معاملات حمل ارز 101

ساخت وبلاگ

کتی لیین یک شریک بنیانگذار و مدیر عامل استراتژی FX در BK Asset Management است و تکنیک های تحلیلی این شرکت را هدایت می کند.

گوردون اسکات به مدت 20+ سال یک سرمایه گذار فعال و تحلیلگر فنی اوراق بهادار ، آینده ، فارکس و پنی سهام بوده است. وی عضو هیئت بررسی مالی سرمایه گذاری Investopedia و نویسنده سرمایه گذاری برای پیروزی است. گوردون یک تکنسین بازار منشور (CMT) است. او همچنین عضو انجمن CMT است.

تیموتی لی مشاور ، حسابدار و مدیر دارایی با MBA از USC و بیش از 15 سال تجربه مالی شرکت است. تیموتی به ارائه مدیرعامل و CFO با تجزیه و تحلیل عمیق شیرجه کمک کرده است ، و داستانهای زیبایی را در پشت تعداد ، نمودارها و مدلهای مالی ارائه می دهد.

چه در سهام ، اوراق قرضه ، کالاها یا ارزها سرمایه گذاری کنید ، به احتمال زیاد شما از تجارت حمل شنیده اید. این استراتژی از دهه 1980 میانگین بازده مثبت ایجاد کرده است ، اما فقط در دهه گذشته در بین سرمایه گذاران و بازرگانان فردی محبوب شده است.

برای بخش بهتر 10 سال گذشته ، تجارت حمل و نقل یک تجارت یک طرفه بود که به سمت شمال حرکت می کرد و هیچ عقب نشینی عمده ای نداشت. با این حال ، در سال 2008 ، معامله گران دریافت می کنند که با فروپاشی تجارت ، گرانش همیشه کنترل می کند و هفت سال سود را در سه ماه از دست می دهد.

با این حال ، سود حاصل از سالهای 2000-2007 بسیاری از معامله گران فارکس به امید اینکه تجارت حمل یک روز بازگردد. در این مقاله ، ما بررسی خواهیم کرد که چگونه یک تجارت حمل و نقل ساختار می یابد ، وقتی کار می کند ، وقتی این کار نمی کند ، و روش های مختلفی که سرمایه گذاران کوتاه مدت و بلند مدت می توانند از این استراتژی استفاده کنند.

غذای اصلی

  • تجارت حمل و نقل ارز ، استراتژی است که شامل وام گرفتن از ارز نرخ بهره پایین تر و تأمین بودجه خرید ارز است که نرخ آن را فراهم می کند.
  • یک معامله گر با استفاده از این استراتژی تلاش می کند تا تفاوت بین نرخ ها را ضبط کند ، که بسته به میزان اهرم مورد استفاده می تواند قابل توجه باشد.
  • تجارت حمل و نقل یکی از محبوب ترین استراتژی های تجاری در بازار فارکس است.
  • با این وجود ، معاملات حمل و نقل می تواند خطرناک باشد زیرا آنها اغلب بسیار اهرم و بیش از حد شلوغ هستند.
  • علاوه بر سود بالقوه ، معامله گران می توانند سود یا زیان را در تقدیر ارزش یا استهلاک جفت ارز تشخیص دهند.

تجارت حمل و نقل

تجارت کردن

تجارت حمل و نقل یکی از محبوب ترین استراتژی های تجاری در بازار ارز است. از نظر مکانیکی ، قرار دادن تجارت حمل و نقل چیزی بیش از خرید ارز با بازده بالا و تأمین بودجه آن با ارز کم بازده ، مشابه با تبلیغ "خرید کم ، فروش زیاد" نیست.

محبوب ترین معاملات حمل شامل خرید جفت ارزی مانند دلار استرالیا/ین ژاپنی و دلار نیوزلند/ین ژاپنی است زیرا گسترش نرخ بهره این جفت های ارز بسیار زیاد است. اولین قدم برای جمع آوری تجارت حمل و نقل این است که دریابیم که کدام ارز عملکرد بالایی را ارائه می دهد و کدام یک عملکرد کم دارد.

نرخ بهره برای مایع ترین ارزهای جهان به طور مرتب در FxStreet به روز می شود. با توجه به این نرخ بهره در ذهن ، می توانید ارزها را با بالاترین و کمترین بازده مخلوط کرده و مطابقت دهید. نرخ بهره می تواند در هر زمان تغییر کند تا معامله گران فارکس با مراجعه به وب سایت های بانکهای مرکزی مربوطه ، در بالای این نرخ ها بمانند.

