نتیجه: رابط کاربری متناسب با سبک و نیازهای خود.

می توانید با کلیک راست بر روی نمودار و انتخاب "خصوصیات" ، ظاهر منطقه نمودار را تغییر دهید. این پنجره شما را وادار می کند تا بین دو برگه را انتخاب کنید: "رنگ" و "مشترک". برگه "Colors" به شما امکان می دهد رنگ اولویت خود را برای نمودار قیمت و متغیرهای مختلف آن انتخاب کنید. یک جعبه کشویی برای هر عنصر با تعدادی از رنگ های پیش فرض برای انتخاب از آن فراهم شده است. برگه "مشترک" به شما امکان می دهد ویژگی های پیشرفته تری را اضافه کنید. جعبه ای وجود دارد که می توانید هر ویژگی را بررسی کرده یا از آن جدا کنید.

*نکته: اگر مجموعه ای از رنگ هایی که می خواهید آن را حفظ کنید وجود دارد ، می توانید آن را به عنوان "الگوی" برچسب گذاری کنید. نماد "الگوی" را که در نوار ابزار بالا قرار دارد انتخاب کنید و "Save Template" را انتخاب کنید. برای استفاده در آینده نام آن را بدهید.

انواع نمودار Metatrader 4

با استفاده از Metatrader 4 می توانید ظاهر قیمت ها را در هر نمودار سفارشی کنید. یک نمودار را انتخاب کنید ، از نوار ابزار بالا روی "نمودارها" کلیک کنید و نمودار نوع مورد نظر خود را از کادر کشویی (نوار ، شمعدان یا داده های قیمت خط) نشان دهید. یک روش جایگزین انتخاب مستقیم نماد مورد نظر پس از کلیک بر روی نمودار است.

به شما اجازه داده می شود هر زمان که بخواهید یک پنجره نمودار ببندید و همچنین آن را متناسب با اندازه صفحه در نظر بگیرید. بر روی جفت ارز کلیک راست کنید تا گزینه (بستن ، حداکثر ، به حداقل رساندن یا بازیابی) مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

اگر نیاز به نگاه نزدیک به هر نمودار قیمت دارید ، از نمادهای "بزرگنمایی" واقع در نوار ابزار برتر استفاده کنید. اگر می خواهید با دقت بیشتری به طیف وسیعی از داده ها نگاه کنید ، روی "بزرگنمایی" کلیک کنید. برای معکوس کردن عمل دوم ، روی "بزرگنمایی" کلیک کنید (برای بازگشت به ظاهر اصلی آن ممکن است چندین کلیک لازم باشد).

* نکته: هنگامی که بیش از یک استفاده می کنید ، زبانه ها در زیر پنجره نمودار نشان داده می شوند (نام نماد و بازه زمانی را مشاهده خواهید کرد). بر روی یک برگه دوبار کلیک کنید تا بین یک نمودار و همه آنها به طور همزمان تغییر دهید. یک جعبه کشویی را مشاهده خواهید کرد که دارای تنظیم ویندوزهای مختلف مانند آبشار ، کاشی به صورت افقی و غیره است.

شاخص های فنی Metatrader 4

چگونه از شاخص های Metatrader 4 استفاده کنیم؟ممکن است تعدادی از شاخص ها ، بازه های زمانی و ابزارهای طراحی را به هر نمودار قیمت انتخاب کرده و اضافه کنید. روی "Insert" از نوار ابزار بالا کلیک کنید و به "شاخص ها" بروید ، یک کادر کشویی با تعدادی از شاخص های موجود برای انتخاب از آن ارائه شده است. یک روش جایگزین برای انتخاب نماد "افزودن شاخص ها" که در نوار ابزار بالا قرار دارد.

