انواع سفارشات سهام معاملاتی

ساخت وبلاگ

طیف وسیعی از راه های خرید و فروش سهام ، انعطاف پذیری و کنترل قیمت ، زمان بندی معاملات خود و تعداد سهام شما را به شما ارائه می دهد.

در اینجا ، ما برخی از متداول ترین انواع سفارشات سهام ، از جمله نحوه و زمان استفاده از آنها را برای ارتقاء عملکرد تجارت خود پوشش می دهیم.

انواع اساسی سفارشات سهام

سفارش بازار

سفارش بازار درخواست خرید یا فروش سهام با قیمت فعلی بازار است.

اگر سهام را از طریق سفارش بازار خریداری کنید ، قیمت یا نزدیک به "سؤال" را پرداخت می کنید ، این همان قیمتی است که دیگران آماده فروش آن هستند. اگر سهام را از طریق سفارش بازار بفروشید ، قیمت یا نزدیک به "پیشنهاد" دریافت خواهید کرد ، این همان قیمتی است که دیگران برای خرید در آن آماده هستند.

به طور کلی ، در هنگام ارسال سفارش ، قیمت بازار غالب یا در نزدیکی قیمت Ask یا پیشنهاد را تجارت خواهید کرد. اما قیمت دقیقی که در آن تجارت می کنید بسته به سرعت حرکت بازار متفاوت است. سفارشات بازار باید در ساعات بازار به عنوان اجرای آنها و بهترین قیمت موجود در آن زمان قرار گیرد.

ترتیب محدود

یک سفارش محدود قیمتی را که می خواهید تجارت کنید تعیین می کند. در حالی که سفارشات محدودتر از سفارشات بازار کنترل قیمت بیشتری را ارائه می دهند ، اگر قیمت سهام به قیمتی که در سفارش خود تعیین می کنید ، یا در صورت برخورد با قیمت شما ، هیچ تضمینی برای تجارت شما اجرا خواهد شدسفارشات بیشتر پیش روی شما.

به عنوان مثال ، اگر سهام A با 10 دلار معامله می شود ، ممکن است یک سفارش محدود برای خرید آن را با قیمت 9. 90 دلار - پایین تر از قیمت فعلی بازار قرار دهید. اگر قیمت سهام A افزایش یابد ، به جای پایین آمدن ، ممکن است تجارت شما اجرا نشود.

این 2 نوع متداول سفارشات محدود است:

محدودیت های خرید: سفارشات برای خرید با قیمت خاص یا زیر قیمت خاص ، با هدف دریافت قیمت بهتر در پیشنهاد فعلی بازار بسته به اینکه خریدار سهام را ارزش دارد

محدودیت های فروش: سفارشات فروش با قیمت خاص یا بالاتر از آن ، با هدف دریافت حق بیمه در بازار فعلی بسته به اینکه فروشنده در آن ارزش سهام را داشته باشد

بازار در مقابل سفارشات محدود

سفارشات بازار به شما اطمینان می دهد که سفارش شما پر خواهد شد ، اما با کنترل کمتری بر قیمت.

اگر نگران نباشید بازار بسیار تغییر خواهد کرد ، سفارشات بازار به طور کلی به شما امکان می دهد تا نزدیک به قیمت مورد نظر خود تجارت کنید.

اما بازار می تواند بین قرار دادن سؤال از خرید یا پیشنهاد فروش به طور قابل توجهی حرکت کند. در بازارهای بی ثبات ، قیمتی که تجارت در آن پر شده است می تواند با هزینه ای که انتظار داشتید هنگام سفارش ، متفاوت باشد ، به همین دلیل ما توصیه نمی کنیم هنگام بسته شدن بازار سفارشات بازار را وارد کنید.

سفارشات بازار ممکن است متناسب با سرمایه گذاران بلند مدت با برنامه هایی برای خرید و نگه داشتن باشد ، جایی که قیمت دقیق ورود کمتر نگرانی دارد.

در حالی که سفارشات بازار تجارت فوری را تضمین می کند ، محدودیت سفارشات به شما امکان خرید یا فروش با قیمت خاص در آینده را می دهد.

سفارشات محدودی ابزاری مفید برای سرمایه گذاران حساس به قیمت است. اما اگر شرایط غالب بازار تغییر کند ، ممکن است فرصت خود را از دست دهید ، یا باید صبر کنید تا بازار به قیمتی که می خواهید تجارت کنید برگردد.

انواع دیگر سفارشات

دستورات را متوقف کنید

گاهی اوقات "ضرر توقف" خوانده می شود ، سفارشات متوقف می شوند که وقتی یک سهام به قیمت مشخصی برسد ، سفارشات به بازار تبدیل می شوند.

