مزایا و خطرات سرمایه گذاری منفعل

ساخت وبلاگ

محبوبیت وجوه منفعل در حال رشد است و سرمایه گذاران را با قول هزینه های چشمگیر پایین تر از گزینه های فعال فعال جذب می کند.

ارزش سرمایه گذاری ها می تواند کاهش یابد و همچنین افزایش یابد و شما می توانید کمتر از سرمایه گذاری خود بازگردید. اگر در مورد سرمایه گذاری مطمئن نیستید ، به دنبال مشاوره مستقل باشید.

آنچه یاد خواهید گرفت:

  • انواع اصلی صندوق های سهام و اوراق قرضه چیست.
  • تفاوت بین سرمایه گذاری فعال و غیرفعال چیست.
  • بودجه چند دارایی و چند مدیر چیست.

وجوه مدیریت شده به طور فعال هنوز بر دنیای سرمایه گذاری حاکم است اما محبوبیت سرمایه گذاری های منفعل به سرعت در حال افزایش است. در حقیقت ، در سال 2015 ، مبلغ سرمایه گذاری شده در ردیاب های شاخص Computer Run در انگلستان برای اولین بار از علامت 100 میلیارد پوندی عبور کرد. ما به آنچه شما باید بدانید نگاه می کنیم.

بودجه منفعل چیست؟

صندوق های منفعل به طرز برده ای عملکرد یک بازار یا شاخص خاص ، مانند FTSE 100 را ردیابی می کنند. و همچنین اعتماد واحد یا شرکت های سرمایه گذاری باز (OEIC) ، صندوق های منفعل نیز می توانند صندوق های معامله شده با بورس سهام (ETF) باشند. آنچه که همه آنها مشترک هستند این است که آنها به طور معمول تمام دارایی ها را در شاخص مورد نظر یا نمونه نماینده نگه می دارند.

مهمترین وجوه منفعل به جای یک مدیر صندوق به طور خودکار اداره می شود ، که به طرز چشمگیری هزینه های کار آنها را کاهش می دهد.

بخش عمده ای از بحث بین استراتژی های فعال و غیرفعال به این مسئله کاهش می یابد. در اصل ، بحث در مورد اینکه آیا ارزش پرداخت هزینه های بالاتری را که توسط مدیران صندوق فعال پرداخت می شود ، یا اینکه احتمالاً در طولانی مدت با چسبیدن به وسایل نقلیه منفعل ارزان تر از پاداش های بیشتری لذت می برید ، می پردازد.

یکی از اصول سرمایه گذاری ما این است که اگر دلیل خوبی داشته باشید و کل هزینه های متحمل شده را کاملاً درک کنید ، فقط باید از سرمایه گذاری های منفعل دور شوید.

تفاوت از نظر هزینه چیست؟

در بسیاری از موارد ، سرمایه گذاران سالانه حدود 0. 75 ٪ در سال را برای بودجه های فعال مدیریت می کنند. در مقابل ، برخی از صندوق های منفعل کمتر از 0. 1 ٪ در سال هزینه می کنند.

تفاوت بین ارقام ممکن است کوچک به نظر برسد اما با گذشت زمان تأثیر آنها بر بازده شما می تواند قابل توجه باشد. مثال زیر را در نظر بگیرید ، با توجه به اینکه این ارقام بر اساس یک مثال ساده ساخته شده و فقط برای اهداف مصور هستند. بازده مداوم در طی یک دوره طولانی بسیار بعید است.

بیایید بگوییم که شما مبلغ 10،000 پوند را در یک صندوق منفعل سرمایه گذاری کرده اید که در کل 0. 1 ٪ در سال پرداخت می شود. با فرض اینکه شما هر سال از رشد 4 ٪ برخوردار هستید ، سرمایه گذاری اولیه شما پس از 20 سال 21493 پوند ارزش دارد.

