صندوق های معامله شده مبادله

ساخت وبلاگ

ETF ، کوتاه برای صندوق معاملاتی مبادله ، دقیقاً مانند سهام است و می توان آن را سبد اوراق بهادار نیز نامید که در بازار سهام نیز تجارت می کند. صندوق های مبادله ای منابع مالی چندین نفر را جمع می کنند و از آن برای خرید دارایی های مختلف پولی قابل معامله مانند سهام ، اوراق بهادار بدهی مانند اوراق قرضه و مشتقات استفاده می کنند. بیشتر ETF ها در هیئت اوراق بهادار و مبادله هند (SEBI) ثبت شده اند. این یک گزینه جذاب برای سرمایه گذاران با تخصص محدود در بازار سهام است.

صندوق های معامله شده (ETF) چگونه کار می کنند؟

اگر نمی دانید صندوق ETF چیست یا چگونه کار می کند ، همانطور که در ابتدا گفته شد ، ETF ویژگی های مشخصه هر دو سهام و صندوق های متقابل را به اشتراک می گذارد. آنها به طور کلی در بازار سهام به شکل سهام تولید شده از طریق بلوک های ایجاد معامله می شوند. وجوه ETF در کلیه بورس های اصلی ذکر شده است و طبق نیاز در زمان تجارت سهام قابل خرید و فروش است.

تغییر در قیمت سهم ETF به هزینه های دارایی های اساسی موجود در استخر منابع بستگی دارد. اگر قیمت یک یا چند دارایی افزایش یابد ، قیمت سهم ETF به طور متناسب بالا می رود و برعکس.

ارزش سود سهام دریافت شده توسط سهامداران سهام ETF ها به عملکرد و مدیریت دارایی شرکت ETF مربوطه بستگی دارد.

طبق هنجارهای شرکت ، آنها می توانند به طور فعال یا منفعل مدیریت شوند. ETF های مدیریت شده فعال پس از ارزیابی دقیق شرایط بازار سهام و انجام یک ریسک محاسبه شده با سرمایه گذاری در شرکت هایی با پتانسیل بالا ، توسط یک مدیر نمونه کارها اداره می شوند. از طرف دیگر ، ETF های منفعلانه مدیریت شده ، روند شاخص های خاص بازار را دنبال می کنند ، و فقط در آن شرکت های ذکر شده در نمودارهای در حال افزایش سرمایه گذاری می کنند.

چندین مزیت سرمایه گذاری در ETF به جای انتخاب بودجه متقابل یا سهام یک شرکت وجود دارد.

انواع ETF

متداول ترین انواع صندوق های ETF در هند عبارتند از:

  1. سهام عدالت ETF - این شرکت ها نمایانگر شرکت هایی هستند که در سهام و سایر اشکال عدالت سازمان های مختلف سرمایه گذاری می کنند.
  2. GOLD ETF-این یک صندوق مبادله ای است که در درجه اول دارای دارایی های طلای فیزیکی است. خرید سهام این شرکت به شما امکان می دهد بدون بار محافظت از دارایی ، صاحب طلا شوید.
  3. بدهی ETF - تجارت بنگاه های اقتصادی در اوراق بهادار بازده ثابت مانند بدهی ها و اوراق قرضه دولتی غالباً بدهی های بدهی نامیده می شود.
  4. ارز ETF - صندوق ETF ارز عمدتاً به دلیل نوسان نرخ ارز سود می برد. آنها ارز کشورهای مختلف را بر اساس پیش بینی های محاسبه شده در مورد عملکرد آینده آن ارز خریداری می کنند. ETF های ارزی نه تنها از روند بورس اوراق بهادار بلکه سناریوی سیاسی و اقتصادی کشورهای مربوطه نیز پیروی می کنند.

مزایا و مضرات ETF

مزایای

مزایا بیش از سرمایه گذاری در شرکت ها: مجموعه متنوع اوراق بهادار - خرید سهام یک شرکت شما را محدود می کند تا عملکرد آن شرکت را محدود کند و شما را در معرض درجه بالاتری قرار می دهد. از طرف دیگر ، سرمایه گذاری در صندوق های معامله شده مبادله به شما امکان می دهد امور مالی خود را در برابر سهام شرکت های مختلف گسترش دهید - ریسک خود را به میزان قابل توجهی رقیق کنید. حتی اگر یک دارایی در استخر منابع در یک ETF تحت تأثیر قرار گیرد ، می توان با رشد استثنایی سایر دارایی ها جبران کرد.

