فیبریلاسیون دهلیزی در ایران

ساخت وبلاگ

atrial fibrillation in Iran

فیبریلاسیون دهلیزی یکی از رایج ترین انواع آریتمی است که ریتم های نامنظم قلب هستند. فیبریلاسیون دهلیزی باعث می شود قلب شما خیلی سریعتر از حد معمول ضرب و شتم شود. همچنین ، اتاق های فوقانی و تحتانی قلب شما همانطور که باید با هم کار نمی کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، اتاق های تحتانی به طور کامل پر نمی شوند یا خون کافی را به ریه ها و بدن شما پمپ نمی کنند. این می تواند احساس خستگی یا سرگیجه کند ، یا ممکن است متوجه تپش قلب یا درد قفسه سینه شوید. خون همچنین در قلب شما استخراج می شود ، که خطر ایجاد لخته ها را افزایش می دهد و می تواند منجر به سکته مغزی یا عوارض دیگر شود. فیبریلاسیون دهلیزی نیز می تواند بدون هیچگونه نشانه و نشانه ای رخ دهد. فیبریلاسیون درمان نشده می تواند منجر به عوارض جدی و حتی تهدید کننده زندگی شود. گاهی اوقات فیبریلاسیون دهلیزی به تنهایی از بین می رود. برای برخی از افراد ، فیبریلاسیون دهلیزی یک مشکل قلبی مداوم است که سالها به طول می انجامد. با گذشت زمان ، ممکن است بیشتر اوقات اتفاق بیفتد و طولانی تر شود. درمان ریتم های طبیعی قلب را بازیابی می کند ، به کنترل علائم کمک می کند و از عوارض جلوگیری می کند. پزشک ممکن است داروها ، روشهای پزشکی و تغییرات شیوه زندگی را برای درمان فیبریلاسیون دهلیزی شما توصیه کند.

iranian surgery

علائم فیبریلاسیون دهلیزی چیست؟

برخی از افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی هیچ علامتی ندارند و تا زمانی که در معاینه فیزیکی کشف نشوند ، از وضعیت آنها بی خبر هستند. کسانی که علائم فیبریلاسیون دهلیزی دارند ممکن است علائم و علائمی مانند:

 • تپش قلب ، که احساسات یک مسابقه ، ناراحت کننده ، ضربان قلب نامنظم یا یک تلنگر در قفسه سینه شما است
 • ضعف
 • کاهش توانایی ورزش
 • خستگی
 • سرسختی
 • سرگیجه
 • تنگی نفس
 • درد قفسه سینه

خطرات و ایجاد فیبریلاسیون دهلیزی چیست؟

AF با اشکال مختلفی از بیماری های قلبی عروقی مرتبط است ، اما ممکن است در قلبهای غیر عادی رخ دهد. عوامل قلبی عروقی شناخته شده با ایجاد AF شامل فشار خون بالا ، بیماری عروق کرونر ، تنگی دریچه میترال (به عنوان مثال ، به دلیل بیماری روماتیسمی قلبی یا پرولاپس دریچه میترال) ، بازپرداخت میترال ، بزرگ شدن دهلیزی چپ ، کاردیوپیپاتی هایپرتروفیک (HCM) ،پریکاردیت ، بیماری مادرزادی قلب و جراحی قبلی قلب. علاوه بر این ، بیماریهای ریه (مانند ذات الریه ، سرطان ریه ، آمبولی ریوی و سارکوئیدوز) در افراد خاصی نقش دارند. اختلالات تنفس در هنگام خواب مانند آپنه انسدادی خواب (OSA) نیز با AF همراه است. چاقی یک عامل خطر برای AF است. پرکاری تیروئید و پرکاری تیروئید تحت بالینی با توسعه AF همراه است. به نظر نمی رسد مصرف کافئین با AF همراه باشد ، اما مصرف بیش از حد الکل ("نوشیدن مشروبات الکلی" یا "سندرم قلب تعطیلات") با AF مرتبط است. سپسیس همچنین خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی جدید را افزایش می دهد. به نظر می رسد تمرین استقامتی طولانی مدت (به عنوان مثال ، دوچرخه سواری از راه دور یا ماراتن) با افزایش متوسط در خطر فیبریلاسیون دهلیزی در افراد میانسال و سالخورده همراه است. سیگار کشیدن دخانیات و قرار گرفتن در معرض دود دخانیات دست دوم با افزایش خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی همراه است.

