معرفی

ساخت وبلاگ

Osmosis یک پروتکل پیشرفته سازنده بازار سازنده بازار (AMM) است که به توسعه دهندگان امکان می دهد AMM های سفارشی با استخرهای نقدینگی حاکمیت بسازند. اسموز با استفاده از Cosmos SDK ، از ارتباطات بین بلوکچین (IBC) برای فعال کردن معاملات زنجیره ای متقاطع استفاده می کند.

اسموز به کاربران امکان می دهد استخرهای نقدینگی را با پارامترهای منحصر به فرد مانند منحنی های پیوند و استخرهای دارایی چند با وزن راه اندازی کنند. ساختار تشویقی اسمز نیز سازگار است. حاکمیت جوایز پاداش نقدینگی (LP) را برای استخرهای خاص پیاده سازی می کند ، و این امکان مشوق های هدفمند استراتژیک را فراهم می کند.

Osmosis یک سازنده بازار خودکار قابل تنظیم و قابل تنظیم برای دارایی های Interchain است که امکان ایجاد و مدیریت شاخص توکن غیر حضانت ، خود متعادل و بینشین را شبیه به یکی از متعادل کننده ها فراهم می کند.

با الهام از "Daofying Uniswap Automated Marker Maker Maker Pools" از Balancer و آفتابی Aggarwal ، هدف از اسموز ارائه بهترین ابزارهای کلاس است که استفاده از AMM ها را در اکوسیستم Cosmos فراتر از موارد استفاده از نوع تعویض سنتی قرار می دهد. منحنی های پیوند ، در حالی که مورد استفاده اصلی خود را در مکانیسم های مبادله ای غیر متمرکز پیدا کرده اند ، می توان مورد استفاده بالقوه آن را از طریق سفارشی سازی که اسموز ارائه می دهد ، بیشتر گسترش داد. از طریق سفارشی سازی ارائه شده توسط اسمز ، مانند AMM های منحنی سفارشی ، تنظیمات پویا هزینه های مبادله ، استخرهای نقدینگی چندکره-AMM می تواند شکل گیری غیرمتمرکز از کمک های مالی توکن ، لکه دار شدن بین Chain ، بازار گزینه ها و موارد دیگر را برای اکوسیستم کیهان ارائه دهد.

در حالی که بیشتر مناطق کیهانی طرح تشویقی خود را بر روی نمایندگان متمرکز کرده اند ، اسموز تلاش می کند تا منافع چندین ذینفع اکوسیستم مانند LPS ، اعضای DAO و نمایندگان را تراز کند. یکی از مکانیسم هایی که معرفی می شود این است که چگونه ارائه دهندگان نقدینگی دارای مالکیت حاکم بر استخرهای خود هستند و از طریق فرآیند حاکمیت استخر به آنها اجازه می دهد تا بسته به رقابت و شرایط بازار ، پارامترها را تنظیم کنند. اسموز یک منطقه کیهانی حاکم است که حاکمیت آن را نه تنها از معماری blockchain خاص کاربردی خود بلکه حاکمیت جمعی از LPS که علاقه به نشانه های مختلفی را که نقدینگی برای آنها فراهم می کند ، به دست می آورد.

چرا اسموز؟

در مورد قابلیت تنظیم استخرهای نقدینگی

بیشتر AMM های مهم پارامترهای قابل تغییر استخرهای نقدینگی را محدود می کنند. به عنوان مثال ، UNISWAP فقط اجازه می دهد تا یک استخر دو با نسبت برابر با هزینه مبادله 0. 3 ٪ ایجاد شود. سادگی پروتکل UNISWAP اجازه می دهد تا سریعاً از یک کاربر متوسط استفاده کند که قبلاً تجربه کمی در ساخت بازار نداشت.

با این حال ، با افزایش اندازه بازار Defi و شرکت کنندگان در بازار مانند داوری و ارائه دهندگان نقدینگی بالغ می شوند ، نیاز به استخرهای نقدینگی برای واکنش به شرایط بازار آشکار می شود. هزینه مبادله بهینه برای تجارت AMM ممکن است به عوامل مختلفی مانند زمان بلوک ، لغزش ، هزینه معاملات ، نوسانات بازار و موارد دیگر بستگی داشته باشد. هیچ راه حل یک اندازه ای وجود ندارد به عنوان ترکیبی از ویژگی های پروتکل blockchain ، نشانه ها در استخر نقدینگی ، شرایط بازار و سایر موارد می توانند استراتژی بهینه را برای ارائه دهندگان نقدینگی و سازندگان بازار تغییر دهند.

