نحوه خواندن روند با اندیکاتور آرون در Olymp Trade

ساخت وبلاگ

Aroon indicator on Olymp Trade

اندیکاتورها ابزارهای تحلیلی هستند که می توانند عملکرد معاملاتی شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند. آنها به تشخیص روند، قدرت آن کمک می کنند، آنها همچنین سیگنال های تجاری تولید می کنند. امروز اندیکاتوری که توسط توشار چنده طراحی شده و به اندیکاتور آرون معروف است را ارائه خواهم کرد.

نشانگر آرون

در سال 1995، توشار چند سیستمی اختراع کرد تا مشخص کند که آیا روندی در قیمت ها وجود دارد و قدرت آن چیست. او آن را «آرون» نامید، زیرا در سانسکریت به «نور اولیه سپیده دم» ترجمه شده است و نشانگر او به محض شروع روند را می‌گیرد.

افزودن اندیکاتور آرون به نمودار Olymp Trade

برای افزودن اندیکاتور آرون به نمودار قیمت، باید روی نماد اندیکاتورها کلیک کنید. لیست ابزارهای موجود توسعه خواهد یافت."Aroon" را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. در پنجره جداگانه زیر نمودار ظاهر می شود.

How to insert Aroon Indicator on Olymp Trade

نشانگر آرون چگونه به نظر می رسد

دو خط در پنجره نشانگر قابل مشاهده است. یکی به نام Aroon Up و دیگری به Aroon Down شناخته می شود.

نشانگر Aroon تعداد فواصل زمانی را که قیمت یک بالا یا پایین روز x را ثبت کرده است را ثبت می کند. دوره پیش‌فرض روی 25 تنظیم شده است. Aroon Up تعداد روزهای پس از ثبت قیمت بالاترین سطح 25 روزه را می‌گیرد. Aroon Down تعداد روزهای پس از پایین ترین سطح 25 روزه را اندازه گیری می کند.

دو خط اندیکاتورها با هم بین مقادیر 0 و 100 حرکت می کنند و در وسط یک خط با مقدار 50 قرار دارد.

Aroon indicator with its lines

نحوه استفاده از اندیکاتور آرون در معاملات Olymp Trade

چیزی که نشانگر Aroon را منحصر به فرد می کند این است که بر خلاف نوسانگرهای تکانه استاندارد، روی زمان نسبت به قیمت تمرکز می کند. این به شروع یک روند جدید، تعیین دوره های تثبیت و اصلاح و همچنین پیش بینی برگشت روند کمک می کند.

زمانی که Aroon Up روی خط 50 و Aroon Down زیر آن نوسان داشته باشد، روند صعودی قابل شناسایی است. در روند نزولی، Aroon Up به زیر خط وسط و Aroon Down بالای مقدار 50 حرکت می کند.

زمانی که اندیکاتور آرون نزدیک به 100 است و خط دوم آرون زمانی که به زیر 30 می رسد، روندی در بازار وجود دارد. علاوه بر این، وقتی یکی از خطوط اندیکاتور برای مدت طولانی بالای 70 بماند، به این معنی است که قیمت در حال رسیدن است. بالا یا پایین های جدید به طور منظم. خوانش های پایین نشان می دهد که قیمت در حال شکل گیری اوج یا پایین های جدید نیست.

شناسایی روند با اندیکاتور آرون

برای شناسایی روند باید 3 شرط وجود داشته باشد.

اولین مورد ، برای صعود ، زمانی است که آروون در بالای آروون قرار دارد. دوم ، هنگامی که آروون بالا می رود بیش از 50 و آروون به زیر خط میانی افت می کند. شرط سوم این است که آرون به 100 نزدیک می شود و آرون پایین می ماند.

برای شناسایی روند نزولی ، آروون به پایین باید بالاتر از آروون باشد. پایین آررون از بالای 50 حرکت می کند و در زیر آن قرار می گیرد. آخرین مرحله زمانی است که آرون پایین به 100 می رسد و آروون نسبتاً کم باقی می ماند.

دو مرحله اول لزوماً به این ترتیب رخ نمی دهد.

برای دیدن یک نمایش بصری نگاهی به نمودار زیر بیندازید.

How to identify a trend with Aroon Up and Aroon Down Lines

شناسایی دوره ادغام و وارونگی روند

دوره ادغام قیمت می تواند زمانی مشخص شود که هر دو ، آروون و آروون پایین تر از 50 سقوط کنند یا به طور موازی سقوط کنند. همچنین می تواند این اتفاق بیفتد که دو شرط همزمان ظاهر شوند. هنگامی که این دو خط برای مدت طولانی زیر 50 باقی می مانند ، نشانگر کمترین میزان جدید نیست ، نه بالایی شکل نمی گیرد. این دوره ادغام است.

سیگنال بعدی هنگامی ظاهر می شود که یکی از خطوط نشانگر از خط 50 شکسته شود.

Aroon Down at 100

در مثال بالا ، آروون پایین بود که ابتدا از خط 50 عبور کرد. این کشور به 100 اعلام شد که قیمت شکنی و پایان دوره ادغام را اعلام کرد.

در زیر نمودار مشاهده می کنید که در آن ادغام قیمت قابل مشاهده است. دو خط از شاخص زیر 50 است و به طور موازی افت می کنند. سپس ، Arron Down بالا می رود و اندکی قبل از اینکه قیمت پشتیبانی مثلث را بشکند ، به 100 می رسد.

Aroon Down have reached 100

خلاصه

نشانگر آرون یک نوسان ساز بسیار منحصر به فرد است. این به شکلی از دو خط است. بسته به جایی که در حال حاضر آنها هستند ، یک معامله گر قادر به تشخیص روند ، قدرت آن و همچنین دوره های ادغام و شکستن قیمت است.

شما باید نمودار را با دقت رعایت کنید و قوانین شرح داده شده در این مقاله را دنبال کنید. سپس می توانید از یک شاخص اضافی برای دریافت سیگنال های معاملاتی استفاده کنید.

از حساب نسخه ی نمایشی استفاده کنید. این برنامه به صورت رایگان به کاربران تجارت المپ ارائه می شود. این پول با پول نقد مجازی تهیه می شود و هر زمان که شما به آن نیاز دارید قابل شارژ است. علاوه بر این ، هیچ محدودیتی وجود ندارد که بتوانید در حساب نسخه ی نمایشی تجارت کنید. بنابراین اگر هنوز این کار را نکرده اید ، اکنون به آنجا بروید یا یکی را باز کنید. تجارت را با نشانگر aroon تمرین کنید. با گذشت زمان اطمینان به استفاده از آن خواهید داشت و برای کسب سود واقعی به حساب زنده تغییر خواهید داد.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 39 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:57