راهنمای احمق به مجموعه بورس اوراق بهادار لندن

ساخت وبلاگ

LSE اخیراً در خرد خود تصمیم به گسترش سیستم مجموعه ها به سهام کمتر معامله شده و برای اطمینان از نقدینگی دائمی ، آنها کتاب سفارش مجموعه را با نقدینگی مداوم ارائه شده توسط نقل قول های دو طرفه شرکت از سازندگان بازار ترکیب کردند.

کسانی از ما که به طور سنتی سرمایه گذاری در سهام کوچک درپوش ذکر کرده ایم ، با سیستم معاملاتی SEAQ ، جایی که معامله گر/سرمایه گذار سهم از طریق کارگزار سهام خود به یک بازار ساز خریداری می کند و به فروش می رسد ، آشنا هستیم. سازنده بازار واسطه است. کار او این است که دقیقاً همانطور که نام او پیدا می کند انجام شود - بازار را بسازید. بدون سازنده بازار ، اگر می خواستید برخی از سهام را بخرید ، باید در اطراف سهامداران دیگر زنگ بزنید و کسی را پیدا کنید که مایل باشد با قیمت مناسب به شما بفروشد. اگر می خواستید بفروشید ، باید یک خریدار مایل پیدا کنید.

اما سازندگان بازار با ارائه نکته ای که در آن - در محدوده مشخص تعیین شده توسط LSE - ما می توانیم سهام خود را به همان اندازه که می خواهیم بخریم یا بفروشیم ، سرمایه گذاران را از چنین دلهره ای تسکین می دهند. اگر سازنده بازار هیچ سهمی ندارد ، پس او می خواهد وقتی می خواهیم بخریم ، برخی را پیدا کنیم. او همچنین موظف است سهام را در اختیار داشته باشد ، حتی اگر بیشتر از آنچه واقعاً می خواهد داشته باشد ، اگر بخواهیم بفروشیم. این امر سازندگان بازار را در معرض خطر قرار می دهد و در ازای شانهنگ این ریسک ، سازندگان بازار انتظار دارند که پرداخت شوند. پرداخت آنها تفاوت بین قیمتی است که مایل به فروش آن هستند و قیمتی که مایل به خرید آن هستند.

در هر سهام معمولاً چندین سازنده بازار وجود خواهد داشت. هر یک مجموعه خرید و فروش خود را دارند. به منظور تصمیم گیری در مورد قیمت سرمایه گذاران چه قیمت می توانند با آن خریداری یا بفروشند ، تمام قیمت های سازندگان بازار در کنار یکدیگر و "بهترین" قوانین قیمت تعیین می شوند. یعنی کمترین "پیشنهاد" (قیمتی که MM سهام خود را به شما می فروشد) و بالاترین "پیشنهاد" (قیمتی که MM برای خرید سهام از شما آماده است). شکاف بین دو قیمت ، که اغلب بسیار بزرگ است ، به عنوان "گسترش" شناخته می شود و قیمت به اصطلاح "میانی" در نیمه راه بین آنها است.

هنگامی که یک سرمایه گذار سهام را از/به یک سازنده بازار خریداری می کند یا می فروشد ، معامله به بورس اوراق بهادار گزارش می شود. البته هر معامله هم خرید و هم فروش است. شما خریدار یا فروشنده هستید و سازنده بازار طرف مقابل در معامله است. با این حال ، فقط یک گزارش تجاری لازم است. گزارش های معامله توسط بورس اوراق بهادار با نوع تجارت O منتشر می شود ، و خدماتی مانند ADVFN ، III و MoneyAM ، که دارای "فید" اطلاعات از مبادله هستند ، معاملات را در صفحه مانیتور/لیست نگهبان خود لیست می کنند و صفحات آنها را معامله می کنند. وادچند سال به عقب ، تمام خدمات آنلاین فکر می کردند ایده خوبی است که سعی کنید این معاملات را به عنوان خرید یا فروش لیست کنید ، و یک سیستم حدس و گمان را ابداع کرده اند - اگر معامله ای با قیمتی بالاتر از قیمت متوسط اجرا شود ، در آن قرار می گیرد. ستون خریداگر در زیر قیمت متوسط اجرا شود ، در ستون فروش قرار می گیرد.