نحوه جلوگیری از فیبریلاسیون دهلیزی

برای جلوگیری از فیبریلاسیون دهلیزی ، مهم است که یک سبک زندگی سالم قلب داشته باشید تا خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهید. یک سبک زندگی سالم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • خوردن یک رژیم غذایی سالم قلب
 • فعالیت بدنی خود را افزایش می دهد
 • اجتناب از سیگار کشیدن
 • حفظ وزن سالم
 • محدود کردن یا جلوگیری از کافئین و الکل
 • کاهش استرس ، به عنوان استرس و عصبانیت شدید می تواند باعث مشکلات ریتم قلب شود
 • استفاده از داروهای بدون نسخه با احتیاط ، زیرا برخی از داروهای سرماخوردگی و سرفه حاوی محرک هایی هستند که ممکن است باعث ضربان قلب سریع شود

چگونه می توان فیبریلاسیون دهلیزی را در ایران تشخیص داد؟

برای تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی ، پزشک ممکن است علائم و نشانه های شما را بررسی کند ، تاریخچه پزشکی خود را مرور کرده و معاینه فیزیکی انجام دهد. پزشک ممکن است چندین آزمایش را برای تشخیص وضعیت شما سفارش دهد ، از جمله:

 • الکتروکاردیوگرام (ECG). ECG از سنسورهای کوچک (الکترودهای) متصل به قفسه سینه و بازوهای شما استفاده می کند تا هنگام سفر از طریق قلب شما ، سیگنال های الکتریکی را حس کند و ضبط کند. این آزمایش یک ابزار اصلی برای تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی است.
 • مانیتور هولتر. این دستگاه ECG قابل حمل در جیب شما حمل می شود یا روی تسمه یا تسمه شانه پوشیده می شود. این فعالیت قلب شما را به مدت 24 ساعت یا بیشتر ثبت می کند ، که به پزشک شما نگاه طولانی تری به ریتم قلب شما می دهد.
 • ضبط رویداد. این دستگاه ECG قابل حمل برای نظارت بر فعالیت قلب شما طی چند هفته تا چند ماه است. هنگامی که علائم ضربان قلب سریع را تجربه می کنید ، یک دکمه را فشار می دهید ، و یک نوار ECG از چند دقیقه قبل و چند دقیقه بعد ثبت می شود. این به پزشک شما اجازه می دهد تا در زمان علائم ریتم قلب شما را تعیین کند.
 • اکوکاردیوگرام. این تست از امواج صوتی برای ایجاد تصاویر متحرک از قلب شما استفاده می کند. معمولاً یک دستگاه شلاق (مبدل) روی سینه شما نگه داشته می شود. بعضی اوقات ، یک لوله انعطاف پذیر با مبدل از گلو شما به مری هدایت می شود. پزشک ممکن است از اکوکاردیوگرام برای تشخیص بیماری ساختاری قلبی یا لخته شدن خون در قلب استفاده کند.
 • آزمایش خوناینها به پزشک شما کمک می کند تا مشکلات تیروئید یا سایر مواد موجود در خون شما را رد کند که ممکن است منجر به فیبریلاسیون دهلیزی شود.
 • تست استرس. تست استرس که همچنین به آن آزمایش ورزش گفته می شود ، شامل آزمایش های روی قلب شما هنگام ورزش است.
 • اشعه ایکس قفسه سینه. تصاویر اشعه ایکس به پزشک کمک می کند تا وضعیت ریه ها و قلب شما را ببیند. پزشک شما همچنین می تواند از اشعه ایکس برای تشخیص شرایط غیر از فیبریلاسیون دهلیزی استفاده کند که ممکن است علائم و نشانه های شما را توضیح دهد.

