انتقام از بازارها

ساخت وبلاگ

همانطور که اخیراً در ایالات متحده آمریکا نشان داده شده است ، بازارها می توانند نسبت به سیاست گذاران نسبت به برعکس تغییر کنند. در اینجا سه ایده برای آنچه بازارها ممکن است سایر سیاستگذاران را وادار به انجام بعدی کنند ، آورده شده است.

ما اغلب فکر می کنیم این یک خیابان یک طرفه است ، که سرمایه گذاران یا بازارها نسبت به تغییرات سیاست واکنش نشان می دهند. اما بازارها می توانند به عقب برگردند و تغییرات را به خط مشی سوق دهند. دو نمونه از این بازپرداخت در ماه اکتبر قابل مشاهده است و ممکن است در ماه های آینده تعداد بیشتری وجود داشته باشد. ما آنچه را که بازارها ممکن است به آن فشار دهند و چه چیزی ممکن است برای تحریک این تغییرات باشد ، پوشش خواهیم داد.

معکوس اکتبر

در ماه اکتبر بازارها بار دیگر ثابت کردند که می توانند معکوس های سیاست را هدایت کنند.

  • پس از تصمیم دولت جدید ایالات متحده در ماه سپتامبر برای پیشنهاد محرک مالی تهاجمی در حالی که تورم بسیار زیاد است ، بازارها با کاهش سریع پوند و افزایش بازده اوراق قرضه دولت ایالات متحده پاسخ دادند (بازده 10 ساله بیش از دو برابر از 2. 0 ٪ در ماه اوت به4. 5 ٪ در اواخر ماه سپتامبر). آشفتگی ناشی از برنامه های بازنشستگی باعث شد تا بانک انگلیس در بازار اوراق قرضه دولت ایالات متحده مداخله کند و برنامه هایی را برای شروع سفت شدن کمی (QT) به تأخیر بیندازد. مهمتر از همه ، بازار نخست وزیر را مجبور کرد که برنامه های خود را رها کند ، زیرا وی پس از گذشت 44 روز از کار خود استعفا داد.

نوسانات بازار وحشی باعث تغییر سیاست ایالات متحده شد

Bar chart showing daily moves in the U.K. 30-year govement bond yield since 2000.

منبع: چارلز شواب ، داده های بلومبرگ از تاریخ 10/23/2022.

  • در حالی که قیمت برق و گاز طبیعی در آلمان پاییز امسال کاهش یافته است ، پس از افزایش تابستان امسال که روسیه خط لوله گاز Nord Stream را قطع کرد ، آنها از نظر تاریخی بالا هستند. هفته گذشته ، با واژگونی چشمگیر تصمیم قبلی وزیر اقتصاد ، هابک ، صدراعظم آلمان ، شولز به سه راکتور هسته ای باقیمانده آلمان دستور داد تا در زمستان در تلاش برای کاهش بیشتر قیمت های انرژی در کار خود باقی بمانند.

هفته گذشته ، چین نزدیک به آخرین لحظه داده های اقتصادی ماهانه خود را به تأخیر انداخت ، شاید به دلیل نگرانی در مورد واکنش بازار در جلسه سیاست گذاران کنگره حزب.

بحران های گذشته

نمونه های زیادی از سیاست گذاران توسط بازارها برای تصمیم گیری در مورد سیاست ها هدایت می شوند. این بازار نیاز به سیاست گذاران برای رفع یک بحران با حرکت شدید را نشان می دهد. چند نمونه اصلی از بحران های اخیر:

  • بحران بدهی اروپا - تهدید خروج یونانی از منطقه یورو - همراه با رکود اقتصادی ، اصلاحات مردد و افزایش ناسیونالیسم در اروپا - پایداری اتحادیه پولی را زیر سوال برد. گسترش اوراق قرضه بین کشورهای اروپایی به سطح بحران گسترده می شود زیرا بازار در معرض خطر اینکه منطقه یورو بتواند از هم جدا شود. در پاسخ ، بانک مرکزی اروپا (ECB) ، تحت رهبری ماریو دراگی ، متعهد شد که "هر کاری که لازم باشد" انجام دهد. بانک مرکزی اروپا در ژوئیه 2012 با برنامه های بی سابقه خرید و خرید و فروش و پولی قدم برداشت و اروپا را به عقب برگرداند و باریک شد و به طرز چشمگیری گسترش یافت.

