فهرست مطالب

ساخت وبلاگ

قیمت پولی است که مشتری باید برای محصول یا خدماتی که دریافت می کند بپردازد. دو نوع قیمت گذاری وجود دارد، مانند قیمت های هزینه محور و قیمت های بازار محور.

Mike

در قیمت‌های مبتنی بر بازار، قیمت‌ها بیشتر از قیمت سهم است و نیاز به تحقیقات بازار کامل دارد. برخی از مواردی که باید به آنها توجه کرد عبارتند از:

key-principles-of-marketing

آنچه مشتریان شما مایل به پرداخت هستند.

قیمت همان نوع محصولات ارائه شده توسط رقبای شما.

و اهدافی که شرکت شما برای رسیدن به آنها تعیین کرده است.

علاوه بر این، قیمت پس از تعیین ارزش بازار انتخاب می شود. یا ارزشی که از طریق محصول یا خدمات خود ارائه می دهید. اگر قیمتی بالاتر از ارزش بازار بخواهید، مشتریان انتظارات بیشتری از محصول شما خواهند داشت و اگر می خواهید یک کسب و کار موفق داشته باشید، باید انتظارات آنها را برآورده کنید. قیمت را نیز می توان با گذشت زمان تنظیم کرد تا مطمئن شوید که برای بازار فعلی شما مناسب است. اگر محصولاتی را می فروشید، A/B قیمت محصول را با ابزارهای مربوطه تست می کنید.

3. مکان

مکان به فرآیند ارائه محصولات و خدمات شما به مشتریان اشاره دارد. مکان جایی است که محصول یا خدمات شما برای خرید در دسترس است و مشتریان می توانند آنها را خریداری کنند. این می تواند یک فروشگاه آجر و ملات، یک وب سایت آنلاین باشد، یا می توانید از چندین کانال برای دستیابی به مخاطبان گسترده تر استفاده کنید.

برای یک تجارت ضروری است که مکان مناسبی را انتخاب کند که برای مشتریان مناسب باشد و برای افزایش فروش محصول به مشتریان بالقوه نزدیک شود. بنابراین، برنامه ریزی دقیق برای قرار دادن یا توزیع محصول شما برای یک کسب و کار موفق مهم است. به عنوان مثال، دانستن اینکه مشتریان بالقوه شما کجا هستند، مکان شما باید کجا باشد و چگونه مشتریان بالقوه خود را به موقعیت مکانی خود متصل کنید، بخش مهمی از رشد و بازاریابی کسب و کار شما است.

علاوه بر این، در عصر دیجیتال امروزی، مهم نیست که فروشگاه یا خدمات شما در کجا قرار دارد، حضور دیجیتالی می‌تواند تفاوت بزرگی در ارتباط با مشتریان بالقوه شما ایجاد کند. از آنجایی که افراد بیشتری تمایل دارند به جستجوی آنلاین برای نیازهای خود بپردازند.

4. ارتقاء

تبلیغات ایجاد آگاهی برای محصولات، خدمات، شرکت و برند شماست. تمام راه هایی که یک شرکت برای ایجاد آگاهی در مورد محصول و خدمات خود استفاده می کند، به عنوان تبلیغات شناخته می شود. تبلیغات باید به مشتریان دلیلی برای انتخاب محصول یا خدمات شما بدهد و همچنین مزایای استفاده از محصول شما را به مشتریان احتمالی نشان دهد.

ارتقاء ستون فقرات بازاریابی است و به عنوان کیفیت محصولات تولید شده برای مشاغل بسیار مهم است. این به برقراری ارتباط با مخاطب هدف از طریق کانال های مختلف و ایجاد آگاهی برای محصول و خدمات شما اشاره دارد.

روشهای مختلفی وجود دارد که برای اطلاع از بازار یا خدمات شما به بازار اطلاع می دهد. در زیر برخی از محبوب ترین راه هایی که بازاریابان برای دستیابی به مشتریان آینده نگر خود استفاده می کنند ، آورده شده است.

بازاریابی ایمیل: بازاریابی ایمیل به مراجعه به مخاطبان هدف خود از طریق ایمیل اشاره دارد.

  • تبلیغات: تبلیغات یک ابزار تبلیغاتی پرداخت شده است که از بازاریابان برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود استفاده می کند. این شامل تبلیغات رسانه های اجتماعی ، تلویزیون ، تبلیغات مجله و ترفندهای بازاریابی محلی مانند پشتیبانی از رویدادها با لباس مارک دار برای کارمندان و/یا شرکت کنندگان است.
  • بازاریابی جستجو: بازاریابی جستجو منجر به ایجاد موتورهای جستجو مانند Google & Bing از طریق SEO & SEM می شود. این شامل تکنیک هایی مانند رتبه بندی محتوای وبلاگ یا صفحه فرود در نمایش داده های مربوط به محصول/خدمات برای هدایت ترافیک وب سایت است.
  • تبلیغات فروش: ارتقاء فروش مشوق های موقتی است ، مانند معاملات یا دنباله ای که برای مدت زمان کوتاهی ارائه می شود. این تبلیغات برای تشویق مشتریان آینده نگر برای امتحان کردن محصول و خدمات قبل از خرید استفاده می شود.

