سرمایه گذاری در طلا

ساخت وبلاگ

سرمایه گذاران گزینه های مختلف سرمایه گذاری زیادی دارند و گزینه سرمایه گذاری در طلا فقط یکی از آنهاست. طلا یک گزینه سرمایه گذاری است که به قلب ما نزدیک و عزیز است ، زیرا ما اولین صندوق طلای ایالات متحده را در سال 1968 راه اندازی کردیم. به عنوان بخشی از سریال های ما در زمینه سرمایه گذاری برای مبتدیان ، بیایید نگاهی به موارد زیر در مورد طلا و سرمایه گذاری در آن بیندازیمطلا :) طلا :)

خوب ، بیایید شروع کنیم.

مزایای سرمایه گذاری در طلا

طلا در مقایسه با سایر کلاسهای دارایی (سهام ، اوراق قرضه و غیره) مزایای بسیاری را ارائه می دهد:

 • از همان آغاز تاریخ ، از طلا به عنوان پول یا به عنوان امنیت پول استفاده شده است.
 • طلا با توجه به سهام ، اوراق قرضه و املاک و مستغلات تأثیر متنوع دارد. در گذشته ، هنگامی که قطرات زیادی در بازارهای سهام وجود داشت ، قیمت طلا بسیار کمتر یا حتی افزایش یافته است.
 • طلا از ویژگی های اساسی جذاب برخوردار است: تقاضا برای طلا سالها افزایش یافته است ، در حالی که عرضه سالانه پایدار است.

البته ، مانند همه سرمایه گذاری ها ، همیشه یک عامل خطر وجود دارد و هیچ تضمینی وجود ندارد که طلا این نقش را در آینده حفظ کند.

شکستن قیمت طلا

بازارهای گاو نر را می توان به عنوان سکولار (بلند مدت) یا چرخه ای (مراحل گاو نر در یک بازار خرس کلی) طبقه بندی کرد. قبل از شکست ژوئن 2019 1400 دلار در هر اونس ، تجزیه و تحلیل فنی نشان داد که طلا در یک بازار چرخه ای بوده است. در حال حاضر یک تجمع طولانی تر و پایدار احتمالاً - شاید شبیه به بازار سکولار طلای گاو نر 2001 تا 2008 باشد.

منبع: ونک ، بلومبرگ.

نحوه سرمایه گذاری در طلا

گزینه های مختلف برای سرمایه گذاری در طلا

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در طلا وجود دارد و از این طریق در معرض قیمت آن قرار می گیرد. ما کاوش خواهیم کرد:

 • شمش طلا یا سکه های طلا
 • جواهرات
 • گواهی های طلا
 • سهام در معدنچیان طلا (یا گزینه متنوع تری مانند Gold Miners ETF)

بیایید نگاهی به هر یک از این گزینه ها بیندازیم.

شمش طلا

این یک سرمایه گذاری در طلای فیزیکی واقعی است. شمش کلمه ای است که طلا یا نقره ای را توصیف می کند که 99. 5 ٪ خالص یا بیشتر است. شما می توانید میله های شمش طلا یا سکه را خریداری کنید (اینها به اندازه خالص نیستند) و آنها را در خانه خود یا شاید در یک بانک یا سپرده گذاری در امان نگه دارید. اگر طلا را در یک بانک یا سپرده گذاری نگه دارید ، مجبور خواهید بود هزینه های ذخیره سازی را برای شمش خود بپردازید. همچنین بسیار مهم است که شما برخی از تحقیقات را انجام دهید و شمش را از یک فروشنده معتبر مانند Apmex ، JM Bullion و دیگران خریداری کنید. بسیاری از فروشندگان معتبر در سراسر جهان وجود دارند و حتی می توانید سکه و شمش را بصورت آنلاین خریداری کنید.

جواهرات

جواهرات طلایی تمایل به حفظ ارزش خود دارند ، اما این می تواند یک روش خطرناک برای سرمایه گذاری در طلا باشد. از یک چیز ، شما باید اطمینان حاصل کنید که جواهرات طلایی که خریداری می کنید از بالاترین کیفیت برخوردار است. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که برای جواهرات بیش از حد پرداخت نمی کنید. به خاطر داشته باشید ، شما فقط هزینه طلا را پرداخت نمی کنید بلکه صنایع دستی است که در ایجاد جواهرات قرار گرفت. علاوه بر این ، شما باید جواهرات را در یک مکان امن ذخیره کنید. به طور کلی ، این تنها یک سرمایه گذاری خوب است اگر قیمت خوبی داشته باشید یا به راحتی دوست دارید جواهرات طلایی بپوشید.

