دلال کارگزار

ساخت وبلاگ

یک دلال دلال یک شخص یا نهاد مالی است که اوراق بهادار خود را برای حساب خودشان یا از طرف مشتریان خود تجارت می کند. این نهاد می تواند یک شرکت ، مشارکت محدود ، شرکت با مسئولیت محدود یا مشارکت عمومی باشد.

از آنجا که بیشتر کارگزاری های سهام به عنوان نمایندگان و اصولگرایان عمل می کنند ، از اصطلاح دلال دلال برای تعریف آنها از نظر قوانین اوراق بهادار ایالات متحده استفاده می شود.

هنگام اجرای سفارشات به نمایندگی از مشتریان خود ، یک کارگزاری به عنوان کارگزار یا نماینده کار می کند. هنگام تجارت برای حساب خود ، یک کارگزاری به عنوان یک فروشنده یا مدیر اصلی خدمت می کند.

در بخش مالی ، دلالان دلال چندین کار مهم را انجام می دهند. این موارد شامل ارائه مشاوره مالی به مشتریان ، ایجاد نقدینگی از طریق فعالیت های بازاریابی ، تسهیل تجارت ، انتشار تحقیقات سرمایه گذاری و کمک به مشاغل برای افزایش سرمایه است.

آنها تحت نظارت آژانس های نظارتی مانند کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) و سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) هستند.

انواع دلالان دلال

دلالان دلال در اندازه تجارت متفاوت هستند ، از شرکتهای کوچک و مستقل تا بزرگ بانکهای بزرگ تجاری و سرمایه گذاری.

دو نوع اصلی دلال دلال Wirehouse و دلالان مستقل هستند.

خانه

Wirehouse اصطلاحی است که برای توصیف یک دلال کارگزار تمام خدمات استفاده می شود ، از کارگزاری های کوچک گرفته تا موسسات جهانی پیشرو. آنها غالباً محصولات خاص خود را دارند که مشتری خود را ارائه می دهند و از آن سود می برند.

خانه های سیم مانند مورگان استنلی و ولز فارگو ، کارگزاری های تخفیف مانند چارلز شواب و TD Ameritrade ، و شرکت های مستقل مانند LPL Financial و Raymond James چند مورد از مشهورترین دلالان دلال هستند.

یک کارگزار Wirehouse نماینده شاغل در خانه های سیم است که فعالیت های آن توسط کارفرمای آنها اداره می شود.

دلال مستقل

دلالان مستقل کارگزاران مشاغل کوچکی هستند که طیف گسترده تری از گزینه های سرمایه گذاری را از منابع خارجی ارائه می دهند. این موارد شامل سهام ، اوراق بهادار ، صندوق های تامینی ، اعتبار مالیاتی ، برنامه های غیر واجد شرایط و پیشنهادات عمومی اولیه (IPO) است.

دلالان مستقل کارگزار همچنین خدماتی مانند برنامه ریزی مالی و مدیریت نمونه کارها را ارائه می دهند. در مقایسه با دلالان بزرگتر ، این بنگاهها به دلیل اندازه آنها اغلب به آرامی تنظیم می شوند.

آنها کنترل کاملی بر تجارت خود دارند و هر جنبه ای از عملیات تجاری را ، از ایجاد خدمات و اهداف برای رشد مسیر تا مکان اداری و فرهنگ کاری ، مدیریت می کنند.

Types_of_Broker-Dealer

نقش یک دلال دلال

دلالان دلال هنگام خرید و فروش اوراق بهادار و توزیع سایر محصولات سرمایه گذاری واسطه ای هستند. در این ظرفیت دوگانه ، آنها می توانند خدمات خود را به طور کارآمد و مؤثر ارائه دهند.

به عنوان یک کارگزار

کارگزاران معاملات مشتری را با تهیه منابع و به دست آوردن سهام از منابع مختلف از جمله عرضه خودشان ، سایر دلالان کارگزار و فروشندگان خارجی تسهیل می کنند.

