3 نوع معاملات تجاری در یک سازمان

ساخت وبلاگ

پرداخت تجاری ممکن است به عنوان یک معامله تجاری شامل پول با شخص ثالث توصیف شود که در سیستم حسابداری شرکت مستند شده است.

مشاغل امروز شامل حجم بالایی از معاملات است و وقتی همه چیز به صورت دستی اداره می شود ، تیم های مالی اغلب معاملات پرداخت تجارت را از دست می دهند.

ما سه نوع معاملات تجاری را که در یک شرکت در این وبلاگ اتفاق می افتد ، پوشش خواهیم داد.

تهیه کالاها یا خدمات

هر کالای یا خدماتی که یک سازمان باید از طریق تعدادی فرآیند به دست آورد. این اغلب توسط کارمند یک سازمان که به چیزی احتیاج دارد آغاز می شود. غالباً ، این فرد تقاضای خرید را آغاز می کند ، که متعاقباً به بخش تهیه ارسال می شود.

  • تیم تهیه تقاضا را ارزیابی می کند و تأیید می کند که درخواست خرید مطابق با سیاست ها و رویه های سازمان است.
  • تیم تهیه سپس به نقل از چندین تأمین کننده بر اساس عواملی مانند کیفیت خدمات ، تاریخ تحویل ، قیمت و مدت اعتبار درخواست می کند.
  • پس از برآورده کردن همه این معیارها ، بخش تهیه بهترین فروشنده را انتخاب می کند و برای به دست آوردن اقلام دستور خرید را صادر می کند.
  • پس از دریافت محصولات ، درخواست کننده صحت آنها را در برابر سفارش خرید ارائه شده تأیید می کند.
  • پس از تأیید درخواست کننده ، تیم مالی برای درخواست فاکتور با تأمین کنندگان تماس می گیرد.
  • اداره دارایی صورتحساب فروشنده را دریافت و ثبت می کند. به دلایل حسابرسی ، یک نسخه فیزیکی حفظ می شود.
  • پس از پردازش صورتحساب ، تیم مالی به فروشندگان این تسویه حساب اطلاع می دهد.

سفارشات غیر خرید: اینها زیر مجموعه ای از تهیه هستند که در هنگام خرید فوری مورد استفاده قرار می گیرد و فردی که خرید را انجام می دهد ، نمی تواند قبل از تعیین سفارش ، وقت خود را صرف دریافت مجوز از بسیاری از ذینفعان کند.

حقوق و دستمزد کارمندان - هر بنگاه دارای یک بخش منابع انسانی خواهد بود که وظیفه محاسبه مبالغ بدهکار و برخورد با کارگران جدید و در حال عزیمت را بر عهده دارد.

کارمندان یک دستمزد یا حقوق و دستمزد دریافت می کنند که جزئیات جبران خسارت آنها و هرگونه کسر مالیات قابل اجرا را نشان می دهد.

کارمند می روند و بازپرداخت می کنند - هنگامی که کارمندان موظفند برای اهداف تجاری به خارج از شرکت سفر کنند ، آنها هزینه های خود را صرف سفر و اقامت یا در جلسه ناهار با مشتری می کنند.

هرکدام از آنها هزینه های خود را پیگیری می کنند و آنها را به بخش مالی ارسال می کنند تا مبلغ کلی هزینه شده را جبران کنند. این امر اغلب با ارسال ایمیل برای تأمین مالی مدیران برای تأیید انجام می شود. اگر مدیر امور مالی مجاز به هزینه ای نباشد ، به آن رسیدگی نمی شود. کارمندان علاوه بر دستمزد ماهانه خود در پایان ماه یا در یک روز مشخص در طول ماه ، این مبلغ را دریافت می کنند.

پردازش دستی پرداخت های شرکت زمان زیادی را می طلبد و مستعد خطاها است. کارمندان امور مالی روزها را صرف آشتی این پرداخت های شرکت با حساب های بانکی و حفظ سیستم های حسابداری به روز می کنند. نشان داده شده است که این فرایندهای دستی خطرناک است زیرا ردیابی معاملات کلاهبرداری بسیار دشوار است.

پرداخت های تجاری تأثیر کمی در نوسانات سودآوری شرکت یا ترازنامه ها دارد. فقط شفافیت نوسان درآمد را بهبود می بخشد.

چگونه می توانم مخارج کسب و کار خود را ردیابی و مدیریت کنم؟

یک بسته نرم افزاری مدیریت مالی استاندارد ممکن است به شما در خودکارسازی ، به دست آوردن بینش و کنترل هزینه های شرکت کمک کند.

این پلتفرم قادر به اتوماسیون کلیه عملیات تکراری مانند ورود به اطلاعات دستی ، آشتی بانکی است و یک موتور سیاست پیشرفته در کلیه معاملات تجاری و یک سیستم فناوری پرداخت یکپارچه که امکان آشتی خودکار را فراهم می کند ، حاکم است.

مدیریت هزینه برای کارمندان با استفاده از کارتهای پیش پرداخت - کارت پیش پرداخت شرکتی یکی از این کارت های بدهی پیش پرداخت است که ممکن است برای تأمین نیازهای منحصر به فرد شرکت شما سفارشی شود. شما ممکن است محدودیت های هزینه را از قبل تعیین کنید تا اطمینان حاصل شود که سازمان هرگز از آنها فراتر نمی رود.

شما ممکن است با استفاده از موتور سیاست پیشرفته ، مراحل تصویب را ایجاد کنید.

گزینه تعیین مدیران به عنوان سرپرست حساب برای نظارت بر هزینه ها و معاملات و همچنین اقدامات امنیتی داخلی که به شما امکان می دهد کارت ها را در صورت لزوم یخ زده و از آن استفاده کنید ، کارت ویزیت پیش پرداخت را به یک انتخاب عالی برای شرکت ها در همه اندازه تبدیل کنید.

پردازش پرداخت دیجیتالی-نرم افزار اتوماسیون مالی دارای یک رابط کاربری بصری و تجربه پردازش پرداخت بدون دردسر است. با کلیک روی یک دکمه با استفاده از پرونده پرداخت ما ، پرداخت های تجاری فله انجام دهید. ممکن است ادعاهای متعدد کارمندان با استفاده از حساب بانکی کارمند یا کارتهای پیش پرداخت تسویه شود.

علاوه بر این ، شما می توانید با استفاده از اتصال بانکی ما از طریق NEFT ، RTGS و IMP ها ، صورتحساب ابزار و پرداخت های فروشنده را به صورت خودکار انجام دهید. از یک دنباله حسابرسی استفاده کنید تا تأیید کنید که هر پرداخت مطابق با سفارش خرید انجام می شود.

اتوماسیون حسابداری-روش ورود به اطلاعات دستی مستعد خطا را از بین ببرید و تضمین کنید که داده ها به درستی در دفترچه ها ثبت می شوند. حسابداری خودکار ممکن است به شما در بهبود دقت حسابداری کمک کند.

امروز شروع کنید

به مشاغل کوچک در سراسر کشور بپیوندید که قبلاً پرداخت های خود را بصورت آنلاین با پرداخت Denarii مدیریت می کنند و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شوند.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 35 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:21