QuickSwap چیست؟

ساخت وبلاگ

QuickSwap یک مبادله غیر متمرکز بدون مجوز (DEX) است که کمتر از یک سال پیش در چند ضلعی ، زنجیره جانبی اتریوم راه اندازی شد. به عنوان یکی از اولین جابجایی ها در اکوسیستم چند ضلعی ، QuickSwap به دست آمده سریع و شهرت قابل توجهی به دست آورده است.

QuickSwap یک ساختار حاکمیتی را که توسط رمزگذاری سریع آن اداره می شد ، پیاده سازی کرد. نشانه ای که در ابتدا با نقدینگی استخراج شده و بر روی پروتکل QuickSwap توزیع می شود ، به دارندگان این امکان را می دهد که با سهم مربوط به آنها از نشانه ها در تصمیمات پروتکل شرکت کنند. پیشنهادات از طریق مجمع پروتکل ها به منظور رأی دادن دارندگان منتقل می شود.

معیارهای کلیدی

طی کمتر از یک سال ، QuickSwap موفق به پردازش نزدیک به 23 میلیارد دلار حجم معاملات و در حال حاضر حدود 966 میلیون دلار نقدینگی تأمین شده است که 18 ٪ از کل ارزش قفل شده (TVL) را در اکوسیستم چند ضلعی تشکیل می دهد. از مبلغ 0. 3 ٪ هزینه معاملاتی که به آن پرداخت می شود ، 0. 25 ٪ از آن برای ارائه دهندگان نقدینگی است که از زمان آغاز به کار بیش از 56 میلیون دلار تولید کرده اند. علاوه بر این ، 0. 04 ٪ برای استیکرهایی که 8. 67 میلیون دلار حیرت انگیز ایجاد کرده اند ، می رود. سرانجام ، 0. 01 ٪ به بنیاد QuickSwap می رود.

QuickSwap در حال حاضر 39K دارندگان در Polygon و 16K برای Dragon Quick دارد.

کاربران QuickSwap می توانند بینش ارزشمندی از این معیارها کسب کنند ، خواه ارائه دهنده نقدینگی (LP) ، معامله گران در QuickSwap یا سرمایه گذاران در نشانه سریع باشند.

هزینه هر متریک نقدینگی ، عملکرد سالانه (APY) را که LP ها می توانند بر اساس میانگین 1 ساعت ، 12 ساعت یا 24 ساعته انتظار داشته باشند ، فراهم می کند. داده ها برای این و همه شاخص ها به فواصل ساعتی تقسیم می شوند تا سطح دانه ای اضافی برای LP ها فراهم شود که ممکن است با تغییر APYS وجوه را به صورت پویا اختصاص دهد.

برای معامله گران ، یکی از مهمترین امتیازات داده برای به دست آوردن از QuickSwap مبلغی است که از هر نشانه در یک جفت معامله می شود. کاملاً شفاف ، می توانیم ورودی و خروجی را در پشت هر معامله ای که در QuickSwap انجام می شود ، ردیابی کنیم. از آنجا که معامله گران یک نشانه را در ازای دیگری واریز می کنند ، می توانیم مقدار کل جریان و جریان را برای هر دارایی جمع کنیم تا درک تقاضای بازار را بدست آوریم. این در نشانگر جریان مبادله نمایش داده می شود.

NetFlow میزان ورود منهای جریان را برای یک رمزنگاری خاص اندازه گیری می کند. به عنوان مثال ، در تصویر بالا ، ما میزان کل حجم ETH را که در ازای USDC ذخیره می شود ، منهای مبلغ USDC که برای ETH معامله می شود ، مشاهده می کنیم. این رابطه به این معنی است که جریان زیاد نسبت به جریان ، تقاضای بیشتری برای دارایی ثانویه نشان می دهد ، در این مورد USDC. در تاریخ 20 ژوئن به دلیل کاهش قیمت اتر به مدت چهار روز مستقیم با ضرب و شتم در حدود 15 ٪ ، تقاضای قابل ملاحظه ای برای USDC وجود داشت که توسط سنبله به ETH 2. 59K در Netflows مشهود بود.