اکنون ، مگر اینکه معاملات شدید نباشد و قیمت ها به سرعت در حال حرکت باشد ، این ستون های خرید/فروش نسبتاً دقیق هستند و یک برآورد معقول از میزان خرید/فروش توسط سرمایه گذاران از/به سازندگان بازار را نشان می دهند. برخی از معاملات بزرگ که چند برابر از میانگین گردش مالی روزانه هستند ، تا سه روز پس از اجرا منتشر می شوند که می تواند اعداد را تحریف کند.(به وب سایت LSE برای پارامترهای Post-Mifid Re مراجعه کنید: رژیم گزارشگری جدید.) اما به طور کلی آنها یک نمای کلی از عرضه و تقاضا را امکان پذیر می کنند. بنابراین این SEAQ است. آن را دوست داشته باشید یا از آن متنفر باشید و گسترش های بزرگ آن ، بیشتر افراد متقاضی با آن آشنا هستند و برخی حتی درک می کنند که چگونه کار می کند. شما می توانید آن را به عنوان "شیطان شما می دانید" توصیف کنید!

در این میان ، در بازار اصلی ، برای پسران بزرگ ، سیستم تجاری دیگری نیز وجود داشته است. شناخته شده به عنوان مجموعه ها - سرویس معاملات الکترونیکی بورس سهام - در سال 1997 در Big Bang Time معرفی شد ، هنگامی که LSE از طبقه معاملاتی سنتی خود حرکت کرد ، جایی که کارگزاران و سازندگان بازار برای انجام معاملات خود در یک سیستم اتوماتیک قرار گرفتند. توسط رایانه هامورد استفاده برای تجارت سهام در شرکت های بزرگ با نقدینگی بالا (یعنی فعالیت های خرید/فروش زیادی) باعث کاهش واسطه می شود.

به زبان ساده ، کسانی که به کتاب سفارش تنظیم می شوند و سهام برای فروش دارند ، سفارش فروش را به کتاب وارد می کنند. کسانی که مایل به خرید هستند ، سفارش خرید را وارد کتاب سفارش می کنند. این سیستم به طور خودکار با خریداران و فروشندگانی که با قیمت مطابقت دارند مطابقت خواهد داشت - اغلب یک سفارش بزرگ با چندین سفارش کوچکتر در "طرف دیگر" مطابقت خواهد داشت. سفارشات همسان از کتاب حذف می شود و معامله ای بین خریدار و فروشنده انجام می شود. باز هم ، هر معامله هم خرید و هم فروش است و دوباره فقط یک گزارش معامله لازم است. این معاملات خودکار از نوع تجارت در.

LSE اخیراً در خرد خود تصمیم به گسترش سیستم مجموعه ها به سهام کمتر معامله شده و برای اطمینان از نقدینگی دائمی ، آنها کتاب سفارش مجموعه را با نقدینگی مداوم ارائه شده توسط نقل قول های دو طرفه شرکت از سازندگان بازار ترکیب کردند. نتیجه Setsmm است - "یا شیطان که ما هنوز آن را نمی شناسیم!"

SetSMM به تدریج در رده بندی نقدینگی بیشتر و بیشتر گسترش می یابد ، و اکنون سهام بسیاری از سهام وجود دارد - بیشتر کسانی که دارای کلاه های بازار هستند که 100 میلیون پوند یا بیشتر در سیستم SETSMM معامله شده اند. اخیراً ، Post-Mifid ، پارامترهای SETSMM به کل سیستم مجموعه ها گسترش یافته است-بنابراین نقدینگی را از طریق کتاب سفارش و نقل قول های دو طرفه شرکت سازندگان بازار در همه سهام ، حتی FTSE 100 فراهم می کند.