فریم های زمانی MT4

در مورد فریم های زمانی ، می توانید مستقیماً به نوار ابزار بالا بروید و بازه زمانی را که می خواهید با آن کار کنید انتخاب کنید. از طرف دیگر ، می توانید نماد "دوره" را در نوار ابزار بالا انتخاب کنید و البته یک کادر کشویی با تعدادی از بازه های زمانی ارائه می شود. به عنوان مثال ، M1 در یک بازه زمانی یک دقیقه ای قرار دارد ، M2 یک بازه زمانی دو دقیقه ای است ، H1 یک ساعت و غیره است.

ابزارهای نقاشی MT4

همچنین ممکن است ابزارهای مختلف نقاشی را انتخاب کرده و اضافه کنید تا به شما در بهبود فعالیت تجارت خود کمک کند. از نوار ابزار برتر استفاده کنید و از آیکون های مختلف ابزارهای نقاشی ارائه شده برای هر یک (خط عمودی ، خط افقی ، خط ، کانال ، اصلاح فیبوناچی ، به عنوان مثال) انتخاب کنید. برای ابزارهای بیشتر (به عنوان مثال خطوط GANN) ، روی "درج" در نوار ابزار بالا کلیک کنید ، بنابراین می توانید برای انتخاب از تعدادی از ابزارهای نقاشی موجود حساب کنید.

*نکته: می توانید آخرین ابزار نقاشی را که ایجاد کرده اید حذف کنید. روی دکمه Backspace صفحه کلید کلیک کنید. تا زمانی که ابزار نقاشی را حذف نکنید ، کلیک کنید.

Metatrader 4 ویژگی های پیشرفته

یکی از ویژگی های خاص Metatrader 4 که پیشرفت نسبت به سایر سیستم عامل های آنلاین است ، امکان تقویت تجزیه و تحلیل خودکار بازار با مشاوران خبره ، اسکریپت ها و شاخص های سفارشی است. با استفاده از زبان کد خاص خود (زبان متاکووت 4) ، پلت فرم Metatrader 4 به شما امکان می دهد مشاوران متخصص ایجاد کنید که استراتژی های سفارشی متمرکز بر تجارت خودکار هستند. برای ایجاد و ویرایش EA خود ، با کلیک بر روی "ابزارها" به پنجره "متا ویرایشگر" بروید و برچسب "ویرایشگر زبان Metaquotes" را انتخاب کنید. یک روش جایگزین انتخاب مستقیم نماد "ویرایشگر متا" است که در نوار ابزار بالا قرار دارد.

شما می توانید EAS را بدست آورید یا آنها را به تنهایی بنویسید. در هر دو مورد ، شما مجاز به اضافه کردن آنها به نمودارها برای اجرای بیشتر تجزیه و تحلیل فنی و/یا تجارت خودکار خواهید بود. برای ایجاد مشاوران متخصص ، اسکریپت ها و نشانگرهای سفارشی ، روی نمودار مورد نظر کلیک کرده و بکشید. یک روش جایگزین این است که بر روی عنصر مورد نظر از پنجره "Navigator" دو بار کلیک کنید.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد تجربه مشاوران خبره ، محیط "ویرایشگر متا" را به طور کامل بررسی کرده و روی "راهنما" کلیک کنید. جامعه MQL4 همیشه مایل به کمک و کمک به هر مشتری کدگذاری MT4 است. در صورت داشتن هرگونه سؤال یا سؤال در مورد EAS و موارد مشابه ، با جامعه آنلاین MQL4 ارتباط برقرار کنید.

سیستم عامل های موبایل Metatrader4

شما می توانید به روشی مشابه که می خواهید آن را در نسخه دسک تاپ خود داشته باشید ، به نمودارها ، ابزارهای فنی و مشاوران خبره دسترسی داشته باشید. کارگزاران بیشتری وجود دارند که نسخه های موبایل از سکوی Metatrader 4 را ارائه می دهند ، که با سرعت سریع نوآوری تکنولوژیکی باقی نمی ماند. فعالیت تجاری حاصل یک تجربه استاندارد Metatrader 4 است.