کارگزاران می توانند با داشتن توانایی به دست آوردن اوراق بهادار در صورت تقاضا ، بهترین خدمات ممکن را به دنبال سرمایه گذاری در چندین بازار ارائه دهند.

آنها بیش از مشاوره سرمایه گذاری ارائه می دهند اما همچنین می توانند در برنامه ریزی مالی ، تحقیق و وام های حاشیه ای کمک کنند.

علاوه بر این ، برخی از کارگزاران کوچکتر ممکن است موقعیت وفاداری را به عهده بگیرند و توصیه های سفارشی تری ارائه دهند. هنگام انتخاب سرمایه گذاری ، کارگزار باید بهترین منافع مشتری را در نظر بگیرد.

به عنوان یک فروشنده

هنگامی که دلالان دلال بازیگران اصلی در یک مبادله هستند ، آنها به عنوان نمایندگی عمل می کنند. در نتیجه ، آنها هنگام کار به نمایندگی از شرکت کارگزاری خود ، سهام خود را از حساب های خود خریداری یا می فروشند.

فروشندگان با استفاده از وجوه خود ، سهام خود را در بازار خریداری و می فروشند و تضمین می کنند که معاملات به طور مؤثر ، سریع و مقرون به صرفه انجام می شود.

فروشندگان همچنین باید به درستی بر معاملات خود نظارت کنند تا از پیروی از کلیه قوانین و مقررات مربوطه اطمینان حاصل کنند.

اگرچه آنها ممکن است محصولاتی را که برای آنها کمیسیون دریافت می کنند توصیه کنند ، سرمایه گذاران هنوز هم باید چنین معاملات را تصویب کنند.

Roles_of_a_Broker-Dealer

هزینه های دلال دلال

هزینه های دلال دلال به اتهاماتی اشاره می کند که یک دلال دلال یا واسطه مالی برای تسهیل معاملات اوراق بهادار و ارائه مشاوره سرمایه گذاری به مشتریان خود پرداخت می کند.

هزینه های کارگزاری

هزینه های کارگزاری کمیسیون های انجام معاملات ، مذاکرات و مشاوره است.

هزینه ها را می توان در هر معامله ، درصد کل فروش یا ترکیبی از این دو ثابت کرد.

هزینه کارگزاری کامل

کارگزاری های کامل خدمات مجموعه ای از خدمات ، از جمله مشاوره مالیاتی ، ارزیابی نمونه کارها و ایجاد ، مشاوره تحقیق ، کمک به برنامه ریزی بازنشستگی و موارد دیگر را ارائه می دهند. آنها همچنین ابزارهای مهم برنامه ریزی املاک را برای کمک به مشتریان در دستیابی سریعتر به اهداف مالی خود ارائه می دهند.

کار با یک کارگزار تمام خدمات به طور معمول 1 تا 2 ٪ از کل فروش یا سرمایه گذاری هزینه دارد.

هزینه کارگزاری آنلاین

با یک کارگزاری آنلاین ، سرمایه گذاران مزیت تجارت سریع و راحت را دارند. در حالی که خدمات مشتری ممکن است محدود باشد ، سهام بدون تحمل هزینه های کمیسیون قابل معامله است.

این نرخ های ثابت معمولاً حداکثر 30 دلار در هر تراکنش دارند.

هزینه کارگزاری تخفیف

بر خلاف کارگزاران خدمات کامل، کارگزاری های تخفیف انتخاب محصول محدودتری دارند و هیچ توصیه سرمایه گذاری ندارند. به عنوان نوعی جبران برای گزینه های کمتر، آنها هزینه های قابل توجهی کمتری نسبت به کارمزد استاندارد دریافت شده توسط اکثر کارگزاران خدمات کامل ارائه می دهند.

هزینه های تراکنش آنها معمولاً ثابت است و از کمتر از 5 دلار تا بالای 30 دلار در هر معامله متغیر است.

