فیلم های

ساخت وبلاگ

ماروویتز پس از دریافت مدرک لیسانس خود ، تحصیلات خود را در دانشگاه شیکاگو با تخصص در اقتصاد ادامه داد. در زمان حضور در آنجا ، ماركوویتز در زیر برخی از برجسته ترین دانشگاهیان زمان ، از جمله میلتون فریدمن ، یعقوب مارشك و لئونارد "جیمی" Savage کلاس ها را گرفت.

در سال 1952 ، ماركوویتز به شركت رند پیوست و در همان سال ، مقاله وی در مورد "انتخاب نمونه كارها" در مجله مالی منتشر شد. در حالی که با رند بود ، او روی انواع مشکلات شبیه سازی کار کرد و خیلی زود به جنرال الکتریک نقل مکان کرد. بعد از ترک GE ، ماركوویتز برای بار دوم بازگشت به رند را انجام داد.

در حالی که ریاضیات کاربردی به پیشرفت خود ادامه می داد ، محققان فاقد منابع رایانه ای بودند که می توانند این ایده های جدید و پیشگامانه را پیاده سازی کنند. هر وقت یک متفکر تحلیلی می خواست یک ایده جدید را بررسی کند ، آنها وظیفه داشتند قطعات منحصر به فرد کد رایانه را بنویسند. این الهام بخش مارکوویتز و تیمش برای توسعه Simscript ، یک زبان شبیه سازی رایانه ای قدرتمند است که به این محققان اجازه می دهد از کد مفید و قابل استفاده مجدد استفاده کنند. پس از عزیمت رند برای دومین بار ، ماركوویتز مراكز تحلیلی Consolidated ، Inc. را تأسیس كرد ، جایی كه او و تیمش نسخه اختصاصی و ارتقا یافته Simscript را تهیه كردند كه در نهایت به صورت عمومی فروخته می شود.

امروز ، مارکوویتز هم استاد و هم مشاور است. ماروویتز به عنوان یک استاد کمکی در دانشکده مدیریت RADY در دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو ، سخنرانی های ویدئویی را مطرح می کند و از دفاتر شرکت هری مارکوویتز مشورت می کند.

گوش دهید که چگونه دکتر هری مارکوویتز معتقد است مشاوران مالی می توانند در عدم اطمینان بازار و آنچه او معتقد است یک اشتباه رایج است که بسیاری از آنها هنگام سرمایه گذاری انجام داده اند ، کمک کند. این فیلم ممکن است در سال 2010 ساخته شده باشد ، اما توصیه و اطلاعات بی انتها است.

جوایز و جوایز

"انتخاب نمونه کارها" مارکوویتز در سال 1952 منتشر شد ، اما در 60 سال بعد ، وی همچنان در مورد موضوعات مختلف به جوایز و جوایز خود ادامه می دهد. با این حال ، تمرکز وی کاربرد تکنیک های ریاضی و محاسباتی برای مشکلات عملی است - به ویژه تصمیمات تجاری که تحت اقدامات عدم اطمینان انجام می شود.

وی در دوره تصدی خود به عنوان استاد دارایی در کالج باروچ دانشگاه شهر نیویورک ، در سال 1990 ، جایزه یادبود نوبل در علوم اقتصادی را برای MPT کسب کرد.

سال بعد ، وی جایزه تئوری جان فون نویمان را از انجمن تحقیقات عملیات آمریکا (اکنون موسسه تحقیقات عملیات و علوم مدیریت ، اطلاع می دهد) به دلیل مشارکت وی در تئوری سه زمینه دریافت کرد: نظریه نمونه کارها ، روشهای پراکنده ماتریس و و روشهای ماتریس پرفروش ، وبرنامه نویسی زبان شبیه سازی (SimScript).

مجله بازنشستگی و سرمایه گذاری نیز هری مارکوویتز را "مرد قرن" نامگذاری کرد.

مارکوویتز یکی از ذهن های درخشان پشت سر هم است. به عنوان بنیانگذار و معمار ارشد ، نظریه وی ستون فقرات الگوی سرمایه گذاری اختصاصی ما را آگاه کرده است.

