واگرایی در مقابل همگرایی تفاوت چیست؟

ساخت وبلاگ

شان راس یک مشاور استراتژیک در 1031x.com ، مشارکت کننده Investopedia ، و بنیانگذار و مدیر Free Lances Ltd.

چارلز یک متخصص و مربی بازار سرمایه در سطح ملی با بیش از 30 سال تجربه در زمینه توسعه برنامه های آموزشی عمیق برای رشد متخصصان مالی است. چارلز در تعدادی از موسسات از جمله گلدمن ساکس ، مورگان استنلی ، اجتماعی ژنرال و بسیاری دیگر تدریس کرده است.

ویکی ولاسکز یک محقق و نویسنده است که سازمان های مختلف جامعه و غیرانتفاعی را مدیریت ، هماهنگ و کارگردانی کرده است. وی تحقیقات عمیق در مورد مسائل اجتماعی و اقتصادی انجام داده است و همچنین مواد آموزشی را برای منطقه بزرگ ریچموند تجدید نظر و ویرایش کرده است.

واگرایی در مقابل همگرایی: یک مرور کلی

روندها و ابزارهای بی شماری در دنیای اقتصاد و امور مالی وجود دارد. برخی از آنها نیروهای متضاد مانند واگرایی و همگرایی را توصیف می کنند. واگرایی به طور کلی به این معنی است که دو چیز از هم جدا می شوند در حالی که همگرایی دلالت بر این دارد که دو نیرو با هم حرکت می کنند. در دنیای اقتصاد ، امور مالی و تجارت ، واگرایی و همگرایی اصطلاحاتی است که برای توصیف رابطه جهت دار دو روند ، قیمت یا شاخص ها استفاده می شود. اما همانطور که تعاریف کلی دلالت دارد ، این دو اصطلاح به نحوه حرکت این روابط اشاره می کنند. واگرایی نشان می دهد که دو روند از یکدیگر دور می شوند در حالی که همگرایی نشان می دهد که چگونه آنها به هم نزدیکتر می شوند.

غذای اصلی

  • واگرایی هنگامی اتفاق می افتد که قیمت دارایی و یک شاخص از یکدیگر دور شوند.
  • همگرایی زمانی اتفاق می افتد که قیمت دارایی و یک شاخص به سمت یکدیگر حرکت کند.
  • واگرایی می تواند مثبت یا منفی باشد.
  • همگرایی اتفاق می افتد زیرا یک بازار کارآمد اجازه نمی دهد تا به طور همزمان دو قیمت تجارت کند
  • معامله گران فنی بیشتر به واگرایی به عنوان سیگنال تجارت علاقه مند هستند در حالی که عدم وجود همگرایی فرصتی برای داوری است.

واگرایی

هنگامی که مقدار دارایی ، شاخص یا شاخص حرکت می کند ، دارایی ، شاخص یا شاخص مربوطه در جهت دیگر حرکت می کند. این همان چیزی است که از آن به عنوان واگرایی یاد می شود. واگرایی هشدار می دهد که روند فعلی قیمت ممکن است تضعیف شود و در برخی موارد ممکن است منجر به تغییر قیمت شود.

واگرایی می تواند مثبت یا منفی باشد. به عنوان مثال ، واگرایی مثبت هنگامی اتفاق می افتد که سهام در حال نزدیک شدن است اما شاخص های آن شروع به تجمع می کنند. این می تواند نشانه واژگونی روند باشد که به طور بالقوه فرصتی برای ورود به معامله گر را باز می کند. از طرف دیگر ، واگرایی منفی هنگامی اتفاق می افتد که قیمت ها بالاتر می روند در حالی که نشانگر کمترین میزان جدید را نشان می دهد.

