تجزیه و تحلیل اساسی را بیاموزید

ساخت وبلاگ

آیا در مورد چگونگی یادگیری تحلیل اساسی گیج شده اید؟نگران نباشید! ما شما را پوشانده ایمبه عبارت ساده ، تجزیه و تحلیل اساسی ابزاری است که در صورت سرمایه گذاری در آنها یا خیر ، برای تجزیه و تحلیل اوراق بهادار مالی استفاده می شود.

قبل از پرش به اولین فرصت برای یادگیری تحلیل اساسی ، باید اصول اولیه این تحلیل را درک کنیم و به یک سؤال رایج در مورد تجزیه و تحلیل اساسی پاسخ دهیم.

تجزیه و تحلیل اساسی چیست؟

تجزیه و تحلیل اساسی جنبه مهمی در درک استراتژی های سرمایه گذاری مربوط به بازار سهام است. این روش برای محاسبه ارزش ذاتی امنیت مالی است.

ارزش ذاتی با عبور از عوامل اقتصادی و مالی امنیت مربوطه اندازه گیری می شود. این ارزش تحت تأثیر هرگونه تغییر در عوامل اقتصادی کلان یا خرد مانند وضعیت اقتصاد ، شرایط صنعت و مدیریت شرکت است.

ارزش ذاتی برای مقایسه آن با قیمت فعلی ابزار مالی و تفکیک آن به عنوان کم ارزش یا بیش از حد ارزشمند است. تجزیه و تحلیل اساسی در تضاد کاملاً با تجزیه و تحلیل فنی است زیرا پیش بینی می کند جهت قیمت ها.

تجزیه و تحلیل فنی به یک سرمایه گذار کمک می کند تا سریع تصمیم بگیرد. بنابراین تجزیه و تحلیل فنی سهام موجود در برنامه ما Pathshala را بیاموزید. برنامه را از فروشگاه Google Play بارگیری کنید.

برای رسیدن به ارزش منصفانه یک سهام ، تحلیلگران از مسیری برنامه ریزی شده پیروی می کنند. آنها ابتدا روی وضعیت کلی اقتصادی کشور تمرکز می کنند ، سپس در مورد عملکرد و قدرت صنعتی صحبت می کنند.

بعد از اینکه این دو به تفصیل مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند ، آنها اطلاعات خاص شرکت را طی می کنند.

داده های مورد استفاده تحلیلگران بنیادی برای ارزیابی هرگونه امنیت مالی در حوزه عمومی موجود است.

جنبه های اساسی که در طی یک تحلیل اساسی ارزیابی شده است ، درآمد ، درآمد ، اطلاعات مربوط به صادرکننده ، رشد آینده ، حاشیه سود ، بازده سهام و سایر داده های مهم شرکت است.

این جنبه ها در صورتهای مالی شرکت ذکر شده است و برای کم ارزش یا بیش از حد ارزش شرکت استفاده می شود. علاوه بر این ، تجزیه و تحلیل اساسی در دو بخش - کمی و کیفی انجام می شود.

جنبه کمی از تجزیه و تحلیل بنیادی در مورد تعداد شرکت در صورتهای مالی و اینکه چقدر مثبت یا منفی هستند صحبت می کند. بخش کیفی مربوط به استاندارد و کیفیت امنیت است.

مواردی که تحت هر یک از این جنبه ها قرار می گیرند به شرح زیر است:

 • کمی - درآمد ، دارایی ، سود و غیره
 • کیفی-ثبت اختراعات ، شناخت برند ، مدیران کلیدی شرکت و فناوری اختصاصی.

بنابراین ، هیچ یک از آنها برتر یا ذاتاً بهتر نیستند.

اکنون که درک اساسی از تحلیل اساسی داریم ، بیایید پیش برویم تا در مورد نحوه یادگیری تحلیل اساسی بحث کنیم.