منشأ MPT

ماروویتز در جستجوی دکترا ، پایان نامه خود را در مورد استفاده از ریاضیات در تجزیه و تحلیل بازار سهام نوشت. ماروویتز ضمن تکمیل تحقیقات خود ، متوجه کاستی هایی در درک جریان آن در آن زمان از قیمت سهام شد.

طبق گزارش خود ماركوویتز ، مفاهیم اساسی آنچه در MPT می شود هنگام خواندن بخشی از نظریه ارزش سرمایه گذاری جان بور ویلیامز به او رسید.

قبل از توسعه MPT ، فرآیندهای سرمایه گذاری بر روی سهام فردی متمرکز شده بود. سرمایه گذاران دارایی های موجود را جستجو می کنند و "شرط بندی های مطمئن" را پیدا می کنند که بازده مناسبی را ایجاد می کند بدون اینکه سرمایه گذار را در معرض خطر بیش از حد قرار دهد. ارزش فعلی خالص مورد انتظار (NPV) برای تمایز این سهام "شرط مطمئن" استفاده می شد ، در حالی که اوراق بهادار با تخفیف جریان نقدی آینده خود ارزش گذاری می شد. به سهام هایی که قادر به تولید پول بیشتر با نرخ سریعتر بودند ، ارزش زیادی داده شد.

مارکوویتز با این تفکر مخالف بود. نظریه "ارزش فعلی" دارای کاستی هایی بود. انتخاب نمونه کارها "بهترین" تحت این منطق به معنای انتخاب یک سهام واحد با بالاترین NPV مورد انتظار بود. این رویکرد از نظر ماهیت ریسک پذیر بود ، و در حالی که کارشناسان اقتصادی معتقد بودند که یک نمونه کارها خوب متنوع است ، هیچ روشی برای دستیابی به این تنوع در دسترس سرمایه گذاران وجود ندارد.

ماركوویتز برای ادامه بینش خود به احتمال و آمار نگاه كرد. اگر کسی معتقد باشد که قیمت سهام به طور تصادفی تغییر کرده است ، می توان از ابزارهای آماری از جمله میانگین و واریانس برای تشکیل اوراق بهادار متنوع تر استفاده کرد. به عنوان مثال دو یا چند سهام ، یک سرمایه گذار می تواند همبستگی را در نظر بگیرد

MPT چیست؟

ماركوویتز فرمولی را ایجاد كرد كه به یك سرمایه گذار اجازه می دهد تا از نظر ریاضی تحمل ریسک و انتظارات پاداش را تجارت كند و در نتیجه سبد ایده آل باشد.

این نظریه بر اساس دو مفهوم اصلی ساخته شده است:

1. هدف هر سرمایه گذار حداکثر رساندن بازده برای هر سطح از ریسک است. با تنوع یک نمونه کارها از طریق اوراق بهادار غیر مرتبط ، می توان ریسک را کاهش داد

MPT با این فرض کار می کند که سرمایه گذاران ریسک پذیر هستند و یک نمونه کارها را با ریسک کمتری برای سطح معینی از بازده ترجیح می دهند. براساس این فرض ، سرمایه گذاران فقط در صورتی که بتوانند پاداش بیشتری داشته باشند ، سرمایه گذاری های پرخطر را انجام می دهند.

مثال زیر را در نظر بگیرید:

از "سرمایه گذار منطقی" خواسته می شود بین دو سرمایه گذاری را انتخاب کند: سرمایه گذاری A و سرمایه گذاری B. هر دو سال در هر سال 6 درصد افزایش می یابد. با این حال ، سرمایه گذاری B دو برابر بی ثبات به عنوان سرمایه گذاری A در نظر گرفته می شود ، به این معنی که ارزش آن دو برابر میزان نوسانات ارزش سرمایه گذاری A است.

MPT نشان می دهد که یک سرمایه گذار منطقی همیشه دارایی کمتری را انتخاب می کند ، در این حالت سرمایه گذاری A ، تا زمانی که هر دو گزینه بازده مورد انتظار معادل را ارائه دهند.

