بازار NFT فروپاشیده است (اما این ممکن است چیز بدی نباشد)

ساخت وبلاگ

فروپاشی بازار NFT ممکن است باعث ارزیابی مجدد ارزش واقعی نشانه ها شود و نحوه استفاده از آنها را تغییر دهد.

بازار NFT به هم ریخته است و باعث می شود برخی از آنها خواستار ارزیابی مجدد هدف از نشانه ها شوند.(عکس توسط Matt Hunt/Sopa Images/Lightrocket از طریق Getty Images)

در حالی که توجه زیادی به انفجار بازار رمزنگاری 2022 مورد توجه قرار گرفته است ، فروپاشی مربوط به بازار توکن غیر قابل تغییر (NFT) تا حدودی در زیر رادار افتاده است. اعتماد به نفس مصرف کننده در بازار NFT در حال کاهش بود ، با این که تعداد شرکت کنندگان در بازار NFT از فوریه 2022 به طور پیوسته کاهش یافته است. اما در ماه ژوئن ، این کاهش با چشم شتاب 88 ٪ افت تعداد آدرس های معامله شده در بازارهای NFT در یک هفته معین شتاب گرفت.، طبق گفته های زنجیره ای Analytics Blockchain Analytics.

براساس داده های Chainalysis تا ژوئیه 2022 ، میانگین قیمت فروش NFT نیز به سرعت کاهش یافته است که از ابتدای ماه مه 2022 92 ٪ کاهش یافته و از 3،894 دلار به 293 دلار کاهش یافته است.

در تمام مقوله های مالی غیرمتمرکز ، NFT ها بیشترین افت متوسط هفتگی در حجم معاملات را در دو ماه از زمان سقوط رمزنگاری از ماه مه 2022 تا ژوئیه 2022 مشاهده کرده اند.

پشت تصادف NFT چیست؟

در حالی که به گفته ایتان مک ماهون ، اقتصاددان زنجیره ای ، این کاهش قیمت های رمزنگاری ممکن است برخی از کاهش در حجم معاملات NFT را به خود اختصاص دهد ، این کاهش بیش از حد شیب دار است که به تنهایی توضیح داده می شود. یک بازار تورم نیز تا حدی مسئول افت شدید ارزش معاملات بود.

مک ماهون می گوید: "در یک سال و نیم گذشته اعتیاد به مواد مخدره زیادی وجود داشته است که می توان مجموعه های NFT تصویر را در نظر گرفت."اینها مجموعه هایی مانند کلوپ قایق بادبانی APE APE است که NFTS را با بیش از 2 میلیون دلار قطعه به فروش می رساند ، و هنرمند دیجیتالی Beeple's Crypto Art ، که به ارزش فروش 60 میلیون دلار برای یک قطعه واحد در اوج HFT HYPE در طول سال 2021 رسیده است.

اما رابطه همزیستی بین NFTS و بازار cryptocurrency غیرقابل انکار است. بنابراین ، آیا NFT ها همیشه در برابر نوسانات بازار رمزنگاری آسیب پذیر خواهند بود؟مک ماهون می گوید که با بالغ شدن بخش هنر رمزنگاری ، ممکن است بازار هنر فیزیکی را آینه دهد ، که لزوماً به نوسانات ارز اساسی که در آن معامله می شود گره خورده است. "یک مورد از این موضوع را ببینید. "

برخی ، مانند جورج مونگان ، تحلیلگر Globaldata ، از منظر یک بازار در حال کاهش شدید ، با توجه به بازار ، معتقدند که بازار NFT حداقل برای مدتی مرده است. او می گوید: "NFT ها چنین حباب آشکاری بودند." مردم برای مدت طولانی به آنها برنگشتند. "

اما دیگران ، مانند مک ماهون ، معتقدند ، اگرچه ممکن است بازار NFT براساس داده های ژوئیه 2022 مرده به نظر برسد ، اما تصادف فعلی به سادگی یک لرزش بسیار مورد نیاز است که بازار را از NFT ها بدون ابزار اضافی دور می کند. مک ماهون می گوید ، تغییر تمرکز به دور از دارایی های رمزنگاری مانند تصاویر آواتار منجر به مواردی که واقعاً نوآورانه استفاده از NFT مانند بازی ، حق امتیاز و مالکیت دارایی های زندگی واقعی است ، خواهد بود. وی می افزاید: "این موارد استفاده هنوز روز خود را نداشته است."

برخی دیگر تصادف NFT را به هر چرخه اقتصادی دیگر تشبیه می کنند. Anjum Malik ، بنیانگذار صندوق پرچین خصوصی Crypto Fund Fund Manhattan Crypto Capital ، آنچه را که در بازار NFT اتفاق می افتد "فقط یک چرخه ، دقیقاً مانند املاک و مستغلات" می داند. در تجربه مالک ، هر آنچه که بالا می رود باید پایین بیاید. و مانند مک ماهون ، او می تواند مثبت را در شرایط فعلی بازار ببیند. او می گوید: "همه منتظر این زمان برای خرید هستند."این فقط احیا است. "

مالک نوآوری در بازار NFT را پیش بینی می کند و امید زیادی به املاک دیجیتال و همچنین بسیاری از بخش های دیگر دارد. وی می گوید: "این کار با هنر آغاز شد اما NFT ها فراتر از هنر هستند و اکنون من شاهد تغییر بزرگی به سمت NFT ها در بخش املاک و مستغلات و همچنین در ESG ، مراقبت های بهداشتی ، غذا و سرگرمی هستم."

