7 اصل اساسی تجارت در بازار

ساخت وبلاگ

7 قانون اساسی برای تجارت در بازار که هر معامله گر باید از آن پیروی کند. شما فقط نمی توانید بدون دانستن آنها در بازار سود ببرید.

می خواهید در سهام مناسب با قیمت مناسب سرمایه گذاری کنید؟

آیا اخیراً یک فرصت سرمایه گذاری عالی را از دست داده اید؟دیگر نه. کتاب من به سرمایه گذاران خرده فروشی هند کمک می کند تا تصمیمات سرمایه گذاری درستی بگیرند.

تجارت در حال خرید چیزی است که پیش بینی می کنید در مدت زمان بسیار کوتاهی از قیمت خرید شما بالاتر می رود.

در مقابل ، اگر پیش بینی می کنید چیزی پایین تر از قیمت فعلی باشد ، اکنون فروش را ترجیح می دهید و بعداً خریداری کنید. به فروش کوتاه گفته می شود.

فروش کوتاه در بازار پول نقد در هند محدود به معاملات روزانه است که به این معنی است که شما باید قبل از بسته شدن بازار برای روز ، موقعیت های کوتاه خود را پوشش دهید. در آینده ، می توانید یک شبه فروش کوتاه و حمل و نقل خود را انجام دهید.

اگر در گزینه های تجاری تجارت می کنید ، گزینه های بیشتری مانند خرید تماس و قرار دادن و فروش یک تماس و قرار دادن دارید. می توانید در مورد تماس با جزئیات بخوانید و گزینه ها را در اینجا قرار دهید.

فقط FYI من نه در معاملات آتی و نه در گزینه ها تجارت می کنم و آن را توصیه نمی کنم.

7 اصل اساسی تجارت در بازار

در اینجا 7 اصل اساسی تجارت در بازار آورده شده است.

trading.jpg

1. از دست دادن را متوقف کنید

اولین قانون تجارت در بازار قادر به پیش بینی ضرر در بازار است و از همه مهمتر قادر به اجرای ضرر توقف است.

با اجرای یک توقف ضرر به این معنی است که اگر چیزی را خریداری می کنید که قیمت آن در 100 است و اگر از دست دادن توقف شما به حدود 80 روپیه برسد و اگر قادر به اجرای ضرر و زیان خود نیستید 20 Rs برای هر سهم ، نباید خریداری کنیدسهام در 100 Rs.

از دست دادن متوقف فقط عددی نیست که شما مطرح کرده اید بلکه بسته به استراتژی و تجزیه و تحلیل ، ضرر و زیان را برای تجارت خود دریافت می کنید. من از استراتژی اقدام قیمت برای محاسبه ضرر توقف خود استفاده می کنم.

2 و 3. هدف و ROI

پس از از دست دادن توقف ، باید یک هدف را نیز انتخاب کنید. من ترجیح می دهم هدف حداقل 1. 5 برابر توقف من باشد یا در بعضی مواقع سطح هدفم را به دو بار یا سه بار توقف من افزایش می دهد.

به من اجازه دهید این موضوع را با یک مثال ساده توضیح دهم.

من یک سهام را با قیمت 101 روپیه با قیمت ضرر 95 خریداری می کنم. بنابراین توقف من 6 Rs است یا به طور ساده من آماده هستم که 6 Rs را در تجارت از دست بدهم. بنابراین هدف من حداقل 1. 5 برابر توقف من از 6 Rs خواهد بود و بنابراین هدف این خواهد بود که حداقل 9 روپیه یا هدف قیمت 110 روپیه کسب کند.

هنگامی که ما سطح از دست دادن و سطح هدف را متوقف کردیم ، جنبه مهم دیگری که باید به دنبال آن باشید این است که به راحتی هدف قابل دستیابی است.

اگر هیچ مقاومت عمده ای بین قیمت خرید و قیمت هدف وجود نداشته باشد ، هدف قابل دستیابی است. بنابراین اگر در حدود 105 مقاومت عمده ای در سهام ببینم ، تجارت را کنار می گذارم اما اگر مقاومت در حدود 110 باشد ، تجارت را اجرا می کنم.

بنابراین من این تجارت را اجرا خواهم کرد اگر و فقط اگر باشم

  1. راحت اجرای از دست دادن توقف من.
  2. هدف قابل دستیابی است.

در بعضی مواقع ، ممکن است ببینید که 110 ممکن است سطح مقاومت بسیار خوبی نباشد و بنابراین می توانید در 1. 5 برابر توقف خود هدف جزئی داشته باشید و سپس می توانید در 2 یا 3 برابر توقف که 113 و 119 است ، هدف دیگری داشته باشید.

4. بدون حاشیه

هرگز با حاشیه تجارت نکنید و فقط با پولی که آماده از دست دادن هستید ، تجارت کنید.