ریسک کلی یک نمونه کارها از طریق تابعی از واریانس هر دارایی ، همراه با همبستگی بین هر جفت دارایی محاسبه می شود. همبستگی دارایی بر کل ریسک نمونه کارها تأثیر می گذارد ، و یک انحراف استاندارد کوچکتر را از آنچه با مبلغ وزنی یافت می شود ، تدوین می کند.

با این بینش ها ، ماركوویتز برای ایجاد یك سیستم مدیریتی تلاش كرد كه چشم انداز فرآیندهای سرمایه گذاری مدرن را دگرگون كند و نظریه جدید خود را در مجله مالی در سال 1952 منتشر كند.

تحت تجزیه و تحلیل واریانس MPT یا میانگین-یک سرمایه گذار می تواند دارایی ، صندوق متقابل یا امنیت پرخطر را در اختیار داشته باشد ، تا زمانی که این سرمایه گذاری پرخطر توسط تمام دارایی های اساسی به حداقل برسد. خود نمونه کارها به گونه ای متعادل است که خطر کلی آن پایین تر از برخی از سرمایه گذاری های اساسی آن باشد. ریسک به عنوان دامنه ای که قیمت دارایی به طور متوسط متفاوت خواهد بود تعریف می شود ، اما Markowitz ریسک را به دو دسته بعدی تقسیم می کند.

دو مؤلفه خطر

طبق گفته MPT ، دو مؤلفه ریسک برای بازده سهام فردی وجود دارد.

• ریسک سیستماتیک: این به خطرات بازار اشاره دارد که از طریق تنوع قابل کاهش نیست ، یا احتمال اینکه کل بازار و اقتصاد ضررهایی را نشان دهند که بر سرمایه گذاری تأثیر منفی می گذارد. توجه به این نکته حائز اهمیت است که MPT ادعا نمی کند که قادر به تعدیل این نوع ریسک نیست ، زیرا ذاتی در کل بازار یا بخش بازار است.

• ریسک غیر سیستماتیک: همچنین به آن ریسک خاص گفته می شود ، ریسک غیر سیستماتیک مختص سهام فردی است ، به این معنی که با افزایش تعداد سهام موجود در سبد خود ، می توان متنوع شد.

در ترکیبی واقعاً متنوع از دارایی ها یا نمونه کارها - خطر هر دارایی خود بسیار کم به خطر کلی نمونه کارها کمک می کند. در عوض ، متغیرهای متغیر در بین دارایی های فردی بیشتر از ریسک کل نمونه کارها را تعیین می کنند.

بنابراین ، سرمایه گذاران می توانند با ترکیب یک سبد متنوع دارایی ، ریسک دارایی فردی را کاهش دهند.

مرز کارآمد

در حالی که فواید تنوع مشخص است ، سرمایه گذاران باید سطح تنوع را که مناسب آنهاست ، تعیین کنند. این می تواند از طریق آنچه که به عنوان مرزی کارآمد نامیده می شود ، یک نمایش گرافیکی از کلیه ترکیبات ممکن از اوراق بهادار پرخطر برای سطح بهینه بازده با توجه به سطح خاصی از ریسک تعیین شود.

• در هر سطح بازده ، سرمایه گذاران می توانند یک نمونه کارها را ایجاد کنند که کمترین خطر ممکن را ارائه دهد.• برای هر سطح ریسک ، سرمایه گذاران می توانند یک نمونه کارها را ایجاد کنند که بالاترین بازده را ارائه دهد.

هر نمونه کارها که در خارج از مرز کارآمد قرار می گیرد ، به یکی از دو دلیل زیر بهینه در نظر گرفته می شود: این ریسک بیش از حد نسبت به بازگشت آن یا بازگشت بسیار کمی نسبت به ریسک آن دارد. نمونه کارها که در زیر مرز کارآمد قرار دارد ، در مقایسه با سطح خطر ، بازده کافی را ارائه نمی دهد. پرتفوی های موجود در سمت راست مرز کارآمد سطح بالاتری از ریسک برای نرخ بازده مشخص دارند.

در هر نقطه از مرز کارآمد ، سرمایه گذاران می توانند حداقل یک نمونه کارها را از کلیه سرمایه گذاری های موجود که دارای ریسک مورد انتظار است و باز می گردند مربوط به آن نقطه باشد. نمونه کارها موجود در قسمت فوقانی منحنی کارآمد است ، زیرا حداکثر بازده مورد انتظار را برای سطح معین ریسک می دهد.