با بازگشت به ارائه دهندگان نقدینگی ، یکی از معیارهایی که ما از آن بیشتر هیجان زده هستیم ماشین حساب Loss/ROI Impranent است. این نشانگر به کاربران امکان می دهد پارامترهایی را در موقعیت های خود در QuickSwap تنظیم کنند تا بازده خود را در مقایسه با بازدهی که دریافت می کردند به سادگی نگه داشتن این دو دارایی به طور جداگانه را شبیه سازی کنند.

به دنبال مثال استخر WMATIC - ETH ، می توانیم بازده هایی را که توسط ارائه دهندگان نقدینگی ایجاد می شود ، ردیابی کنیم. به عنوان مثال ، اگر یک LP در اول ماه مه 1000 دلار تقسیم به طور مساوی بین ETH و WMATIC به استخر واریز کرده بود ، آنها 45. 61 ٪ حیرت انگیز کسب می کردند ، در حالی که به سادگی نگه داشتن این دو دارایی به طور جداگانه 38. 73 ٪ سود را به دست می آورد ، که این معادل آن است. از 6. 88 ٪ کمتر. بنابراین ، در این مورد بدیهی است که برای LPS برای تأمین نقدینگی به این استخر مفید بوده و بازده نسبی بالاتری را برای آنها ایجاد می کند.

تیم ، فعالیت توسعه ، شرکا و سرمایه گذاران

Quickswap یک پروتکل با رهبری جامعه است ، که دارای بسیاری از مشهور هایدن آدامز ، بنیانگذار پروتکل Uniswap ، به دن رابینسون ، محقق پارادایم برای توسعه دهندگان در سراسر جامعه Defi است. تیم اصلی توسعه دهندگان آن شامل نیک مادود ، یکی از شرکت کنندگان در بحث برای ایجاد استاندارد ERC721 (امروزه با نام NFTS شناخته می شود). بنیانگذار و مدیر بنیانگذار و مشاوره Blockchain Ginete Technologies. این پروتکل همچنین به عنوان مشاور بنیاد Matic ، یکی از اولین پذیرندگان و دومین بزرگترین از نظر TVL زنجیره جانبی چند ضلعی است. از یازدهم اوت ، سریع به طور زنده در Coinbase Pro به طور زنده امکان تجارت برای یک بازار قابل توجه در فضای رمزنگاری را فراهم کرد. خبرهای خوب مانند این ، همچنان به تشویق جامعه رونق در حال رشد با بیش از 18K اعضای در گروه تلگرام QuickSwap ، و نشان دادن یک شرکت درگیر و در حال رشد است.

با حرکت به امنیت پروتکل ، قراردادهای اصلی چنگال UniSwap V2 هستند ، شاید ترین قراردادهای آزمایش شده تا به امروز در Defi. یکی از اولین DEX ها که از مقادیر زیاد نقدینگی سپرده شده و همچنین معاملات پردازش شده حجم پشتیبانی می کند و هیچ گونه سوءاستفاده ای در سوابق آن وجود ندارد ، شواهد روشنی از مقاومت در برابر قراردادهای آن را ارائه می دهد. مستندات عمیق در مورد Uniswap V2 در اینجا موجود است.

در مورد Tokenomics ، Quick یک نمایشگاه توزیع منصفانه بود ، به این معنی که هیچ دور بذر ، دور خصوصی ، پیش فروش و فروش عمومی وجود نداشت. 96. 75 ٪ از کل عرضه سریع به جامعه آن اختصاص یافته است.