بازار اوراق بهادار باعث تغییر در سیاست در سال 2012 شد

Line chart showing the spread of 10-year govement bond yields of Germany, Italy, Greece, and Portugal relative to the United States since 1996.

منبع: چارلز شواب ، وزارت خزانه داری ایالات متحده ، داده های ماکروبوند از تاریخ 10/21/2022.

  • بحران مالی جهانی - برنامه امدادرسانی دارایی مشکل (TARP) برای رسیدگی به بحران وام مسکن در ایالات متحده با خرید دارایی و سهام از موسسات مالی برای تقویت بخش بانکی در حال تلاش تشکیل شد. هنگامی که برنامه TARP ، که به عنوان یک وثیقه دیده می شود ، نتوانست در روز دوشنبه ، 29 سپتامبر 2008 ، مجلس نمایندگان را تصویب کند ، بازارهای سهام به طرز چشمگیری واکنش نشان دادند. سرمایه گذاران که در گذرگاه برنامه نجات حساب کرده بودند ، آن روز 9 ٪ سهام را پایین آوردند. دو روز بعد ، در اول اکتبر ، مجلس سنا به طور جدی یک لایحه اصلاح شده را تصویب کرد و در جمعه 3 اکتبر ، مجلس تصویب شد و توسط رئیس جمهور بوش به امضا رسید.

چه چیزی بعدی؟

چه چیزی ممکن است بازارها سیاستگذاران را به انجام بعدی سوق دهند؟در اینجا سه ایده وجود دارد:

  • ارز ژاپن-ین ژاپن 30 ٪ از 115 ین در هر دلار در ماه مارس به 150 در ماه اکتبر سقوط کرده است و به 32 سال تازه رسیده است. کنترل منحنی عملکرد بانک ژاپن (BOJ) (YCC) نرخ بهره را در محدوده باریک در حدود صفر (+/- 0. 25 ٪) نگه داشته است و باعث می شود سرمایه گذاران بتوانند ین را بفروشند و به بازارهای اوراق بهادار بالاتر در سایر ارزها منتقل شوند. برای حمایت از ین بدون افزایش نرخ بهره ، ژاپن برای خرید ین باید دلار بفروشد. ژاپن تقریباً 20 میلیارد دلار برای محدود کردن ضررهای ارز در ماه سپتامبر هزینه کرد که نتوانست این اسلاید را مهار کند. بازار ارزی در تلاش است تا سیاست گذاران را مجبور به عمل کند ، اما آستانه اجبار اقدام نامشخص است - با اهداف سیاست ظاهراً متناقض بین BOJ ، که متعهد به حفظ YCC و وزارت دارایی است ، که به دنبال مهار استهلاک ین است. بشر

بازار ارزی که سعی در ایجاد تغییر در سیاست دارد

Line chart showing the Japanese 10-year govement bond yield compared to the exchange rate of the Japanese yen to the US dollar since 2015.

منبع: چارلز شواب ، داده های ماکروبوند از 10/23/2022.