از آنجا که نیوزیلند و استرالیا بالاترین بازده در لیست ما را دارند در حالی که ژاپن کمترین میزان را دارد ، به سختی جای تعجب ندارد که AUD/JPY فرزند پوستر معاملات حمل است. ارزها به صورت جفت معامله می شوند ، بنابراین همه یک سرمایه گذار برای انجام تجارت حمل و نقل باید انجام شود ، خرید NZD/JPY یا AUD/JPY از طریق یک بستر معاملاتی فارکس با یک کارگزار فارکس است.

هزینه کم وام گرفتن ین ژاپنی یک ویژگی منحصر به فرد است که توسط بازرگانان سهام و کالا در سراسر جهان نیز سرمایه گذاری شده است. طی یک دهه گذشته ، سرمایه گذاران در بازارهای دیگر با کوتاه کردن ین و خرید سهام ایالات متحده یا چینی ، نسخه های خود را از تجارت حمل و نقل خود آغاز کرده اند. این یک بار حباب سوداگرانه بزرگی را در هر دو بازار ایجاد کرده بود و به همین دلیل همبستگی شدیدی بین معاملات حمل و سهام وجود داشته است.

مکانیک کسب علاقه

یکی از سنگ بنای استراتژی حمل و نقل حمل و نقل ، توانایی کسب بهره است. این درآمد هر روز برای معاملات حمل و نقل طولانی با سه گانه که در روز چهارشنبه داده می شود ، جمع می شود تا برای رول های شنبه و یکشنبه حساب شود.

تقریباً صحبت می شود ، علاقه روزانه به روش زیر محاسبه می شود:

به عنوان مثال ، ارز را تصور کنید که مدتهاست که نرخ بهره 4. 5 ٪ و ارز را که کوتاه دارید برای داشتن نرخ بهره 0. 1 ٪ داشته باشید. با فرض ارزش مفهومی 100000 دلار ، ما علاقه را به عنوان:

این مبلغ دقیقاً 12 دلار نخواهد بود زیرا بانک ها از نرخ بهره یک شبه استفاده می کنند که روزانه نوسان می کند.

این مهم است که درک کنیم که این مبلغ فقط توسط معامله گرانی که AUD/JPY طولانی هستند ، می تواند بدست آورد. برای کسانی که حمل و نقل را محو می کنند ، یا AUD/JPY را کوتاه می کنند ، هر روز بهره پرداخت می شود.

چرا این استراتژی بسیار محبوب است

برای بیشتر افراد ، بازده معاملات حمل مستقیم خیلی زیاد نیست. با این حال ، این معاملات اغلب با اهرم اجرا می شوند. در بازاری که اهرم به اندازه 200: 1 است ، حتی استفاده از اهرم پنج تا 10 بار می تواند این بازگشت را بسیار عجیب و غریب کند. سرمایه گذاران همچنین ممکن است از معاملات حمل و نقل استفاده کنند زیرا درآمد بهره را کسب می کنند حتی اگر جفت ارز نتواند یک پنی را جابجا کند. این اغلب اینگونه نیست ، زیرا تجارت فارکس معمولاً ارزهای نوسان کننده ارز را به همراه دارد. با این حال ، امکان کسب درآمد بهره و همچنین قدردانی سرمایه با این نوع معاملات وجود دارد.

Image

تصویر توسط سابرینا جیانگ © Investopedia 2021

نوسانات کم ، خطر دوستانه

معاملات حمل و نقل نیز در محیط های نوسانات کم عملکرد خوبی دارند زیرا معامله گران مایل به ریسک پذیری هستند. آنچه معامله گران حمل به دنبال آن هستند ، بازده است - هر یک از سرمایه گذاری ها فقط یک امتیاز است. بنابراین ، بیشتر معامله گران حمل می کنند ، به ویژه صندوق های پرچین بزرگ که پول زیادی در معرض خطر دارند ، اگر ارز یک پنی را جابجا نکند ، کاملاً خوشحال هستند ، زیرا آنها باز هم عملکرد اهرم را بدست می آورند.

تا زمانی که ارز سقوط نکند ، در حالی که منتظر هستند ، معامله گران حمل می شوند. همچنین ، معامله گران و سرمایه گذاران با ریسک پذیری در محیط های نوسانات کم راحت تر هستند.

