5 دلیل اینکه قابلیت همکاری برای موفقیت پس از تجارت مهم است

ساخت وبلاگ

این همه گیر نشان داده است که تحول دیجیتالی کل صنایع ، تقریباً یک شبه ، امکان پذیر است. اما به نظر می رسد دنیای خدمات پس از تجارت در هنگام افزایش دیجیتالی شدن و بازنمایی چرخه عمر از طریق یک زیرساخت مشترک ، از سایر قسمت های زیرساخت بازارهای سرمایه عقب مانده است. شرکت کنندگان در بازار دیگر نیازی به سازش از طریق سیستم های متفاوت و خاموش با هزینه قابل توجهی برای حق رای دادن از نظر منابع ، کارآیی و خرابی اجتناب ناپذیر ندارند. این فناوری در حال حاضر در تولید وجود دارد تا طیف گسترده ای از شرکت کنندگان در بازار و ارائه دهندگان خدمات/فروشندگان مرتبط با استفاده از این زیرساخت های رایج و خدمات مشترک ، بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند.

در طول 18 ماه گذشته ، بسیاری از مشاغل مجبور شده اند به طور کامل در مورد شیوه های کار خود - غالباً از طریق تحول در زیرساخت های میراث - به منظور سازگاری با "عادی جدید" تجدید نظر کنند. این فصل بی سابقه در زمان فرصتی واقعی برای شرکت کنندگان در بازار فراهم می کند تا این فناوری های جدید را در آغوش بگیرند تا بر تغییر مواد تأثیر بگذارند. احتمالاً هیچ جا نیاز به سرمایه گذاری در این فرصت بیشتر از فضای پس از تجارت نیست.

در دهه های اخیر ، پیشرفت در فناوری تجارت الکترونیکی هزینه های عملیاتی مربوط به کارگزاری و اجرای را کاهش داده است. با دیجیتالی شدن که مدتها در دفتر جلو ایجاد شده است ، اکنون زمان آن رسیده است که صنعت توجه خود را به مقابله با ناکارآمدی میانه و پشتی برساند. این مرحله بعدی مهم برای تحول دیجیتال بازارهای سرمایه است و به بنگاه ها کمک می کند تا شماره گیری سود را به نفع خود حرکت دهند.

با اجرای فرآیندهای پس از تجارت در یک زیرساخت مشترک مبتنی بر دفترچه ، شرکت کنندگان در بازار قادر خواهند بود تا با استفاده از انواع بیشتری از خدمات قابل تعامل پس از تجارت ، کارآمدتر شوند. این امر باعث می شود چابکی فروشنده ، بهینه سازی الزامات وثیقه و به حداقل رساندن - در برخی موارد از بین بردن - آشتی و ریسک. این فناوری در حال حاضر برای تحقق این امر وجود دارد ، اما برای مقابله با این چالش در سطح بازار ، یک تغییر گسترده در صنعت لازم است. بنابراین ، ONUS هم در زیرساخت های بازار مالی و هم در شرکت کنندگان در بازار قرار دارد تا این تغییر را هدایت کنند و خود را در صندلی رانندگی آینده ای جدید ، چابک تر و به شدت رقابتی قرار دهند.

نسخه واحد معامله

امروزه هر تجارت برای همه طرفین سوابق مختلفی ایجاد می کند-گاهی اوقات بیش از 30 بار در یک چرخه عمر پس از تجارت تکثیر می شود-و باید گزارش شود ، نظارت ، همسان ، ارزش ، حاشیه ، مشمول محاسبات خطر ، بهینه سازی ، جمع شده ، خالص ، آشتی و آشتیبیشتر - اغلب در تمام روز ، هر روز ، در کل چرخه عمر معامله.

به طرز حیرت انگیزی ، می توان بیش از 50 فروشنده را در پردازش هر تجارت درگیر کرد و در طول سفر ، پیچیدگی ، هزینه و خطر قابل توجهی را اضافه کرد. تخمین زده شده است که 50-80 ٪ از زمان پشت دفتر صرفاً صرف آشتی می شود.

Technology Ledger توزیع شده (DLT) اجازه می دهد تا یک نسخه واحد از معامله ("آنچه می بینید همان چیزی است که من می بینم") در کنار مجموعه داده های تجاری مرتبط موجود در دفترچه ... به طور خلاصه ، آشتی ها چیزی از گذشته باشد. این رویکرد منجر به کاهش قابل توجه در شکست ها ، تغییر خطر عملیاتی ، زمان و هزینه ها می شود. همچنین نقش کارکنان میانه و پشتی را به سمت یکی از استثنائات استفاده می کند ، تحول از جایی که امروزه هستند. در نتیجه ، پذیرندگان اولیه با استفاده از این فناوری ، خود را از طریق شاخص های پیشرفته عملکرد کلیدی (KPI) در خدمات مشتری متمایز می کنند و هزینه خدمات رقابتی تری را به مشتری نهایی ارائه می دهند.

