5 آلتکوین برتر که باید در سال 2023 مراقب آنها باشید

ساخت وبلاگ

ماه اکتبر 2022 ماه مناسبی برای سرمایه گذاران بوده است. ارزش کل بازار کریپتو در ماه اکتبر حدود 11 درصد افزایش یافت، بنابراین به وعده "Uptober" وفادار ماند. اما با شروع ماه نوامبر با سقوطی به رهبری توکن FTT، ما به دنبال بازار ارزهای دیجیتال هستیم که برای اولین بار از ژانویه 2021 به زیر سطح ارزش بازار 900 میلیارد دلار رسیده است.

قبل از اینکه در نوامبر 2022 بر اساس ارزش بازار به آلت کوین های برتر برویم، اجازه دهید بدانیم آلت کوین ها چیست. خیلی ساده، «آلت کوین» به هر رمزارز دیگری غیر از بیت کوین اشاره دارد. بنابراین با این تعریف، اتریوم محبوب ترین آلتکوین است و پس از آن بایننس کوین و امثال آن قرار دارند.

حال سوالی که پیش می آید این است که چرا به این همه آلتکوین نیاز داریم؟خوب، به این دلیل است که بیت کوین، پدربزرگ همه رمزارزها، در برخی چیزها خوب بود اما برخی از عناصر بسیار مهم یک سیستم انتقال ارزش را از دست داد. اتریوم، محبوب ترین آلتکوین – همچنین به عنوان نسل دوم رمزارزها شناخته می شود – پول قابل برنامه ریزی را در قالب قراردادهای هوشمند معرفی کرد. اما حتی اتریوم نیز با هزینه‌های گاز و مقیاس‌پذیری چند مشکل داشت، بنابراین تعداد زیادی بلاک چین مانند Solana و امثال آن معرفی شدند.

با روشن شدن این مفهوم، اجازه دهید به جنبه مهم بعدی برای یک سرمایه گذار برویم – کدام یک را باید بخرم؟راه‌های زیادی برای انتخاب مجموعه ارزهای دیجیتال وجود دارد – این می‌تواند صرفاً با نگاه کردن به ارزش بازار و انتخاب بزرگ‌ترین آنها باشد. البته، این یک استراتژی قابل اجرا است، اما می تواند منجر به کاهش سرمایه نیز شود.

با این حال، این وبلاگ پنج مورد از آلتکوین های برتر را در نوامبر 2022 بر اساس ارزش بازار فهرست می کند که در کنار هم قرار گرفتن آنها، یک سبد کریپتو به خوبی متعادل و پوشش داده شده را تشکیل می دهد که می تواند در درازمدت بازدهی عالی داشته باشد. این سکه ها موارد استفاده و ابزارهای متفاوتی دارند که باعث ایجاد حس محافظت در برابر ریسک نزولی در هر توکن خاصی می شود، بنابراین بازده را در دراز مدت به حداکثر می رساند. بنابراین در اینجا برترین آلتکوین هایی که در سال 2023 باید مراقب آنها باشید آورده شده است

 

آلت کوین 2022راه اندازیموسسرمز بومیارزش بازارنوع توکنعرضه در گردشحداکثر تامینعملکرد سال 2022
اتریومجولای 2015ویتالیک بوترینETH154 میلیارد دلارتوکن پلتفرم122 میلیون ETHN/A-68٪
سکه بایننسجولای 2017چانگ پنگ ژائوBNB46 میلیارد دلارتوکن ابزار159 میلیون BNB200 میلیون BNB-49٪
کاردانو2017چارلز هاسکینسونADA11 میلیارد دلارتوکن پلتفرم34. 4 میلیارد ADA42 میلیارد ADA-78٪
چند ضلعی2017ساندیپ نیلوالMATIC8 میلیارد دلارتوکن پلتفرم8. 7 میلیارد MATIC10 میلیارد MATIC-68٪
لینک زنجیره ایمی 2019سرگئی نظروفارتباط دادن3. 6 میلیارد دلارتوکن ابزار507 میلیون لینک1 میلیارد لینک-66٪

قیمت ها تا 7 دسامبر 2022

حالا بیایید کمی عمیق تر شیرجه بزنیم، درست است؟

فهرست مطالب

1. اتریوم (ETH)

خب، تقریباً همه در مورد این سکه می‌دانند و عموماً به عنوان پادشاه آلتکوین شناخته می‌شوند. هر کسی که حتی به طور ضعیفی از چیستی رمزارز در عصر امروز آگاه باشد، می داند اتریوم چیست. با این حال، چیزی که بسیاری نمی‌دانند راز این است که چگونه این ارز دیجیتال به دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار تبدیل شد. این توکن توسط Vitalik Buterin ساخته شد و در جولای 2015 راه اندازی شد.