علاوه بر این، هزینه‌های نگهداری حساب معمولاً بر اساس تعداد دارایی‌هایی که در حال حاضر کارگزاری آن‌ها در اختیار دارد، نزدیک به 0. 5٪ سالانه باقی می‌ماند.

گسترش پیشنهاد و درخواست

دلال‌ها مانند هر تجارت دیگری درآمد کسب می‌کنند. آنها اوراق بهاداری مانند سهام و اوراق قرضه می خرند، سپس آنها را به سرمایه گذاران مختلف با قیمتی بالاتر از آنچه که پرداخت کرده اند، می فروشند.

سود حاصل از این معاملات اسپرد دیلر نامیده می شود.

چگونه به یک دلال-فروشنده تبدیل شویم

برای تبدیل شدن به یک دلال-نماینده مراحل زیر را راهنمایی کنید.

گواهینامه ها و مجوزهای فدرال و ایالتی مناسب را دریافت کنید

این مدارک به فرد یا شرکت اجازه می دهد تا با تراکنش های مالی سر و کار داشته باشد. به طور کلی، اینها بسته به نوع محصولات درگیر متفاوت هستند.

علاوه بر این، کارگزار-فروشنده باید قبل از فروش مستقیم هر گونه اوراق بهاداری به مشتری یا مشتری، معاینات خاصی مانند آزمون ملزومات صنعت اوراق بهادار (SIE) را پشت سر بگذارد.

فرم فایل BD

برای هر ایالتی که کارگزار قصد دارد محصولات خود را به بازار عرضه کند، یک فرم درخواست، که اغلب با نام فرم BD یا درخواست یکنواخت برای ثبت کارگزار-فروشنده شناخته می شود، ارائه دهید.

این فرم برای شناسایی اطلاعات شخصی کارگزار، اطلاعات تماس و هرگونه تضاد منافع به SEC، سازمان‌های خود نظارتی (SROs) و سپرده‌گذاری مرکزی ثبت FINRA (CRD) ارسال می‌شود.

عضو SRO شوید

مرحله بعدی پیوستن به FINRA یا هر سازمان خود تنظیمی دیگری است.

عضو SIPC شوید

شما باید عضو شرکت حمایت از سرمایه گذاران اوراق بهادار (SIPC) شوید. SIPC به سرمایه گذاران در دریافت غرامت در صورت ورشکستگی یا توانمند شدن شرکت سرمایه گذاری کمک می کند.

از تشریفات معلق خاص ایالت پیروی کنید

هرگونه تشریفات معلق را در ایالتی که کارگزار قصد انجام آن را دارد دنبال کنید و هر گونه گواهینامه مورد نیاز را تکمیل کنید.

SEC مجموعه ای جامع از معیارها را برای تمام تشریفات ارائه می دهد که ممکن است از ایالت به ایالت متفاوت باشد و کارگزار-فروشنده باید به آنها پایبند باشد.

How to Become a Broker-Dealer

دلالان در مقابل مشاوران سرمایه گذاری ثبت شده (RIA)

دلالان دلال و RIA دو دسته اصلی مدیران مالی هستند. موارد زیر تمایزهای اساسی بین دو کارشناس سرمایه گذاری است:

کارکرد

دلالان مستقل و مستقل وظایف مشابهی که شرکت های کارگزاری کامل انجام می دهند بدون اینکه در معرض محدودیت ها و الزامات یک شرکت بزرگ وال استریت قرار بگیرند.

با این حال ، RIA مشاوران مالی مستقل هستند که با ظرفیت وفاداری عمل می کنند که با دلالان کارگزار برای فروش کالاها و خدمات مختلف همکاری می کند.

صلاحیت ها و الزامات

دلالان دلال باید با SEC ثبت نام کنند و به FINRA و SIPC بپیوندند. علاوه بر این ، آنها باید با دستورالعمل های دولتی مطابقت داشته باشند و شرایط لازم را برآورده کنند.

RIA ها بسته به ارزش دارایی های تحت مدیریت ، در تنظیم کننده اوراق بهادار SEC یا دولتی ثبت نام می کنند.