چگونه می توان تجزیه و تحلیل اساسی را یاد گرفت؟

در دوره دیجیتال ، روش های بی شماری برای یادگیری تحلیل اساسی وجود دارد. این روش ها به دو دسته - آنلاین و آفلاین طبقه بندی می شوند. مشهورترین روشها برای یادگیری تجزیه و تحلیل اساسی در زیر ذکر شده است:

 1. برنامه های موبایل
 2. یوتیوب
 3. وبلاگ
 4. کتاب

بیایید در مورد آنها یک به یک به تفصیل بحث کنیم.

مجموعه ای از برنامه های تلفن همراه برای یادگیری جنبه های مختلف بورس موجود است. برنامه های تلفن همراه در صنعت یادگیری محبوبیت سریع دارند.

اینها صرفه جویی در وقت هستند و امکاناتی را برای مطالعه در هر نقطه و هر زمان فراهم می کنند. علاوه بر این ، قالب های یادگیری نیز به روز شده اند. پیش از این ، بهترین ابزار برای آموزش از طریق محتوای متنی بود.

امروزه ، زبان آموزان می خواهند این محتوا جذاب ، جذاب باشد و باید در قالب های مختلف در دسترس باشد. این قالب ها می توانند دوره های ویدیویی زنده ، متن ، صوتی یا فیلم های از پیش ضبط شده باشند.

یادگیرنده مناسب ترین قالب را برای آنها انتخاب می کند و یادگیری را شروع می کند. بنابراین ، شما گزینه های زیادی برای یادگیری تجزیه و تحلیل اساسی از طریق برنامه های تلفن همراه دارید.

محتوای رایگان در YouTube در دسترس توده ها است و طبق ضرورت آنها می تواند مصرف شود. اصالت محتوا باید توسط خود بیننده قابل دسترسی باشد.

چند سازنده محتوا از نظر کیفیت و اصالت ، تحویل محتوا را به ذهن متبادر می کنند. دیگران ممکن است شما را از یک یا جنبه دیگر ناامید کنند.

بنابراین ، قبل از اینکه وقت ، انرژی و پول خود را با محتوای YouTuber سرمایه گذاری کنید ، اطمینان حاصل کنید که اعتبار وی ارزش آن را دارد ، و آنها باید انتظارات شما را برای یادگیری تحلیل اساسی برآورده کنند.

بسیاری از افراد هنگام خواندن عاشق یادگیری هستند و وبلاگ ها ابزاری در حال ظهور برای یادگیری هستند. اینها ابزاری مناسب برای این دسته از زبان آموزان است زیرا متخصصان این زمینه تجربیات و ایده های خود را در مورد بازار سهام پایین می آورند.

به همین ترتیب ، آنها در مورد این موضوع می نویسند تا به معامله گران و سرمایه گذاران کمک کنند تا تجزیه و تحلیل اساسی را بیاموزند. این وبلاگ ها مفصل هستند و بینش بی نظیری در مورد این موضوع ساده ارائه می دهند.

کتاب ها به عنوان بهترین دوست یک مرد شناخته می شوند و در واقع هستند. تعداد زیادی کتاب تجزیه و تحلیل اساسی در بازار موجود است. بیایید بهترین کتابهای بازار سهام را در مورد تجزیه و تحلیل اساسی برای درک بهتر شما ذکر کنیم.

 • تجزیه و تحلیل امنیتی |بنیامین گراهام و دیوید الدد

پدر نویسندگان سرمایه گذاری ارزش این کتاب ، یک سبک سرمایه گذاری به شدت وابسته به تجزیه و تحلیل اساسی است. این برای اولین بار در سال 1934 منتشر شد.

این یکی از بهترین کتابهای تاریخ تجزیه و تحلیل مالی محسوب می شود. این کتاب در تلاش است تا رویکرد متمایز را برای ارزیابی تجارت تجارت در اوراق بهادار مالی به سرمایه گذاران ارائه دهد.