گواهی های طلا

گواهی طلا به سادگی یک سند کاغذی است که نشان می دهد شما در مورد مقدار خاصی از طلا ادعا می کنید. در اصل ، اگر می خواهید شمش طلای فیزیکی خریداری کنید اما نمی خواهید آن را ذخیره کنید ، می توانید از خرید گواهی های طلا استفاده کنید. بدیهی است ، شما باید این گواهینامه ها را از یک فروشنده بسیار معتبر خریداری کنید.

سهام معدن طلا

گزینه دیگر برای سرمایه گذاری در طلا ، خرید سهام یک شرکت معدن طلا است. این ممکن است شرکتی باشد که در واقع برای طلا و سایر فلزات گرانبها یا شاید شرکتی که در کاوش در مورد طلا و سایر منابع طبیعی مانند مس و پلاتین مشارکت دارد ، معدن کند. ضروری است که شما هر شرکت را با دقت تحقیق کنید ، زیرا خرید سهام در یک شرکت واحد ریسک بیشتری نسبت به صندوق متقابل یا ETF دارد که با چندین دارایی متنوع است.

نمای کلی از مزایا و مضرات محصولات مختلف سرمایه گذاری طلا

با توجه به بازه زمانی خود ، در طلا سرمایه گذاری کنید

گزینه های مختلف سرمایه گذاری طلا نیز از نظر بازه زمانی ، نقدینگی و مناسب بودن آنها برای انواع خاصی از سرمایه گذار متفاوت است.

امکانات برای سرمایه گذاری طلا چند برابر است

سرمایه گذاری در طلا با سهام معدن طلا

سهام معدن شرکت هایی مانند Newmont Corp یا Barrick Gold Corp روشی غیرمستقیم برای سودآوری از تحولات در قیمت طلا است. قیمت آنها معمولاً با قیمت طلا ارتباط دارد و مزایای زیر را ارائه می دهد:

 • شما از هزینه های ذخیره شمش خودداری می کنید. این هزینه ها با توجه به اقدامات امنیتی لازم می تواند قابل توجه باشد.
 • شرکت های معدن طلا می توانند سود سهام را بپردازند ، که می تواند بر عملکرد شما در سرمایه گذاری تأثیر بگذارد. در مورد شمش ، بازده فقط از افزایش قیمت (یا از دست دادن قیمت) حاصل می شود. نیازی به گفتن نیست ، افزایش قیمت نمی تواند تضمین شود.
 • سهام معدن طلا ممکن است بدون افزایش قیمت طلا در ارزش افزایش یابد. به عنوان مثال ، اگر شرکت پیشرفت های عملیاتی را که باعث بهبود سودآوری می شود ، ممکن است این اتفاق بیفتد. توجه: مقدار نیز به دلیل مدیریت نامشخص می تواند کاهش یابد.

از نظر تاریخی ، با افزایش قیمت طلا ، قیمت سهام معدنچیان طلا به طور نامتناسب افزایش می یابد. دلیل این امر این است که در صورت افزایش درآمد در حالی که هزینه ها یکسان هستند ، سودآوری آنها به طور نامتناسب افزایش می یابد. در مقابل ، برعکس نیز صادق است: وقتی قیمت طلا کاهش می یابد ، قیمت سهم ممکن است به طور نامتناسب کاهش یابد. این یک عنصر معنی دار است که باید هنگام تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در طلا از طریق سهام معدن طلا در نظر داشته باشید.

عوامل خطر

سرمایه گذاری در معدنچیان طلا مشمول خطرات خاص است. مهمترین آن حساسیت به قیمت طلا است. علاوه بر این ، خطر سرمایه گذاری در بخش منابع طبیعی وجود دارد: شرکت ها می توانند تحت تأثیر عوامل بی شماری از جمله شرایط سیاسی و اقتصادی ، نوسانات نرخ ارز ، محدودیت واردات و فرسودگی منابع طبیعی قرار بگیرند.

از طریق ETF در معدنچیان طلا سرمایه گذاری کنید

اگر می خواهید به طور گسترده در سهام معدن طلا سرمایه گذاری کنید ، می توانید به ETF های معدن طلا مراجعه کنید. این ابزار نیاز به جستجوی سهام امیدوار را از بین می برد و به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا کل بخش را به طور گسترده متنوع خریداری کنند.

Vaneck دو ETF معدن طلایی را ارائه می دهد که در سهام شرکت های معدن طلا سرمایه گذاری می کنند:

 • ونک هلند ، آمستردام
 • تلفن: +31 (0) 20 719 51 00
 • ایمیل: [email protected]

افشای مهم

فقط برای اهداف اطلاعاتی و تبلیغاتی.