  • افزایش نرخ بهره فدرال رزرو - در حالی که فدرال رزرو همچنان به افزایش ناگهانی نرخ بهره ادامه می دهد، دلار آمریکا در سال جاری در برابر ارزهای شرکای تجاری اصلی 18 درصد افزایش یافته است. علیرغم اینکه ایالات متحده تنها 10 درصد از تجارت جهانی را به خود اختصاص می دهد، حدود 40 درصد به دلار صورتحساب می شود که منجر به افزایش هزینه های واردات می شود که به عنوان یک باد مخالف بیشتر برای چشم انداز ضعیف تجارت جهانی عمل می کند. قیمت های بالاتر واردات باعث می شود تورم در خارج از ایالات متحده بالاتر از آنچه در غیر این صورت می بود باشد. و اگر سایر بانک‌های مرکزی نرخ‌های سیاستی را حتی بالاتر ببرند تا از کاهش بیشتر ارزش پول جلوگیری کنند، شرایط مالی جهانی می‌تواند شدیدتر شود و رکود جهانی را عمیق‌تر کند. چرخش نهایی سیاستگذاران فدرال رزرو به دور از انقباضات تهاجمی اجتناب ناپذیر است، اما تا کنون، حرکات در بازارها شرایط مالی را به شدت سخت نکرده است. اگر بازارها قصد تقویت دلار و تضعیف بازارهای سرمایه را داشته باشند، باید کارهای بیشتری انجام دهند تا قبل از کاهش بیشتر تورم، چرخشی ایجاد کنند. سیاستگذاران فدرال رزرو در مواجهه با تلاطم بازار بیش از گذشته در برابر معکوس کردن افزایش نرخ ها مقاومت نشان می دهند، شاید به این دلیل که محیط فعلی تورم بالا تا حدی به دلیل آن است که فدرال رزرو به اندازه کافی تهاجمی در یک سال پیش برای کاهش رشد خود نداشته است.
  • افزایش بدهی - نرخ بهره افزایش یافته است. بازدهی شاخص کل اوراق قرضه جهانی (که شامل اوراق قرضه دولتی، دولتی و شرکتی و همچنین اوراق بهادار با پشتوانه دارایی، وام مسکن و اوراق بهادار تجاری با پشتوانه وام مسکن از ناشران بازارهای توسعه یافته و نوظهور در سراسر جهان است)از 0. 8 درصد در ژوئیه 2020 به 4. 0 درصد امروز رسید. افزایش هزینه کسری و بدهی فزاینده ممکن است سیاستگذاران بسیاری از کشورها را وادار کند تا در برنامه های مالی خود تجدید نظر کنند، همانطور که در بریتانیا در ماه اکتبر اتفاق افتاد. با این حال، مشخص نیست که این آستانه در نرخ ها کجاست.

آیا این یک بحران است؟

در حالی که حرکت بازار امسال چشمگیر بوده است ، آنها هنوز بحران را به دنبال ندارند. در ژاپن ، تورم خفیف است (شاخص قیمت مصرف کننده نسبت به سال گذشته 3. 0 ٪ افزایش یافته است) با وجود ارز بسیار ضعیف ، در ایالات متحده آمریکا افزایش دلار و سقوط سهام هنوز شرایط مالی را به طرز چشمگیری بدتر نکرده است ، و در حالی که وجود داردبدهی بسیار بیشتر ، نرخ وام هنوز پایین تر از میانگین سطح بحران مالی قبل از گلوبال است. بازارها قدرتمند هستند ، اما تغییر همیشه به راحتی انجام نمی شود. بنابراین انتظار اقدامات فوری سیاست را نداشته باشید ، اما اقدامات نهایی را نیز رد نکنید. این باعث می شود سرمایه گذاری یک چالش باشد. بازارها می توانند بدتر شوند تا اینکه یک سیاست به طور ناگهانی باعث وارونگی شود. برای سرمایه گذاران ، تنوع و چشم انداز بلند مدت مهم است.

میشل گیبیلی ، CFA ® ، مدیر تحقیقات بین المللی ، و هدر اولاری ، تحلیلگر ارشد تحقیقات سرمایه گذاری جهانی ، در این گزارش نقش داشتند.

اطلاعات بیشتر از چارلز شواب

به روزرسانی بازار شواب: سهام بالاتر از گزارش کار با خوشحالی

سهام ایالات متحده در معاملات قبل از بازار بیشتر است ، زیرا سرمایه گذاران گزارش کار دسامبر و پیامدهای احتمالی آن در حرکات آینده فدرال را هضم می کنند.

سهام در میان گزارش های شغلی کاهش یافته است

سهام ایالات متحده پایین تر بود زیرا بازارها همچنان حدس می زنند که چه مدت فدرال رزرو سیاست پولی خود را محکم نگه می دارد.