طبق تعاریف، اتریوم یک پلتفرم بلاک چین غیرمتمرکز است که بر روی یک شبکه همتا به همتا کار می کند که به طور ایمن کد برنامه را اجرا و تأیید می کند که قراردادهای هوشمند نامیده می شوند. در واقع، اتریوم اولین پلتفرم قرارداد هوشمند در دنیای ارزهای دیجیتال بود و به عنوان «نسل دوم» رمزارزها معرفی می‌شود.

بنابراین قراردادهای هوشمند دلیلی است که این توکن در لیست آلتکوین های برتر بر اساس ارزش بازار قرار می گیرد. قرارداد هوشمند اساساً عملکردی از یک شبکه بلاک چین است که به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا بدون یک مرجع مرکزی قابل اعتماد مطابق با چند قانون از پیش تعیین شده با یکدیگر تراکنش کنند. سوابق تراکنش‌ها تغییرناپذیر، قابل تأیید و به‌طور ایمن در سراسر شبکه توزیع می‌شوند و به شرکت‌کنندگان مالکیت و مشاهده کامل داده‌های تراکنش را می‌دهند - مانند همه شبکه‌های بلاک چین.

حدود یک ماه و نیم پیش، در 15 سپتامبر 2022 - اتریوم با موفقیت ادغام اتریوم را پشت سر گذاشت و از آن زمان تاکنون در مسیر سقوط قرار گرفته است. قیمت آن در اواسط ماه اوت به حدود 2000 دلار رسیده بود، اما اکنون دوباره سقوط کرده است. اخیراً سکه موفق شد از مرز روانی 1500 دلار بالاتر برود و پس از سقوط گسترده بازار به رهبری توکن FTT، به زیر 1200 دلار سقوط کرد. در حال حاضر با توجه به ارزش بازار خود در CoinMarketCap در رتبه دوم قرار دارد و بخشی قطعی از لیست آلتکوین های برتر در نوامبر 2022 را تشکیل می دهد که باید مراقب آن باشید.

ویژگی های کلیدی:

 • بزرگترین آلتکوین بر اساس ارزش بازار.
 • برخی از بزرگترین dApps و بازی های بلاک چین بر روی اتریوم ساخته شده اند.
 • اتریوم، پست ادغام بزرگترین بلاک چین اثبات سهام موجود در جهان است.
 • همچنین به عنوان نسل دوم رمزارزها شناخته می شود.
 • یکی از بزرگترین انجمن توسعه دهندگان در بلاک چین را دارد.

فعالیت توسعه اتریوم

فعالیت توسعه ETH |منبع: Santiment

فعالیت توسعه Ethereum در تمام طول سال به ویژه در دو ماه از ادغام اتریوم در حال افزایش است و به طور قابل ملاحظه ای نیز چنین است. این یکی از مهمترین لحظات تاریخ پادشاه Altcoin بود. از آن زمان ، این یک رکود را ثبت کرد اما فعالیت توسعه از آن زمان بار دیگر از حدود پایان اکتبر تا دسامبر بار دیگر حرکت کرد.

فعالیت توسعه یک شاخص کاملاً خوب از فعالیت یک پروژه از نظر نوآوری در ایجاد محصول و حل مشکلات دنیای واقعی است. این تعداد با تعداد تعهدات مخزن GitHub که توسط توسعه دهندگان مربوطه انجام می شود ، اندازه گیری می شود و این یک متریک است که ما به دنبال همه نشانه های ذکر شده در این مقاله خواهیم بود.