اثبات آینده محیط پس از تجارت

بانک ها هر سال میلیاردها دلار برای سیستم های میراث منسوخ پس از تجارت پس انداز می کنند ، و هنوز هم باید صدها نفر از پرسنل را به معاملات پردازش ، گزارش و آشتی اختصاص دهند. در طول اولین موج Covid ، تعداد معاملات شکسته/شکست خورده در ماه مارس و آوریل 2020 به حدی بزرگ شد که فدرال رزرو موظف به بازگشت بیش از 270 کارمند کلیدی تجارت در تعدادی از موسسات مالی شد. کارکنان برای یک آخر هفته اضطراری احضار شدند تا در ماه مارس و آوریل ، بازپرداخت گسترده معاملات ناموفق را پاک کنند و استرس ناشی از سیستم مالی را هنگام پاره شدن کرونوویروس به بازارها برجسته کردند. این همه گیر بر شکنندگی زیرساخت های فعلی تأکید کرده است ، اما همچنین نیاز به تغییر زیرساخت های پس از تجارت است.

رگولاتورها توجه دارند - به عنوان مثال، بانک انگلستان یک کارگروه با هدف مقابله با زیرساخت های منسوخ پس از تجارت ایجاد کرده است، با تمرکز روز اول بر FX. این به سرعت توسط یک مقررات جدید پیشنهادی توسط PRA، FCA و بانک انگلستان در قالب قوانینی پیرامون مقاومت در برابر ریسک عملیاتی دنبال شد. قوانین الزام می کند که مدیران هیئت مدیره تا سال 2022 استراتژی های مناسبی را برای مقاومت در برابر ریسک عملیاتی اجرا کنند و آنها باید این برنامه ها را تا سال 2025 اجرا کنند. برای ایجاد زیرساخت‌های مشترک که به آنها اجازه می‌دهد این تعهدات جدید و گسترده‌تر را برآورده کنند، به همکاری در سطح بازار نیاز دارد.

در نهایت، سرمایه گذاری با فعالان بازار متوقف می شود تا این تغییرات را هدایت کنند. با این حال امروزه کمتر از یک سوم سرمایه‌گذاری فین‌تک در بخش‌های میانی و/یا پشتیبان هزینه می‌شود. با توجه به اینکه شرکت‌ها سالانه بیش از 20 میلیارد دلار صرف سیستم‌های پردازش پس از تجارت می‌کنند، این عدم تعادل فاحش بین سطح سرمایه‌گذاری در مقابل هزینه عملیاتی چنین زیرساخت‌هایی به سادگی ناپایدار است.

برای کسانی که از چشم انداز تغییرات فناوری عمده فروشی وحشت دارند، DLT شرکت ها را قادر می سازد تا رابط های یکپارچه بین دفتر کل و زیرساخت های قدیمی ایجاد کنند. فناوری که زیربنای دفتر کل است به این معنی است که شرکت ها می توانند از قابلیت همکاری بین سیستم های فعلی و دنیای جدید خدمات مبتنی بر دفتر کل اطمینان حاصل کنند. این امکان تعامل کم یا بدون ریسک بین دو جهان را فراهم می کند. فن‌آوری موجود همچنان در دسترس باقی می‌ماند، در حالی که به خدمات جدید اجازه می‌دهد در طول زمان به‌طور ارگانیک تکامل یابند، تعاملات بازار را افزایش می‌دهند و در انجام این کار، محیط‌های پس از تجارت را برای مشارکت‌کنندگان آینده تضمین می‌کنند.

یک زیرساخت مشترک پس از تجارت

اگر همه اینها کمی دور از ذهن به نظر می رسد، در مقایسه، دفتر جلویی بیش از دو دهه است که با تکامل FIX همکاری می کند. در دفتر اصلی، فعالان بازار در طیف وسیعی از موسسات با استفاده از طیف وسیعی از خدمات مبتنی بر سفارش و اجرا در زیرساخت‌های مشترک با یکدیگر همکاری می‌کنند. این امر فرآیندهای دفتر اول را در طیف گسترده ای از طبقات دارایی تغییر داده است. با این حال، فرآیندهای پس از تجارت برای چندین دهه اساساً بدون تغییر باقی مانده اند.

این امر بیشتر به این دلیل است که در کارکردهای متوسط و پشتی شرکت کنندگان در بازار جهانی ، در صورت وجود ، زیرساخت های مشترکی در خارج از زیرساخت های بازار مرکزی وجود ندارد. این درحالی است که خدمات پس از تجارت یکی از بزرگترین منابع هزینه برای اکثر موسسات مالی است.