بازاریابی مستقیم: بازاریابی مستقیم زمانی است که شما مستقیماً به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کرده و از طریق ارتباطات دو طرفه روابط برقرار می کنید.

روابط عمومی: روابط عمومی تصویری مطلوب از محصولات و خدمات شما را ارائه می دهد.

بازاریابی رویداد: بازاریابی رویداد به رسیدن به مشتریان بالقوه شما از طریق نمایش های تجاری ، وبینارها ، رویدادهای مجازی ، کنفرانس ها و غیره اشاره دارد.: PLG یک مدل رشد کاربر متمرکز است که در آن کسب کاربر ، گسترش ، تبدیل و حفظ همه محصول محور است.

7 اصل بازاریابی

اصول بازاریابی در سال 1981 به 7ps گسترش یافت. بنابراین ، برخی از شرکت ها به جای 4PS اساسی از 7P بازاریابی استفاده می کنند. در زیر سه اصل اضافی وجود دارد که برخی از مشاغل در بالای 4P که در بالا از دهه 1980 ذکر شد ، استفاده می کنند.

مردم

مردم همچنین بخش مهمی از هر سازمان تجاری هستند. از اعضای تیم گرفته تا مدیر شعبه گرفته تا نمایندگان خدمات مشتری ، همه نقش مهمی در پیشرفت یک سازمان تجاری دارند.

استخدام افراد مناسب که آموزش دیده و قادر به انجام کار مناسب هستند ، برای یک سازمان تجاری ضروری است. علاوه بر این ، خدمات عالی مشتری که به نگرانی ها و نیازهای مشتریان گوش می دهد و آنها را برآورده می کند ، برای رشد تجارت ضروری است.

افرادی که توانایی این کار را دارند و همچنین برای انجام کار خود رانده و آموزش دیده اند می توانند در ایجاد و اجرای برنامه بازاریابی به روشی صحیح تفاوت زیادی ایجاد کنند.

  • بسته بندی
  • بسته بندی یکی دیگر از اصل بازاریابی است. طراحی بسته بندی مناسب تفاوت زیادی در ایجاد یک برداشت اولیه خوب ایجاد می کند. بسته بندی به نحوه نمایش محصول یا خدمات شما به مردم اشاره دارد. بسته بندی خوب بهترین راه برای توجه و ایستادن محصول شما است تا افراد به جای رقبای شما محصول شما را انتخاب کنند.
  • بسته بندی فرصتی برای شما است که محصول خود را جذاب تر و متفاوت از دیگران کنید. این یک تصور اول قدرتمند ایجاد می کند که باعث می شود افراد محصول شما را در بین سایر رقبا انتخاب کنند.
  • شواهد فیزیکی
  • این شامل مواردی است که مشتریان هنگام تعامل با یک تجارت می بینند. اطمینان حاصل کنید که محیطی که محصول یا خدمات ارائه می شود کاربر پسند و جذاب باشد. بسته بندی مورد استفاده شما برای مشتریان جذاب است و مارک شما را نشان می دهد.
  • شواهد فیزیکی همچنین شامل تجربه مشتریان با محصول یا خدمات است. این دانش برای اولین بار مشتری یا خدمات شما را به شما می دهد. در آنجا ، مشتری می تواند نتیجه محصول شما را بخواند یا ببیند و اعتماد به نفس خود را توسعه می دهد که آنها را به انتخاب آن ترغیب می کند.
  • شواهد فیزیکی هرگونه تعامل فیزیکی است که تجارت با مشتری در فروشگاه ها یا دیجیتال دارد. این همچنین شامل مطالعات موردی و شهادت مشتریان رضایت بخش است. شرکت ها با همه این تعامل ها آگاهی از برند را ایجاد می کنند و فروش خود را افزایش می دهند.

روند

برخی از مشاغل غالباً از یک اصل بازاریابی دیگر استفاده می کنند که فرآیند نامیده می شود. این فرایند به کل تجربه محصول یا خدمات اشاره دارد. از شروع تا پایان. همچنین در مورد کمک های ارائه شده پس از تحویل محصول نیز صدق می کند. این شامل مدت زمان تحویل محصول یا خدمات و نحوه برخورد با مشتریان است. پس از کل فرآیند ، اگر مشتریان شما خوشحال و راضی باشند ، این تفاوت زیادی در رشد سریع کسب و کار شما ایجاد می کند.

همه این ترکیبات بازاریابی نقش اساسی در موفقیت یک تجارت دارند و کل فرایند برنامه ریزی بازاریابی نامیده می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 30 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 0:39