تله های گاو نر چیست و چگونه می توان از آنها جلوگیری کرد

ساخت وبلاگ

What are bull traps and how to avoid them

برای هر معامله گر با تجربه ، تله های گاو نر بدترین است. یک دقیقه ، یک سهام می تواند پس از یک شکست در حال تجمع باشد. سپس توقف ها به طور ناگهانی فقط چند ساعت بعد به پایان می رسد که قیمت ها به سمت پایین فرو می روند. تله های گاو نر اغلب اتفاق می افتد. این بخشی از واقعیتی است که معامله گران باید با آن روبرو شوند.

برای معامله گران که هنوز با این رفتار آزار دهنده بازار روبرو نشده اند ، مطمئناً برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن پرداخت می شود. بیایید به تله های گاو نر دقیقاً شیرجه بزنیم و اقدامات متقابل ما را می توانیم انجام دهیم!

تله گاو

Bull trap

یک دام گاو اغلب به عنوان "سیگنال کاذب" در بازار شناخته می شود. همانطور که از این نام پیداست ، آنها غالباً خریداران را به دام می اندازند - آنها را مجبور می کنند موقعیت های خود را ببندند زیرا به نقاط ضعف کاهش می یابد. تله های گاو نر می توانند اشکال مختلفی داشته باشند. تله های گاو نر معمولاً به عنوان شکسته های کاذب ظاهر می شوند. با این حال ، آنها همچنین می توانند به صورت وارونهایی که شکست می خورند ، بیایند. به طور کلی ، وقتی می بینید الگوهای فنی صعودی که به نظر می رسد کار می کنند ، می توانید تله های گاو نر را شناسایی کنید ، فقط در شمعدان های زیر شکست می خورند.

تله گاو نر پیشخوان SPX

Bull trap in $SPX

یک تله گاو نر اخیر که رخ داده است در یکی از شاخص های بازار سهام ایالات متحده ، S& P 500 بود. مهمترین این امر این بود که همه فکر می کردند که نرخ تورم نرخ فیاسکو به پایان رسیده است. بازیکنان بازار فرض کردند که فدرال رزرو از قبل دلهره زده است. همانطور که شور و شوق وال استریت را پر کرد ، قیمت سهام تجمع کرد. سطح عمومی 4200 مقاومت عمده برای شکستن بود. اگرچه قیمت ها گذشته بود ، اما شکست بلافاصله در هفته بعد شکست خورد. از آنجا که قیمت ها نتوانستند حفظ کنند ، این تنها ثابت کرد که این شکست جز یک دام گاو صرف است.

بیت کوین در داخل روز گاو نر

Intraday bull trap in $BTC

همین اواخر ، بیت کوین نیز تظاهرات را برگزار کرد. در حالی که این روند هنوز دست نخورده است ، قیمت ها سناریوی تله گاو نر را برای معامله گران داخل روز ایجاد می کنند. 21،800 ثابت می کرد که یک نقطه مقاومت است که باید شکسته شود. قیمت ها به طور ناگهانی از سطح بالا رفتند ، فقط در طی چند ساعت به سرعت عقب می افتند. باز هم ، این حرکت خریداران برک آوت را به دام انداخت.

آزمایش مجدد Acex

$ACEX retest

این یکی هنوز یک مورد در حال انجام است. آیا $ acex بالاتر از پشتیبانی از مقاومت در برابر مقاومت خود قرار دارد یا به یک دام گاو تبدیل می شود؟باز هم ، قیمت ها از سطح مقاومت عمده (17. 00) بیرون آمد. در حال حاضر ، قیمت ها هنوز هم در حال آزمایش مجدد هستند. اگر 17. 00 نتواند نگه داشته شود ، این حرکت می تواند به عنوان یک تله گاو نشان داده شود. با این حال ، همانطور که هنوز سطح آن را حفظ می کند ، ما هنوز نمی توانیم تعیین کنیم که آیا این حرکت فقط یک بازی مکنده بوده است یا اینکه هنوز پتانسیل کوتاه مدت دارد.