این امر شما را قادر می سازد بدون نیاز به تماشای بازار به طور مداوم تجارت کنید ، که می تواند به قفل سود کمک کند یا از خسارات بزرگ بویژه در بازارهای بی ثبات جلوگیری کند.

با سفارش بازار متوقف ، پس از رسیدن بازار به قیمت توقف ، تجارت کامل شما در سطح فعلی اجرا می شود.

همچنین می توانید یک دستور توقف محدود را قرار دهید ، جایی که تجارت با قیمت توقف انجام می شود اما ممکن است تنها در صورتی اجرا شود که قیمت به سرعت فراتر از حد مجاز شما تعیین شود. و هیچ تضمینی وجود ندارد که اگر بازار به سرعت در حال حرکت باشد ، سفارش شما پر شود و وارد یک بازار توقف محکم شده و قیمت سفارش را متوقف کرده اید.

سفارشات را در مقابل سفارش متوقف کنید

جوانب مثبت و منفی برای متوقف کردن سفارشات و دستورات متوقف وجود دارد.

یک سفارش توقف تضمین می کند که تجارت شما بدون در نظر گرفتن قیمت ، به طور کامل اجرا شود ، پس از رسیدن بازار آستانه توقف شما. در یک بازار سریع در حال حرکت ، این می تواند به قیمت معاملاتی بدتر از قیمت توقف شما منجر شود.

یک دستور توقف محدود به شما کنترل بیشتری بر سطح معاملات می دهد ، زیرا پس از رسیدن به قیمت توقف ، حداقل یا حداکثر قیمت را تعیین می کنید. با این حال ، اگر بازار به سرعت فراتر از حد شما حرکت کند ، ممکن است کل تجارت خود را اجرا نکنید.

به عنوان مثال ، یک دستور توقف محدود برای فروش پس از پایین آمدن سهام به 5 دلار ممکن است قیمت محدودی 4. 50 دلار داشته باشد. هنگامی که بازار با 5 دلار معامله شد ، سفارش فعال می شود. اگر قیمت قبل از پر کردن سفارش کامل شما به زیر 4. 50 دلار کاهش یابد ، با کاهش قیمت بیشتر ، برخی از سهام باقی می مانند.

نکاتی برای ساخت سفارشات توقف

هنگام تصمیم به استفاده از دستور توقف یا تعیین قیمت برای یک دستور حد مجاز، خطر تغییرات کوتاه مدت قیمت را در نظر بگیرید که می تواند منجر به نتیجه بدتر معاملات شود.

به یاد داشته باشید، در بازاری که به سرعت در حال حرکت است، اگر بازار فراتر از حد تعیین شده قیمت حرکت کند، کل معامله انجام نخواهد شد.

سفارشات تا روز خوب در مقابل سفارشات تا روز خوب

سفارش‌های خوب تا پایان روز، که گاهی اوقات به‌عنوان خوب تا پایان نامیده می‌شوند، تا زمانی که بازار در روزی که سفارش خود را ثبت می‌کنید بسته شود - یا روز کاری بعد، اگر پس از بسته شدن بازار انجام شود، فعال باقی می‌مانند. اگر سفارش شما پر نشده باشد، معامله در پایان روز لغو می شود. اگر به دنبال انتشار نتایج سود یک شرکت یا سایر اخبار بازار انتظار حرکت دارید، اما نمی خواهید تمام روز بازار را تماشا کنید، این گزینه خوبی است.

می‌توانید سفارش‌های روزانه خوب را با سفارش‌های توقف ترکیب کنید تا هرگونه افزایش قیمت کوتاه‌مدت را به دست آورید، اما اگر ممکن است سهام در مسیر نزولی قرار بگیرد، آن را بفروشید. اگر قیمت کاهش پیدا نکند یا به آستانه روز خوب نرسد، معامله به طور خودکار لغو خواهد شد.

می‌توان سفارش‌های با تاریخ یا زمان خوب را تنظیم کرد تا تا تاریخ یا زمان مشخصی در آینده در عرض 90 روز فعال باشند. اگر سفارش در پایان تاریخ یا زمان مشخص شده توسط بازار بسته نشود، معامله لغو خواهد شد. اگر می‌خواهید دوره‌های زمانی طولانی‌تری را پوشش دهید یا سهام را با قیمت تعیین‌شده بفروشید، اینها ممکن است گزینه خوبی باشند.

یک سفارش خوب تا لغو می‌تواند برای مدت نامحدود فعال باقی بماند.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 30 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:54