هزینه

هزینه کارگزاری منبع اصلی درآمد برای دلالان دلال است. برخی از هزینه ها مبلغ مشخصی در هر معامله ، بخشی از درآمد کلی یا ترکیبی از هر دو است.

RIAS درصدی از دارایی های خود را تحت مدیریت خود به مشتریان متهم می کند ، در حالی که برخی دیگر برای مشاوره ای که ارائه می دهند نرخ مسطح یا ساعتی را می دهند.

بنابراین ، دلالان دلال انعطاف پذیرتر هستند و سرمایه گذاری آنها مطابق با استاندارد مناسب بودن پایین تر است.

کار با RIA همچنین مزایای بسیاری را ارائه می دهد به ویژه به این دلیل که آنها ملزم به کار مطابق با استاندارد وفاداری هستند.

Broker-Dealer_vs_Registered_Investment_Advisors_(RIA)_

افکار نهایی

یک دلال دلال یک واسطه مالی ، یک فرد یا یک نهاد مالی است که به عنوان کارگزار و یک فروشنده در اوراق بهادار تجارت فعالیت می کند.

دو نوع اصلی دلال دلال ، خانه های سیم و دلالان مستقل هستند.

دلالان دلال معاملات مشتری را با منابع و دستیابی به سهام و شارژ هزینه کارگزاری و کمیسیون برای معاملات ، مذاکرات و مشاوره تسهیل می کنند.

برای تبدیل شدن به یک دلال دلال ، یک فرد یا یک نهاد مالی باید با SEC ثبت نام کند و به هر SRO و SIPC بپیوندد. علاوه بر این ، آنها باید با دستورالعمل های دولتی مطابقت داشته باشند و شرایط لازم را برآورده کنند.

دلالان دلال با مشاوران سرمایه گذاری ثبت شده در مورد کارکردها ، صلاحیت ها و الزامات و هزینه ها متفاوت هستند.

یک مشاور مالی می تواند مشاوره تخصصی را ارائه دهد و به مشتریان کمک کند تا نحوه عملکرد سرمایه گذاری ها و بازارهای خود را درک کنند.

سؤالات متداول دلال دلال

یک دلال دلال می تواند شرکت ، بانک یا افرادی باشد که به طور کلی اوراق بهادار خریداری می کنند و در نهایت آنها را با قیمت بالاتر به یک سرمایه گذار دیگر می فروشند. آنها همچنین در فروش اوراق بهادار شرکت می کنند.

برخی از مشهورترین دلالان دلال ، خانه های سیم مانند مورگان استنلی و ولز فارگو ، کارگزاری های تخفیف مانند چارلز شواب و TD Ameritrade و شرکت های مستقل مانند LPL Financial و Raymond James هستند.

هزینه کارگزاری منبع اصلی درآمد برای دلالان دلال است. آنها عمدتا اوراق بهادار را با قیمتی قابل توجه تر از قیمت خرید می فروشند. تفاوت بین این دو قیمت ، گسترش فروشنده نامیده می شود که سود کارگزار دلال در هر معامله است.

یک کارگزار به نمایندگی از مشتریان اجرا می کند. او می تواند یک کارگزار کامل یا با تخفیف باشد که فقط در خرید و فروش اوراق بهادار مشغول است. یک فروشنده به تنهایی اوراق بهادار را خریداری و به فروش می رساند ، اما برخی از فروشندگان که به عنوان فروشندگان اصلی شناخته می شوند ، معاملات را به نمایندگی از فدرال رزرو ایالات متحده در اجرای سیاست های پولی تسهیل می کنند. از طرف دیگر ، دلالان دلال هر دو نقش را انجام می دهند.

تأمین امنیت دلاری برای افراد ناآشنا با صنعت تجارت بسیار توصیه می شود. وی معاملات مالی بین خریداران و فروشندگان را مدیریت می کند و خدماتی مانند تقسیم سهام را ارائه می دهد و تجارت سهام را تسهیل می کند.