طیف گسترده ای از زبان پشتیبانی به معنای بخش اعظم وظایف معامله گر در یک محیط آشنا انجام می شود که هیچ منحنی یادگیری در آن وجود ندارد. ادغام جامع برنامه های Android و iPhone با سیستم مایکروسافت (OS) بدون در نظر گرفتن تمام تلاش ها هنوز دیده می شود.

* نکته: راهنمای Metatrader 4 برجسته می کند که برای اطلاعات بیشتر در مورد Metatrader 4 و سیستم های پشتیبانی آن ، بهتر است با کارگزار خود تماس بگیرید. اطمینان حاصل کنید که آیا آنها در دسترس هستند.

تجارت با MT4

چه این یک نسخه ی نمایشی باشد یا یک حساب تأمین شده ، پس از باز کردن حساب خود ، دریافت داده های بازار زنده را شروع می کند. شروع کار خوب به دانستن اینکه چه زمانی باید بر برخی از استراتژی های خاص برای محرومیت دیگران تأکید کنیم ، بستگی دارد. به همین دلیل توصیه می شود داده های تاریخی فعالیت تجاری خود را بررسی کرده و پشتی را انجام دهید. برای دستیابی به همه اینها ، باید داده های روزانه را در مرکز تاریخ MT4 بارگیری کنید:

مرحله 1: دسترسی به "مرکز تاریخ".

مرحله 2: روی "ابزارها" کلیک کرده و "گزینه ها" را انتخاب کنید ، این باعث می شود شما به "نمودارها" و سپس "میله های حداکثر" در تاریخ بروید. سرانجام ، حداکثر تعداد میله ها را وارد کنید (با فرض اینکه 60 دقیقه در ساعت 24 ساعت به طور روزانه 14440 میله دقیقه را نشان می دهد).

مرحله 3: روی "ابزارها" کلیک کرده و "مرکز تاریخ" را انتخاب کنید.

مرحله 4: عنصر و چارچوب زمانی اولویت خود را انتخاب کنید ، برای پر کردن بانک اطلاعاتی در سمت راست صفحه ، دو بار کلیک کنید. داده های مورد نظر را انتخاب کرده و در نهایت روی "بارگیری" کلیک کنید.

سفارش با MT4

اکنون که آماده ورود سفارش به بازار هستید ، سه روش برای باز کردن پنجره "سفارش" دارید. می توانید از پنجره "Watch Market" روی جفت ارز مورد نظر خود کلیک راست کرده و "تجارت جدید" را انتخاب کنید. یک روش جایگزین انتخاب "تجارت" و سپس "سفارش جدید" پس از کلیک راست روی یک نمودار فعال ، یا انتخاب برگه "سفارش جدید" از نوار ابزار برتر است.

سفارش باز باعث می شود شما را از جعبه کشویی مربوطه برای "نماد" ، "حجم" ، "متوقف کردن ضرر" و "سودآوری" (اختیاری) انتخاب کنید و در آخر "نوع" سفارش را انتخاب کنید. روش را با کلیک روی "خوب" به پایان برسانید.

* نکته: با کلیک بر روی برگه "تجارت" می توانید تمام سفارشات باز را در منطقه "ترمینال" مشاهده کنید.

همچنین به شما اجازه داده می شود هنگام اضافه کردن یک دستور محافظ از دست دادن یا در صورت نیاز به سفارش انتفاعی ، سفارشات را اصلاح کنید. برای اصلاح یک سفارش ، به منطقه "ترمینال" دسترسی پیدا کنید ، تجارت را برجسته کنید ، راست کلیک کنید و "اصلاح یا حذف سفارش" را انتخاب کنید. این پنجره ای را به وجود می آورد که به شما امکان می دهد ضرر توقف را به صورت دستی تعیین کنید یا سطح سود را بدست آورید. سپس ، این پنجره از شما خواسته می شود دکمه "کپی به عنوان" را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد قیمت های فعلی را در توقف و ضرر وارد کنید و زمینه های سود را بگیرید. هنگامی که قبلاً در مورد سطح سود که می خواهید با آنها کار کنید تصمیم گرفتید ، روی نوار افقی در پایین صفحه کلیک کنید تا در نهایت تجارت وارد شود.

