جوانب مثبت و منفی سرمایه گذاری در سهام

ساخت وبلاگ

سرمایه گذاری در سهام یک روش عالی برای ساخت ثروت است. سهام یک سرمایه گذاری در یک شرکت است و ارزش سهام براساس میزان عملکرد آن شرکت افزایش یا کاهش می یابد. اگر در یک شرکت خوب سرمایه گذاری کنید ، سهام شما باید با گذشت زمان ارزش خود را افزایش دهد.

برای سرمایه گذاری در سهام ، جوانب مثبت زیادی وجود دارد ، اما برخی از اشکالاتی می توانند باعث شوند دو بار در مورد سرمایه گذاری فکر کنید. در اینجا برخی از جوانب مثبت و منفی سرمایه گذاری در سهام برای کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه وجود دارد.

جوانب سرمایه گذاری در سهام

1. با گذشت زمان دستاورد

تا زمانی که بازار تمام شود ، سرمایه گذاری در سهام می تواند به شما در ایجاد ثروت به مرور زمان کمک کند. به عنوان مثال ، اگر 5000 دلار در صندوق های متقابل سهام که سالانه 10 ٪ پس از پنج سال بازگردید ، سرمایه گذاری کرده اید ، تقریباً 6000 دلار دارید - این بدان معنی است که شما فقط با نگه داشتن سرمایه گذاری خود به مدت پنج سال بدون لمس آن ، بیش از 1000 دلار درآمد داشته اید! اگر به دنبال دستاوردهای بزرگتر با گذشت زمان هستید ، به سهام سود سهام که ماهانه یا سه ماهه پرداخت می کنند ، نگاه کنید که می تواند بازده کل شما را با گذشت زمان افزایش دهد.

2. تنوع

سهام متنوع را ارائه می دهد زیرا به یک صنعت یا شرکتی مانند اوراق قرضه وابسته نیستند. با داشتن انواع مختلف سهام در صنایع و بخش های مختلف و مناطق جغرافیایی (بر اساس جایی که آنها مقر آن هستند) ، می توانید در معرض خطر خود قرار بگیرید و در صورت عدم موفقیت یک شرکت ، می توانید از ضرر و زیان محافظت کنید.

3. نگهداری کم

لازم نیست وقت خود را صرف تحقیق در شرکت ها یا نظارت بر عملکرد آنها کنید - کارگزار شما این کار را برای شما انجام می دهد. اگر سرمایه گذاری کمتری دارید ، آن را بفروشید و مورد دیگری را انتخاب کنید.

4. نقدینگی

سهام برای خرید و فروش سریع - گاهی اوقات در عرض چند دقیقه - آسان است ، بنابراین اگر به پول نقد نیاز دارید ، می توانید در هر زمان و بدون انتظار برای هفته یا ماه برای فروش ، مانند اوراق قرضه یا سرمایه گذاری های دیگر که از طریق پیشخوان تجارت می کنند ، خارج شوید.

5. شما سرمایه گذاری های خود را کنترل می کنید

وقتی در سهام سرمایه گذاری می کنید ، یک قطعه از شرکت را که صادر کرده است خریداری می کنید. سپس ، به عنوان صاحب شرکت ، شما باید به موضوعاتی که بر آینده آن تأثیر می گذارد رای دهید و از درآمد آن سود سهام دریافت کنید.

6. بهترین راه برای ماندن از تورم

سهام بهترین راه برای ماندن از تورم است. تورم یک نگرانی عمده برای سرمایه گذاران و بازنشستگان است. سهام به دلیل تولید سود سهام ، نسبت به سایر سرمایه گذاری ها مزیت دارد. سود سهام پرداختی است که توسط شرکت ها به سهامداران خود بر اساس سود انجام می شود.

سود سهام بخش مهمی از بازده سرمایه گذاری شما است زیرا آنها هر سال پول اضافی را برای شما فراهم می کنند. این بدان معناست که اگر در سهام سرمایه گذاری می کنید ، می توانید نرخ بازده بالاتری را نسبت به سرمایه گذاری در اوراق قرضه یا CD دریافت کنید.