بانک های مرکزی و نرخ بهره

حمل و نقل در هنگام افزایش نرخ بهره ، تجارت را انجام می دهد یا قصد افزایش آنها را دارد. اکنون می توان پول را از یک کشور به کشور دیگر با کلیک ماوس منتقل کرد و سرمایه گذاران بزرگ در جستجوی نه تنها بالا بلکه افزایش عملکرد ، از حرکت به دور پول خود دریغ نمی کنند. جذابیت تجارت حمل نه تنها در عملکرد بلکه قدردانی سرمایه است. هنگامی که یک بانک مرکزی نرخ بهره را افزایش می دهد ، جهان را اعلام می کند و به طور معمول بسیاری از افراد در همان تجارت حمل و نقل قرار می گیرند و ارزش جفت ارز را در این فرآیند بالاتر می برد. نکته اصلی این است که سعی کنید در ابتدای چرخه سفت شدن نرخ قرار بگیرید و نه پایان.

سودآوری معاملات حمل هنگامی زیر سوال می رود که کشورهایی که نرخ بهره بالایی را ارائه می دهند شروع به کاهش آنها می کنند. تغییر اولیه در سیاست های پولی تمایل به تغییر عمده روند برای ارز دارد. برای موفقیت در معاملات ، جفت ارز یا نیاز به تغییر ارزش یا قدردانی ندارد.

هنگامی که نرخ بهره کاهش می یابد ، سرمایه گذاران خارجی کمتر مجبور به طولانی شدن جفت ارز هستند و به احتمال زیاد در جای دیگری به دنبال فرصت های سودآورتر هستند. وقتی این اتفاق بیفتد ، تقاضا برای جفت ارز کاهش می یابد و شروع به فروش می کند. اگر نرخ ارز بیش از میانگین عملکرد سالانه کاهش یابد ، درک این مسئله دشوار نیست. با استفاده از اهرم ، ضررها می توانند حتی مهمتر باشند ، به همین دلیل هنگام انجام معاملات اشتباه ، انحلال می تواند ویران کننده باشد.

ریسک بانک مرکزی

اگر یک بانک مرکزی در بازار ارز مداخله کند ، برای جلوگیری از افزایش ارز خود یا جلوگیری از سقوط بیشتر آن ، معاملات حمل و نقل نیز شکست خواهد خورد. برای کشورهایی که وابسته به صادرات هستند ، یک ارز بیش از حد قوی می تواند نیش بزرگی را از صادرات خارج کند در حالی که یک ارز بیش از حد ضعیف می تواند به درآمد شرکت های دارای عملیات خارجی آسیب برساند. بنابراین اگر به عنوان مثال Aussie یا Kiwi بیش از حد قوی شود ، بانک های مرکزی آن کشورها می توانند به مداخله کلامی یا جسمی متوسل شوند تا افزایش ارز را مهار کند. هرگونه اشاره به مداخله می تواند سود موجود در معاملات حمل را معکوس کند.

اگر فقط این آسان بود!

یک استراتژی تجارت مؤثر به سادگی شامل طولانی کردن ارز با بالاترین بازده و کوتاه کردن ارز با کمترین بازده نیست. در حالی که سطح فعلی نرخ بهره مهم است ، آنچه که حتی مهمتر از آن است ، جهت آینده نرخ بهره است. به عنوان مثال ، اگر بانک مرکزی ایالات متحده نرخ بهره را در زمانی که بانک مرکزی استرالیا سفت می شود ، می تواند در برابر دلار استرالیا قدردانی کند. همچنین ، معاملات حمل و نقل فقط هنگامی کار می کند که بازارها از آن خودکشی یا خوش بین باشند.

عدم اطمینان ، نگرانی و ترس می تواند باعث شود سرمایه گذاران بتوانند معاملات حمل و نقل خود را باز کنند. 45 ٪ فروش در جفت های ارزی مانند AUD/JPY و NZD/JPY در سال 2008 توسط زیرزمین به بحران مالی جهانی تبدیل شد. از آنجا که معاملات حمل و نقل غالباً سرمایه گذاری می شود ، ضرر واقعی احتمالاً بسیار بیشتر بوده است.

بهترین راه برای حمل و نقل

وقتی صحبت از معاملات حمل و نقل می شود ، در هر مقطع زمانی ، یک بانک مرکزی ممکن است نرخ بهره را ثابت نگه دارد در حالی که ممکن است دیگری در حال افزایش یا کاهش آنها باشد. با سبد که از سه بالاترین و سه ارز کمترین بازده تشکیل شده است ، هر یک از یک جفت ارز فقط بخشی از کل نمونه کارها را نشان می دهد. بنابراین ، حتی اگر نقدینگی تجارت در یک جفت ارز وجود داشته باشد ، ضررها با داشتن یک سبد کنترل می شود.

