قانون جدید سرمایه گذاری برای جایگزینی "سن خود در اوراق قرضه"

ساخت وبلاگ

قانون سهام 15/50 به سرمایه گذاران کمک می کند تا بین ریسک و پاداش تعادل برقرار کنند

وس ماس ، CFP ، استراتژیست اصلی سرمایه گذاری در مشاوران سرمایه گذاری سرمایه است و هر سال از سال 2014 یکی از 1200 مشاور مالی برتر آمریکا توسط Barron به عنوان "Money Matters" ، یک نمایشگاه رادیویی تماس تلفنی در آتلانتا ، و یکی از مشاورین مالی برتر آمریکا شناخته شده است. به عنوان یک متخصص مالی برای CNN ، CNBC و Fox Business خدمت کرده است.

رابرت کلی مدیر عامل شرکت XTS Energy LLC است و بیش از سه دهه تجربه به عنوان یک مدیر اجرایی تجارت دارد. او استاد اقتصاد است و بیش از 4. 5 میلیارد دلار سرمایه سرمایه گذاری جمع آوری کرده است.

Person checking their investments on their smartphone.

Witthaya Prasongsin / Getty Images

یکی از آداب و رسوم ایستاده در دنیای سرمایه گذاری ، تقسیم یک نمونه کارها به دو بخش - یکی با سهام و دیگری با اوراق قرضه است - از این رو درصد اوراق قرضه با سن سرمایه گذار تراز می شود.

دلیل این قانون بر این عقیده استوار است که هرچه افراد به سنی که در آن قصد بازنشستگی دارند نزدیکتر می شوند ، باید با اقدامات پایدار اوراق قرضه ، خطر سهام را جایگزین کنند.

به عنوان مثال ، اگر 25 ساله باشید ، 25 ٪ از ارزش نمونه کارها خود باید در اوراق قرضه باشد. اگر 60 سال سن دارید ، 60 ٪ از دارایی های شما باید در اوراق قرضه باشد. با این حال ، امروز ، این قانون ممکن است همان تأثیری را که یک بار انجام داد ، نداشته باشد. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد ، اما یکی از این است که بازار اوراق قرضه ، در حالی که به اندازه بازار سهام خطرناک نیست ، همیشه در حال تغییر است.

غذای اصلی

  • یک قانون سرمایه گذاری مشترک گفت: شما باید در سهام و اوراق قرضه سرمایه گذاری کنید که درصد اوراق قرضه به همان تعداد سن شما باشد.
  • طول عمر طولانی تر ، همراه با احتمال بازده پایین تر در اوراق قرضه ، به این معنی است که ارزش این را دارد که در مورد یک استراتژی کمی جسورانه فکر کنید.
  • قانون 15/50 می گوید شما همیشه باید 50 ٪ از دارایی های خود را در اوراق قرضه و 50 ٪ در سهام سرمایه گذاری کنید تا زمانی که فکر می کنید بیش از 15 سال برای زندگی باقی مانده است.

چرا "سن خود را دارید" دیگر کار نمی کند

هنگامی که شما در تغییرات اساسی در بازار اوراق قرضه عامل هستید ، مفهوم اوراق قرضه که از سن یک شخص پیروی می کند ، امروز نسبت به دهه های قبل کمتر حس می کند. با کاهش نرخ بهره ، بازده اوراق قرضه بالا می رود. همچنین نتیجه می گیرد که با افزایش نرخ بهره ، بازده اوراق قرضه کاهش می یابد. پس از سه دهه روند نزولی از اوایل دهه 1980 ، نرخ بهره در طول همه گیر Covid-19 در سال 2020 به سنبله شدید رسید و از آن زمان به نظر می رسید که به پایین 2020 کاهش می یابد.

پیش بینی نرخ بهره در کوتاه مدت دشوار است ، اما می تواند طلسم طولانی تر از نرخ های به آرامی افزایش یابد. این بدان معناست که بازده سالانه بالایی که اوراق قرضه از سال 1976 تولید کرده اند نادر تر است و بازده به آرامی کاهش می یابد.

همچنین به طول عمر طولانی امروز فکر کنید. امروزه برای افراد 25 یا 30 سال بازنشسته نشده است. پرداخت بازنشستگی طولانی تر در مدت زمان کوتاه تر ممکن است از شما بخواهد که قبل از بازنشستگی (و حتی بعد از بازنشستگی) خطرات بیشتری را نسبت به والدین خود انجام دهید. این به معنای داشتن سهام بیشتر است که چشم انداز بهتری برای رشد دارند ، اما نوسانات بالاتری دارند.

یک رویکرد مدرن تر

اگر حداقل تحمل ریسک متوسط دارید ، اوراق قرضه و سن خود را فراموش کنید و قانون سهام 15/50 را امتحان کنید. اگر فکر می کنید بیش از 15 سال برای زندگی باقی مانده است ، نمونه کارها شما باید حداقل 50 ٪ سهام تشکیل شود ، با مانده ای که در اوراق قرضه و پول نقد باقی مانده است. این رویکرد می تواند به شما در حفظ تعادل پایدار بین ریسک و پاداش کمک کند.