و در نتیجه مالش نهفته است. سرمایه گذاران خصوصی که به SEAQ استفاده می کردند ، می توانند با SetSMM دست به دست هم دهند ، و بسیاری حتی متوجه نمی شوند که اکنون یک سیستم دوگانه است: یک سیستم محور سفارش تنظیم شده توسط نقل قول های محکم از MMS ، که به طور موازی با یک SEAQ اجرا می شود. مانند سیستم خارج از سفارش.

روشی که کار می کند این است:

کسانی که دسترسی مستقیم به بازار دارند می‌توانند - و انجام می‌دهند - سفارش‌های خرید و فروش را با قیمت‌های مشخص در سمت مربوطه دفترچه سفارش SETS وارد کنند. سفارشات در هر طرف کتاب بر اساس قیمت، با بهترین ها در بالا، و در مواردی که بیش از یک سفارش در یک قیمت مشخص وجود دارد، به ترتیب زمان ثبت سفارش، فهرست شده است. سفارش ها با استفاده از این اولویت ها با یکدیگر مطابقت داده می شوند. تطبیق سفارش و اجرای معامله و به دنبال آن گزارش معامله واحد، دقیقاً طبق SETS انجام می شود. با این حال، از آنجایی که ممکن است فعالیت کافی در دفتر سفارش در سهام با نقدشوندگی کمتر وجود نداشته باشد تا امکان تعیین قیمت منصفانه و امکان معامله در صورت تقاضا فراهم شود، MMها نیز مظنه ثابت خود را در دفتر سفارش نشان می‌دهند.«سفارش‌های خرید» و «سفارش‌های» آن‌ها - که برای ما از SEAQ به عنوان حجم و قیمتی که هر کدام آماده معامله هستند آشنا هستیم - مانند سایر سفارش‌ها رفتار می‌شود، با این تفاوت که کد شناسه آنها در کنار سفارش‌هایشان قرار می‌گیرد. در حالی که سایر سفارشات ناشناس هستند.

در جایی که خریداران و کارگزاران آنها به دفترچه سفارش دسترسی ندارند، سهام خارج از دفترچه سفارش با استفاده از زنجیره آشنای سرمایه گذار-کارگزار-سازنده بازار مانند SEAQ خریداری و فروخته می شود.

همه خوب و خوب. مشکل زمانی شروع می شود که خوراک تراکنش از LSE به هر یک از خدمات آنلاین مورد استفاده توسط اکثر سرمایه گذاران خرده فروشی برخورد کند. ما در بالا توضیح دادیم که چگونه هر تراکنش انجام شده در دفتر سفارش یا خارج از آن، هم خرید و هم فروش است، که برای آن فقط یک گزارش تجاری مورد نیاز است.

معاملات با یک نوع O همان چیزی است که همیشه بوده است - یک معامله دفتری بدون سفارش بین یک سرمایه گذار و یک بازارساز. به این ترتیب، می توان گفت که هر معامله فردی نشان دهنده خرید یک سرمایه گذار یا فروش توسط یک سرمایه گذار است.

اما معاملات AT، همانطور که قبلاً دیدیم، معاملاتی هستند که مستقیماً بین خریداران و فروشندگان، بدون واسطه و واسطه انجام می شود. پس آنها چیست؟سرویس‌های آنلاین بسته به اینکه قیمت اجرا بالاتر یا پایین‌تر از قیمت متوسط فعلی بوده باشد، به شما می‌گویند که در حال خرید یا فروش هستند. اما در واقع، آنها نه یکی هستند و نه دیگری - آنها هر دو هستند. از این رو نحوه برخورد با معاملات AT توسط تمام خدمات آنلاین مانند ADVFN، MoneyAM و iii گمراه کننده است، هم از نظر حجم کل و هم از نظر تعادل خرید/فروش.