علاوه بر این ، این کتاب پر از نمونه هایی است که به درک مفاهیم تحلیل اساسی در ساده ترین روش ممکن کمک می کند. این کتاب راهنمایی است که به سرمایه گذار آموزش می دهد تا از اوراق بهادار که نامطلوب به نظر می رسند سود بزرگی کسب کند.

اعتبار این کتاب را می توان از این واقعیت قضاوت کرد که این کتاب به عنوان کتاب درسی در دانشگاه کلمبیا ، جایی که آقای گراهام یک بار تدریس می کرد ، مورد استفاده قرار می گیرد.

 • تسلط بر تحلیل بنیادی |مایکل سی تامتت

نویسنده این کتاب بیش از پنجاه کتاب ، از جمله تسلط بر تجزیه و تحلیل فنی ، شروع به کار در گزینه ها کرده است.

قبل از شروع نویسنده ، او یک حسابدار حرفه ای بود و برای اداره مشاغل عمومی حسابداری و مشاوره مالیاتی خود استفاده می کرد.

این کتاب دارای نکات و ترفندهایی است که به سرمایه گذاران کمک می کند تا تصمیمات سرمایه گذاری بهتری بگیرند ، زیرا اجازه می دهند یادگیری از طریق برگه ها ، فرم ها ، نمودارها ، نمودارها ، نوارهای جانبی و غیره اتفاق بیفتد.

هر مفهوم با تعاریف در کلمات ساده و نمونه های گام به گام توضیح داده می شود. این جنبه ها به درک و یادگیری تجزیه و تحلیل اساسی با جزئیات کمک می کند.

علاوه بر این ، می توان یک برنامه خارق العاده را برای ساختن یک سبد قوی و متنوع در کنار هم قرار داد.

 • نظریه ارزش سرمایه گذاری |جان بور ویلیامز

این کتاب در ابتدا به عنوان یک پایان نامه D. D. توسط نویسنده در حالی که او هنوز در هاروارد بود ، گردآوری شد. نویسنده سعی در ادغام مفاهیم نظری به همراه تفسیر فکری و روشنگری داشت.

این شیوه ارائه اطلاعات و مفاهیم تجزیه و تحلیل بنیادی در تسکین فرایند یادگیری برای مبتدیان در صنعت تجارت فوق العاده موفقیت آمیز است.

 • سرمایه گذار هوشمند |بنیامین گراهام

این کتاب کلاسیک که به عنوان کتاب مقدس سرمایه گذاری معروف است ، شواهدی از درک بی موقع آقای گراهام از شرایط بازار است. این کتاب در ابتدا در سال 1949 منتشر شد.

فلسفه وی ، که اکنون به عنوان سرمایه گذاری ارزش شناخته می شود ، سرمایه گذاران را از خطاهای سرمایه گذاری در بورس سهام محافظت می کند و به آنها می آموزد که استراتژی های بلند مدت را اتخاذ کنند.

کاربرد عملی ایده ها و فلسفه وی در زمان های اخیر ، توانایی ها و خرد خود را بارها و بارها اثبات کرده است.

بنابراین ، اگر می خواهید در مورد سرمایه گذاری ارزش اطلاعات بیشتری کسب کنید ، بسته به راحتی خود می توانید در دوره های سرمایه گذاری ارزش به صورت آنلاین یا آفلاین مشترک شوید.

 • تجزیه و تحلیل اساسی برای Dummies |مت کرانتز

این کتاب توسط نویسنده و گزارشگر بخش پول USA Today و Usatoday.com تألیف شده است. در بخش پول این دو ، او بخش سرمایه گذاری و بازارهای مالی را پوشش می دهد.

علاوه بر این ، "سؤال از مت" یک ستون روزانه در usatoday.com است که توسط وی نوشته شده است ، جایی که او به سؤالات سرمایه گذاری مطرح شده توسط خوانندگان آن پاسخ می دهد.

او تألیف آنلاین سرمایه گذاری برای Dummies را نیز انجام داده است ، و در گزارش تجارت Fox Business و Nightly Business ظاهر شده است.