iranian surgery

درمان فیبریلاسیون دهلیزی در ایران

پزشک شما بسته به: در مورد بهترین درمان تصمیم می گیرد:

 • علائم شما چقدر بد است
 • علت (در صورت شناخته شدن)
 • چه مدت مشکل داشتید
 • خطر سکته مغزی و سایر مشکلات شما
 • خطرات هر درمان.

داروها

بیشتر افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی نیاز به مصرف دارو دارند. پزشک شما بهترین تصمیمات را خواهد گرفت.

آنها ممکن است داروهایی را برای بازگرداندن یا حفظ ضربان طبیعی قلب در کوتاه مدت یا بلند مدت تجویز کنند.

بیشتر داروها معمولاً برای طولانی مدت باید مصرف شوند. مهم است که داروها را طبق تجویز مصرف کنید.

روش

پزشک شما همچنین ممکن است روش هایی مانند:

فرسایش کاتتر روشی است که با دقت ناحیه بیمار قلب شما را از بین می برد و مدارهای الکتریکی غیر طبیعی را قطع می کند.

اگر دارو مؤثر یا تحمل نباشد ، گزینه ای است.

کاتترها (سیمهای نازک و نرم) از طریق 1 رگهای شما به قلب شما هدایت می شوند ، جایی که فعالیت الکتریکی را ضبط می کنند.

هنگامی که منبع ناهنجاری یافت می شود ، یک منبع انرژی مانند رادیوهای با فرکانس بالا که گرما تولید می کنند ، از طریق 1 کاتترها برای از بین بردن بافت منتقل می شود.

این روش معمولاً 2 تا 3 ساعت طول می کشد ، بنابراین ممکن است تحت بیهوشی عمومی انجام شود ، این بدان معنی است که شما در طول عمل ناخودآگاه هستید.

شما باید بعد از داشتن فرسایش سوند ، بهبودی سریع انجام دهید و بتوانید روز بعد بیشتر فعالیت های عادی خود را انجام دهید.

اما شما نباید به مدت 2 هفته چیز سنگین را بلند کنید و از رانندگی برای 2 روز اول جلوگیری می شود.

تغییر سبک زندگی

مانند سایر شرایط قلبی بهترین راه برای مدیریت سلامت قلب شما این است که اطمینان حاصل کنید که به طور مرتب پزشک خود را مشاهده کرده و خطرات را کاهش می دهد. مدیریت عوامل خطر ابتلا به بیماری های قلبی برای جلوگیری از مشکلات بیشتر قلبی مهم است.

همچنین ممکن است نیاز به کاهش مصرف کافئین داشته باشید.

عوارض فیبریلاسیون دهلیزی چیست؟

گاهی اوقات فیبریلاسیون دهلیزی می تواند منجر به عوارض زیر شود:

 • سکته. در فیبریلاسیون دهلیزی ، ریتم هرج و مرج ممکن است باعث شود خون در اتاقهای فوقانی قلب شما (دهلیز) استخر شود و لخته شود. اگر لخته خون شکل بگیرد ، می تواند از قلب شما خارج شود و به مغز شما سفر کند
 • نارسایی قلبی. فیبریلاسیون دهلیزی ، به ویژه اگر کنترل نشده باشد ، ممکن است قلب را تضعیف کرده و منجر به نارسایی قلبی شود - شرایطی که در آن قلب شما نمی تواند به اندازه کافی خون برای تأمین نیازهای بدن شما گردش کند

10 سؤال مشترک در مورد فیبریلاسیون دهلیزی در ایران

برای تصحیح وضعیت خود ، پزشکان ممکن است بسته به علت اصلی فیبریلاسیون دهلیزی و مدت زمان داشتن آن ، قلب شما را به ریتم منظم آن (ریتم سینوس) تنظیم کنند. قلب و عروق را می توان از دو طریق انجام داد: قلبی برقی