عملکرد قیمت اتریوم در سال 2022

عملکرد قیمت اتریوم در تمام طول سال پر از تاپ و چرخش بوده است. اما واقعیت موضوع این است که سال 2022 یک خرس بزرگ بود و تقریباً هر سکه به شدت مورد اصابت قرار گرفت. اتریوم ، که بزرگترین آلتوین با کلاه بازار است نیز بسیار بد شد. از ابتدای سال ، قیمت ETH از نظر نوشتن در حدود 68 ٪ کاهش یافته است و همه چیز با وجود بسیاری از تحولات پروژه انجام داده و با موفقیت از بین رفته است ، مانند ادغام اتریوم. با این حال ، هنوز هم بهتر از سکه کینگ ، بیت کوین از نظر عملکرد است زیرا هنوز از پایین بودن YTD خارج است و بنابراین در موقعیت کمی بهتر قرار دارد. اوج YTD برای ETH از ماه آوریل در حدود 3480 دلار است در حالی که YTD 849 دلار در ماه ژوئن پایین می آید.

2. سکه دوتایی

با توجه به سرمایه گذاری در بازار ، به عنوان شماره 3 ذکر شده است ، Binance Coin یک رمزنگاری است که توسط Binance Crypto Exchange صادر شده است ، که با تغییر ژائو تأسیس شده است ، که او نیز محبوب تر به CZ معروف است. در ابتدا در شبکه Ethereum ساخته شده است ، اکنون به blockchain خود معروف به Binance Smart Chain منتقل شده است و در آنجا میزبان ویژگی ها و ویژگی های آن است.

این کشور با هدف این که یک ابزار ابزار برای تجارت تخفیف در سال 2017 در بورس Binance ساخته شود ساخته شده است ، اما با گذشت زمان موارد استفاده آن بسیار گسترش یافته است تا شامل پرداخت هزینه های معامله در BSC و همچنین پرداخت دنیای واقعی برای سفر ، سرگرمی باشد.، خدمات آنلاین و امثال. همچنین از یک پنجم سود خود برای خرید مجدد و از بین بردن دائمی نشانه های BNB ، که به عنوان پروتکل سوختگی نیز شناخته می شود ، استفاده می کند. این سکه ها از خزانه خود سوخته می شوند تا نشانه های گردش خون را کاهش دهند و در واقع تقاضای آن را افزایش می دهند و در نتیجه ارزش آن را افزایش می دهد.

Binance همچنین به تازگی به عنوان بنیانگذار خود وارد خبر شد ، CZ اخیراً قصد خود را برای به دست آوردن رقیب یک بار پرشور اعلام کرد اما اکنون در حال تلاش در حال Exchange Crypto FTX است که توسط سام بانكمن سرخ شده ساخته شده است. این اتفاق در اوایل 9 نوامبر 2022 رخ داد-به زودی پس از انتشار خبرهایی از مواضع بیش از حد بر روی نشانه های صادر شده توسط خود این شرکت-رمزنگاری FTT.

اکنون ، با داشتن یک رقیب بزرگ که قرار است زیر بال خود قرار بگیرد ، در حالی که بازار بیشتر به سمت یک دوپولی در مقیاس حرکت می کند ، برای خود Binance - این بلافاصله منجر به افزایش حجم معاملات ، درآمد بیشتر و چشم انداز آینده بهتر می شود.

فعالیت توسعه دوتایی

فعالیت توسعه BNB |منبع: Santiment

فعالیت توسعه BNB Token با توجه به اینکه چقدر محبوب است و اهداف آن در خدمت است ، تا حدودی بی پروا بوده است. آغاز سال 2022 شاهد کشش زیادی در توسعه این نشانه بود اما از آن زمان ، این فعالیت بیشتر از یک ماهیت پراکنده بوده است تا یک برنامه مداوم عمل. با این حال ، BNB نشانه ای است که در حال حاضر بسیار خوب است و از این رو به توسعه نیاز خواهد بود فقط در صورتی که یک تغییر یا پیشرفت اساسی به طور قابل توجهی بزرگ وجود داشته باشد.

عملکرد قیمت سکه Binance در سال 2022

Binance Coin یکی از بهترین مجریان از نظر قیمت در کل این لیست از Cryptos بوده است. BNB Price از ابتدای سال فقط حدود 49 ٪ از دست رفته است ، بنابراین توانسته است به مراتب بهتر از سایر سکه های دیگر در این لیست با بازار خرس مقابله کند. این امر در گسترش طیف وسیعی از خدمات خود جدا از اینکه یک سکه مبادله ای ساده است و خود Binance نیز به عنوان یک مبادله در میان سقوط FTX و سایر بنگاه های رمزنگاری دیگر به عنوان سرمایه گذاران و بازرگانان به آنها افزایش یافته است ، مؤثر بوده است. اوج YTD برای BNB از ماه ژانویه در حدود 540 دلار است در حالی که YTD 180 دلار در ماه ژوئن پایین می آید.