* نکته: می دانید چه موقع از دست دادن متوقف شده و سطح سود وارد شده است زیرا نوار افقی برجسته می شود. اگر اینگونه نباشد ، نوار غیرفعال است.

سرانجام ، می توانید هر زمان که قیمت به دست بیاید ، از دست دادن ، توقف توقف یا افزایش سطح سود ، تجارت را ببندید. برای بستن سفارش ، به منطقه "ترمینال" دسترسی پیدا کنید ، تجارت را برجسته کنید ، راست کلیک کرده و "سفارش نزدیک" را انتخاب کنید. یک روش جایگزین برای دسترسی به منطقه "ترمینال" ، با کلیک بر روی سفارش در برگه "تجارت" ، یک نوار افقی زرد در انتهای صفحه ، نشان می دهد که تجارت می تواند بسته شود. فقط نوار را انتخاب کنید تا روند کار تمام شود.

مهارت های Metatrader 4 را بهبود بخشید

هدف از این راهنمای متاتریدر 4 ارائه یک نمای کلی از پلتفرم قدرتمند متاتریدر 4 است. به طور کلی، می‌توان گفت که ویژگی‌های پیشرفته مانند مشاوران متخصص، اسکریپت‌ها و شاخص‌های سفارشی به شما کمک می‌کنند تا تحلیل بازار را بهبود ببخشید و معاملات خودکار را با چند کلیک انجام دهید. همچنین، این واقعیت که MetaQuotes نسخه‌های موبایلی را ارائه می‌کند، آن را در دسترس‌تر می‌کند، ناگفته نماند که نصب و پیمایش MetaTrader 4 بسیار دوستانه است، بنابراین آسان‌تر از این نمی‌شود. ناگفته نماند که تمرین باعث عالی می شود، بنابراین از شما دعوت می کنیم تا با پلتفرم آنلاین MT4 بیشتر آشنا شوید و از همه ویژگی های عالی آن لذت ببرید.

سوالات متداول در بررسی متاتریدر 4

متاتریدر 4 یک پلتفرم مالی آنلاین است که به معامله گران امکان معامله در فارکس را می دهد. با کمک این پلتفرم به راحتی می توانید معاملات خود را خودکار کنید. علاوه بر این، MetaTrader 4 به دلیل سادگی خود شناخته شده است، به این معنی که یک رابط کاربر پسند به شما امکان می دهد به سیستم های معاملاتی و ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی دسترسی داشته باشید که عملکرد معاملاتی شما را افزایش می دهد و به شما در تصمیم گیری بهتر کمک می کند.

با توجه به این واقعیت که متاتریدر 4 یکی از محبوب ترین پلتفرم های معاملاتی موجود در اینترنت امروزه است، منصفانه است که بگوییم استفاده از آن بسیار ایمن است. این پلتفرم به خودی خود امن است، اما ذکر این نکته مهم است که فرآیند معاملات کاملاً پرخطر است - در اینجاست که ابزار مدیریت ریسک و هشدارهای متاتریدر 4 به شما کمک می کند تا ضررهای احتمالی را به حداقل برسانید.

بله، MetaTrader 4 به طور ویژه برای معامله گران فارکس ایجاد و طراحی شده است، با این حال، نسخه به روز شده MetaTrader 5 به مشتریان اجازه می دهد تا به ابزارهای دیگر از جمله سهام، CFD و معاملات آتی دسترسی داشته باشند. در واقع، این دو پلتفرم پیشرو در صنعت هستند و هر کدام را که در نهایت انتخاب کنید، قطعاً می‌توانید بهترین بهره را از تجربه تجارت خود ببرید.

نظرات (5 نظر)

برای دریافت به روز رسانی در مورد پاداش های FX مشترک شوید

اولین کسی باشید که در مورد پاداش های موجود در معاملات فارکس که می توان به آنها اعتماد کرد مطلع شد

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 29 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:37