شاخص اعتماد به نفس مصرف کننده (CCI)

ساخت وبلاگ

شاخص اعتماد به نفس مصرف کننده چیست؟

شاخص اعتماد به نفس مصرف کننده (CCI) که توسط هیئت کنفرانس انجام شده است ، میزان خوش بینی مصرف کنندگان را نسبت به شرایط اقتصادی فعلی و مورد انتظار اندازه گیری می کند.

خلاصه

 • شاخص اعتماد به نفس مصرف کننده (CCI) میزان خوش بینی مصرف کنندگان را نسبت به شرایط اقتصادی فعلی و مورد انتظار اندازه گیری می کند.
 • این شاخص به عنوان یک شاخص اقتصادی آینده نگر در نظر گرفته می شود و از نزدیک توسط اقتصاددانان ، تحلیلگران ، نهادهای دولتی ، رهبران تجارت و غیره دنبال می شود.
 • خوانش های زیر 75 نسبتاً بدبینانه تلقی می شوند ، در حالی که خوانش های بالاتر از 125 نسبتاً خوش بین تلقی می شوند.

درک شاخص اعتماد به نفس مصرف کننده

شاخص اعتماد به نفس مصرف کننده با ردیابی چگونگی مصرف کنندگان خوش بینانه یا بدبینانه نسبت به (1) اقتصاد ، (2) بازار کار و (3) وضعیت هزینه/مالی آنها به عنوان فشارسنج سلامت اقتصادی عمل می کند. این کار از طریق یک بررسی ماهانه هزاران خانوار انجام می شود که آنها به "مثبت" ، "منفی" یا "خنثی" در مورد نگرش خود نسبت به آنها پاسخ می دهند:

 • شرایط اقتصادی/تجاری فعلی ؛
 • بازار کار فعلی ؛
 • شرایط اقتصادی/تجاری مورد انتظار در شش ماه آینده ؛
 • شرایط بازار کار پیش بینی شده در شش ماه آینده ؛وت
 • شرایط مالی مورد انتظار برای شش ماه آینده.

پس از جمع آوری پاسخ به موارد فوق ، آنها وزن و جمع می شوند تا شماره شاخصی را که در شاخص اعتماد به نفس مصرف کننده مشاهده می شود ، تشکیل دهند.

شاخص اعتماد به نفس مصرف کننده به عنوان یک شاخص اقتصادی آینده نگر عمل می کند و از نزدیک توسط اقتصاددانان ، تحلیلگران ، نهادهای دولتی ، رهبران تجارت از نزدیک دنبال می شود. علاوه بر این ، این شاخص هنگام تعیین سیاست های پولی آنها توسط فدرال رزرو دنبال می شود.

تفسیر شاخص اعتماد به نفس مصرف کننده

شاخص اعتماد به نفس مصرف کننده در 100 ، که در سال 1985 تعیین شده بود ، معیار است. در آخرین سه شنبه هر ماه در ساعت 10 صبح E. T. ، یک خواندن: خواندن:

 • >100 نشان می دهد که مصرف کنندگان در مقابل معیار خوش بین هستند.
 • = 100 نشان می دهد که مصرف کنندگان در مقابل معیار خنثی هستند.
 • نشان می دهد که مصرف کنندگان نسبت به معیار بدبین تر هستند.

خوانش های زیر 75 نسبتاً بدبینانه تلقی می شوند ، در حالی که خوانش های بالاتر از 125 نسبتاً خوش بین تلقی می شوند. با توجه به تغییرات ماه بیش از ماه در شماره شاخص ، تغییر ماه بیش از پنج امتیاز مهم است.

به عنوان مثال ، خواندن شاخص اعتماد به نفس مصرف کننده منتشر شده برای فوریه 2022 برای ژانویه 2022 110. 5 در مقابل 111. 1 بود. این بدان معنی است که مصرف کنندگان اکنون نسبت به سال 1985 خوش بین تر بودند اما نسبت به ماه قبل بدبین تر بودند.

آخرین نسخه CCI را می توان در اینجا یافت.

چگونه CCI توسط متخصصان سرمایه گذاری تفسیر می شود؟

خواندن CCI توسط متخصصان برای مقایسه در برابر انتظارات استفاده می شود. خواندن که بالاتر از انتظارات است می تواند مثبت تلقی شود ، در حالی که خواندن زیر انتظارات را می توان منفی دانست. با این گفته ، مشخص نیست که خواندن بالاتر/پایین به طور خودکار با یک تعجب مثبت/منفی برای بازارهای مالی مطابقت دارد ، که در زیر مورد بحث قرار می گیرد.

به عنوان نمونه ، خواندن فوق به عنوان پیشرو برای هزینه های بالاتر مصرف کننده در نظر گرفته می شود. بسته به چرخه فعلی تجارت ، بازارها می توانند آن را مثبت یا منفی درک کنند:

اگر اقتصاد در اواخر چرخه تجارت باشد که احتمالاً تورم زیاد باشد ، خواندن بالاتر از حد انتظار می تواند انتظارات تورم را افزایش دهد. انتظارات بالاتر ، به نوبه خود ، می تواند باعث شود فدرال رزرو سیاست هولناک تری را اتخاذ کند ، که می تواند منجر به واکنش منفی بازارهای مالی شود.

اگر اقتصاد از رکود اقتصادی خارج شود ، خواندن بالاتر از حد انتظار می تواند اعتماد به نفس در اقتصاد را القا کند ، که می تواند توسط بازارهای مالی به عنوان حرکت اقتصادی قوی مشاهده شود.

اشکالاتی از CCI

اشکال اصلی CCI این است که مصرف کننده هایی که مورد بررسی قرار می گیرند ممکن است فاقد اطلاعات لازم برای ارزیابی شرایط تجاری ، کار و شرایط مالی برای شش ماه آینده باشند. علاوه بر این ، خواندن از این شاخص به طور کلی برای هر نوع پیش بینی مفید نیست.

بیشتر بدانید

با تشکر از شما برای خواندن توضیحات CFI در مورد شاخص اعتماد به نفس مصرف کننده. برای کمک به شما در تبدیل شدن به یک تحلیلگر مالی در سطح جهانی و پیشرفت حرفه خود به تمام توان خود ، این منابع اضافی بسیار مفید خواهد بود:

صدور گواهینامه تحلیلگر مالی

با تکمیل کلاسهای مدل سازی مالی آنلاین CFI ، به یک تحلیلگر مدل سازی و ارزیابی مالی (FMVA) تبدیل شوید!

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 31 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 0:11