در حال حاضر با 327،100. 00 در گردش سریع. پاداش های سریع معدن ادامه می یابد و 4 سال از تاریخ آغاز پروتکل اجرا می شود. به عنوان نشانه ای از احترام و وفاداری برای Forking Uniswap V2 ، 5 ٪ از سریع از طریق استخرهای یونی به معدن نقدینگی اختصاص داده شد. بقیه نشانه ها مطابق با نمودار به تصویر کشیده شدند. مشوق های کاربران با گذشت زمان به تدریج کاهش می یابد و با اتخاذ و مهاجرت در آینده به سمت شبکه چند ضلعی حساب می شود. Treasury بنیاد QuickSwap اکثر وجوهی را که برای سالهای آینده پاداش معدن نقدینگی را پرداخت می کند ، در اختیار دارد. این کیف پول مجهز به Multisig است و برای مجاز بودن تخصیص صندوق به 3 از 4 امضا نیاز دارد.

تجزیه و تحلیل رشد و نقشه راه

Quickswap از زمان آغاز به کار خود بزرگان را به خود جلب کرده است. برخلاف Uniswap که در آن همه این درآمد به LPS می رود ، QuickSwap بخشی از هزینه ها را به Dquick Stakers و بنیاد QuickSwap نیز می دهد. هزینه تجارت 0. 30 ٪ پرداخت شده توسط متقاضیان 0. 25 ٪ به LPS ، 0. 04 ٪ به استیکرز و 0. 01 ٪ به بنیاد QuickSwap توزیع می شود. درصد هدایت شده به بنیاد QuickSwap به خزانه داری اختصاص می یابد که دارندگان توکن قادر به رای گیری برای انتخاب مناسب از آن خواهند بود.

هزینه های ایجاد شده توسط Stakers مشابه با سود سهام توزیع شده در امور مالی سنتی است ، به جز این که در اینجا آنها در هر بلوک معامله ارسال می شوند و تقریباً توسط هر کسی می توانند درآمد کسب کنند. بنابراین ، این سود سهام به میزان درآمد حاصل از QuickSwap و همچنین 0. 01 ٪ که به بنیاد QuickSwap می روند ، ارائه می دهند. این به ما اجازه می دهد تا با استفاده از نسبت قیمت به درآمد (P/E) ، ارزش گذاری QuickSwap مشابه سهام را اندازه گیری کنیم.

براساس داده های بارگیری شده از IntotheBlock's QuickSwap Insights ، می توانیم برای سریع نسبت P/E 5. 91 تخمین بزنیم. این نسبت P/E به طور قابل توجهی پایین تر از سایر DEX ها مانند Sushiswap است که دارای P/E 38 است و با Uniswap قابل مقایسه نیست که در آن هزینه ها به دارندگان یا پایه و اساس آنها تعلق نمی گیرد. با توجه به اینکه QuickSwap طی کمتر از یک سال به یک پروتکل چند میلیون دلاری تبدیل شد ، به احتمال زیاد پتانسیل رشد آینده در ارزیابی نسبتاً تخفیف سریع مورد بررسی قرار نمی گیرد.

نتیجه

QuickSwap موفق به تسلط بر فضای Dexs در حال توسعه در محیط چند ضلعی در حال گسترش است. پروتکل با بیش از 970 میلیون دلار در TVL به عنوان اصلی DEX و دومین پروتکل بزرگ از نظر TVL کنترل بیش از 18 ٪ سهم بازار را نشان می دهد. علاوه بر این ، این پروتکل دارای یک جامعه مشترک است که به دنبال نوآوری است و قادر به ارائه سریعترین و ارزانترین رسانه تبادل ممکن در اکوسیستم مالی غیر متمرکز است. این پروتکل انگیزه هایی برای حفظ حرکت خود و ادامه رشد سریع خود به سمت سایت اصلی تبادل در چند ضلعی دارد و از DEX های تراشه آبی مانند Sushiswap و Curve توسط TVL در زنجیره جانبی پیشی می گیرد.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 27 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:47