بازار سهام از لحاظ تاریخی یکی از بهترین راهها برای به دست آوردن ثروت به مرور زمان بوده است. به عنوان مثال ، میانگین بازده سالانه S& P 500 از سال 1928 حدود 10 ٪ بوده است. این بدان معناست که اگر در آن زمان 100 دلار سرمایه گذاری کرده اید ، امروز حدود 1 میلیون دلار خواهید داشت!

7. سهام برای سرمایه گذاری آسان است و حداقل برای سرمایه گذاری های اولیه کم است

مکان های زیادی برای خرید سهام وجود دارد ، مانند کارگزاری های آنلاین و صندوق های متقابل ، که می تواند سرمایه گذاری را برای افرادی که وقت ندارند برای تحقیق در شرکتهای جداگانه آسانتر شوند ، آسانتر کند.

برخی از صندوق های متقابل نیاز به سرمایه گذاری اولیه 10،000 دلار یا بیشتر دارند ، اما بیشتر کارگزاران آنلاین به شما امکان می دهند یک حساب با پول نسبتاً کمی باز کنید (برای مثال ، TD Ameritrade فقط به 0 دلار نیاز دارد).

منفی سرمایه گذاری در سهام

1. هزینه

خریدهای سهام به طور معمول شامل کمیسیون و هزینه است که می تواند بخش بزرگی از سرمایه گذاری شما را مصرف کند. حتی اگر تصمیم به سرمایه گذاری از طریق صندوق مبدل مبادله (ETF) دارید ، که اغلب هزینه های کمتری نسبت به صندوق های متقابل سنتی دارد ، باز هم هزینه ای را پرداخت خواهید کرد-حدود 0. 2 ٪ در سال یا بیشتر.

2. نوسانات

قیمت سهام می تواند در دوره های کوتاه ، گاهی اوقات فقط در چند دقیقه یا ساعت ، به طرز چشمگیری نوسان کند. بازار سهام بسیار بی ثبات است ، بنابراین حتی اگر قبل از نیاز به سرمایه گذاری خود ، افق طولانی مدت داشته باشید ، هنوز هم ممکن است در طول سالها نوسانات بزرگی را ببینید.

3. عدم کنترل

در حالی که شما می توانید بر میزان پول خود در سهام تأثیر بگذارید ، هیچ تضمینی وجود ندارد که آنها به مرور زمان عملکرد خوبی داشته باشند-به خصوص اگر آنها جزئی از یک سبد متعادل نباشند که شامل اوراق و سایر دارایی ها باشد.

4. خطر اطلاعات

یافتن اطلاعات دقیق تجاری در مورد شرکتهای انفرادی و چشم انداز آنها برای رشد یا کاهش ارزش می تواند دشوار باشد.

5. خطر نقدینگی

ممکن است مجبور شوید سهام خود را بفروشید وقتی آنها خوب تجارت نمی کنند. به عنوان مثال ، اگر بازار خراب شود و سرمایه گذاران هراس کنند ، ممکن است هیچ خریدار برای سهام شما وجود نداشته باشد.

6. خطر طرف مقابل

هنگامی که سهام را از طریق یک کارگزار خریداری می کنید ، در واقع در حال خرید سهام از یک سرمایه گذار دیگر - نه از خود شرکت نیست - بنابراین همیشه این احتمال وجود دارد که کارگزار شما از کار خود خارج شود یا در غیر این صورت نتواند مطابق تعهدات خود عمل کند. به همین دلیل انتخاب یک کارگزاری معتبر هنگام سرمایه گذاری در سهام و سایر اوراق بهادار مهم است.

نتیجه

خوش بین بودن بسیار عالی است ، اما هیچ منطقی در اجازه دادن به نگهبان شما کاملاً وجود ندارد. دلایل قانونی زیادی برای در نظر گرفتن یک سبد سرمایه گذاری متعادل وجود دارد که شامل سهام می شود ، اما برخی از نقاط ضعف نیز وجود دارد. هر کاری می کنی، به خودت مربوطه؛ما امیدواریم که جوانب مثبت و منفی سرمایه گذاری در سهام به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کنند.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 32 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 1:16