نگاه به آینده: گاز طبیعی با انتظارات بالاتر برای صادرات ژانویه

مطالب مرتبط

اطلاعات ارائه شده در اینجا فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید یک توصیه شخصی یا مشاوره سرمایه گذاری شخصی در نظر گرفته شود. استراتژی های سرمایه گذاری ذکر شده در اینجا ممکن است برای همه مناسب نباشد. هر سرمایه گذار قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری باید یک استراتژی سرمایه گذاری را برای وضعیت خاص خود بررسی کند.

تمام عبارات عقاید بدون توجه به واکنش به تغییر شرایط بازار ، بدون اطلاع قبلی تغییر می کنند. داده های موجود در اینجا از ارائه دهندگان شخص ثالث از آنچه در نظر گرفته می شود منابع معتبر به دست می آیند. با این حال ، دقت ، کامل بودن یا قابلیت اطمینان آن نمی تواند تضمین شود.

نمونه های ارائه شده فقط برای اهداف مصور است و در نظر گرفته نشده است که منعکس کننده نتایج باشد که می توانید انتظار داشته باشید.

عملکرد گذشته هیچ تضمینی برای نتایج آینده ندارد و نظرات ارائه شده را نمی توان به عنوان شاخص عملکرد آینده مشاهده کرد.

سرمایه گذاری شامل خطرات از جمله از دست دادن مدیر است.

پیش بینی های موجود در اینجا فقط برای اهداف مصور است ، ممکن است بر اساس تحقیقات اختصاصی انجام شود و از طریق تجزیه و تحلیل داده های عمومی تاریخی تهیه شده است.

تجزیه و تحلیل سیاست ارائه شده توسط چارلز شواب و شرکت ، شرکت ، تشکیل نمی شود و نباید به عنوان تأیید هیچ حزب سیاسی تعبیر شود.

سرمایه گذاری های بین المللی شامل خطرات اضافی است که شامل تفاوت در استانداردهای حسابداری مالی ، نوسانات ارزی ، ریسک ژئوپلیتیکی ، مالیات و مقررات خارجی و پتانسیل بازارهای غیرقانونی است. سرمایه گذاری در بازارهای نوظهور ممکن است این خطرات را برجسته کند.

اوراق بهادار درآمد ثابت در دوره های افزایش نرخ بهره منوط به افزایش ضرر اصلی است. سرمایه گذاری های با درآمد ثابت منوط به خطرات مختلف دیگر از جمله تغییر در کیفیت اعتبار ، ارزیابی بازار ، نقدینگی ، پیش پرداخت ، بازپرداخت اولیه ، رویدادهای شرکت ها ، پیامدهای مالیاتی و سایر عوامل است.

ارزها سوداگرانه ، بسیار بی ثبات هستند و برای همه سرمایه گذاران مناسب نیستند.

محصولات مرتبط با کالا ، از جمله آینده ، ریسک بالایی دارند و برای همه سرمایه گذاران مناسب نیستند. محصولات مرتبط با کالاها ممکن است بسیار بی ثبات ، غیرقانونی باشند و می توانند تحت تأثیر قیمت کالاهای کالایی ، رویدادهای جهانی ، کنترل واردات ، رقابت در سراسر جهان ، مقررات دولت و شرایط اقتصادی قرار بگیرند ، صرف نظر از مدت زمان سهام. سرمایه گذاری در محصولات مرتبط با کالا ممکن است این صندوق را به میزان قابل توجهی بیشتر از سرمایه گذاری در اوراق بهادار سنتی تحت تأثیر قرار دهد و خطرات قابل توجهی را شامل شود ، از جمله خطر از دست دادن بخش قابل توجهی از ارزش اصلی آنها

استراتژی های تنوع ، سود را تضمین نمی کنند و در برابر ضرر در کاهش بازارها محافظت نمی کنند.

شاخص ها بدون کنترل هستند ، هزینه های مدیریتی ، هزینه ها و هزینه ها را متحمل نمی شوند و به طور مستقیم نمی توان در آن سرمایه گذاری کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد ایندکس ها ، لطفاً به schwab.com/indexdefinitions مراجعه کنید.

مرکز تحقیقات مالی شواب بخشی از چارلز شواب و شرکت ، شرکت است.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 31 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 0:34