7 توصیه برای کاهش ضرر و زیان در تجارت داخل کشور در هند

ساخت وبلاگ

recommendations-to-reduce-losses-in-intraday-trading

در معاملات داخلی ، ضرر به استهلاک دارایی ابزار مالی که در آن برگزار می شود ، اشاره دارد. ضرر هنگامی اتفاق می افتد که فرد در معرض خطر قرار بگیرد. ریسک به عنوان انحراف از بازده مورد انتظار تعریف می شود. و یکی دیگر از اصطلاحات متصل "پاداش" است که پس از ریسک ، یک کتاب بازده است. خطر می تواند منجر به هر یک از این نتایج- از دست دادن یا پاداش شود. خطر بالاتر ، پاداش بالقوه بالاتر است.

اما ریسک همچنین می تواند حاکی از احتمال از دست دادن در بورس سهام باشد. در معاملات Intraday ، این ضرر می تواند به دلیل دلایل زیادی به عنوان مثال ، نداشتن برنامه معاملاتی مناسب ، پیروی از ضرر توقف ، سبقت و غیره ایجاد شود. با این حال ، می توانید با پیروی از توصیه های ذکر شده در بازارهای سهام خودداری کنید. بشر

7 توصیه برای کاهش ضرر و زیان در تجارت داخل کشور در هند

1. همیشه از دست دادن توقف استفاده کنید

این یک قانون طلایی برای جلوگیری از ضرر است. آنقدر که این نوع نظم که در جهت خلاف جهت مورد نظر قیمت سهام قرار می گیرد ، دستور ضرر توقف نامیده می شود. ضرر توقف نقش مهمی در محافظت از درآمد سرمایه گذاری شما در برابر ضررهای احتمالی دارد. از دست دادن توقف و جیره هدف شما حداقل باید 1: 1 باشد. به عنوان مثال ، اگر در حال خرید سهام در Rs هستید. 100 و در انتظار صعود Rs هستند. 5 با هدف رزرو بازده در Rs. 105 ، سپس شما همچنین باید احتمال از دست دادن Rs5 را در نظر بگیرید و از دست دادن توقف در Rs قرار دهید. 95. یا همچنین می توانید Stoploss را در Rs قرار دهید. 97. 5 ، بنابراین به دنبال یک قانون از دست دادن توقف Rs. 2. 5 برای صعود بالقوه Rs. 5 ، بنابراین حفظ نسبت هدف Stoploss از 1: 2. شما همیشه باید این قانون را رعایت کرده و در ضرر متوقف خود تجارت کنید.

2. هرگز با روند تجارت نکنید

اگر در بین آن دسته از معامله گرانی هستید که در جهت مخالف روند بهتر است ، به احتمال زیاد در بازارهای داخلی از دست خواهید داد. هنگامی که بازارهای سهام در یک جهت خاص حرکت می کنند ، کم و بیش تمام سهام که برای تجارت داخل کشور مناسب محسوب می شوند ، در همان جهت حرکت می کنند. در چنین حالتی ، همیشه این جمله را دنبال کنید "دوست خود را طی کنید". اگر سهام را در بازار در حال سقوط خریداری می کنید و وقتی بازار هنوز به سمت بالا می رود ، آنها را می فروشید ، پس از آن به ضررهای خود می افزاید. هنگامی که یک بازار کنترل گاوها را کنترل می کند ، همیشه باید سهام را خریداری کرده یا در هر موقعیت باز نگه دارید. و اگر یک بازار حرکتی نزولی را نشان می دهد ، باید سهام خود را نیز بفروشید و بعداً آن را خریداری کنید وقتی که قیمت ها در حال لمس کردن پایین همیشه به یاد داشته باشید ، هرگز معاملات را در برابر روند قرار ندهید. بازار فرصت زیادی به مردم می دهد تا وقتی می دانند چگونه معاملات خود را درست قرار دهند و به حرکات بازار احترام بگذارند ، کسب کنند.

3. بازده های کوچک را در معاملات متعدد رزرو کنید

پس از مواجهه با ضرر و زیان بزرگ ، اگر امیدوار هستید که به دست بیاورید ، به احتمال زیاد طبق خواسته های شما ممکن است اتفاق نیفتد و ممکن است در بازارها پول خود را از دست بدهید. ضرر عظیمی را نمی توان با بازده عظیمی در بازارهای داخلی جبران کرد. در Intraday ، شما نباید اجازه دهید ضرر و زیان خود را بزرگ کند - با استفاده از ضرر توقف و همیشه باید سعی کنید بازده های کوچک را در چندین معاملات رزرو کنید. این تکنیک به طور فزاینده ای توسط افراد برای به دست آوردن بازده عظیم در بازارها ، اغلب با استفاده از روبات ها مورد استفاده قرار می گیرد. قرار دادن تنها یا دو تجارت بزرگ با استفاده از MOT سرمایه گذاری سرمایه گذاری شما احتمالاً منجر به خسارات خواهد شد ، در حالی که انجام چندین تجارت از حجم کوچکتر ، این خطر را کاهش می دهد زیرا همه معاملات منجر به ضرر نمی شوند.

