10 مرحله کلیدی برای انتخاب سهام

ساخت وبلاگ

انتخاب سهام به سادگی انتخاب شرکت ها برای سرمایه گذاری در آن است. کار سخت این است که دانستن کدام یک از آنهاست. فکر می کنیم کمی سرگرم کننده در حال کار است. این دوره سقوط شما در پیمایش در بازارهای سهام است.

اولا ، چرا در سهام شرکت سرمایه گذاری می کنید؟

وارن بافت ، که عموماً به عنوان یکی از موفق ترین سرمایه گذاران این سیاره شناخته می شود ، (با ارزش نزدیک به 90 میلیارد دلار) ، سرمایه گذاری مانند این را توضیح می دهد: "اگر در هنگام خواب راهی برای کسب درآمد پیدا نکنید ، تا زمانی که بمیرید کار خواهید کرد."به همین دلیل است

احتمالاً شما 1 ٪ یا کمتر در سال می توانید در یک بانک پس انداز کنید. قیمت از مواد غذایی به سوخت در سال 2. 5 ٪ در سال افزایش می یابد ، میانگین تورم برای یک دهه گذشته. بنابراین پول شما اکنون از 10 سال پیش واقعاً ارزش کمتری دارد. سرمایه گذاری راهی برای ضرب و شتم تورم ، با کار کردن و رشد پول است.

شما مقداری پول سرمایه گذاری می کنید ، سود کسب می کند ، پول بیشتری دارید که سرمایه گذاری می شود. اکنون علاقه بیشتری به شما می دهید ، زیرا این یک گلدان بزرگتر به دست آورده است. و این تکرار می شود. این قدرت ترکیب است. هرچه این کار را بیشتر انجام دهید ، گلدان شما بیشتر می شود.

خطرات

سرمایه گذاری با هشدارها همراه است. قبل از انتخاب سهام ، این قسمت را به خوبی بخوانید.

سهام شما ممکن است در مقطعی ارزش داشته باشد. قیمت سهام تحت تأثیر رویدادهای جهانی و تهدیدهای تجاری و همچنین سایر عوامل قرار دارد. نوسانات - نوسانات در قیمت سهام - طبیعی است ، معمولاً موقتی ، اما ترسناک. خرید سهام انفرادی معمولاً از خرید صندوق که گروه بزرگی از شرکت ها را ردیابی می کند ، خطرناک تر است ، بنابراین انتظار می رود نوسانات بزرگی در ارزش سرمایه گذاری شما داشته باشد.

گاهی اوقات سهام شما ارزش خود را کاهش می دهد و به عقب نمی رود ، یا به اندازه کافی سریع نیست ، و آنها را برای کمتر از آنچه پرداخت کرده اید می فروشید. سرمایه گذاری به این معنی است که یک خطر واقعی وجود دارد که ممکن است پول خود را از دست دهید. اگر 10 ٪ از سرمایه گذاری اصلی خود را از دست داده اید ، چه احساسی دارید؟یا 50 ٪یا 100 ٪فقط آنچه را که می توانید برای از دست دادن راحت بپردازید سرمایه گذاری کنید.

از یک فناوری جدید یا cryptocurrency هیجان زده است؟مراقب باش. فقط به این دلیل که برخی از شرکت ها در یک صنعت خوب کار می کنند ، به معنای این نیست که همه آنها چنین می کنند. شرکت های بیش از حد با هم فرو می ریزند و پول زیادی را با آنها دریافت می کنند.

  • ریسک نرخ ارز

شرکت های پشتیبان مستقر در خارج از انگلیس ، مانند ایالات متحده؟تغییرات ارز به این معنی است که حتی اگر قیمت سهم آنها افزایش یابد می توانید پول خود را از دست دهید. اگر به عنوان مثال در شرکتی که به دلار آمریکا تجارت می کند ، با پوند انگلیس سهام خریداری کنید و دلار ارزش آن را کاهش می دهد ، می توانید پیدا کنید که سهام شما کمتر از آنچه فکر می کردید ارزش دارد.(البته ، اگر دلار افزایش یابد ، بهتر خواهید بود!)

10 مرحله کلیدی برای انتخاب سهام:

اکنون خطرات و مزایای اصلی را می دانید، در اینجا نحوه یادگیری برخی از استراتژی های انتخاب سهام آورده شده است.

1. متمایز شدن از جمعیت

فقط یک سهام تصادفی را انتخاب نکنید، ابتدا یک بخش یا صنعت را انتخاب کنید. در مورد آن بخوانید. آیا از برخی انقلاب های آینده مانند انرژی های تجدیدپذیر یا هوش مصنوعی سود خواهد برد؟آیا پتانسیل رشد دارد؟سپس شرکت هایی را در آن پیدا کنید که کارهای نوآورانه یا بهتر از رقبا انجام می دهند. شرکت هایی با نقطه فروش منحصر به فرد اغلب سرمایه گذاری های خوبی هستند.

