10 از بهترین نمونه های استراتژی بازاریابی برای برقراری کمپین های خود

ساخت وبلاگ

آیا به دنبال الهام بخش بازاریابی هستید؟ما نمی توانیم شما را سرزنش کنیم. اکوسیستم بازاریابی پویا است. روندها ، تاکتیک ها و فن آوری های جدید برای ادامه کار بیش از حد پدیدار می شوند. اگر در گذشته گیر کرده اید و از استراتژی های منسوخ بازاریابی استفاده می کنید ، نمی توانید موفق شوید.

سال 2019 تعدادی از روشهای جدید بازاریابی و تجدید حیات برخی از روشهای قدیمی را مشاهده کرد. روند بازاریابی دیجیتال مانند پادکست ، بازاریابی چت بابات ، بهینه سازی جستجوی صوتی/تصویری و داستان پردازی برند مرحله مرکز اشغال. سال 2020 قول می دهد استراتژی های جدیدتر و مخرب بازاریابی را به ارمغان بیاورد. نکات مربوط به فروش و بازاریابی ، مطالب تحقیق و آمار می تواند به شما در تدوین یک برنامه بازاریابی عالی برای خود و مشتریان کمک کند. اما هیچ چیز مانند نمونه های استراتژی بازاریابی برای جاری شدن این آب میوه های خلاق وجود ندارد.

در این پست ، ما 10 مارک را پوشش داده ایم که استراتژی های بازاریابی آنها را میخکوب کرده اند. آنها یا با یک تاکتیک کاملاً جدید برای قلاب کردن مشتریان روبرو شدند یا پیچ و تاب ابتکاری را به یک استراتژی موجود دادند. در همه موارد ، نتایج حیرت انگیز بود. بیایید شیرجه بزنیم

آیا در پایان شوخ طبعی خود هستید که سعی می کنید روشهای بازاریابی خود را کار کنید؟این می تواند ناامید کننده باشد که برنامه بازاریابی تمام عیار شما شکست بخورد. اما این پایان جهان نیست. خط پایین؟روشهای بازاریابی زیادی وجود دارد که هنوز امتحان نکرده اید.

مارک های موجود در این پست ممکن است در همان طاقچه نباشند یا به اندازه مارک شما باشند ، اما استراتژی های بازاریابی آنها می تواند برای تجارت شما تکرار شود. یا می توانید نمونه ای را انتخاب کنید که به بهترین وجه با تجارت خود هماهنگ باشد. در هر صورت ، هرگز نگاهی به آن آسیب نمی رساند.

10 از بهترین نمونه های استراتژی بازاریابی برای برقراری کمپین های خود:

1. Bounty: مخاطبان خود را غافلگیر کنید

برند حوله کاغذی ، Bounty ، از تکنیک های بازاریابی چریکی برای غافلگیر کردن مردم استفاده می کند. به عبارت ساده ، بازاریابی چریکی به معنای قرار دادن برند خود در مقابل افراد به روش های غیر منتظره است. Bounty "نشت" به اندازه زندگی را در مناطق شلوغ مرکز شهر نیویورک قرار داد.

فنجان های پایین قهوه و بستنی های ذوب غول پیکر مطمئناً چشم مردم را به خود جلب می کند. Bounty حوله های کاغذی خود را در کنار ظروف سرباز یا مسافر قرار داد تا پیام های خود را به روشی بصری و در عین حال مینیمالیستی منتقل کنند. آنها می توانستند از یک بیلبورد استفاده کنند اما این تصور به اندازه این یکی ماندگار نیست.

غذای شما: به روشهای غیر متعارف برای دستیابی به مصرف کنندگان فکر کنید. نقطه درد آنها و راه حلی را که برند شما ارائه می دهد برجسته کنید.

2. چرخه های MyFix: به طور مداوم مجدداً تنظیم کنید

همه بازاریابان در مورد یک چیز توافق خواهند کرد. کاربران اینترنت امروز دارای فاصله های کمی هستند. بین برنامه های پیام رسانی ، تعویض پنجره و وظایف "دنیای واقعی" ، تقریباً غیرممکن است که کاربران بتوانند روی یک چیز تمرکز کنند.

بازپرداخت مانند شانس دوم برای تبدیل مشتریان از دست رفته است. همچنین می توانید از آن برای فعال کردن کاربران خفته یا فروش برای مشتریان موجود استفاده کنید. این کار با ارسال هشدارهای به موقع استراتژیک از طریق پیام کوتاه ، ایمیل ، تبلیغات و پاپ آپ به اهداف انجام می شود.