4- اگر نمی توانید بازارها را تجزیه و تحلیل کنید ، تجارت نکنید

اگر نمی توانید یک استراتژی خوب برای ورود یا خروج از بازار را بفهمید یا اگر فرصتی مناسب برای کسب بازده نمی بینید ، نباید در بازارها تجارت کنید. هر روز به معنای معامله نیست. فقط به خاطر آن در بازارها تجارت نکنید. شما همیشه باید روی تجارت با یک برنامه درست تدوین شده تمرکز کنید. اگر چنین برنامه ای آماده نیست ، پس از تجارت در آن روز خودداری کنید. این می تواند به شما در از دست دادن پول به دلیل تجارت بی وقفه کمک کند.

5- احساسی نشوید

به طور کلی وقتی فرد از نظر عاطفی به شکل عصبانیت ، غم ، اندوه یا وحشت تحت تأثیر قرار می گیرد ، توانایی شخص در تصمیم گیری های منطقی مانع می شود و منجر به ضرر می شود. اگر در معاملات داخلی ، با این احساسات روبرو شوید و تحت تأثیر آن قرار بگیرید ، به احتمال زیاد این امر بر تجارت شما تأثیر می گذارد و منجر به ضرر می شود. تحت تأثیر احساسات ، شما ممکن است در نهایت تصمیم گیری شدید را انجام دهید بدون اینکه به آن فکر عملی بدهید و این می تواند منجر به ضرر در بازارها شود. اگر در هنگام تجارت در بازارهای Intraday با چنین احساساتی روبرو هستید ، پس باید از موقعیت خارج شوید و تجارت را برای روز متوقف کنید تا از خسارات بیشتر جلوگیری کنید. برای رسیدن به این هدف باید کنترل عالی بر خود داشته باشید. فقط در این صورت می توانید در برابر هرگونه ضرر ناشی از تجارت بثورات محافظت کنید.

6. سبقت نگیرید

Overtrading یک اشتباه بزرگ دیگر است که منجر به ضرر می شود ، اگر ده موقعیت فعال دارید و قادر به تمرکز روی همه آنها به طور یکسان نیستید ، پس ممکن است در برخی از آنها بازده خود را از دست ندهید. در معاملات Intraday ، اگر در معاملات متعدد با ضرر روبرو شوید ، ممکن است حاشیه شما استفاده شود و کارگزار شما حاشیه های بیشتری بخواهد تا تجارت را ادامه دهد یا از موقعیت ضرر خارج شود. هر دو شرایط مضر هستند و می توانند باعث از بین رفتن سرمایه شما شوند. راه حل این مشکل این است که همیشه در محدوده تجارت و استفاده از کل حاشیه خود که توسط کارگزار برای قرار دادن معاملات ارائه شده است استفاده نکنید.

7. از اشتباهات خود بیاموزید

به یاد داشته باشید ، در معاملات Intraday ، هر روز یک روز جدید است و هر روز فرصتی برای شروع دوباره به شما می دهد. شما فقط می توانید در تمرین منظم موفق شوید. این بدان معناست که تکرار اشتباهاتی که قبلاً مرتکب شده اید ، از آنها یاد گرفته اید و تجربه آنها را تجربه می کنید. این بهترین و مؤثرترین راه برای به حداقل رساندن ضررها است و از قضا ، شما می آموزید که این تنها در بازارهای سهام از دست می دهد. شما همیشه باید یک دفترچه خاطرات تجاری را حفظ کنید و باید به طور مداوم به آن مراجعه کنید و از هر تجارت خود که انجام می دهید ، وارد کنید. این به تبدیل شدن و تجار Intraday Trader کمک می کند.

نتیجه:

ضرر و زیان روبرو در بورس اوراق بهادار مشابه هزینه ای است که برای یادگیری معاملات داخل کشور به بازارها پرداخت می کنید. شما نمی توانید بدون پرداخت منظم این شهریه به نیروهای بازار موفق شوید. هرچند ، یک مشاور سرمایه گذاری معتبر و ثبت شده می تواند با ایجاد یک معامله گر رشته و کمک به شما در تجارت در مرزهای ظرفیت و ریسک ، به شما کمک کند تا ضررها را به حداقل برسانید.

سلب مسئولیت: کلیه مطالب ارائه شده فقط برای اهداف اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره مالی/سرمایه گذاری به آنها اعتماد نمی شود. نه Capitalvia و نه کارمندان آن هیچ نوع علاقه به سهام و یا هر نوع علاقه به سهام را که توصیه می شود ندارند. توصیه های به اشتراک گذاشته شده ، در صورت وجود ، فقط برای اهداف اطلاعاتی به اشتراک گذاشته می شوند. اگرچه بهترین تلاش ها برای اطمینان از دقیق و به روز بودن اطلاعات انجام شده است ، اما گاهی اوقات خطاهای ناخواسته یا نادرست ممکن است رخ دهد.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 27 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:31