3. Cardano (ADA)

Cardano یکی از پیشرفته ترین پروژه های رمزنگاری در آنجا است. همچنین مشهور است زیرا Cardano در حال حاضر پیشرفته ترین و محبوب ترین رمزنگاری اثبات سهام در حال حاضر است. هیچ کس در فضای رمزنگاری نمی تواند انکار کند که Cardano قطعاً یکی از همسالان ترین سیستم عامل های blockchain مورد بررسی و با دقت طراحی شده است. این عنوان چند مورد است ، در صورت وجود ، رمزنگاری های دیگر می توانند ادعا کنند. با تشکر از فرآیندها و سیستم های گسترده بررسی همسالان ، این نشانه اثبات سهام واقعاً پتانسیل ضرب و شتم اتریوم را نیز دارد.

Cardano به طور گسترده ای به عنوان نسل سوم Crypto گفته می شود که بیت کوین اولین و اتریوم نسل دوم است. با این حال ، از نظر قیمت رمزنگاری ، 2022 قطعاً با ADA Price مهربان نبوده است. با این حال ، همه چیز به سرعت تغییر می کند ، با واسیل هارک فورک Cardano که در 22 سپتامبر با موفقیت در حال انجام است. به همین دلیل Cardano در لیست Altcoins برتر در نوامبر 2022 توسط CAP Market قرار دارد.

از نظر فنی ، نشانه رمزنگاری بومی کاردانو در زیر یک الگوی مثلث نزولی در نمودارها شکسته شده است. این خیلی خوب برای رمزنگاری نیست. با این حال ، با وجود این - به لطف فداکاری مداوم آن در توسعه اکوسیستم و ایجاد بیشتر و بیشتر برای توسعه برنامه های Web3 ، این پتانسیل عظیمی برای رشد در آینده دارد.

 • شبکه blockchain crypto به طور گسترده توسعه یافته در کل صنعت.
 • به عنوان نسل سوم رمزنگاری شناخته می شود ، که بیت کوین اول و اتریوم دوم است.
 • اخیراً ، واسیل هارک کاردانو به صورت زنده در شبکه رفت و به اولین گام برای بهبود مقیاس پذیری شبکه و کاهش هزینه ها تبدیل شد.

فعالیت توسعه کاردانو

فعالیت توسعه ADA |منبع: Santiment

Cardano پروژه دیگری بوده است که از نظر فعالیت توسعه خود در صدر بازی خود قرار گرفته است. در حقیقت ، Cardano با توجه به داده های GitHub یکی از پیشرفته ترین پروژه های رمزنگاری شده در آنجا بوده است!

این همچنین تصویری بسیار امیدوارکننده برای آینده نسل سوم رمزنگاری و نشانه بومی آن ، آدا ارائه می دهد. و به لطف این ، Cardano با وجود عملکرد ضعیف قیمت خود ، در 5 Altcoins برتر در 5 Altcoins برتر قرار دارد تا در سال 2023 مراقب باشد.

عملکرد قیمت Cardano در سال 2022

Cardano احتمالاً باید یکی از بدترین سکه های Farring در این لیست باشد. این سکه ای است که بدترین وضعیت را در بازار خرس قرار داده است و از نظر قیمت از ابتدای سال بیش از 78 ٪ سرمایه بازار را از دست داده است. با این حال ، با وجود این ، همانطور که قبلاً نیز ذکر شد - Cardano یکی از پیشرفته ترین پروژه رمزنگاری در آنجا باقی مانده است و مطمئناً در آینده بهتر می شود ، مانند و هنگامی که احساسات بازار بهبود می یابد. اوج YTD برای ADA از ماه ژانویه در حدود 1. 6 دلار است در حالی که YTD 0. 28 دلار پایین می آید ، که به تازگی از نوامبر 2022 لمس شده است.