بیایید بگوییم که ما با 10،000 در حساب معاملاتی و سهام بزرگ درپوش شروع می کنیم. شما به طور معمول 20 بار حاشیه برای معاملات روز مجاز هستید. بنابراین می توانید اوراق بهادار به ارزش 2L یا 200،000 خریداری کنید. به خاطر محاسبه اگر هدف 3 ٪ را در نظر بگیریم و 2 ٪ از دست دادن سود را متوقف کنیم ، می تواند 6K Rs باشد اما اگر به ضرر توقف ضربه بزنید می توانید 4K یا 40 ٪ از کل مبلغ خود را که برای تجارت انتخاب کرده اید از دست دهید.

فقط پس از در نظر گرفتن از دست دادن توقف ، حاشیه را انتخاب کنید و اگر راحت آن مبلغ را از دست بدهید ، می توانید تجارت حاشیه را انتخاب کنید.

من یک قانون انگشت شست دارم که در آن هر یک از تجارت من حداکثر 1/3 تا 4 از مانده نقدی خالص من در حساب معاملاتی من است. بنابراین در حالت ایده آل می توانم 3 تا 4 معاملات باز داشته باشم اما به طور معمول بیش از 2 نیست.

اگر 5 ٪ از دست دادن توقف داشته باشم ، کمتر از 2 ٪ از مانده تجارت نقدی خود را از دست می دهم.

5. هرگز به طور متوسط پایین

هنگام تجارت ، هرگز نباید به طور متوسط پایین بیاید. اگر سهام خود را در 100 خریداری کرده اید و اکنون در 60 سال معامله می کنید که 40 ٪ کاهش یافته است. در حالت ایده آل شما باید در چنین سناریویی از دست دادن توقف برخورد کرده باشید اما حتی اگر برای آن ضرر متوقف نکرده اید. هنوز هم آن را متوسط نکنید. از نظر ریاضی اگر سهم 20 ٪ باشد ، در صورت افزایش دوباره 20 ٪ ، ممکن است به قیمت خرید 100 برنگردد.

بگذارید این را با یک مثال ساده درک کنیم.

قیمت خرید یک سهم 100 بود و 20 ٪ از 100 تا 80 کاهش می یابد. اکنون در 80 ، اگر 20 ٪ افزایش یابد ، به 96 می رسد زیرا 20 ٪ از 80 96 و 100 نیست.

6. نمی توانم به هر الگوی تسلط داشته باشم

الگوهای و تحلیل های زیادی در بازار وجود دارد و به عنوان یک فرد ، شما نمی توانید به هر الگوی تسلط داشته باشید. روی چند الگو که فکر می کنید برای شما مفید است تمرکز کنید و سعی کنید در آنها برتری داشته باشید. من فقط با الگوهای استراتژی اقدام قیمت کمی تجارت می کنم و موارد دلخواه شخصی من الگوهای بالاتر از پایین و الگوی W بالاتر است.

جدا از تجارت برای همه الگوهای شما همچنین نمی توانید با تشکیل آن الگوهای روی همه سهام تمرکز کنید ، لیستی از سهام را در اختیار داشته باشید که بتوانید به راحتی انتخاب مورد نظر خود را به طور مرتب مشخص کنید.

هنگامی که می دانید با الگوهای شما می توانید تسلط داشته باشید و تعداد سهام را که می توانید ردیابی کنید ، باید تعداد ایده آل حداکثر معاملات را که می توانید اجرا کنید نیز داشته باشید. من هرگز نمی توانستم بیش از یک زن و شوهر از معاملات جفت (خرید و مربع) در یک روز تجارت کنم. حداکثر که می توانم به آن دست یابم ، 1 جفت تجارت و یک تجارت دیگر است. من ممکن است در تعداد معاملاتی که می توانم به دلیل داشتن پاره وقت در بازار انجام دهم ، کمی محافظه کار باشم.

7. شکستن از بازار

شما فقط نمی توانید 250+ روز در یک سال تجارت کنید. شما باید استراحت کنید.

من ترجیح می دهم همه چیز را خیلی ساده نگه دارم و اگر شروع به ضربه زدن به سری ضررهای توقف کنم (3 تا 5 ضرر متوالی توقف) ، حداقل یک هفته از بازار استراحت می کنم.

به عنوان یک معامله گر ، این معاملات فردی نیست که مهم باشد ، اما مهم است که سری معاملات است که در آن تعداد کمی از دست می دهید (به ضرر توقف ضربه بزنید) و بازدیدهای زیادی (هدف ضربه) و سود کلی از آن خارج می شود.

نتیجه

به عنوان یک معامله گر ، شما باید همیشه آماده اجرای ضرر متوقف باشید و در سود رزرو واقعاً سیستماتیک باشید. من به عنوان یک شرکت کننده در بازار (معامله گر یا سرمایه گذار) می گویم ، شما همیشه باید آماده اجرای ضرر متوقف باشید. ضررهای متوقف شده نکته ای است که ثابت می کند شما اشتباه کرده اید و هر کسی می تواند در بازار اشتباه کند. وارن بوفه حتی اعتراف کرده است که وی در شناسایی برخی از ارزیابی سهام خود اشتباه کرده است و از دست دادن چند میلیارد دلار نیز رزرو کرده است. بازار همه چیز در مورد حق بودن بیشتر از اشتباه است و سود کسب می کند.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 33 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:58