در سهام سرمایه گذاری کنید تا ماشین رویایی خود را به خانه بیاورید

ساخت وبلاگ

buy car - Invest In shares to bring home your dream car

افرادی که در شهرهای بزرگ و کلانشهرها زندگی می کنند ، وقت اصلی خود را در رفت و آمد می گذرانند. سفر برای رسیدن به مقصد اجتناب ناپذیر است. درست است به خصوص اگر ساعات طولانی کار داشته باشید ، رفت و آمد در حمل و نقل عمومی می تواند با همه عجله و جمعیت خسته شود. بنابراین ، امروز هر شخصی که در این مکان های شلوغ زندگی می کند ، قصد دارد پس از تسویه حساب با هزینه های خود ، وسیله نقلیه خود را خریداری کند. برای برنامه ریزی برای خرید ماشین مورد نظر ، محبوب ترین مسیر پرداخت هزینه خرید و خرید بقیه آن به صورت وام است. این خوب است اگر واقعاً به فوری احتیاج دارید و هیچ تمهیداتی برای پرداخت ندارید. با این حال ، اگر برنامه ریزی خوبی از قبل داشته باشید ، می توانید برای خرید ماشین خود نیز صرفه جویی کنید.

بودجه خود را اصلاح کنید

 1. حد بالایی خرید اتومبیل مورد نیاز خود را برطرف کنید. در مورد نوع خودرویی که به دنبال آن هستید ، یک تحقیق مناسب در بازار انجام دهید- مانند ماشین جمع و جور ، MUV یا SUV. اگر قصد دارید یک ماشین کارآمد با سوخت خاص را با اتصالات اضافی مانند CNG یا دیزل خریداری کنید ، این کیت با هزینه اضافی همراه است. بنابراین برای آن نیز برنامه ریزی کنید.
 2. یک بار ، شما نوع ماشین را شناسایی کرده اید. لیست کوتاه شرکت و مدل ماشین.
 3. همچنین ، درک کنید که از آنجا که قصد خرید این کار را مدتی دارید ، ممکن است که مدل مورد نیاز دیگر در دسترس نباشد ، در این حالت با یک جایگزین تنظیم کنید یا برای یک ماشین دست دوم مدل مورد نیاز خود تنظیم کنید.

نوع سرمایه گذاری خود را انتخاب کنید

 1. زمانی را که می خواهید منتظر خرید مورد نظر خود باشید تعریف کنید. اگر تصدی کمتر از 3 سال باشد ، پس انداز در یک محصول پس انداز بانکی مانند سپرده مکرر ماهانه مناسب است. اگر مبلغ جمع خوبی دارید ، می توانید آن را در یک بانک FD یا مایع قرار دهید.
 2. اگر زمان مطلوب فراتر از 3 سال است ، می توانید به دنبال صرفه جویی در پول مورد نیاز خود در محصول سهام عدالت باشید. این کار را می توان از طریق یک مسیر SIP در صندوق های متقابل سهام یا با انجام معاملات سهام به طور مرتب در بورس انجام داد.
 3. اگرچه ، درست است که وجوه متقابل به شما راهنمایی یک مدیر صندوق حرفه ای می دهد اما آنچه که درک نمی شود تمایل شما برای ایجاد مایل اضافی از خطر برای رسیدن به هدف خود حتی سریعتر یا کسب مبلغ بالاتری فراتر از هدف ذکر شده است.

بنابراین ، چگونه می توانید سهام را برای رسیدن به هدف خود از خرید خودرو انتخاب کنید؟

15 ad 728x90 - Invest In shares to bring home your dream car

 