با این حال ، همان مبلغ سرمایه گذاری شده در یک صندوق فعال فعال با هزینه سالانه 0. 75 ٪ فقط در مدت مشابه پس از کسر هزینه ها فقط به 18959 پوند افزایش می یابد. این تفاوت تقریباً 3000 پوند فقط در نتیجه هزینه است. 1

بحث در مورد صندوق های فعال در مقابل منفعل

منتقدان سرمایه گذاری منفعل می گویند وجوهی که به سادگی یک شاخص را ردیابی می کنند ، همیشه در صورت در نظر گرفتن هزینه ها ، بازار را تحت تأثیر قرار می دهند. در مقابل ، مدیران فعال به طور بالقوه می توانند با انتخاب دقیق سهام خود که دارند ، بازده ضرب و شتم بازار را تحویل دهند.

همچنین معمولاً استدلال می شود که استراتژی های منفعل نمی توانند سرمایه گذاران را از دوره های نوسانات محافظت کنند. از این گذشته ، اگر بازار یک صندوق خاص ردیابی کند ، شیرجه می زند ، ارزش نمونه کارها نیز خواهد بود.

اما حامیان سرمایه گذاری منفعل استدلال می کنند که بسیاری از مدیران صندوق فعال نتوانسته اند به طور مداوم بازار را در طولانی مدت ضرب و شتم کنند. و تلاش برای انتخاب کسانی که می خواهند بسیار دشوار باشند ، زیرا عملکرد گذشته یک مدیر هرگز نباید به عنوان نشانه بازده آینده آنها تلقی شود.

حتی وارن بافت ، مشهورترین انتخاب سهام و مدیر عامل شرکت Berkshire Hathaway ، پیش از این فضیلت های سرمایه گذاری منفعل را گسترش داده است. 2

با توجه به اینکه بازارهای توسعه یافته مانند ایالات متحده و انگلیس بسیار مورد بررسی قرار گرفته اند ، به ویژه برای مدیران دشوار است که فرصت هایی را که دیگران از دست داده اند ، تشخیص دهند ، بنابراین انتخاب یک صندوق منفعل می تواند حس بیشتری داشته باشد. در مقابل ، مناطقی که به خوبی شناخته نشده اند ، مانند بازارهای نوظهور ، به طور کلی موضوع تجزیه و تحلیل بسیار کمتری هستند. در این مناطق ، بازارها تمایل به کارآمدتر دارند و بسیاری پیشنهاد کرده اند که دانش و تجربه تخصصی یک مدیر صندوق ممکن است در شکار دارایی های جذاب مفید باشد.

ظهور استراتژی های باهوش تر

سرمایه گذاری منفعل همچنان تکامل می یابد. اکنون بسیاری از گروه های صندوق در حال ارائه بتا بتا یا استراتژیک بتا هستند که هدف آنها ایجاد شکاف بین سرمایه گذاری فعال و غیرفعال با استفاده از استراتژی های پیشرفته انتخاب سهام و ساخت شاخص جایگزین است ، در حالی که هنوز هم هزینه های خود را کم می کند.

بیشتر شاخص های معیار ، مانند FTSE 100 ، از یک رویکرد وزنی در بازار استفاده می کنند-مانند 100 شرکت بزرگ ذکر شده در انگلستان این شاخص را تشکیل می دهند. اما یک صندوق بتا هوشمند با تمرکز بر روی شاخص تراشه آبی ، از فیلترهای مختلف استفاده می کند ، به عنوان مثال ، می تواند سهام را بر اساس ارزش سود سهام که پرداخت می کنند ردیابی کند.

در حالی که استدلال طولانی مدت بین این دو سبک ادامه می یابد ، مسلماً این نکته از دست می رود. در حالی که سرمایه گذاری های منفعل باید در صدر لیست برای سرمایه گذاران که از ابتدا یک نمونه کارها را ایجاد می کنند ، باشد ، هر دو استراتژی سرمایه گذاری جایگاه خود را دارند.

با این وجود ، تمام سرمایه گذاری ها ، چه به طور فعال و چه منفعلانه مدیریت می شوند ، می توانند سقوط کنند و همچنین ارزش خود را افزایش دهند و ممکن است شما کمتر از سرمایه گذاری خود بازگردید.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 28 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 0:30