برند چرخه کانادا ، چرخه های MyFix ، از درخشش بازپرداخت استفاده می کند. آنها با Webrunner Media برای اجرای یک کمپین بازپرداخت فیس بوک همکاری کردند. آنها یک کد ردیابی به نام Facebook Pixel را در وب سایت خود نصب کردند تا بازدید کنندگان سایت را به طور جدی در سراسر وب دنبال کنند.

آنها سه جمعیت را هدف قرار دادند: افرادی که در 14 روز گذشته از سایت های خود بازدید کرده اند. افرادی که مواردی را در چرخ دستی های خود اضافه می کردند اما بدون چک کردن باقی مانده اند. و مشتریانی که در 180 روز گذشته خرید کرده اند.

آنها تبلیغات را چشمک زدند تا به اهداف خود بگویند که وسایل موجود در چرخ دستی های متروکه خود مشخص شده است. آنها با افزودن حمل و نقل رایگان ، معامله را شیرین کردند.

غذای آماده شما: هر مشتری اهمیت دارد. در یک تبلیغات تبلیغاتی سرمایه گذاری کنید و هزینه های خرید مشتری را کاهش دهید.

3. GOPRO: اهرم محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC)

دوربین های GoPro با آشغال های آدرنالین برخورد می کنند که دوست دارند مانع های جنجالی خود را در فیلم ضبط کنند. GoPro باعث می شود مشتریان بتوانند فیلم های مارک دار را که توسط دوربین های خود شلیک شده و به اشتراک می گذارند ، ایجاد و به اشتراک بگذارد.

برنامه ویرایش ویدیویی آنها به طور خودکار آرم و عناصر مارک تجاری شرکت را به هر کلیپ ضمیمه می کند. سپس ، GoPro این UGC را در حساب های اجتماعی خود به اشتراک می گذارد. این اثر گلوله برفی دارد و سایر کاربران GOPRO را برای ایجاد فیلم های مارک دار ایجاد می کند.

GoPro با جوایز GOPRO خود سهام را افزایش می دهد. آنها صاحبان بهترین محتوا را با تجهیزات دنده ، جوایز نقدی یا "استوک های اجتماعی" پاداش می دهند (اصطلاحی که آنها برای فریادها و تغییر شکل در حساب های اجتماعی رسمی GOPRO ابداع کرده اند). نتایج؟وفاداری مشتری و اثبات اجتماعی معتبر بدون هزینه اضافی.

Takeaway شما: از UGC به طور گسترده در کمپین های خود استفاده کنید تا مشتریان خود را به طرفداران برند تبدیل کنید.

4. Warby Parker: از داستان برند خود درآمدزایی کنید

واربی پارکر با یک مأموریت تأسیس شد. شرکت عینک می خواست عینک با کیفیت عالی را با قیمت مناسب بفروشد. آنها پاسخ انسان عادی به گوچی و آرمانی هستند. اما ، آنها فقط عینک نمی فروشند ، آنها داستان برند خود را انسان می کنند.

صفحه تاریخچه سایت آنها در مورد چگونگی داشتن صاحبان برند کمتر از 20/20 بینایی صحبت می کند اما نمی توانستند از خریدن عینک استفاده کنند. آنها این برند را برای شکستن انحصار مارک های سطح بالا و تهیه عینک با کیفیت با قیمت پایین ایجاد کردند. این یک داستان قانع کننده از یک برند واقعی است که یک دلیل خوب را قهرمان می کند.

صفحه اینستاگرام آنها را بررسی کنید. برای هر جفت لیوان که می فروشند ، یک جفت را به نیازمندان اهدا می کنند. به این ترتیب ، آنها مشتری را در داستان برند خود درگیر می کنند. مردم احساس خوبی دارند که با یک برند بشردوستانه در ارتباط هستند.

غذای آماده شما: از به اشتراک گذاشتن شخصیت برند خود خودداری نکنید. مشتریان دوست دارند به جای یک موجودیت بی چهره با یک برند انسانی درگیر شوند.

5. Vogue: به برنامه های وفاداری خود قدرت دهید

Vogue Australia Vogue VIP را راه اندازی کرد ، یک برنامه وفاداری فوق العاده شارژ که به مشتریان وفادار با بسیاری از قدرت ها پاداش می دهد. آنها شامل تحویل آستان مجله ، Sneak Peek در محتوای پریمیوم ، پیشنهادات محدود ، VIP دعوت به رویدادهای Vogue و اشتراک رایگان در آژانسین الکترونیکی Vogue می شوند.

در حالی که بسیاری از مارک ها به نوعی سیستم وفاداری مشتری در حال کار هستند ، همیشه آنها را تبلیغ نمی کنند. در نتیجه ، مشتریان نه قادر به بازپرداخت پاداش های خود هستند و نه برنامه را تبلیغ می کنند. Vogue با داشتن یک وب سایت اختصاصی برای ردیابی چگونگی پاسخگویی مشتریان به ابتکار عمل ، تعهد خود را به نمایش گذاشت.