 1. رشد درآمد - هر شغلی می تواند در صورت مناسب بودن از مسابقه زنده بماند و بتواند در دراز مدت بماند. برای تحقق این رویا باید رشد درآمد قوی داشته باشد. این رشد یا با فرماندهی قیمت بالایی برای محصول فروخته شده یا با تجدید نظر در قیمت قرارداد برای خدمات ارائه شده یا با حجم بالاتر حاصل می شود. بنابراین ، لازم است که ببینیم آیا شرکت ذکر شده در بورس سهام در گذشته توانسته است نسبت عملکرد مداوم را حفظ کند یا خیر. اگر در حجم زیاد رشد نکرده باشد ، اما فقط با روند قیمت زنده مانده است ، این وضعیت نگران کننده است. همچنین ، برنامه های CAPEX در حال انجام ، چشم انداز رشد برای شرکت را نشان می دهد. بنابراین لطفاً تأیید کنید که آیا این شرکت پیش بینی های جریان نقدی خود را برای مطابقت با گسترش انجام داده است یا خیر. معمولاً شرکت هایی که در صنایع با سرمایه بالا بالا هستند ، در تمام سالهای گذشته درآمد خوبی ندارند. اما هنگامی که پروژه های خاص با ظرفیت کامل خود در حال اجرا هستند ، معمولاً سنبله قابل توجهی در درآمد وجود دارد. خرید سهام برای هدف میان مدت مانند خرید خودرو ، توصیه می شود از شرکت هایی با دوره حاملگی طولانی جلوگیری کنید.
 2. بدهی در کتاب - بگذارید فقط با پرسیدن یک سوال ساده از شما شروع کنم. اگر قبلاً وام به دوست خود داده اید و او به شما چیزی پرداخت نکرده است و یا به شما علاقه ای نداده است. آیا مبلغ بیشتری به او وام می دهید؟نه ، به طور مشابه در بورس سهام وقتی یک شرکت در کتابهای حساب خود بدهی زیادی دارد و هنوز هیچ گسترش موفقیت آمیز ارائه نکرده است ، پس توصیه نمی شود که در آن شرکت سرمایه گذاری کنید. البته هیچ قاعده مشترکی برای همه شرکت ها وجود ندارد اما همیشه بهتر است سطح بدهی را در پارامترهای صنعت مقایسه کنید. اگر این شرکت بدهی های بزرگی داشته باشد ، هزینه های بهره را کاهش می دهد و بازده سهام را کاهش می دهد. این قادر به به اشتراک گذاشتن مزایای کامل با سهامداران نخواهد بود.
 3. حاشیه های عملیاتی - سودآوری نیز برای مطالعه مهم است زیرا می گوید آیا شرکت عملیات خود را به طور کارآمد انجام می دهد و قادر است سود را به سهامداران خود منتقل کند. اگر این شرکت حاشیه عملیاتی کم داشته باشد ، امکان داشتن ثروت قابل توزیع امکان پذیر نیست. همچنین ، این نشان می دهد که آیا هزینه ها به خوبی کنترل می شوند و هیچ گونه هدر رفتن منابع وجود ندارد.
 4. مدل تجاری ساده - در تجارت سهام ، همیشه توصیه می شود پول خود را در شرکت سرمایه گذاری کنید ، جایی که شما مدل درآمد شرکت را درک می کنید. اگر این شرکت تمرکز خود را از تجارت اصلی تغییر داده یا دارای چندین واحد تجاری استراتژیک باشد ، محاسبه سودآوری فردی آسان نیست. اگر در یک دامنه ناشناخته سرمایه گذاری کنید ، ممکن است که بتوانید ضرر کنید. از آنجا که خرید خودرو یک هدف مهم است ، بهتر است در بخش تولید یا صادرات ساده سرمایه گذاری کنید.
 5. چشم اندازهای تجاری آینده - مطالعه برنامه های گسترش شرکت لازم است. لازم است بدانید که آیا این شرکت فقط در سپرده های بزرگ نقدی بیکار است یا در نوعی تحقیق سرمایه یا سرمایه گذاری سرمایه گذاری می کند. در صورت وجود هرگونه سرمایه گذاری یا امکان خرید مشترک ، می تواند نسبت سودآوری را رقیق کند و بدهی های عظیمی را در کتاب های حساب به ارمغان بیاورد.
 6. نسبت ها برای تجزیه و تحلیل - نسبت اصلی مورد بررسی شامل نسبت سودآوری ، بازده سرمایه ، نسبت گردش دارایی و حتی مطالعه نسبت پرداخت سود سهام است. همچنین ، درصد پول نقد را به کل دارایی ها یا حتی اگر موجودی بالا در کتاب ها وجود داشته باشد ، بررسی کنید. این مقایسه معمولاً با خود و همسالان صنعت است. اگر نسبت ها به دنبال سالم هستند ، همیشه بهتر است قیمت را برای تأیید ثبات قیمت بررسی کنید. اگر نسبت ها خوب نیستند ، بهتر است شرکت را ترک کنید.
 7. تاریخ سود سهام - اگر به دنبال رشد سرمایه هستید ، لازم است به تاریخ سود سهام هر شرکتی نگاه کنید. اگر این شرکت در گذشته به طور مرتب پرداخت سود سهام را انجام نداده باشد ، دلایل احتمالی می تواند سرمایه گذاری مجدد سرمایه یا نتایج ضعیف باشد. اگر سود سهام به دلیل رشد Capex اعلام نشده باشد ، پس از آن نشانه خوبی برای تقدیر سرمایه است. با این حال ، از طرف دیگر اگر شرکت سود را به طور کامل به عنوان سود سهام توزیع کند ، نمی تواند در دست باشد.
 8. به نقدینگی و نوسانات سهام نگاه کنید - برای کسب سود عظیم با گذشت زمان ، لازم است حجم معاملات خوب و حرکات قیمت در بورس ملی یا بمبئی داشته باشید. اگر حجم ضعیفی وجود داشته باشد ، ممکن است نتوانید قیمت مورد نظر را در بازخرید دریافت کنید. همچنین ، در صورت نقدینگی ضعیف ، شانس زیادی وجود دارد که شرکت حذف شود. حرکات قیمت همچنین نشان می دهد که سهام در برابر عوامل خارجی آسیب پذیر است یا خیر. این داده های آسیب پذیری توسط بتا سهام به خوبی مطالعات است. اگر بتا سهام زیاد است ، بهتر است سهام را نادیده بگیرید.
 9. توصیه های تحلیلگر - اگرچه این روش 100٪ ایمن و بی خطا نیست، توصیه می شود رتبه بندی تحلیلگران تحقیق را برای سهام های فهرست نهایی مطالعه کنید. همچنین قیمت های هدف تعیین شده توسط آنها را با قیمت فعلی بازار بررسی کنید. این روش به بررسی صحت تحلیلگر و مشاهده نسبت موفقیت رتبه بندی وی از گزارش های گذشته کمک می کند.

 

فراتر از نکات فوق، شناخت الگوی سهامداری سهام ضروری است. اگر سهم پروموتر در سهام بالا باشد، به شما نسبت به عملکرد سهام اعتماد می کند. همچنین، اگر ارزش خودرو ثابت نیست و شما آماده هستید که از بودجه خود جابجا شوید، می توانید یک سهام پر خطر نوسان که پیشرو بازار و نسبت P/E بالا است از شاخص TOP 500 سهام انتخاب کنید. اما این می تواند منجر به وضعیتی شود که سهام ممکن است به طور مکرر نوسان کند و نتایج مطلوب را به شما ندهد. پس هر تصمیمی که می گیرید لازم است در محدوده نیاز و تناسب خود انتخاب کنید.

[email-subscribers namefield=”NO” desc=”هم اکنون مشترک شوید تا آخرین به روز رسانی ها را دریافت کنید!”گروه="عمومی"]

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 37 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 1:25