مرزی کارآمد نمایشی روشنی از قدرت پشت تنوع ارائه می دهد. هیچ مرزی کارآمد منفرد وجود ندارد ، زیرا سرمایه گذاران می توانند تعداد و ویژگی های دارایی ها را برای مطابقت با نیازهای خود تغییر دهند.

نحوه اعمال MPT

mode portfolio theory risk

MPT نیاز به یک سرمایه گذار برای تعریف زمان دارد

• افق زمانی برای شخصی که برای بازنشستگی پس انداز می کند ، ممکن است چندین سال یا حتی یک دهه یا بیشتر باشد. برای یک مدیر پرتفوی نهادی ، ممکن است یک تا سه سال باشد. برای یک صندوق پرچین ، افق ممکن است یک روز ، یک هفته یا یک چهارم باشد. برای یک موقوفه نهادی ، می تواند برای همیشه باشد.

• منابع بازده برای شخصی که برای بازنشستگی پس انداز می کند، احتمالاً شامل طبقات دارایی است که پرتفوی شامل خواهد شد. برای مدیر پورتفولیویی که امیدوار است معیار را شکست دهد، ممکن است شامل منابع بازدهی باشد که به نظر می رسد منجر به عملکرد بالاتر می شود (این روزها منابع اغلب "بتای هوشمند" نامیده می شوند). اعتبار یا عدم نقدینگی

• بازده مورد انتظار منابع MPT سرمایه گذار را تشویق می کند که در مورد استفاده از آن قضاوت کند. اگر ارزش گذاری دارایی ها بالا به نظر می رسد، سرمایه گذار با تجربه ممکن است دلیل کند که بازده آتی ممکن است کمتر از گذشته باشد. اگرچه نمونه‌های مقاله و کتاب دهه 1950 از داده‌های تاریخی به منظور تصویرسازی استفاده می‌کنند، MPT به شما نمی‌گوید چگونه بازده مورد انتظار را تنظیم کنید.

• کوواریانس های مورد انتظار منابع با یکدیگر MPT سرمایه گذار را تشویق می کند تا حد امکان اطلاعات تاریخی را در نظر بگیرد. با این حال، این لزوماً به معنای استفاده از یک عکس فوری از سابقه تاریخی به عنوان خطرات مورد انتظار آینده نیست. نوسانات با زمان متفاوت است. برای کالیبره کردن انتظارات نوسانات از منابعی که داده های تاریخی آنها طول های متفاوتی دارند، دقت ویژه ای داشته باشید.

• نسبت بازده مورد انتظار منابع به ریسک MPT نسبت به مفروضات بسیار حساس است! هنگامی که بر روی نمودار بازده مورد انتظار در مقابل ریسک مورد انتظار رسم می شود، آیا نمودارها بیشتر یا کمتر خطی هستند؟اگر نه، تقریباً می توانید با بازرسی بصری حدس بزنید که کدام منابع در راه حل بهینه ظاهر می شوند: منابعی که بالاترین نسبت بازده مورد انتظار به ریسک را دارند (هرچند تعریف شده باشد). در نظر بگیرید که آیا این منطقی است یا فرضیات شما بیش از حد برازنده هستند (یعنی بیش از حد به نتایج گذشته بستگی دارند). مراحل بالا را هر چند وقت یکبار که لازم است تکرار کنید تا درجه بیش از حد تناسب را در مفروضات خود محدود کنید.

• محدودیت ها چه قانونی، چه مقرراتی یا فرهنگی، سرمایه گذاران مختلف محدودیت های متفاوتی دارند. MPT انواع مختلفی از محدودیت ها را در بر می گیرد، خواه بر اساس وزن مطلق، وزن نسبی یا معاملات.

• به حداکثر رساندن مطلوبیت مورد انتظار این مرحله ای است که اکثر مردم MPT را فراموش می کنند (حتی پزشکان!): مراحل فوق با توجه به محدودیت های شما یک مرز کارآمد ایجاد می کند. اکنون MPT توصیه می‌کند نقطه‌ای را در مرز انتخاب کنید که سود مورد انتظار را به حداکثر می‌رساند، فرمولی که ترجیح شما را برای بازده در مقابل ریسک بیان می‌کند.