غذای آماده شما: با داشتن یک برنامه فقط اعضای قوی ، مشتری های خود را احساس ارزشمندی کنید. آن را از طریق خبرنامه ، ایمیل ، پیام کوتاه ، وب سایت و حساب های اجتماعی ارتقا دهید.

6.coca-Coca: قهرمان یک علت

56 ٪ از مصرف کنندگان احساس می کنند که مارک ها از دلایل اجتماعی به عنوان یک بازاریابی استفاده می کنند. این یکی از دلایلی است که مردم به مارک های زیادی اعتماد نمی کنند. اما Coca-Cola با گسترش "خوشبختی" کلیشه را شکسته است.

Coca-Cola کمپین "کامیون خوشبختی" را در برزیل راه اندازی کرد ، جایی که یک کامیون قرمز در خیابان ها پرسه می زد و کالاهای رایگان را برای هر کسی که دکمه قرمز را روی کامیون فشار می دهد ، توزیع کرد. آنها یک تجارت 30 ثانیه ای را در YouTube راه اندازی کردند تا آگاهی در مورد آن گسترش یابد. هنگامی که این تجارت به یک ضربه تبدیل شد ، آنها همان شاهکار را در ارمنستان و استانبول تکرار کردند.

درایو با مضمون "اشتراک گذاری مراقبت" کمک کرد تا این برند را در بازارهای بین المللی مطلوب قرار دهد. آنها همچنین تعدادی جوایز را برای این کمپین کسب کردند.

غذای آماده شما: با دلیلی که علاقه مند به آن هستید یا مربوط به برند شما است ، تراز کنید. تلاش صمیمانه ای برای قهرمانی در این زمینه انجام دهید و مشتریان خود را در سفر خود درگیر کنید.

7. frito-lay: اصلی باشید ، سرگرم کننده باشید

همه ما موافقت خواهیم کرد که PepsiCo یک نیروگاه بازاریابی است. Frito-Lay یکی از عمودی آنهاست که دارای نمونه کارها محصول متشکل از Doritos ، Lays و Cheetos است. آیا متوجه شده اید که چگونه لای با طعم های نوآورانه (سیب زمینی سرخ شده و ترافل ، پنیر کبابی و سوپ گوجه فرنگی و غیره) ایجاد می شود؟

آنها طعم های جدیدی را از طریق یک مسابقه چند ساله به نام "Do A Allize" Source می کنند. آنها مشتریان را دعوت می کنند تا طعم دهنده ها و مواد تشکیل دهنده مورد نظر خود را برای توسعه ارائه دهند. آنها سه طعم دهنده بهترین را انتخاب می کنند و پاداش عظیمی را به شرکت کنندگان برنده می دهند.

مسابقه "Tu Up the Flavor" منجر به سه طعم محدود شد که از سه ژانر موسیقی ، هیپ هاپ ، پاپ و راک الهام گرفته شده است. به گفته لای ، "تجربه حسی از هر" عطر و طعم تراشه "تبدیل به عطر و طعم" می تواند به هواداران همان تجربه حسی گوش دادن به هر ژانر موسیقی را بدهد. "

برای محبوبیت بیشتر این مسابقه ، Lay با هنرمند موسیقی ، Beba Rexha همکاری کرد. او یک آهنگ تم برای کمپین ایجاد کرد ، درست در اینجا ، همین حالا. در عوض ، Lay شامل یک کد منحصر به فرد در بسته های جدید تراشه ها است که به خریداران اجازه می دهد آهنگ های جدید BEBA را باز کنند.

غذای آماده شما: باعث می شود مشتریان از گنجاندن آنها در فرایند تصمیم گیری استراتژیک احساس ارزش کنند.

8. Taco Bell: جایی که مخاطبان شما هستند

دانستن سلیقه ها و ترجیحات مخاطبان شما یک قاعده اساسی در بازاریابی است ، اما تاکو بل این حداکثر را بسیار جدی می گیرد. آنها فهمیدند که بخش بزرگی از پایگاه مشتری خود از دانشجویانی تشکیل شده است که در خوابگاه های کالج می مانند و تلویزیون ندارند. بنابراین آنها نیاز به دستیابی به این افراد از طریق کانال های دیگر داشتند.

آنها کمپین های رسانه های اجتماعی خود را تشدید کردند. آنها شروع به خرج کردن بخش بزرگی از بودجه بازاریابی خود برای اکتشافات کردند تا بتوانند به سرعت در مورد تغییرات در الگوهای خرید پاسخ دهند. رقابت با مک دونالد و وندی کار ساده ای نبود اما آنها با فعال بودن در تمام سیستم عامل های اجتماعی موفق شدند.