مزایا بیش از صندوق های متقابل - یکی از مزایای مهم سرمایه گذاری در ETF نسبت به صندوق های متقابل ، کاهش هزینه ها است. هزینه های مختلفی در صندوق های متقابل وجود دارد ، از جمله ورود و خروج ، هزینه های مدیریتی و غیره. این باعث افزایش کل هزینه شما می شود و از این طریق نسبت هزینه کل صندوق های متقابل. از آنجا که ETF مانند سهام در بورس سهام معامله می شود ، نسبت هزینه آن به طور قابل توجهی پایین تر است.

امنیت قابل معامله - هرگونه تغییر در ارزش ETF را می توان فوراً مشاهده کرد و می تواند در طول روز کاری خریداری و فروخته شود. بنابراین ، می توان نتیجه گرفت که ETF ها نقدینگی بسیار بالاتری نسبت به بودجه متقابل دارند. این امر به شما این امکان را می دهد تا در انتخاب سرمایه گذاری خود انعطاف پذیری داشته باشید و به شما امکان می دهد در صورت عدم ایجاد دارایی خاص ، سود کافی را به امنیت دیگری تغییر دهید.

صندوق های ETF دوستانه مالیاتی نسبت به صندوق های متقابل دوستانه تر از مالیات هستند. حتی اگر هر دو در معرض مالیات بر سود سرمایه و مالیات سود سهام قرار بگیرند ، مبلغ نسبی هزینه ای که در ETF ها شارژ می شود بسیار پایین تر از هزینه ای است که در صندوق های متقابل به دست می آید.

مدیریت منفعلانه - سرمایه گذاری در ETF ها به طور کلی نسبت به وجوه متقابل خطرناک تر است زیرا آنها به طور منفعلانه مدیریت می شوند. آنها فقط در شرکتهای بهترین عملکرد ذکر شده در بورس سهام خاص سرمایه گذاری می کنند ، در حالی که صندوق های متقابل همه مشاغل را با پتانسیل رشد به طور کامل ارزیابی می کنند. این صندوق های متقابل در معرض خطر بیشتری قرار می گیرد زیرا شرکت های کوچک در مقیاس کوچک که به تازگی تشکیل شده اند ، شانس بیشتری برای تحمل ضرر دارند.

محدودیت های ETF

ETF ها کاستی های خاصی دارند که باید قبل از سرمایه گذاری در یک شرکت بازرگانی ETF از آن آگاه باشید.

هزینه کارگزاری و حساب DEMAT - از آنجا که ETF مانند سهام معامله می شود ، هزینه های مختلفی وجود دارد که برای خرید آنها باید متحمل شوند. این کار به طور کلی توسط مدیران صندوق انجام می شود ، که هزینه چنین معاملات را هزینه کمیسیون اسمی می کنند.

شما همچنین می توانید در بازار سهم خود از معامله خودداری کنید و هیچ مدیران صندوق را در این فرآیند درگیر نکنید. یک حساب DEMAT باید در چنین شرایطی افتتاح شود. بهره برداری از یک حساب DEMAT نیاز به دانش اساسی در مورد معاملات بورس و تکنیک مرتبط با آن دارد که ممکن است برای یک تازه کار دشوار باشد.

نوسانات شرکت سهام - شرکت های ETF که در بورس اوراق بهادار ذکر شده اند ، طبق روند بازار در معرض نوسانات قیمت هستند. آنها مانند اوراق قرضه دولتی پایدار نیستند. کسب سود یا تحمل ضرر به شدت به شرایط بازار سهام بستگی دارد.

تنوع - صندوق های معامله شده مبادله دارای تنوع متوسطی هستند. از آنجا که بیشتر ETF ها به طور منفعلانه مدیریت می شوند ، آنها به طور کلی در شرکت های بهترین عملکرد ذکر شده در بورس اوراق بهادار خاص سرمایه گذاری می کنند. سازمان های ETF غالباً از شرکتهای کوچک با پتانسیل عظیم غافل می شوند.

Gold ETF در مقابل صندوق های طلا

Gold ETF به صندوق های متقابل که در درجه اول در دارایی های طلای فیزیکی سرمایه گذاری می کنند ، اشاره دارد. پایه دارایی این شرکت شامل طلای 90-100 ٪ است.

از طرف دیگر ، صندوق های طلا به صندوق های متقابل که در سهام این ETF ها سرمایه گذاری می کنند ، اشاره دارد. این ملموس نیست و یک دارایی مالی خریداری شده توسط شما را نشان می دهد. فایده سرمایه گذاری در یک صندوق متقابل مبتنی بر طلا این است که برای معاملات نیازی به حساب DEMAT ندارد.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 32 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 1:31