4. چند ضلعی (matic)

چند ضلعی ، که پیش از این به عنوان شبکه Matic شناخته می شد توسط Sandeep Nailwal در سال 2017 تأسیس شد. این یک نشانه اتریوم (ERC-20) است که شبکه چند ضلعی را قدرت می دهد ، که در اصل یک راه حل مقیاس پذیر برای اتریوم است. شبکه چند ضلعی با هدف فراهم کردن وسیله ای برای معاملات به طور قابل توجهی سریعتر و ارزان تر اما با امنیت blockchain اتریوم ، با استفاده از Sidechains Layer-2 ساخته شده است.

در این شبکه ، کاربران قادر به واریز نشانه های ETH به یک قرارداد هوشمند چند ضلعی هستند ، با استفاده از آنها در اکوسیستم چند ضلعی تعامل دارند و بعداً می توانند آنها را به زنجیره اصلی اتریوم برگردانند. از توکن Matic برای پرداخت هزینه های معامله و شرکت در اجماع اثبات سهام استفاده می شود. از اواخر ، در فضای رمزنگاری بسیار محبوب شده است و حتی موفق شده است به تنها شرکت blockchain تبدیل شود که برای برنامه شتاب دهنده دیزنی 2022 انتخاب شده است. همچنین به سرعت تبدیل به خانه برخی از مجموعه ها و پروژه های بسیار محبوب NFT از سراسر کشور می شودجهان

به تازگی ، چند ضلعی با راه اندازی وب 3 ساخته شده در هندوستان هند ، آخرین رویداد خود را برای ورود به اکوسیستم Web3 در هند رونمایی کرد.

فعالیت توسعه چند ضلعی

فعالیت توسعه matic |منبع: Santiment

همانطور که از نمودار بالا کاملاً مشهود است ، چند ضلعی - بزرگترین راه حل مقیاس بندی لایه 2 در شبکه اتریوم قطعاً به یک مؤلفه شایسته این لیست تبدیل می شود. براساس داده های Santiment ، این فعالیت در فعالیت توسعه خود دارای تمایل پایدار بوده است. سال گذشته نیز علی رغم اینکه بازار خرس به لطف مجموعه ای از مشارکت های ستاره ای با بنگاه های مختلف - که بزرگترین آن انتخاب آن در برنامه شتاب دهنده دیزنی 2022 بود ، برای این پروژه بسیار مثمر ثمر بوده است. قطعاً پروژه و ارزش نشانه بومی خود را به عنوان و زمان بهبود بازار افزایش می دهد.

عملکرد قیمت چند ضلعی در سال 2022

چند ضلعی یک پروژه دیگر است که از نظر فعالیت توسعه کاملاً شبیه به Cardano است ، در حالی که از طرف دیگر توانسته است از نظر قیمت کمی بهتر عمل کند. Matic Price ، بر اساس YOY حدود 68 ٪ از سرمایه گذاری در بازار را از دست داده است - کاملاً شبیه به Ethereum در این مورد. به غیر از این ، همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است ، چند ضلعی در مورد فعالیت توسعه به وجود آمده است و بنابراین از نظر مشارکت و امثال آنها بسیار قوی بوده اند. YTD برای Matic از ماه ژانویه در حدود 2. 5 دلار است در حالی که YTD 0. 3 دلار در ژوئن سال 2022 کم می کند.

5. زنجیره لینک (لینک)

این یکی دیگر از شبکه های blockchain است که با یک هدف بسیار منحصر به فرد در ذهن ساخته شده است. Chainlink یک رمزنگاری است که هدف آن ایجاد انگیزه در شبکه جهانی رایانه ها برای ارائه داده های قابل اعتماد و واقعی در دنیای واقعی به قراردادهای هوشمند است که در بالای سایر شبکه های blockchain اجرا می شود.

به عبارت ساده تر ، قراردادهای هوشمند در blockchain ها تمایل به اطلاعات خارج از شبکه دارند. این موارد داده می تواند شامل قیمت دارایی ، آب و هوا ، نرخ بهره و امثال آن - برای هر نوع قرارداد هوشمند باشد. این جایی است که این شبکه های اوراکل وارد می شوند تا اساساً به یک مجرای اطلاعات در قرارداد هوشمند به روشی غیر متمرکز تبدیل شوند. به عنوان مثال ، قراردادهای هوشمند که به دنبال تکثیر اوراق بهادار یا توافق نامه های بیمه هستند ممکن است نیاز به دسترسی به گزارش API در قیمت های بازار یا داده های اینترنت چیزها داشته باشد.