• تعادل مجدد به وزن های بهینه سبد به صورت دوره ای باعث می شود سبد شما فروش نسبتاً بالا و خرید نسبتاً پایین داشته باشد. با گذشت زمان، این تمرین می تواند بازدهی اضافی را درو کند که در طول زمان افزایش می یابد.

• بررسی MPT نسبت به فرضیات حساس است. اگر شرایط بازار به گونه ای تغییر می کند که فکر می کنید فرضیات شما در مورد ریسک و بازگشت دیگر منعکس کننده اعتقادات فعلی شما نیست ، روند فوق را دوباره انجام دهید.

mode portfolio theory and the efficient frontier

چرا بسیاری از اشتباهات MPT

وقتی اطلاعات در مورد MPT می آید ، سردرگمی بسیار زیاد است. بسیاری MPT را با مدل قیمت گذاری دارایی سرمایه (CAPM) اشتباه می گیرند. برخی دیگر چگونه ممکن است MPT را با فرضیات واقعی آن تجربه کنند.

سردرگمی با CAPM CAPM بر روی MPT ایجاد می شود ، اما چندین فرضیه غیرواقعی را ایجاد می کند ، از جمله:

فرضیات CAPM

MPT

همه سرمایه گذاران انتظارات یکسانی دارند

برای اهداف خود از فرضیات خود استفاده کنید

سرمایه گذاران ممکن است با نرخ ریسک وام بگیرند

از فرضیات واقع بینانه استفاده کنید

تنها یک منبع بازده مورد انتظار ، یعنی سبد بازار جهانی سرمایه وجود دارد. تمام منابع ظاهری دیگر مبهم هستند و باید متنوع باشند.

MPT را با استفاده از هر مجموعه معقول از فرضیات برگشتی که فکر می کنید مرتبط هستند ، اعمال کنید.

برای شخصی که برای بازنشستگی پس انداز می کند ، فرضیات ممکن است به کلاس های دارایی مربوط شود.

برای یک مدیر پرتفوی سهام که به دنبال ضرب و شتم یک معیار است ، ممکن است در عوض به منابع بازده اضافی (با نام "آلفا") مانند ارزش ، اندازه ، حرکت ، کیفیت درآمد یا نوسانات کم مربوط شود.

این تطبیق پذیری به همین دلیل است که MPT در بسیاری از برنامه های نرم افزاری سرمایه گذاری تعبیه شده است: چارچوب آن به اندازه کافی عمومی است که برای احزاب مختلف که به دنبال دستیابی به اهداف مختلف هستند مفید است.

 

منابع دیگر سردرگمی بیش از حد ، افراد را اشتباه می گیرند که چگونه MPT را با نحوه استفاده از آن استفاده می کنند.اعتقادات گیج کننده
MPTمعتقد است استفاده از انحراف استاندارد به عنوان اندازه گیری ریسک به این معنی است که فرض می کند تمام بازده های سرمایه گذاری به طور معمول توزیع می شوند ، در حالی که در واقع نیستند.
هیچ فرضی در مورد شکل توزیع بازگشت نمی کند.معتقد است که انحراف استاندارد یک اقدامات خطرناک است زیرا "خطر صعودی" را مجازات می کند
MPT به جای آن از اقدامات "خطر نزولی" استفاده می کند. کتاب سال 1959 با عنوان "انتخاب نمونه کارها" دارای یک فصل کامل با عنوان "نیمه واریانس" است.معتقد است MPT نیاز به استفاده از داده های تاریخی نمونه در دوره های اخیر ، به عنوان IS ، به عنوان ورودی MPT دارد.
MPT به شما توصیه می کند تا حد ممکن داده ها را در نظر بگیرید و هنگام تهیه فرضیات از قضاوت استفاده کنید.
نمونه بارز این امر غیر منطقی برای انتظارات برگشتی این است که بازده اوراق قرضه با کاهش بازده اوراق قرضه افزایش می یابد. به نظر می رسد که انتظار می رود همان بازده بالا در آینده هنگام شروع از عملکرد پایین تر باشد.
MPT دقیقاً در مورد چگونگی توسعه فرضیات بازگشت ، غیر از استفاده از قضاوت ، ترجیحا یک سرمایه گذار آگاه است.