بیایید یک مثال را امتحان کنیم.

من می خواهم 50،000 سهم را در Acme Vidgets Ltd. خریداری کنم. شما می خواهید 25،000 سهم بفروشید. همسر شما همچنین می خواهد 25،000 سهم بفروشد. کارگزاران ما دسترسی مستقیم به کتاب سفارش ندارند ، بنابراین وقتی سفارشات خود را با کارگزاران خود قرار داده ایم ، آنها به سازندگان بازار نزدیک می شوند و به ما نقل قول می کنند ، که ما می پذیریم. معاملات سپس اجرا می شوند. خرید من یک گزارش تجاری ایجاد می کند. فروش شما ، و همسر شما ، هر یک گزارش تجاری را تهیه می کند. همه نوع تجارت "O" خواهند داشت. ما در مانیتور یا لیست تماشای خود حجم کل 100،000 سهم ، 50،000 خرید و 2 25 25،000 فروش را خواهیم دید.

حال فرض کنید همه ما از طریق کارگزار خود دسترسی مستقیم به بازار داریم و می توانیم به او دستور دهیم که خرید و فروش ما را مستقیماً در کتاب سفارش قرار دهد. بیایید بگوییم قیمت فعلی 24 - 25p است. من این سهام را بسیار بد می خواهم ، بنابراین من مایل به پرداخت 24. 5p هستم و سفارش خرید من با قیمت محدود 24. 5p به کتاب ادامه می یابد و به "بهترین قیمت" جدید تبدیل می شود. سفارش فروش شما و سفارش فروش همسرتان ، هر دو به ستون فروش "در بهترین حالت" می روند. سفارش خرید من 50،000 با دو سفارش فروش 25،000 شما مطابقت دارد. تجارت اجرا می شود و یک گزارش تجاری ایجاد می شود که نشان دهنده نوع تجارت در. گزارش تجارت برای 50،000 سهم در 24. 5p خواهد بود.

هنگامی که این معامله به خدمات آنلاین رسید ، احتمالاً در ستون خرید قرار می گیرد ، زیرا "بهترین قیمت" من از 24. 5p اکنون خارج شده است و "بهترین" به 24p باز می گردد. اکنون حجم کل 50،000 سهم را مشاهده خواهیم کرد ، همه خریدها.

همانطور که می بینید ، اگرچه همه ما در هر سناریو دقیقاً همان تعداد سهام را خریداری کرده ایم و فروخته ایم ، آنچه در صفحه های رایانه شخصی خود می بینیم ، فقط به نیمی از داستان می گوید: معاملات AT که در کتاب سفارش اجرا شده اند. در این شرایط ، جای تعجب آور نیست که معامله گران و سهامداران که به سیستم SEAQ عادت کرده اند ، خودشان را گمراه می کنند؟و بنابراین خود را در یک نقطه ضعف جدی در تجارت قرار می دهند - در مورد (الف) کل حجم و (ب) فعالیت در مقابل فروش را همانطور که در AdvFN ، MoneyAM ، III و غیره نشان داده شده است ، خریداری کنند.

صادقانه بگویم ، خدمات آنلاین می توانند در مورد آن انجام دهند. اگرچه آنها می توانند اطمینان حاصل کنند که همه در معاملات به طور خودکار در آن قرار می گیرند. ستون برای تمایز آنها از معاملات O.

در ضمن ، برای هر تجارت که در ستون خرید یا فروش در هر لیست و یا مانیتور ظاهر می شود ، مهم است که به یاد داشته باشید که یک حجم مساوی و متضاد در ستون مخالف وجود دارد. o معاملات نشان دهنده یک تصویر عادلانه از خرید و فروش توسط سرمایه گذاران است. در معاملات فقط نیمی از آن را نشان می دهد! به معنای واقعی کلمه.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 37 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 1:36