برنامه ژئوماینینگ COIN در مورد چیست؟

ساخت وبلاگ

مدل کسب و کار این بازی چیست؟و آیا واقعاً می تواند من را ثروتمند کند؟

از نقطه نظر یک بازیکن Ingress و Pokemon Go، COIN، یک اپلیکیشن ژئوماینینگ، جالب به نظر می رسد.

وب‌سایت برنامه COIN بسیار پرخطر است، اما مأموریت آن در پایین صفحه است:

COIN یک برنامه تلفن همراه است که بیش از 500000 نفر را قادر می‌سازد تا دارایی‌های دیجیتالی را برای اعتبارسنجی داده‌های مکان جغرافیایی هنگام سفر، رفت و آمد، آهسته دویدن یا حرکت در دنیای واقعی در حین تعامل با یکدیگر و لذت بردن از چالش‌های درون‌برنامه به دست آورند.

من فرض می‌کنم "بیش از 500000 نفر" باشند، اگرچه آنها این مقدار را مشخص نکرده‌اند. اما مفهوم "تأیید اعتبار داده های موقعیت مکانی" جالب به نظر می رسد. ژئوماینینگ چیست؟به ما می گوید:

وقتی روی دکمه کلنگ در برنامه کلیک می‌کنید، مکان خود را تأیید می‌کنید و آن را با شبکه XYO به اشتراک می‌گذارید. در ازای آن داده های ارزشمند، مقداری توکن COIN دریافت می کنید. گاهی اوقات این مقدار می تواند بسیار زیاد باشد، و همچنین اگر XYO SentinelX همراه خود داشته باشید، 12 برابر بیشتر می شود.

من کمی سفر می کنم (خوب، قبل از ویروس احمقانه)، و من برای این نوع چیزها دوست دارم، بنابراین یک XYO SentinelX گرفتم. آنها رایگان هستند: "شما فقط هزینه حمل و نقل را پرداخت می کنید"، وب سایت می گوید که 17. 95 دلار آمریکا برای ارسال آن به استرالیا است. و در آن صفحه، کاملاً واضح است که شما در مورد چه چیزی کمک می‌کنید:

هدف XYO ساده است - کاهش اتکای جهان به فناوری‌های متمرکز. برای تحقق این امر، باید شبکه‌ای از دستگاه‌های اینترنت اشیا ایجاد کنیم که سراسر جهان را در بر می‌گیرد. اینجاست که شما وارد بازی می شوید.

از آنجایی که شما به‌طور ناشناس داده‌های مکان را تأیید می‌کنید، که شرکت‌هایی مانند تحویل‌های تجارت الکترونیک و موارد دیگر ارزشی در آن پیدا می‌کنند، ما می‌توانیم هزینه دستگاه شما را برای شما بپردازیم تا به ساخت شبکه مکان جغرافیایی بزرگ بعدی کمک کنیم!

شما "کوین" به دست می آورید که می توانید آن را برای ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین یا ETH یا کالاها یا ارز دیجیتال خود شرکت به نام XYO تغییر دهید.

بنابراین من به آنها کمک می کنم تا یک پایگاه داده موقعیت مکانی تولید کنند (بنابراین تنها موردی که در آنجا وجود دارد گوگل نیست، و این چیز خوبی است)، و مقداری از ارز رمزنگاری شده خود شرکت را برای کمک دریافت می کنم، که ممکن است بتوانم آن را به پول واقعی تبدیل کنم. یک روزو چون من کمی سفر می کنم، باید مقدار زیادی ارز دیجیتال دریافت کنم. پس این همه خوب است، درست است؟

من برای کشف بیشتر با این چند هفته بازی کردم.

این برنامه تقریباً هیچ چیز از نظر "داده های جغرافیایی" جمع نمی کند. تنها مجوز برنامه "مکان" است: به معنای واقعی کلمه سیگنال های GPS را ردیابی می کند (نه سیگنال های WiFi ، سیگنال های سلولی ، نشانه های بصری یا سایر اشکال داده های مکان). این برنامه به تراشه GPS شما گوش می دهد و آن هماهنگ ها را به کسی می گوید. خودشه.

اما شاید این دستگاه "Xyo Sentinelx" باشد؟

آنچه من را در مورد XYO Sentinelx شگفت زده کرد این است که با هیچ بسته بندی همراه نبود. من نمی دانم چرا: در یک جعبه کارت سفید قرار داشت ، با یک تکه کاغذ با آن به من گفت که برنامه سکه را بارگیری کنم.

نگاهی دقیق تر به Xyo Sentinelx انداختم. این یک چیز شش ضلعی جالب است ، با "XY" روی آن (اما هیچ اشاره ای به "سکه"). این تقریباً هیچ نشانه دیگری روی آن ندارد ، به غیر از شماره سریال و یک شناسه FCC ، که 2ADLNXY4D1 است.

این شناسه FCC من را به نتایج آزمایش خود سوق داد ، که شامل کتابچه راهنمای دستگاه نیز می شود. احتمالاً به همین دلیل است که هیچ بسته بندی با آن وجود ندارد: از آنجا که این در واقع ... یک ردیاب کلید بلوتوث است. ایناهاش.