نمونه ای از این امر غیر منطقی برای انتظارات ریسک پس از یک دوره بازگشت خوش خیم است. به عنوان مثال ، فقط بر اساس دوره 2012 - 2017 شما هرگز نمی توانید چنین دوره های استرس زا مانند سقوط 1987 یا بحران مالی جهانی 2008 را پیش بینی کنید

 

با استفاده از داده های بیشتر ممکن است (که برای بسیاری از کلاس های دارایی ، به اوایل 20 و گاهی اوقات قرن نوزدهم باز می گردد ، هرگز تعجب نخواهید کرد که تصادفات رخ می دهد.اعتقادات گیج کننده
در سال 2008 ، بازار سهام به طور غیر منتظره ای تقریباً 40 درصد کاهش یافت. آیا MPT در طی این بحران مالی ادامه داشت؟بله ، زیرا این تئوری آن را پیش بینی می کند ، همانطور که مارکوویتز در مصاحبه خود با پست متخصصان دارایی توضیح می دهد. آیا MPT در رکود اقتصادی کار می کند؟با پایین آمدن کلاس های دارایی ، همبستگی ها افزایش می یابد. از نظر تاریخی ، کلاسهای دارایی متناسب با بتاهای خود تغییر می کنند. بتا اندازه گیری امنیت فردی در رابطه با بازار کل سهام را اندازه گیری می کند. در صورت کاهش بازار ، دارایی را با ارزش بتا در نظر بگیرید. در صورت کاهش بازار ، هر سهام که دارای ارزش بتا بیشتر از 1 باشد ، می خواهد پول بیشتری را نسبت به سهام با ارزش بتا کمتر از 1 از دست بدهد.
بنابراین چگونه این بازی در رکود بزرگ سال 2008 بازی کرد؟به گفته ماركوویتز ، سرمایه گذاران كه در طول ركود ریسك محدودی را محدود می كنند ، درصد از اوراق بهادار خود را در اوراق قرضه گنج ایالات متحده در معرض خطر قرار می دادند. این سرمایه گذاری ها مجریان برتر بودند ، در حالی که سهام و اوراق قرضه شرکت ها شیرجه می زدند.با استفاده از MPT برای سرمایه گذاری بازنشستگی
تخمین زده می شود 7 تریلیون دلار دارایی های نهادی تحت اصول تصویب شده توسط MPT سرمایه گذاری می شود. این ابزار مالی به یک مشاور مالی یا بازنشستگی اجازه می دهد تا با تعادل ریسک و بازده ، سبد بهینه مشتری را ایجاد کند.هنگامی که مشاور خود را در مورد سطح ریسکی که با آن راحت هستید مطلع کردید ، او می تواند یک نمونه کارها را با استفاده از MPT بسازد که بازده مورد انتظار را برای ریسک تعریف شده به حداکثر می رساند.
سرمایه گذاران که اوراق بهادار خود را متنوع کرده اند ، هنوز ضرر را دیدند ، اما ضرر قابل توجهی کوچکتر از سرمایه گذاران که این کار را نکردند.در نهایت ، استفاده از MPT برای مدیریت نمونه کارها شما به خواسته های شما به عنوان یک سرمایه گذار بستگی دارد. اگر به طور متوسط به دنبال بازده بیشتر هستید ، باید خطر بیشتری را بپذیرید. اگر می خواهید نوسانات ماهانه یا سال به سال کمتری متحمل شوید ، باید با گذشت زمان بازده کمتری را بپذیرید. در هر صورت ، MPT می تواند مطابق با اولویت شما تخصیص بهینه به دارایی ها را شناسایی کند.
مارکوویتز عضو فعال Guidedchoice ، مسئول رهبری کمیته سرمایه گذاری ما است. GuidedChoice همچنان تئوری نمونه کارها مدرن را در روش سرمایه گذاری ما گنجانیده و اطمینان حاصل می کند که سرمایه گذاری های مشتریان برای موفقیت ایجاد شده است. 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 26 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 0:07