این به هیچ وجه یک مفهوم جدید نیست. رویکرد نمونه کارها 15/50 ، که برای اولین بار 50/50 بین سهام و اوراق قرضه تقسیم می شود ، ده ها سال است که وجود دارد.

بنیامین گراهام (مربی مشهور وارن بوفه) از روش 15/50 حمایت کرد ، و بنیانگذار پیشتاز جان گوگل تحت همین تئوری مشاوره داد (گرچه از زاویه شروع با رویکرد "خود سن خود" و یک دهه یا خاموش کردن)بشر

اگر تصمیم دارید مسیر 15/50 را طی کنید ، سهام مورد نظر شما می تواند نوعی باشد که سود سهام یا سهام رشد را پرداخت می کند. مراقب باشید و در صورت لزوم مجدداً از آن استفاده کنید تا از سهام یا اوراق قرضه فراتر از علامت 50 ٪ جلوگیری کنید.

اقدامات باید هنگام تغییر بازار انجام شود

گراهام در کتاب خود "سرمایه گذار هوشمند" توضیح می دهد که قانون 15/50 ممکن است در زندگی واقعی به نظر برسد. وی نمونه ای از زمان تغییر سطح بازار ممکن است بخش سهام مشترک شما را به 55 ٪ افزایش دهد. در صورت فروش یک قطعه از سبد سهام ، می توانید تراز سهام خود را بازیابی کنید و درآمد آن را به اوراق قرضه منتقل کنید. در حالت معکوس ، اگر سطح بازار بخش سهام مشترک شما را به 45 ٪ کاهش داده باشد ، از یک چهارم صندوق اوراق قرضه برای خرید سهام بیشتر استفاده می کنید.

این در عمل برای شما چه معنی دارد؟اگر ارزش سهام به اوراق بهادار در سبد خرید شما به دلیل نوسانات بازار تغییر می کرد ، باید دارایی های خود را از سهام به اوراق قرضه یا از اوراق بهادار به سهام تغییر دهید ، در صورت لزوم برای حفظ تراز 50/50.

چگونه عوامل خطر در قانون 15/50

یک قانون 15/50 سهام خطر بیشتری نسبت به یک قانون دارد که براساس سن شما باشد.(اگر در دهه 70 خود باشید ، این بسیار صادق است.) ساختن نمونه کارها خود را در تقسیم 50/50 و سپس ترک آن برای رشد به طور پیش فرض فرض می کند. این نوع تقسیم با یک تاکتیک برای محدود کردن آن خطر همراه است: می توانید نسبت 5 ٪ از یک طرف یا دیگری را تنظیم کنید. این تغییر کوچک می تواند به حفظ ارزش متقارن هر یک از انواع دارایی کمک کند.

برای اطمینان از متعادل کردن نمونه کارها ، باید مراقب ارزش سهام و اوراق قرضه خود باشید تا مطمئن شوید که از درصد ماشه خود عبور نمی کنید.

با استفاده از این روش ، شما باید بتوانید ارزش نمونه کارها خود را در مواقعی که بازده اوراق قرضه در حال افزایش و در حال کاهش است ، ثابت نگه دارید. این امر باعث کاهش خطر شما می شود ، تا زمانی که فکر می کنید حدود 15 سال برای زندگی باقی مانده است.

سوالات متداول (سؤالات متداول)

چه نسبت سهام به پیوند بهترین ها را انجام داده است؟

از نظر تاریخی ، سهام از اوراق قرضه نسبت به یک جدول زمانی بلند مدت بهتر عمل کرده است. سرمایه گذاری شروع 100 دلار در سال 1929 در پایان سال 2021 بیش از 761،000 دلار ارزش داشته است. یک سرمایه گذاری اوراق بهادار 100 دلاری در همان جدول زمانی 54،200 دلار ارزش داشته و سرمایه گذاری خزانه داری حتی کمتر بود. در مدت زمان طولانی ، بهترین نسبت 100 ٪ سهام است ، اما افزودن سرمایه گذاری اوراق بهادار به محافظت از سبد شما در برابر رکودهای کوتاه مدت کمک می کند.

نسبت سهام به پیوند شما در بازنشستگی چه باید باشد؟

در بازنشستگی ، جدول زمانی سرمایه گذاری شما کوتاه است ، بنابراین می خواهید بر سرمایه گذاری های نسبتاً ایمن تر مانند اوراق قرضه به جای سهام تأکید کنید. نسبت دقیق به سن ، سلامت و برنامه های بازنشستگی شما بستگی دارد ، اما نسبت شما قبل از بازنشستگی به طور کلی باید با ورود به بازنشستگی بیشتر به سمت اوراق قرضه تغییر کند.

ترازو ، مالیات ، سرمایه گذاری یا خدمات مالی یا مشاوره را ارائه نمی دهد. این اطلاعات بدون در نظر گرفتن اهداف سرمایه گذاری ، تحمل ریسک یا شرایط مالی هر سرمایه گذار خاص ارائه می شود و ممکن است برای همه سرمایه گذاران مناسب نباشد. عملکرد گذشته نشانگر نتایج آینده نیست. سرمایه گذاری شامل ریسک است ، از جمله از دست دادن احتمالی اصلی.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 31 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 0:46