حتی می توانید یک برنامه برای تلفن خود دریافت کنید. و ، بله ، کار می کند.

نحوه کار این دستگاه ها این است که توسط تلفن شما تشخیص داده می شود. اگر تلفن شما بیش از 50 متر فاصله داشته باشد ، تلفن شما دیگر نمی تواند آن را تشخیص دهد. هیچ عملکرد GPS یا چیز دیگری در این دستگاه وجود ندارد. تلفن شما "می داند که وسایل شما کجاست" با یادآوری اینکه آخرین بار در کجا بودید که تلفن شما برچسب را به وسایل شما وصل کرده است. اگر شخص دیگری وسایل شما را جمع کند و با آنها فرار کند ، "ردیاب" به شما نمی گوید که به کجا دویدند.

من نمی توانم ببینم که این کار به ویژه برای برنامه از دیدگاه فنی انجام می شود. در این دستگاه به غیر از چراغ بلوتوث BLE هیچ چیز وجود ندارد. این کار برای مشاهده وقتی که یک سکه دیگر "بازیکن" در نزدیکی شما ایستاده است ، استفاده می شود ، اما این همان است.

بنابراین ، در مورد این ادعاها چطور؟"مش دستگاه های IoT"؟واقعاً نیست: مگر اینکه برنامه را به عنوان یک دستگاه IoT حساب کنید.

روشی برای "تأیید ناشناس داده های مکان"؟این به طور واقعی مزخرف است: برنامه چیزی را جمع نمی کند که بتواند "تأیید" کند. این به معنای واقعی کلمه داده های GPS را دریافت می کند.

تنها داده ای که این برنامه دارد ایمیل و جغرافیایی من است. این ممکن است آن را به تبلیغ کنندگان بفروشد - اما فقط با آدرس ایمیل من ، محدودیتی برای آنچه آنها می توانند با آن انجام دهند وجود دارد.

بنابراین: الگوی تجاری این شرکت چیست و چگونه می توانند این ارز رمزنگاری هیجان انگیز (با نام "سکه") را به من پرداخت کنند؟

به نظر می رسد مدل تجاری شرکت:

  1. تبلیغات موبایل را بفروشید. می توانید این موارد را برای کسب ارز رمزنگاری تماشا کنید. من نمی دانم که چگونه این افراد توسط تبلیغ کنندگان شارژ می شوند ، اما با فرض اینکه این یک مدل CPM 10 دلاری پس از هزینه های فروش است ، آنها در هر دیدگاه 10c کسب می کنند. آنها به طور معمول حدود 6 سکه برای هر نمای (که ارزش آن 0. 0042 دلار است) پرداخت می کنند. اگر دو تبلیغ 30 اینچی را تماشا کنم ، ممکن است کمی کمتر از یک درصد درآمد کسب کنم.
  2. "Sentinels" را با قیمت 17. 95 دلار آمریکا بفروشید. من نمی دانم حاشیه سود در این موارد چیست ، اما من بسیار کم است. اما با این وجود ، آنها احتمالاً در بعضی از انبار ها بار از این ردیاب های کلیدی در جایی دریافت کرده اند و احتمالاً آنها نیاز به تغییر آنها دارند.
  3. یک اشتراک گران قیمت را برای پول واقعی بفروشید ، تا کاربران بتوانند دوباره ارز رمزنگاری شرکت را بدست آورند. اگر 34. 95 دلار خرج کنم ، سکه بسیار بیشتری کسب می کنم ، بنابراین ارزش آن را برای من دارد که شاید آن پول را برای یک اشتراک ماهانه خرج کنم.

می دانید ، همه اینها خوب است. برای ادامه بازی آن ممکن است 2. 99 دلار برای یک ماشین جعلی در آسفالت 9 بپردازم. ممکن است برای گرفتن کارت در آسفالت 9 ، یک تبلیغ را تماشا کنم ، و یک بار 45 کارت از آن کارت ها را داشته باشم ، ممکن است بتوانم یک ماشین جعلی دیگر دریافت کنم.

"ارزش" برای بازی آسفالت 9 یک بازی سرگرم کننده با اتومبیل های مسابقه است. ارزش سکه "بازی" به طور بالقوه بسیاری از افراد با ارز رمزنگاری شده و وعده ثروت در آینده اگر بتوانید ارز رمزنگاری را به چیزی تغییر دهید که بتواند چیزهایی را برای شما خریداری کند (با نام مستعار پول واقعی).

اگر 318،000 سکه کسب کنم ، می توانم 159 دلار Apple AirPods را سفارش دهم. یا اگر من 311،470 سکه کسب کنم ، می توانم آن را به 1 توکن اتریوم تبدیل کنم ، یک چیز رمزنگاری دیگر ، اما می توانم آن نشانه اتریوم را به 128 دلار پول نقد تبدیل کنم.

بر اساس بازی من تا کنون ، این سه سال طول خواهد کشید.

فکر می کنم آن را حذف خواهم کرد. اما ، سلام ، من یک ردیاب بلوتوث برای کلیدهایم دارم ...

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 34 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 1:06