بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) چیست؟

ساخت وبلاگ

هنگام خرید و فروش سهام سهام ، سرمایه گذاران برای تسهیل معاملات به یک بازار متکی هستند. بازار بستگی به سهام مورد نظر دارد - و اغلب ، این NYSE است. بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) واقع در شهر نیویورک (NYSE) بزرگترین مبادله مبتنی بر سهام در جهان است. این شرکت از شرکت های ایالات متحده و بین المللی سهام را معامله می کند.

وقتی مردم به محیط کلاسیک بورس اوراق بهادار وال استریت فکر می کنند ، در حال تصویر کردن NYSE هستند. با این حال ، آنچه که زمانی یک طبقه معاملاتی پراکنده تیک تیک بود ، به یک پلت فرم تجارت دیجیتال مدرن تبدیل شده است. امروز ، بورس اوراق بهادار نیویورک ، در کنار Nasdaq ، نمایانگر فعال ترین و پرکار ترین بازار در جهان برای بورس اوراق بهادار است. در اینجا نگاهی دقیق تر به NYSE است.

The entrance to the New York Stock Exchange

تاریخچه مختصری از NYSE

در سال 1792 ، گروهی از صاحبان مشاغل بورس اوراق بهادار نیویورک را بر اساس اصول بیان شده در توافق نامه Buttonwood: منشور اصلی تجارت سهام در ایالات متحده تأسیس کردند. این مبادله در سال 1792 شکل گرفت و فقط پنج اوراق بهادار از جمله اولین شرکت دولتی: بانک نیویورک را ذکر کرد. در سال 1817 ، مبادله ای - که قبلاً غیرمتمرکز بود - در 40 وال استریت در شهر نیویورک اقامتگاه خود را آغاز کرد. چندین سال پرید تا زمان فرود در نقطه ای که در حال حاضر عارف خود است: 11 وال استریت.

در طول دهه ها ، NYSE به لیست شرکت های بیشتر و بیشتر ، رشد کرد و بزرگتر و بزرگتر شد. از طریق چندین ادغام و کسب صرافی های کوچکتر ، بورس اوراق بهادار نیویورک به یک نیروگاه جهانی تبدیل شد. بزرگترین ادغام آن در سال 2013 صورت گرفت ، هنگامی که با Euronext ، بزرگترین بورس اوراق بهادار در اروپا ، برای ایجاد NYSE-EURONEXT ادغام شد. این مبادله پس از آن توسط بورس بین قاره ای به دست آمد.

امروز ، NYSE بیش از 2400 شرکت از سراسر جهان لیست می کند. این بزرگترین مبادله در جهان با کلاه بازار است.

شرکت های بزرگ ذکر شده در NYSE

NYSE محل زندگی سهام تراشه های آبی و Bellwethers بازار است: برخی از بزرگترین و قدیمی ترین شرکت های کشور. در حالی که NASDAQ نماینده اکثریت فناوری است ، بورس اوراق بهادار نیویورک متنوع تر است. بزرگترین شرکت های ذکر شده در بورس اوراق بهادار نیویورک از بخش های صنعتی ، ابزار ، حمل و نقل و مالی است. برخی از بزرگترین با سرمایه گذاری در بازار عبارتند از:

  • ویزا (NYSE: V) ، 470. 60 میلیارد دلار
  • JPMorgan Chase (NYSE: JPM) ، 459. 43 میلیارد دلار
  • جانسون و جانسون (NYSE: JNJ) ، 434. 07 میلیارد دلار
  • والمارت (NYSE: WMT) ، 399. 56 میلیارد دلار
  • شرکت UnitedHealth Group (NYSE: UNH) ، 389. 96 میلیارد دلار

در بورس اوراق بهادار نیویورک تنوع فوق العاده ای وجود دارد ، به دلیل اینکه این مبادله بسیار قدیمی است. سالهاست که این تنها مکان برای خرید و فروش اوراق بهادار بود و به همین ترتیب ، به بازار De-Facto برای IPO تبدیل شد. امروز ، بیشتر شرکت ها به دلیل کمتر موانع ورود ، با NASDAQ لیست می کنند. با این حال ، NYSE خانه برخی از معتبرترین شرکت ها است.

شاخص کامپوزیت NYSE (NYSE: NYA) با ردیابی کلیه شرکت های ذکر شده در بورس اوراق بهادار نیویورک ، این فرصت را به سرمایه گذاران می دهد تا دارایی های خود را متنوع کنند. بر خلاف سایر شاخص های دارای وزن درپوش ، شاخص کامپوزیت بورس اوراق بهادار نیویورک دارای وزن قیمت است و آن را پایدارتر می کند. همچنین شاخص های اضافی وجود دارد که شرکت های بورس اوراق بهادار نیویورک را بر اساس بخش ردیابی می کند.