NFT های غیر قابل انتقال می توانند نوآوری مورد نیاز برای نجات بازار باشند

یکی از این نوآوری ها ، به گفته ایرنه ونگ ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Axford مستقر در آکسفورد ، Soul Bound Token (SBT) است. چه می شود اگر NFT کمتر از یک دارایی مالی شده و بیشتر ابزار Web3 با ابزار باشد؟

این ایده ای است که توسط خالق ارز دیجیتال اتریوم، ویتالیک بوترین، تهیه شده است، که در مقاله سفید می 2022 خود استدلال می کند که تمرکز فعلی Web3 بر بیان دارایی های قابل انتقال و مالی شده، به جای رمزگذاری روابط اجتماعی اعتماد، به این معنی است که اکوسیستم مالی غیرمتمرکز امروزیقادر به حمایت از فعالیت های همه جا در اقتصاد واقعی نیست، مانند وام دهی کم وثیقه یا قراردادهای ساده، مانند اجاره آپارتمان. این ابزار و نوآوری است که مک ماهون و مالک هر دو به آن اشاره می کنند. SBT روابط اجتماعی اعتماد را رمزگذاری می‌کند، و سودمندی اغلب بر پایه روابط پایدار و غیرقابل انتقال ساخته می‌شود که NFT‌ها نمی‌توانند آن‌ها را درک کنند.

هدف اصلی NFT ها اثبات منشأ یک دارایی دیجیتال منحصر به فرد برای نشان دادن مالکیت بود. توکن‌ها در ابتدا هدف خود را در صنعت هنری پیدا کردند، و به هنرمندان اجازه دادند تا مهر دیجیتالی روی کار خود بگذارند، و اگرچه افزایش محبوبیت و تبلیغات آواتار یا NFT‌های jpeg باعث شد بسیاری بر این باورند که ایجاد NFT راهی برای کسب درآمد آسان است. ونگ می گوید که این هدف اولیه نبود.

ونگ می افزاید: شاید سقوط بازار NFT، همانطور که برخی استدلال می کنند، یادآوری باشد که محصول جانبی (یعنی کسب درآمد) هدف اصلی NFT ها نیست. او می‌گوید: «در واقع، NFTها ویژگی‌های بسیار خوبی دارند و می‌توانند نحوه عملکرد فرآیندهای مختلف در جامعه ما و کارایی اقتصادی قابل دستیابی را تغییر دهند. اما برای دستیابی به این کارایی اقتصادی، همانطور که بوترین تاکید کرد، وجود "SBT های غیرقابل انتقال" ضروری است.

SBT ها یک NFT غیرقابل انتقال هستند که عنصر اثبات مالکیت ذاتی توکن ها را حفظ می کنند. استارت‌آپ ونگ، Certi. nft بر این ایده استوار است و مؤسسات آموزشی را قادر می‌سازد تا مدارک یا اعتبارنامه‌های مربوطه را به‌عنوان NFT مستقیماً برای کیف پول دیجیتال دانشجویان صادر کنند. دانش‌آموزان به این نشانه‌ها گره خورده‌اند و می‌توانند مدرک‌ها و اعتبارنامه‌های خود را فوراً و در هر نقطه از جهان با تأییدکنندگان (مثلاً کارفرمایان) به اشتراک بگذارند و در وقت و هزینه طرف‌های درگیر صرفه‌جویی کنند. نوآوری این است که مدارک تحصیلی منحصر به دانش آموز است و فوراً تأیید می شود.

پلت فرم NFT مستقر در لس آنجلس NFT Genius یکی از اولین کسانی بود که نشانه های غیر قابل انتقال (NTTS) را صادر کرد ، یک مأمور ساده تر برای SBT های Buterin. مدیرعامل و بنیانگذار جرمی متولد معتقد است که NTT ها مهم هستند و می توانند کاربردهای زیادی داشته باشند. او می گوید: "تصور کنید که در بازی های سریال جهانی جایی که Red Sox برنده شد و نفرین Bambino ، آخرین اجرای زنده مایکل جکسون و غیره را برعکس کرد."در واقع در آنجا و به عنوان یک جایزه کلکسیونی می توانید برای همیشه به یاد داشته باشید که آن لحظه را به خاطر بسپارید. "

متولد شده می افزاید: شاید از ابزارهای بیشتر توانایی منحصر به فرد یک سازمان در اسکن blockchain و شناسایی افرادی که ممکن است نشانه های خاص را در خود نگه دارند و به طور مداوم محتوای منحصر به فرد اضافی و NFT ها را که ممکن است مرتبط باشد ، رها کنند. این امر باعث ایجاد تعامل طولانی مدت با یک فن یا مشتری می شود.

نوآوری مانند NTT های Certi. nft یا NFT Genius به دنبال تأکید بر کاربرد NFT ها هستند ، در حالی که در انتهای دیگر سرمایه گذاران سوداگرانه طیف مانند Malik ممکن است سقوط بازار NFT را به سادگی به عنوان یک فرصت خرید در انتظار بازگشت دوباره بازار ببینند. آینده ای برای بازار NFT هر چه باشد ، همه موافق هستند که به یک نقطه تورم رسیده است که از آن هر چیزی ممکن است.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 31 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 0:37