درباره نویسندهtamplin واقعی ، BSC ، CEPF®

True Tamplin یک نویسنده منتشر شده ، بلندگو عمومی ، مدیرعامل Updigital و بنیانگذار استراتژیست های دارایی است.

درست یک مربی معتبر در امور مالی شخصی (CEPF®) ، نویسنده راهنمای نسبت مالی مفید ، عضو انجمن پیشبرد ویرایش و نوشتن مشاغل ، به سایت آموزش مالی خود ، استراتژیست های مالی کمک می کند و با جوامع مختلف مالی صحبت کرده استمانند مؤسسه CFA و همچنین دانشجویان دانشگاهی مانند آلما ، دانشگاه بیولا ، جایی که وی لیسانس علوم در تجارت و تجزیه و تحلیل داده ها را دریافت کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد True ، به وب سایت شخصی وی مراجعه کنید ، نمایه نویسنده خود را در آمازون مشاهده کنید ، یا مشخصات بلندگو خود را در وب سایت موسسه CFA بررسی کنید.

خدمات ما

محتوای حمایت شده توسط Carbon Collection Investing ، LLC ، یک مشاور سرمایه گذاری ثبت شده. ثبت نام با SEC به معنای خاصی از مهارت یا آموزش نیست. لطفاً به بیانیه ارتباط با مشتری و افشای برنامه ADV WRAP ما در وب سایت اطلاعات عمومی مشاور سرمایه گذاری SEC: Carbon Collective Investing ، LLC - شرکت مشاور سرمایه گذاری (SEC. GOV) مراجعه کنید.

مقالات و مطالب پشتیبانی تحقیقاتی موجود در این سایت آموزشی هستند و برای سرمایه گذاری یا مشاوره مالیاتی در نظر گرفته نشده اند. Carbon Collective هیچ گونه ضمانت یا ضمانتی در مورد صحت، به موقع بودن، مناسب بودن، کامل بودن یا مرتبط بودن اطلاعات تهیه شده توسط هر شخص ثالث غیر وابسته، خواه به وب سایت Carbon Collective مرتبط باشد یا در اینجا گنجانده شده باشد، ارائه نمی دهد و هیچ مسئولیتی در قبال آن نمی پذیرد. تمام این اطلاعات صرفاً برای اهداف راحتی ارائه شده است و همه کاربران آن باید بر اساس آن راهنمایی شوند.

سرمایه گذاری در اوراق بهادار: بدون بیمه FDIC • بدون ضمانت بانکی • ممکن است ارزش خود را از دست بدهد. سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار ریسک‌هایی را به همراه دارد و زمانی که در اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌کنید، همیشه احتمال از دست دادن پول وجود دارد. قبل از سرمایه گذاری، اهداف سرمایه گذاری خود و هزینه ها و هزینه های Carbon Collective را در نظر بگیرید. خدمات مشاوره مبتنی بر اینترنت Carbon Collective برای کمک به مشتریان در دستیابی به اهداف مالی مجزا طراحی شده است. هدف آنها ارائه مشاوره مالیاتی جامع یا برنامه ریزی مالی با توجه به هر جنبه ای از وضعیت مالی مشتری نیست و سرمایه گذاری های خاصی را که مشتریان در جاهای دیگر انجام می دهند ترکیب نمی کنند. برای جزئیات بیشتر، فرم CRS، فرم ADV قسمت 2 و سایر موارد افشا را ببینید. عملکرد گذشته نتایج آتی را تضمین نمی کند و احتمال نتایج سرمایه گذاری ماهیتی فرضی دارد. نه یک پیشنهاد، درخواست پیشنهاد، یا توصیه برای خرید یا فروش اوراق بهادار در حوزه‌هایی که Carbon Collective ثبت نشده است.

حق چاپ © 2022 Finance Strategists

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که بهترین تجربه را در وب سایت خود به شما ارائه می دهیم. اگر به استفاده از این سایت ادامه دهید، فرض می کنیم که از آن راضی هستید. خوب

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 26 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 0:16