بنابراین برای حل این مشکل ، ChainLink ایجاد شد - برای ایجاد شبکه ای با ایجاد انگیزه ارائه دهندگان داده - که به عنوان اوراکل نیز شناخته می شوند - به عنوان پلی بین قراردادهای هوشمند blockchain و منابع داده خارجی عمل می کنند.

تا کنون ، این یکی از مجریان فقیر از این قطعه بوده است ، که به سختی 30 ٪ در بهبودی که در تمام ماه ژوئیه 2022 اتفاق افتاد ، تجمع کرده استخوب یا ارزشمند نیست. این قطعاً نشانه ای است که با ادامه بازیابی ، علاقه سرمایه گذار را به پیش می برد و می تواند به لطف انحصار نزدیک خود در بخشی که در آن فعالیت می کند ، بازده سالم را فراهم کند.

این ویژگی در altcoins برتر توسط کلاه بازار در شماره 22 در CMC توسط CAP Market است و بخشی از این لیست از altcoin های برتر در نوامبر 2022 به لطف مورد استفاده مهم این پروژه خاص در تلاش است تا حل کند.

 • این شبکه ای است که داده های خارج از قراردادهای هوشمند مختلف را به صورت غیر متمرکز ارائه می دهد
 • این توکن یک انحصار نزدیک در فضای blockchain است ، نزدیکترین رقبای آن از نظر کلاه بازار بسیار عقب مانده است
 • این شبکه رایانه ها را برای ارائه داده ها به قراردادهای هوشمند خاص تحریک می کند
 • اینها ‘اوراکل ؛به عنوان پلی بین قراردادهای هوشمند blockchain و منابع داده خارجی عمل کنید
 • منحصر به فرد ترین ابزار مبتنی بر توکن در میان رمزنگارهای برتر با کلاه بازار

فعالیت توسعه زنجیره ای

فعالیت توسعه پیوند |منبع: Santiment

ChainLink یکی از منحصر به فرد ترین پروژه هایی است که در این لیست قرار دارد. در حالی که فعالیت توسعه آن به اندازه چند ضلعی یا Cardano ستاره ای نبوده است - هنوز هم زمین خود را به خوبی نگه می دارد و راه حل Oracle که ارائه می دهد قطعاً بخش بزرگی از اکوسیستم جهانی جهانی است و از این رو پروژه به خوبی قرار گرفته استاسیر و پرش به رودخانه و سوار آن از جریان.

عملکرد قیمت ChainLink در سال 2022

همانطور که قبلاً برجسته شد ، Chainlink همچنان یکی از ابتکاری ترین محصولات رمزنگاری شده در خارج از کشور با نزدیکترین رقیب خود مایل در پشت آنها است. آنها دارای یک پیشانی هستند که باورنکردنی و به درستی است! در حالی که فعالیت توسعه آنها در سال گذشته بسیار وحشتناک بوده است - نگرانی زیادی ندارد. از نظر عملکرد قیمت Yoy ، قیمت پیوند از ابتدای سال حدود 66 ٪ کاهش یافته است ، تقریباً در امتداد خطوط برای بیشتر رمزهای برتر در خارج از کشور و به این ترتیب می خواهد به سرعت به دست بیاید و در زمان بهبود بازار کلی. اوج YTD برای لینک از ماه ژانویه در حدود 28 دلار است در حالی که YTD 5. 5 دلار پایین می آید که اخیراً از نوامبر 2022 لمس شده است.

بنابراین ، چگونه می توانید در altcoins سرمایه گذاری کنید؟

امروز سرمایه گذاری در لیست Altcoins برتر در نوامبر 2022 برای تماشای آن بسیار ساده با برنامه CoindCX است! فقط برنامه CoindCX برنامه Crypto Investing برنامه را بارگیری کنید ، جزئیات مورد نیاز را وارد کنید و منتظر باشید تا نمایه خود تأیید شود. پس از اتمام ، کیف پول خود را تأمین کنید و هر یک از سکه های مورد نظر خود را خریداری کنید.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 30 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 0:34