این وب سایت از Vaneck (اروپا) GMBH و Vaneck Asset Management B. V. Vaneck (اروپا) GMBH به عنوان توزیع کننده محصولات Vaneck در اروپا توسط شرکت مدیریت Vaneck Asset Management B. V. منصوب شده و تحت قانون هلندی ثبت شده است و برای ثبت نام در اختیار هلندی ها برای این هلند منصوب شده است. بازارهای مالی (AFM). Vaneck (اروپا) GMBH با آدرس ثبت شده در خیابان Kreuznacher. 30 ، 60486 فرانکفورت ، آلمان ، ارائه دهنده خدمات مالی است که توسط سازمان نظارت مالی فدرال در آلمان (BAFIN) تنظیم شده است.

این اطلاعات فقط برای ارائه اطلاعات عمومی و اولیه به سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری ، حقوقی یا مالیاتی تفسیر نمی شود.

Vaneck (اروپا) GMBH

و شرکت های وابسته و وابسته آن (با هم "ونک") هیچ مسئولیتی در مورد هرگونه سرمایه گذاری ، واگذاری یا تصمیم گیری برای سرمایه گذار بر اساس این اطلاعات بر عهده ندارند. نظرات و عقاید بیان شده درباره نویسنده (ها) است اما لزوماً درباره ونک نیست. نظرات از تاریخ انتشار فعلی است و با شرایط بازار قابل تغییر است. برخی از اظهارات موجود در اینجا ممکن است پیش بینی ها ، پیش بینی ها و سایر بیانیه های آینده نگر را تشکیل دهند که نتایج واقعی را منعکس نمی کند. اعتقاد بر این است که اطلاعات ارائه شده توسط منابع شخص ثالث قابل اعتماد هستند و به طور مستقل برای صحت یا کامل بودن تأیید نشده اند و نمی توان آن را تضمین کرد. کلیه شاخص های ذکر شده اقدامات بخش های مشترک بازار و عملکرد است. سرمایه گذاری مستقیم در یک فهرست امکان پذیر نیست.

Vaneck Asset Management B. V. ، شرکت مدیریت Miners Gold Miners UCits ETF و Vaneck Junior Gold Miners UCits ETF ("ETFS") ، زیر صندوق های Vaneck UCits ETFS PLC ، یک شرکت مدیریت UCITS است که تحت قانون هلند قرار دارد و در آن ثبت شده استمرجع هلندی برای بازارهای مالی (AFM). ETF ها در بانک مرکزی ایرلند ثبت شده و شاخص سهام را ردیابی می کنند. ارزش دارایی ETFS ممکن است در نتیجه استراتژی های سرمایه گذاری به شدت نوسان کند. اگر شاخص های اساسی در ارزش قرار بگیرند ، ETF نیز ارزش خود را از دست می دهد.

سرمایه گذاران باید قبل از سرمایه گذاری در یک صندوق ، دفترچه فروش و اطلاعات کلیدی سرمایه گذار را بخوانند. این موارد به زبان انگلیسی و KIID ها به زبان های خاص دیگر در دسترس است و به صورت قابل اجرا می توانید به صورت رایگان در www. vaneck.com ، از شرکت مدیریت یا از جزئیات نماینده اطلاعات محلی که در وب سایت یافت می شود ، به صورت رایگان بدست آورید.

تمام اطلاعات عملکرد تاریخی است و هیچ تضمینی برای نتایج آینده ندارد. سرمایه گذاری در معرض خطر است ، از جمله از دست دادن احتمالی اصلی. شما باید قبل از سرمایه گذاری دفترچه و KIID را بخوانید.

هیچ بخشی از این ماده به هر شکلی ممکن است تکثیر شود ، یا در هر انتشار دیگری ، بدون اجازه کتبی ونک ، به آنها اشاره شود.

© Vaneck (اروپا) GmbH / Vaneck Asset Management B. V.

اطلاعیه دسترسی به وب: ونک متعهد است تا از دسترسی به وب سایت خود برای سرمایه گذاران و سرمایه گذاران بالقوه ، از جمله افراد معلول اطمینان حاصل کند. اگر در دسترسی به هر ویژگی یا عملکردی در وب سایت Vaneck مشکل دارید ، لطفاً برای کمک به ما در [email protected] ایمیل بفرستید.

© 2022 Vaneck ® ، Vaneck Access به فرصت ها ® و طراحی vaneck ® استایلیزه علائم تجاری Van Eck Associates Corp.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 34 تاريخ : جمعه 19 خرداد 1402 ساعت: 23:38