ابزارهای اسمز به شرکت کنندگان در بازار امکان می دهد تا فرصت ها را شناسایی کنند و به آنها اجازه می دهند با تنظیم پارامترهای مختلف واکنش نشان دهند. تعادل بهینه بین هزینه و نقدینگی می تواند از طریق آزمایشات خودمختار و تکرارها حاصل شود ، به جای تعیین یک "قابل قبول ترین سازش" برنامه ریزی شده متمرکز. این بازار قابل دسترسی برای AMM ها و منحنی های پیوند دهنده فراتر از مبادلات ساده نشانه ها را گسترش می دهد ، زیرا محدودیتی در قابلیت شخصی سازی استخرهای نقدینگی ممکن است عامل مهار کننده برای استفاده های تجربی بیشتر AMM ها باشد.

استخرهای نقدینگی خودمختاری

به همان اندازه که توانایی تغییر پارامترهای استخر نقدینگی مهم است ، این ویژگی به معنای بسیار کم و بدون روشی برای هماهنگی تصمیم در بین ذینفعان است. ویژگی حاکمیت استخر اسمز اجازه می دهد تا طیف متنوعی از استخرهای نقدینگی با تحمل ریسک و استراتژی ها نه تنها وجود داشته باشد ، بلکه تکامل می یابد.

در اسمز ، سهام استخر نقدینگی نه تنها برای محاسبه مالکیت کسری یک استخر نقدینگی بلکه حق شرکت در تصمیم گیری استراتژیک استخر نقدینگی نیز استفاده می شود. برای تحریک تعهد نقدینگی بلند مدت ، سهام باید برای مدت طولانی قفل شود. تعهدات طولانی مدت توسط قدرت رای گیری اضافی / درآمد معدن نقدینگی اضافی اهدا می شود. تعهد نقدینگی بلند مدت توسط ارائه دهندگان نقدینگی از تأثیر حملات احتمالی خون آشام جلوگیری می کند ، جایی که مالکیت سهام به آنها واگذار شده و به طور بالقوه برای انتقال نقدینگی به یک AMM خارجی استفاده می شود. این امر ارزش قدرت را در بین ارائه دهندگان نقدینگی فراهم می کند ، جایی که به کسانی که با بازی بیشتر در بازی هستند ، قدرت حق خود را برای هدایت جهت استراتژیک استخر خود به نسبت ریسکی که با دارایی های خود می گیرند ، می دهد.

از آنجا که AMMS بیشتر سطح از تولید ارزش ثابت را تضمین می کند ، کسانی که ممکن است با تغییرات ایجاد شده در استخر مخالف باشند ، می توانند وجوه خود را با اندکی از دست دادن اصول خود پس بگیرند. از آنجا که اسمز انتظار دارد که بازار ارزش بهینه هر پارامتر قابل تنظیم را خود کشف کند ، اگر یک نظر مخالف قابل توجه وجود داشته باشد-آنها می توانند با استراتژی خود یک استخر نقدینگی رقیب را شروع کنند.

AMM به عنوان زیرساخت های سرویس دار

تعداد و پیچیدگی محصولات مالی غیر متمرکز به طور مداوم در حال افزایش است. ابزارهایی مانند دارایی های بسته بندی شده ، مشتقات ، گزینه ها و موقعیت های اهرمی نشانه دار هر یک از ویژگی های خاص خود را دارند که در هنگام جفت شدن با منحنی پیوند صحیح ، بهره وری بهینه بازار را تولید می کنند. گفته می شود ، مفهوم سنتی AMM ها در مورد قرار دادن AMM در مرحله اول تکامل یافته است ، و محصول مالی در رده دوم معامله می شود.

با افزایش قابل ملاحظه AMM ، دسترسی به بازار برای این ابزارها را افزایش می دهد ، دارایی هایی با خصوصیات متنوع یا باید:

  1. کارآیی و تجارت در AMM های موجود با منحنی های پیوند غیر بهینه یا
  2. وظیفه عظیم ساختن AMM شخصی خود را انجام دهید که قادر به حداکثر رساندن کارآیی است

برای حل این مسئله ، اسموز ایده "AMM را به عنوان یک زیرساخت خدمات" معرفی می کند. نسبتاً غالباً ، تنظیم عملکرد ارزش و چند پارامتر اضافی همه چیزهایی است که برای تهیه یک AMM بسیار کارآمد و بسیار قابل دسترسی برای اکثر ابزارهای مالی غیرمتمرکز لازم است. با فراهم کردن توانایی خالق استخر برای تعریف به سادگی عملکرد ارزش منحنی پیوند و استفاده مجدد از اکثر زیرساخت های کلیدی AMM ، می توان مانع ایجاد یک سازنده بازار خودکار ساخت و کارآمد را کاهش داد.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 31 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 0:56