بازار از خواب بیدار می شود که Fed Pivot می تواند نشان دهنده رکود باشد

ساخت وبلاگ

(بلومبرگ) - دراماتیک پایدار هشدارها مبنی بر اینکه اقتصاد آمریکا در حال رکود اقتصادی است ، سرانجام عصبی در وال استریت قرار گرفت.

سرمایه گذارانی که برای دو ماه گذشته هشدارهایی را تنظیم کرده بودند - از معکوس ترین منحنی بازده خزانه داری در چهار دهه تا یک پاکسازی برای دستاوردهای سنگین قیمت نفت در سال 2022 - تجارت را آغاز کرد که گویی بزرگترین تهدید برای خطر دارایی ها اکنون رکود اقتصادی در رشد است.

سهام چرخه ای S& P 500 را به کاهش 3. 4 درصدی در هفته پس از آنکه معیار سهام در 200 روز گذشته نتوانست بالاتر از قیمت متوسط خود نباشد ، کاهش داد. در حالی که خوش بینی که فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ را کاهش می دهد ، از اواسط ماه اکتبر 14 ٪ تجمع را برانگیخته است ، اکنون حالات سرمایه گذار با نگرانی هایی که چنین حرکتی ، هنگامی که انجام می شود ، تاریک شده است ، نشانه اقتصاد کم است.

در حال حاضر نشانه هایی در حال ظهور است که رشد در زیر سفت شدن تهاجمی فدرال رزرو است. بخش خدمات ایالات متحده ماه گذشته قرارداد بست. اگرچه بازار کار محکم باقی مانده است ، اما برخی از ضعف ها ظاهر شده است ، اما اخیراً در افزایش دیگری در ادعاهای مداوم برای مزایای بیکار. در عین حال ، تورم ممکن است به اوج خود رسیده باشد ، اما هنوز هم به اندازه کافی بالا رفته است تا بتواند هوشیار تغذیه شود و خطر ابتلا به آن را افزایش دهد.

پیتر تایر ، رئیس استراتژی کلان در اوراق بهادار آکادمی گفت: "ما از دیدن" داده های بد "به عنوان" خوب "به داده های بد بد می شویم زیرا این سیگنال است که اقتصاد سریعتر و بدتر از آنچه انتظار می رود تضعیف می شود."

بازارها به جای دلیلی برای تجمع چشم انداز سیاست آسانتر فدرال رزرو ، تجارت اخبار اقتصادی تاریک را به عنوان بد آغاز کرده اند. در همین زمان ، تورم همچنان بالا رفته است - که با افزایش غیر منتظره ای در قیمت های تولید کننده ماه گذشته - مشهود است - و بانک مرکزی حکم نهایی سیاست خود را در روز چهارشنبه ارائه می دهد. با هم ، کافی بود که راهپیمایی پاییز را خرد کنیم.

از آنجا که سهام در روز پایانی نوامبر به اوج خود رسید ، سهام انرژی منجر به عقب نشینی شده است ، عزیمت از هر سه فروش قبلی سال 2022 هنگام افزایش تورم باعث تقاضا برای تولید کنندگان مواد شد. شرکت هایی که نسبت به اقتصاد حساس تر هستند ، مانند شرکت های مالی و سازندگان محصولات مصرفی ، در ماه دسامبر در میان معابر قرار دارند.

تغییر روایت نیز در درآمد ثابت آشکار است. در اوایل سال 2022 هنگامی که ترساندن تورم در حال افزایش بود ، در هر سه مورد که S& P 500 حداقل 10 ٪ از اوج سقوط کرد ، اوراق قرضه سقوط کرد. اکنون اوراق قرضه شروع به بازپس گیری مکان خود به عنوان پرچین رکود کرده اند. روز چهارشنبه ، تظاهرات بدهی به مدت طولانی بازده 30 ساله زیر 3. 5 ٪ را به خود اختصاص داد ، سطح آخرین بار در ماه سپتامبر. صندوق مبادله اوراق بهادار خزانه داری Ishares 20+ سال (Ticker TLT) در سه هفته گذشته 9 ٪ صعود کرده است.

استیو سوسنیک ، رئیس استراتژیست در تعاملی گفت: "اگر شما در حال خرید سهام بر اساس این ایده هستید که نرخ بهره پایین در آینده در آینده به دست می آید ، متأسفانه این بدان معنی است که اقتصاد ضعیف تر نیز در آینده در آینده به وجود می آید."کارگزاران"پس خیلی مراقب باشید که می خواهید."

این پیام در بالاترین سطح وال استریت در روزهای اخیر تأیید شد ، جایی که روسای بانک چشم انداز یکنواختی برای کاهش سرعت رشد و درآمد شرکت ها داشتند. حتی تحلیلگران Sellside ، که مستعد ابتلا به دارایی هایی است که آنها می فروشند ، به طور قابل ملاحظه ای به نظر می رسند ، پیش بینی کاهش در سال 2023. میانگین پیش بینی استراتژیست های پیگیری شده توسط بلومبرگ برای S& P 500 است که سال آینده فقط در 4،009 به پایان برسد - از زمان بدترین تماس آنها از آنجاحداقل 1999.

بیشتر بخوانید: گرگ وال استریت هشدار بلندتر 2023 زشت خواهد بود

الگوهای موقعیت یابی و معاملات همچنین تغییر از دارایی های ریسک را نشان داد. براساس داده های EPFR ، سرمایه گذاران در مدت 5 ماه از سهام جهانی با سریعترین سرعت خارج شدند و در سه هفته گذشته 35 میلیارد دلار پس از جمع آوری 23 میلیارد دلار فقط یک هفته قبل از آن ، ریختند. سیگنال های وسعت حرکات همچنین ماهیت زودگذر دستاوردهای اخیر را تقویت می کند ، و شرایط آینه ای را که پایان راهپیمایی ها را در مارس و آگوست حفظ کرده است ، تقویت می کند.

سطح فنی که در ماه نوامبر خرید را تحریک کرده بود ، در هفته جمع شد. S& P 500 نتوانست بالاتر از میانگین حرکت 200 روزه خود باشد و سپس از طریق سطح تعطیل که به گاو نر کمک کرده بود ، لغزید.

آنچه بیشتر مسائل را پیچیده تر می کند این است که تجمع سهام در ماه نوامبر باعث شده است که سریعترین شرایط مالی را از مارس 2020 کاهش دهد ، به گفته یک شرکت شرکت Goldman Sachs Group.

بیشتر بخوانید: نرخ اوج فدرال فدرال امیدهای وال استریت را برای کاهش 2023 مشاهده کرد

به نظر می رسد که سیاستگذاران فدرال ، پس از گرفتار شدن از شدت و ماندن قدرت در فشار قیمت ، مصمم هستند که مبارزات سختگیرانه خود را تا اوج حدود 5 ٪ ببینند. این خبر بد برای اقتصادی است که به نظر می رسد در مقطعی از سال آینده قرارداد دارد.

جاستین بورگین ، مدیر تحقیقات سهام در Ameriprise Financial گفت: "درد بسیار بیشتری وجود دارد که باید از بین برود.""ما به سختی اثر تأخیر در افزایش سرعت در تاریخ را دیده ایم."

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 33 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 0:10