روانشناسی بازار در پشت تله های گاو نر

مثل همیشه، ما باید پویایی بازار را در پس رفتارهای خاص درک کنیم. برای بازارهای کوتاه‌مدت، این حرکت‌ها زمانی اتفاق می‌افتد که خرس‌ها شروع به کنترل کنند. از آنجایی که استراتژی های شکست در حال حاضر رایج هستند، فعالان پیشرفته بازار از ایجاد شکست های کاذب برای به دست آوردن قیمت های بهتر برای شورتینگ استفاده می کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند مبلغ بیشتری را کوتاه کنند، زیرا خریداران نقدینگی بیشتری وارد بازار می‌کنند.

برای بازارهای طولانی مدت، تله‌های گاو اغلب در محیط‌های نزولی اتفاق می‌افتند. همیشه در هر بازاری موارد پرت وجود خواهد داشت. با این حال، همه جوش‌ها قوی نمی‌مانند. معامله گرانی که از این موضوع آگاه هستند، اغلب در اوایل فروش، تعدیل فروش را انجام می دهند. در حالی که اکثر خرده فروشان هنوز به امید یک جکپات خرید می کنند، کهنه سربازان باتجربه در حال فروش هستند. در واقع، این تله های گاو نر ایجاد می کند.

چگونه از تله گاو نر جلوگیری می کنید؟

Avoiding traps

این سوال پیش می آید که چگونه از تله گاو نر اجتناب کنید؟مانند تمام تلفات دیگر، اجتناب کامل از همه تله‌های گاو غیرممکن است. استراتژی‌های شکست همچنان تاکتیک‌های قوی هستند که می‌توان از آنها در معاملات بازار استفاده کرد. اگرچه نمی توان از همه چیز جلوگیری کرد، اما می توانید اقدامات احتیاطی یا تنظیمات خاصی را انجام دهید تا همیشه گرفتار نشوید.

به نمای کلان بازار نگاه کنید

همانطور که گفته شد، تله‌های گاو اغلب زمانی اتفاق می‌افتند که محیط کلی نزولی است یا زمانی که خرس‌ها کنترل دارند. از این رو، منطقی است که به نمای پرنده از بازار نگاه کنیم. به عنوان مثال، اگر شاخص بازاری که معامله می‌کنید نزولی باشد، می‌توانید انتظار داشته باشید که تله‌های گاوی بیشتر اتفاق بیفتد. از آنجا می توانید شروع کنید به اینکه چگونه می توانید تنظیمات را انجام دهید.

فروش سریع و قوی

اگر از قبل می‌دانید که بازار گسترده به نزولی تبدیل شده است، باید اصلاحاتی انجام دهید. طیف گسترده ای از تاکتیک ها وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. فروش قوی یکی از ساده ترین و در عین حال موثرترین راه ها برای جلوگیری از تله گاو نر است. به جای تلاش برای دنبال کردن یک روند صعودی، می‌توانید پس از یک شکست، فروش سریع سود را انتخاب کنید. این مستلزم نسبت ریسک به پاداش کمتری است، بنابراین باید استراتژی خود را به گونه ای تنظیم کنید که با سبک معاملاتی خود مطابقت داشته باشد.

خرید تراشه در پشتیبانی

از آنجایی که رالی‌ها در محیط‌های نزولی کوتاه‌مدت هستند، جابه‌جایی بخش‌های خریداری‌شده به سطوح حمایتی می‌تواند یک تعدیل مناسب باشد. این همچنین به شما این امکان را می‌دهد که در صورت فروش قوی‌تر پس از شکست، نسبت ریسک به پاداش بهتری دریافت کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که شما نیز خود را در معرض خطر خرابی قرار می دهید.

یافتن استراتژی مناسب

Bulls eye

تغییرات بی حد و حصری در نحوه تنظیم روش معامله وجود دارد. آنچه در بالا ذکر شد فقط نمونه هایی از تنظیماتی است که می توانید انجام دهید. از آنجایی که شرایط مختلف بازار نیازهای متفاوتی را می طلبد، شما باید انعطاف پذیر باشید. اینجاست که تجربه و آمادگی وارد می‌شود. از طریق سازگاری با انجام کارهای سخت، مانند مطالعه مجلات تجاری و تأمل در نمودارها، بهتر می‌توانید احتمالات را پیش‌بینی کنید و استراتژی‌های خود را به روش منحصر به فرد خود تنظیم کنید.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 32 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 0:33