مسدود کننده های بتا و مسدود کننده های کانال کلسیم عوامل خط اول برای کنترل نرخ در AF هستند. این داروها را می توان به صورت داخل وریدی یا خوراکی تجویز کرد. آنها در حالت استراحت و با فشار مؤثر هستند. دیلتیازم داخل وریدی یا متوپرولول معمولاً برای AF با پاسخ سریع بطنی استفاده می شود.

انتخاب مواد مخدر برای کنترل نرخ شامل بتا بلاکرها ، وراپامیل و دیلتیازم و دیجیتال به عنوان عوامل خط اول ، با در نظر گرفتن سایر سمپاتولیتیک ها ، آمیودارون یا رویکردهای غیر دارویی در موارد مقاوم

محققان نتیجه گرفتند که بیشتر افراد مبتلا به AFIB می توانند مقادیر طبیعی کافئین را مانند آنچه در فنجان قهوه یافت می شود ، بدون نگرانی در مورد مشکلات احتمالی مرتبط با AFIB ، اداره کنند. نکته آخر این است که توصیه هایی برای مصرف کافئین با AFIB متفاوت است.

آلودگی هوا و ورزش شدید می تواند منجر به حمله AFIB شود. از محرک های آن گرفته تا علائم آن ، فیبریلاسیون دهلیزی (AFIB) می تواند غیرقابل پیش بینی باشد. بشرشما احتمالاً از محرک های مشترک AFIB ، از جمله الکل ، سیگار کشیدن ، ورزش و سرفه بدون نسخه و داروهای سرد آگاه هستید

اما اگر AFIB دارید و قلب شما خیلی آهسته در حال ضرب و شتم است ، پزشک ممکن است یک ضربان ساز را به همراه سایر معالجه توصیه کند. بشرهمچنین اگر AFIB و نارسایی احتقانی قلب داشته باشید ، ممکن است به ضربان ساز نیز احتیاج داشته باشید. این زمانی است که قلب شما نمی تواند خون کافی را به بقیه بدن شما پمپ کند.

داروهایی که معمولاً برای کنترل میزان بطن در بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی استفاده می شوند. بشرمسدود کننده های کانال کلسیم Diltiazem (Cardizem) و Verapamil (Calan ، Isoptin) برای کنترل سرعت اولیه بطن در بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی مؤثر هستند.

این مطالعه نشان می دهد که آسپرین یک درمان مؤثر برای فیبریلاسیون دهلیزی نیست. بشردر حقیقت ، برای بیمارانی که برای کاهش خطر سکته مغزی خود فرسایش کاتتر داشتند ، ممکن است خطرات استفاده از آسپرین از مزایای آن فراتر رود. تحقیقات جدید نشان می دهد که آسپرین برای درمان فیبریلاسیون دهلیزی "کم و بیش" ندارد

اخیراً نشان داده شده است که انتشار/انتشار گسترده کنترل شده با Metoprolol Beta-Blocker (CR/XL) نیز در حفظ ریتم سینوس پس از تبدیل فیبریلاسیون دهلیزی مؤثر است. بشربتا بلاکرها در حفظ ریتم سینوس و کنترل میزان بطن در طول فیبریلاسیون دهلیزی مؤثر هستند

ضد انعقادی مورد استفاده برای فیبریلاسیون دهلیزی عبارتند از: وارفارین (کومادین) ، آپیکسان (الیوسیس) ، دبیگاتران (پراداکسا) و ریواروکسابان (Xarelto). پزشک شما می تواند به شما کمک کند درک کنید که کدام دارو ممکن است برای شما مناسب باشد. این ممکن است به سلامتی و ترجیحات شما در مورد مصرف دارو بستگی داشته باشد

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 35 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:03