این در واقع روش ارجح حمل و نقل برای بانکهای سرمایه گذاری و صندوق های تامینی است. این استراتژی ممکن است برای افراد کمی مشکل باشد زیرا تجارت یک سبد به طور طبیعی به سرمایه بیشتری نیاز دارد. با این حال ، هنوز هم می توان با اندازه های کوچکتر انجام داد. علاوه بر این ، کلید با یک سبد تغییر پویا تخصیص نمونه کارها بر اساس منحنی نرخ بهره و سیاست های پولی بانکهای مرکزی است.

از تجارت حمل بهره می برد

تجارت حمل و نقل یک استراتژی بلند مدت است که برای سرمایه گذاران بسیار مناسب تر از معامله گران است زیرا سرمایه گذاران از این واقعیت لذت می برند که آنها فقط نیاز به بررسی قیمت های چند بار در هفته و نه چند بار در روز دارند. درست است ، معامله گران حمل ، از جمله بانکهای پیشرو در وال استریت ، مواضع خود را برای ماه ها (اگر نه سالها) به طور همزمان برگزار می کنند. سنگ بنای استراتژی حمل و نقل حمل و نقل در حالی که منتظر هستید ، پرداخت می شود ، بنابراین انتظار یک چیز خوب است.

تا حدودی به دلیل تقاضای معاملات حمل و نقل ، روند در بازار ارز قوی و جهت دار است. این برای معامله گران کوتاه مدت نیز مهم است زیرا در یک جفت ارز که در آن اختلاف نرخ بهره بسیار قابل توجه است ، ممکن است به دنبال فرصت های خرید در DIP ها در جهت حمل باشد تا اینکه سعی در محو شدن آن داشته باشید.

به عنوان مثال ، کسانی که اصرار دارند که قدرت AUD/USD را محو کنند ، باید بیش از حد از موقعیت های کوتاه استفاده کنند زیرا باید با هر روز گذشت سود بیشتری پرداخت شود. بهترین راه برای بازرگانان کوتاه مدت برای نگاه کردن به علاقه این است که درآمد آن به کاهش متوسط قیمت شما کمک می کند در حالی که پرداخت بهره باعث افزایش آن می شود. برای یک تجارت داخلی ، حمل مهم نخواهد بود ، بلکه برای یک تجارت سه ، چهار یا پنج روزه ، جهت حمل بسیار معنی دار تر می شود.

چگونه از معاملات حمل سود می گیرید؟

سرمایه گذاران به جفت ارز که در تجارت حمل و نقل ارزی برگزار می شود ، بهره می برند. علاوه بر این ، جفت ارز ممکن است از هر جهت حرکت کند. اگر این زوج به نفع شما حرکت کنند ، علاوه بر علاقه ، قدردانی سرمایه را نیز به دست می آورید. اگر این زوج به طور منفی حرکت کنند ، ضرر سرمایه را تشخیص می دهید.

بهترین ارزهای حمل و نقل چیست؟

ارزش ارز ، نرخ ارز و نرخ بهره غالب همیشه در حال نوسان است ، بنابراین هیچ ارز واحد همیشه بهترین نیست. به طور کلی ، محبوب ترین معاملات حمل شامل خرید جفت با بالاترین نرخ بهره است.

آیا تجارت حمل و نقل سودآور است؟

نظریه تجارت حمل و نقل حمل یک دارایی برای خرید دیگری است. تا زمانی که علاقه ای که به شما وام می گیرید یک دارایی کمتر از علاقه ای است که برای دارایی که خریداری می کنید دریافت می کنید ، در موقعیت سودآور خواهید ماند. با این حال ، هر دو ارز ممکن است در ارزش نوسان داشته باشد و موقعیت شما را تغییر دهد. علاوه بر این ، هزینه های معاملاتی یا هزینه های اداری ممکن است بر سودآوری شما تأثیر بگذارد.

چگونه تجارت حمل را محافظت می کنید؟

معاملات حمل و نقل طبیعی از بین نمی رود ، بنابراین سرمایه گذاران می توانند با خرید گزینه ها از موقعیت خود محافظت کنند. اگر در یک ارز خارجی در موقعیت طولانی قرار دارید ، می توانید گزینه تماس را برای محدود کردن پتانسیل ضرر تجارت در صورت کاهش ارزش ارز خارجی خریداری کنید.

خط پایین

در تجارت حمل و نقل ، یک معامله گر سعی می کند از اختلافات در نرخ بهره استفاده کند. در حالی که اختلاف نرخ ممکن است اندک باشد ، معاملات حمل اغلب با اهرم برای افزایش پتانسیل سودآوری انجام می شود. غالباً در بازار ارزی محبوب است ، می توانید تجارت را با درک اینکه کدام ارزها بازده بالایی دارند ، که بازده کم ارائه می دهند ، انجام دهید و چگونه می توانید این موقعیت ها را بهینه کنید.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 29 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:10