هنگامی که واگرایی رخ می دهد ، به این معنی نیست که قیمت معکوس خواهد شد یا اینکه به زودی وارونگی رخ خواهد داد. در حقیقت ، واگرایی می تواند مدت زمان طولانی طول بکشد ، بنابراین اگر قیمت آن مطابق آنچه انتظار می رود ، به تنهایی می تواند به معنای ضرر قابل توجهی باشد. معامله گران به طور کلی به طور انحصاری در فعالیت های تجاری خود به واگرایی تکیه نمی کنند. دلیل این امر این است که سیگنال های تجاری به موقع به تنهایی ارائه نمی دهد.

تجزیه و تحلیل فنی بر الگوهای حرکات قیمت ، سیگنال های معاملاتی و سایر سیگنال های تحلیلی دیگر برای اطلاع رسانی به معاملات ، بر خلاف تجزیه و تحلیل اساسی ، که سعی در یافتن ارزش ذاتی دارایی دارد ، تمرکز دارد.

همگرایی

اصطلاح همگرایی برعکس واگرایی است. برای توصیف پدیده قیمت معاملات آتی و قیمت نقدی کالای زیربنایی که به مرور زمان به هم نزدیکتر می شوند ، استفاده می شود. در بیشتر موارد ، معامله گران از همگرایی به عنوان راهی برای توصیف عملکرد قیمت یک قرارداد آتی یاد می کنند.

از لحاظ تئوریکی ، همگرایی اتفاق می افتد زیرا یک بازار کارآمد اجازه نمی دهد چیزی با دو قیمت همزمان تجارت کند. ارزش واقعی بازار یک قرارداد آتی پایین تر از قیمت قرارداد مورد بحث است زیرا معامله گران باید در ارزش زمانی امنیت عامل باشند. با نزدیک شدن به تاریخ انقضا در قرارداد ، حق بیمه در مورد ارزش زمان کاهش می یابد و دو قیمت همگرا می شوند.

اگر قیمت ها همگرا نشوند ، معامله گران برای ایجاد سود سریع از اختلاف قیمت استفاده می کنند. این ادامه خواهد یافت تا زمانی که قیمت ها همگرا شوند. وقتی قیمت ها همگرا نشوند ، فرصتی برای داوری وجود دارد. داوری زمانی است که یک دارایی در همان زمان و در بازارهای مختلف خریداری و فروخته می شود تا از تفاوت موقت قیمت استفاده کند. این وضعیت از ناکارآمدی در بازار بهره می برد.

تفاوت های کلیدی

معامله گران فنی بسیار بیشتر از همگرایی نگران واگرایی هستند ، عمدتاً به این دلیل که فرض می شود همگرایی در یک بازار عادی رخ می دهد. بسیاری از شاخص های فنی معمولاً از واگرایی به عنوان ابزار ، در درجه اول نوسان ساز استفاده می کنند. آنها باندها (هر دو مورد بالا و پایین) را که بین دو مقدار شدید اتفاق می افتد ، ترسیم می کنند. آنها سپس شاخص های روند را ایجاد می کنند که در آن مرزها جریان می یابد.

واگرایی پدیده ای است که معمولاً به این معنی تعبیر می شود که یک روند ضعیف یا بالقوه ناپایدار است. معامله گران که به عنوان بخشی از استراتژی های معاملاتی خود از تجزیه و تحلیل فنی استفاده می کنند ، از واگرایی برای خواندن حرکت اساسی یک دارایی استفاده می کنند.

همگرایی زمانی اتفاق می افتد که قیمت دارایی ، شاخص یا شاخص در همان جهت به عنوان دارایی ، شاخص یا شاخص مرتبط در تجزیه و تحلیل فنی حرکت می کند. به عنوان مثال ، همگرایی وجود دارد که میانگین صنعتی داو جونز (DJIA) همزمان با افزایش خط تجمع/توزیع آن ، دستاوردهای خود را نشان می دهد.< Pan> واگرایی پدیده ای است که معمولاً به این معنی تعبیر می شود که یک روند ضعیف یا بالقوه ناپایدار است. معامله گران که به عنوان بخشی از استراتژی های معاملاتی خود از تجزیه و تحلیل فنی استفاده می کنند ، از واگرایی برای خواندن حرکت اساسی یک دارایی استفاده می کنند.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 28 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 0:48