بورس اوراق بهادار نیویورک چگونه کار می کند

یک بازار ، NYSE جایی است که سرمایه گذاران برای خرید و فروش سهام شرکت هایی که در این مبادله لیست می شوند ، می آیند. شرکت هایی که انتخاب می کنند سهام خود را با بورس اوراق بهادار نیویورک در IPO انجام دهند و بسته به تعداد سهام صادر شده ، هزینه ای بین 150،000 تا 295،000 دلار پرداخت می کنند. سپس ، پس از لیست ، شرکت ها برای حفظ لیست ، هزینه سالانه بیشتر از 0. 00113 دلار برای هر سهم یا 71،000 دلار را پرداخت می کنند.

هزینه لیست در بورس اوراق بهادار نیویورک کاملاً بیشتر از NASDAQ است که به طور معمول بین 55000 تا 80،000 دلار هزینه دارد و هزینه آن سالانه 43،000 تا 77،000 دلار است.

پس از لیست ، سرمایه گذاران می توانند سهام شرکت را از طریق بورس اوراق بهادار نیویورک خریداری و بفروشند. این مبادله از طریق یک روش حراج عمل می کند ، که بالاترین قیمت پیشنهاد را با کمترین قیمت درخواست می کند. معاملات در ساعات بازار اجرا می شوند: 9:30 صبح EST تا 4:00 بعد از ظهر EST. NYSE سازندگان بازار را برای حفظ نقدینگی تعیین کرده است و اطمینان حاصل می کند که سهام بدون مشکل تغییر می کند. این سازندگان بازار تعیین شده ثبات سهام را حفظ کرده و به عنوان یک نقطه تماس انسانی برای شرکتی که سهام آنها در طول روز تجارت می کند ، خدمت می کنند.

حقایق جالب در مورد NYSE

NYSE به عنوان یکی از قدیمی ترین بورس های سهام جهان ، در طول بلوغ خود شاهد تحول بوده است. امروز ، این نماد است و هنوز هم یکی از مبادلات برتر برای معامله گران و شرکت ها به طور یکسان است.

  • بورس اوراق بهادار نیویورک همچنین به عنوان "هیئت مدیره بزرگ" شناخته می شود. این نام مستعار از هیئت مدیره غول پیکر که در آن قیمت اوراق بهادار در روز تجارت ارسال می شود ، سرچشمه می گیرد.
  • NYSE فقط یک مکان نیست. 11 وال استریت "خانه" تاریخی بورس اوراق بهادار نیویورک است. با این حال ، 18 خیابان براد نیز در سال 1978 یک نقطه عطف تاریخی ساخته شد.
  • Exchange Intercontinental ، شرکت مادر NYSE است که همچنین صاحب پلت فرم تجارت الکترونیکی Archipelago و Euext Exchange اروپا است.
  • روزانه بیش از یک میلیارد سهم در بورس اوراق بهادار نیویورک معامله می شود. در روزهای معاملاتی با حجم بالا ، ممکن است چندین میلیارد سهام دست را تغییر دهد.

در حالی که بیشتر سرمایه گذاران با زنگ های باز و بسته شدن نمادین در 11 وال استریت آشنا هستند ، NYSE در واقع این روزها عمدتاً آنلاین عمل می کند. با این وجود ، این یک نمایش نمادین از قابل تشخیص ترین بورس جهان است.

سنگ بنای نمادین بازار سهام

حتی اگر روزهای نوار تیک و قیمت های بزرگ به پایان رسیده باشد ، بورس اوراق بهادار نیویورک هنوز زنگ افتتاح و بسته را برای نشان دادن شروع و پایان هر روز معاملات نشان می دهد. میلیاردها سهام دست را تغییر می دهد و بازار واکنش نشان می دهد - NYSE بخش عمده ای از آنچه باعث می شود دنیای سرمایه گذاری تبدیل شود.

برای یادگیری اینکه چگونه می توانید با سرمایه گذاری در سهام و تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری هوشمند ، ثروت بسازید ، از طریق نامه الکترونیکی در زیر آزادی ثبت نام کنید. بورس اوراق بهادار نیویورک یک سنگ بنای نمادین از بازار سهام بوده است و یکی از آنها هر سرمایه گذار در برخی از ظرفیت ها با آن ارتباط برقرار می کند.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 29 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:02