آنها با حفر عمیق در روان خریدار خود ، آنها بینش هایی در مورد نوع محتوای اجتماعی که به وتر اعتصاب می کند ، دیدند. دسته توییتر آنها ، tacobell ، پر از محتوای شوخ و خسته است که مخاطبان جوان حفر می کنند. آنها همچنین پاسخ های خنده دار را به نظرات درباره آنها ارسال می کنند.

غذای آماده شما: از تحقیقات مشتری سرپایی نکنید. هرچه مخاطبان خود را بهتر بشناسید ، کمپین های بازاریابی شما بیشتر خواهد بود.

9. Heineken: ACE بازی حمایت مالی

برند محبوب آبجو ، هاینکن ، تبلیغات تبلیغاتی خود را بر روی مردان هزاره متمرکز می کند ، که جمعیتی اصلی آنها هستند. آنها مردانی را که علاقه مند به ورزش هستند با حمایت مالی از رویدادهایی مانند لیگ قهرمانان یوفا هدف قرار می دهند.

برند آبجو هلندی همچنین از Coachella ، جشنواره تابستانی که یکی از بزرگترین گردهمایی های هزاره است ، حمایت مالی می کند. این گروه مصرف کننده به ویژه از ایده تبلیغات بی تفاوت است. بنابراین ، بازاریابی رویداد با آنها خوب کار می کند.

ارتباط با رویدادی محبوب در بین هزاره ها ، موقعیت مارک را به عنوان یک برند جوان تقویت می کند. به علاوه ، آنها فرصتی برای بالا رفتن ، نزدیک و شخصی با مصرف کنندگان خود دارند.

غذای آماده شما: فرصت های حمایت مالی خود را با دقت ارزیابی کنید. مواردی را انتخاب کنید که با مخاطبان شما طنین انداز شود و تصویر برند شما را تقویت کند.

10. صندوق حیات وحش جهانی برای طبیعت (WWF): خلاق باشید

کمپین های تبلیغاتی WWF همیشه بسیار خلاق هستند. در کمپین "24 ساعته در زندگی WWF" ، این سازمان نقشه تعاملی را در توییتر منتشر کرد. در آن روز ، هر وقت کسی از WWF چیزی را در توییتر ارسال می کرد ، مینیاتوری از پست در نقشه ظاهر می شد که موقعیت جغرافیایی شخص را نشان می داد.

هدف این بود که برجسته ترین دسترسی جهانی WWF و نوع کارهایی را که در نقاط مختلف جهان انجام می دهند ، برجسته کنیم. برای محبوبیت این ایده ، WWF یک هشتگ سفارشی #WWF24 را ارتقا داد.

کمپین #endangeredemoji آنها هر بار که از ایموجی های سفارشی آنها در یک پست استفاده می شد ، توییت هایی را به کمکهای مالی تبدیل می کرد. کمپین جمع آوری صندوق مبتنی بر این دلیل بود که 17 از حیوانات موجود در یک مجموعه ایموجی استاندارد که در براکت در معرض خطر قرار می گیرند. بنابراین ، هر بار که شخصی از ایموجی استفاده می کرد ، این واقعیت که این حیوان در معرض خطر به خانه است.

غذای آماده شما: فکر کنید خارج از جعبه برای ایده هایی که قبلاً مورد کاوش قرار نگرفته اند ، آشنا شوید. به این ترتیب ، محتوای شما می تواند در فضای اجتماعی اشباع برجسته باشد.

بیش از شما

هیچ رویکردی با اندازه یک اندازه وجود ندارد که صحبت از استراتژی های بازاریابی شود که برای برند شما کار کند. اما نمونه های موجود در این پست راه های جدیدی را برای تفکر و آزمایش باز می کند. بهترین توصیه این است که تا زمانی که درست آن را بدست آورید ، ایده های مختلف را امتحان کنید.

پیشنهادی

What Is Branded Content

محتوای مارک دار چیست و چگونه می تواند به تجارت شما کمک کند

محتوای مارک دار 22 برابر جذاب تر از تبلیغات نمایش و انواع دیگر تبلیغات است.

Pinterest Video: Ideas on How You Can Grow Your Brand

ایده های ویدیویی Pinterest در مورد چگونگی رشد برند خود

Pinterest به طور معمول با فیلم هایی مانند سایر سیستم عامل ها مانند YouTube همراه نیست.

چگونه می توان لایک های اینستاگرام را پنهان کرد و چرا مهم است

اگر دیگر دوست ندارید اینستاگرام را دوست داشته باشید یا هرگز آن را از آن دوست نداشته اید.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 31 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 0:39