این موارد به اعتبار کتاب می افزاید و خواننده را ترغیب می کند تا از طریق کتاب عبور کند. این کتاب به راحتی قابل درک ، زرنگ و یک راهنمای عملی برای یادگیری تحلیل اساسی است.

با بحث در مورد همه این قالب ها برای یادگیری تحلیل اساسی ، همیشه باید قبل از سرمایه گذاری پول ، زمان و انرژی خود با هر یک از این موارد ، برخی از نکات مهم را به خاطر بسپارید.

یک لیست کوتاه به شرح زیر است:

 • رسانه محتوا (فیلم ، صوتی ، متن و غیره)
 • نقاط تحت پوشش
 • آیا مطابق با نیازهای شما است؟
 • کیفیت محتوا
 • زبان دوره
 • مدت دوره
 • دسترسی به مواد درسی
 • زبان دوره

بر اساس این عوامل ، بیایید در مورد بهترین راه برای یادگیری تحلیل اساسی صحبت کنیم.

بهترین راه برای یادگیری تحلیل اساسی

بسیاری از افراد تمایل دارند که حالت های یادگیری را قابل حمل و به راحتی در دسترس قرار دهند در حالی که وقت آزاد به سرعت کاهش می یابد.

با توجه به این الزامات ، برنامه های تلفن همراه به بهترین روش برای یادگیری تجزیه و تحلیل اساسی تبدیل شده اند زیرا تقاضای فزاینده ای برای این شیوه یادگیری وجود دارد. از آنجا که دوره مختلف تجزیه و تحلیل بنیادی مختلف به صورت آنلاین در هر زمان و هرجای موجود در دسترس است.

این تقاضا محدود به زمینه آموزش بازار سهام نیست. برنامه موبایل برای همه جریان های آموزش متداول است.

برنامه های موبایل به دلیل ویژگی های مختلف متمایز ارائه شده توسط آنها محبوبیت پیدا کرده اند. یکی از این برنامه ها با طیف وسیعی از ویژگی ها ، سهام Pathshala است.

بیایید ویژگی های سهام Pathshala را ذکر کنیم:

 • به شما کمک می کند تا بازار سهام را به روشی آسان یاد بگیرید.
 • این دوره های بازار سهام به ساده ترین زبان توسعه یافته است.
 • این برنامه به زبان هندی و انگلیسی قابل دسترسی است.
 • دوره ها در قالب های مختلف - صوتی ، فیلم و متن موجود است.
 • چندین جنبه از بازار سهام ، از اصول اولیه گرفته تا معاملات مشتقات و از تجزیه و تحلیل اساسی گرفته تا شاخص ها و نوسان ساز را در بر می گیرد.
 • دوره ها چند زبانه هستند. در حال حاضر ، آنها به زبان انگلیسی ، هندی ، تامیل ، تلوگو و گجراتی در دسترس هستند. بسیاری از زبانهای دیگر به زودی اضافه می شوند.
 • هر فصل توسط یک مسابقه دنبال می شود.
 • بررسی هایی را در مورد انواع کارگزاران سهام ، شرکت های PMS ، IPO و موارد دیگر گسترش می دهد.
 • ویژگی "شورت" که مفاهیم اساسی بازار سهام را در کمتر از یک دقیقه توضیح می دهد.
 • دوره ها بدون هزینه و تحت چتر عضویت حق بیمه ارائه می شود.
 • بسیاری از پیشنهادات شگفت انگیز برای افتتاح حساب DEMAT ، تخفیف کارگزاری و موارد دیگر!

یادگیری را از طریق دوره های بازار سهام رایگان و حرفه ای شروع کنید!

PATHSAHLA را نصب کنید و 20 ٪ تخفیف را در کلیه اشتراک ها دریافت کنید. استفاده از کد کوپن SPWEB20 < SPAN> این دوره های بازار سهام با ساده ترین زبان توسعه یافته است.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 32 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 0:55