یک زیرساخت مشترک پس از تجارت ، شرکت کنندگان در بازار ، مشتریان و ارائه دهندگان خدمات آنها را قادر می سازد تا با به اشتراک گذاشتن هزینه های مرتبط با چنین محیطی همکاری کنند. شرکت کنندگان از ادغام در سطح بازار بهره مند می شوند در حالی که از مزایای یک چشم انداز رقابتی که در آن فروشندگان طیف گسترده ای از خدمات را ارائه می دهند ، بهره مند می شوند و امکان تعامل را هم "در دفترچه" و هم "Ledger" فراهم می کنند.

کاهش وابستگی به خدمات "Ledger"

خدمات پس از تجارت اساساً نتوانسته اند هزینه های مدرن و متقابل را مدرن کنند-حتی وقتی صنعت عمدتاً الکترونیکی شده است. زیرساخت های فعلی پس از تجارت پس از تجارت ، پرهزینه ، پرخطر است و غالباً از نظر مادی بانکها را در چابکی خود محدود می کند تا رشد ، نوآوری و کلاس های دارایی جدید ، بازارها و/ یا مشتری ها را انجام دهند.

با به حداکثر رساندن کارآیی و تعامل بین میراث و فرآیندهای جدید در چرخه های زندگی پس از تجارت "در دفترچه" ، بانک ها قادر به کاهش و در نهایت وابستگی های طولانی مدت خود به خدمات "خاموش" ، به حداقل رساندن اعتماد به شبکه از راه دور ، جمع آوری ، پاکسازی هستندو گزارش از طریق مهاجرت بسیاری ، اگر نه همه ، این خدمات به مرور زمان.

قابلیت همکاری و تأثیر در نهایی تسویه حساب

برای بسیاری ، بزرگترین جایزه همه این است که تسویه حساب به صورت اتمی ، یکپارچه "در دفترچه" و با اطمینان قانونی قطعی اجرا شود - این امر بهتر خواهد بود اگر اعدام شامل استفاده از پول نقد بانک مرکزی باشد و از انتقال غیر قابل برگشت ارزش اطمینان حاصل کند. در حالی که ممکن است به طریقی از راه دور باشد - گرچه به طور بالقوه نه تا آنجا که فکر می کنیم - قابلیت همکاری بین دفترچه و سایر ریل های تسویه حساب "Ledger" ، همراه با معرفی خدماتی مانند مدل حساب Omnibus جدید بانک انگلیس برای دیجیتالارزها ، به این معنی است که CBDC عمده فروشی مصنوعی به زودی به جریان اصلی تبدیل می شود.

توانایی جابجایی ارزش فوراً و با اطمینان قانونی قطعی ، بدون شک یکی از قدرتمندترین و تحول آمیزترین جنبه های استفاده از دفترچه است. این نشان دهنده اهمیت حیاتی داشتن قابلیت همکاری بین تعهدات "در لجر" و حرکت ارزش بر روی دفترچه است تا بتواند آن تعهدات را به صورت اتمی و بالقوه فوراً خنثی کند. بنابراین ، توانمندسازی شرکت کنندگان در بازار برای کاهش چشمگیر زمان و هزینه تسویه حساب ضمن از بین بردن تسویه حساب و ریسک Herstatt.

بازارهای سرمایه نقش مهمی در اقتصاد واقعی دارند و بنابراین برای سلامت صنعت به عنوان یک کل بسیار مهم است که آنها به طور عادلانه ، محکم و مؤثر عمل کنند. برای انجام این کار ، شرکت کنندگان در بازار به فرآیندهای مقاوم و مقرون به صرفه پس از تجارت نیاز دارند.

خدمات پس از تجارت برای نوآوری و تغییر تحول در طی 5-10 سال آینده رسیده است. قابلیت همکاری بین لجر و سیستم عامل های امروز ، کلید آزاد کردن مؤسسات مالی در سطح بازار از پیوندهای فناوری که در آن خود را پس از سالها سرمایه گذاری بدون ساختار در نسل های مختلف فناوری گرانقیمت پس از تجارت میراث پیدا می کنند ، دارد.

18 ماه گذشته در پذیرش گسترده تر دارایی ها به صورت دیجیتالی در سراسر بانک های مرکزی و تنظیم کننده های جهان ، یک کاتالیزور قابل توجه بوده است. چه از طریق استفاده از یک نشانه و چه به سادگی یک رکورد که به دارایی زیربنایی باز می گردد ، همراه با استفاده از دفترچه در ضبط بی ثبات ، پیشرفت و انتقال مالکیت ، بازنمایی دارایی ها به صورت دیجیتالی دارای مشخصه ای استافزایش فرزندخواندگی در برخی از بخش های بسیار تنظیم شده و مأموریت از چرخه زندگی پس از تجارت امروز. نوشتن روی دیوار است ، نوسازی پس از تجارت دیگر فقط یک بخش مهم برای تهیه صنعت برای دنیای آینده تجارت دارایی دیجیتال با درجه نهادی نیست.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 27 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 0:52