2. سهام "ارزان".

پشتیبان شرکت هایی است که در آینده ارزش بیشتری خواهند داشت. یکی از راه‌ها استفاده از نسبت قیمت به درآمد (P/E) برای یافتن سهامی است که ممکن است به قیمت کمتر از ارزش واقعی فروخته شوند ("کم ارزش‌گذاری شده"). P/E را با تقسیم قیمت سهام شرکت بر درآمد خالص آن محاسبه کنید (در حساب ها به راحتی پیدا می شود). یا فقط نام شرکت و P/E را در گوگل جستجو کنید. این ویژگی در واقع به زودی در برنامه Revolut Trading ارائه می شود، بنابراین این فضا را تماشا کنید.

به عنوان یک قاعده کلی، P/E زیر 15 ارزان و بالای 20 از نظر ما گران است. ارزان همیشه بهترین نیست - شرکت‌هایی که انتظار می‌رود رشد سریع‌تری داشته باشند گران‌تر خواهند بود اما می‌توانند درآمد بیشتری برای شما به ارمغان بیاورند. P/E ها را برای شرکت هایی که همان چیزی را می فروشند یا می سازند مقایسه کنید.

3. سود سهام

سود سهام درصدی از سود شرکت است که به عنوان پاداش برای سرمایه گذاری در آن شرکت دریافت می کنید. شرکت هایی که به طور منظم سود سهام پرداخت می کنند، معمولاً (اما نه همیشه) از سلامت مالی خوبی برخوردار هستند.

اما مراقب باشید. سود سهام بالا می تواند به این معنی باشد که شرکت روی خودش سرمایه گذاری نمی کند، بنابراین در آینده رشد نخواهد کرد. به دنبال شرکت هایی باشید که پول کمی می پردازند، اما اغلب، و در حال افزایش هستند.

4. رشد درآمد

آیا شرکتی که قصد سرمایه گذاری در آن را داشتید در سال گذشته بیشتر از سال قبل درآمد داشته است؟در طول پنج سال گذشته چطور؟اگر رشد ثابتی را در میزان پولی که در هر سال به دست می آورد نشان دهد، این نشانه مثبتی است که یک انتخاب سرمایه گذاری سالم است.

5. چقدر بدهی؟

در مورد قرض دادن به دوستی که قبلاً بدهی زیادی دارد دوبار فکر می کنید - همین کار را با سرمایه گذاری های بالقوه انجام دهید. شرکت ها اغلب بدهی دارند. برای قضاوت در مورد اینکه آیا نگران کننده است، نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام را تعیین کنید.

برای انجام این کار، کل بدهی شرکت را بر کل حقوق صاحبان سهام (دارایی های شرکت منهای بدهی های آن) تقسیم کنید. اعداد کمتر معمولاً به معنای خطر کمتری است - ما معتقدیم که شما واقعاً بالاتر از 2 نمی خواهید. به جز این بستگی به صنعت دارد. شرکت های بزرگ می توانند در 5 باشند. بانک ها، به دلیل نحوه کارشان، می توانند در 10 باشند. یک شرکت را با همتایانش مقایسه کنید. اگر بسیار متفاوت است، دلیل آن را دریابید.

6. حرکت در آب های متلاطم

آیا سهام در شرکت شما فقط وقتی دیگران انجام می دهند ، و به همان سرعت گزاف گویی می کنند؟این یک شاخص خوب است که می داند چه کاری انجام می دهد. اگر قیمت سهام در هنگام پایدار بودن رقبا ، نامنظم باشد ، این یک علامت هشدار دهنده است.

7. چه کسی مسئول است؟

به قیمت سهم شرکت در زمان مدیرعامل در راس نگاه کنید - باید بالاتر از زمان شروع آنها باشد. از طرف دیگر ، به ویژه پس از مشکلات ، گاهی اوقات می تواند زمان مناسبی برای خرید ارزان شرکت باشد در حالی که سایر سرمایه گذاران از عدم اطمینان در مورد آینده خود می ترسند.

8- تمام تخم های خود را در یک سبد قرار ندهید!

سرمایه گذاری همه چیز در مورد ایجاد خطرات محاسبه شده است. 100 ٪ برای هر شرکت یا صنعت یا کلاس دارایی شرط بندی نکنید. سرمایه گذاران هوشمند غالباً سرمایه گذاری زیادی می کنند ، و پول خود را در چندین سرمایه گذاری پخش می کنند (حدود 15 - 30 یک هنجار است.) و انواع دارایی.

سرمایه گذاری در چند بخش نامربوط ("نامربوط") ، شرکت ها و مناطق جغرافیایی نیز این شانس را ایجاد می کند که اگر پول خود را از دست بدهید در حالی که یک وصله بد است ، در جای دیگری درآمد کسب می کنید (اما این البته همیشه نیستتضمین).

9. خرید و نگه دارید

شرکت هایی را که می خواهید در آن سرمایه گذاری کنید با دقت انتخاب کنید و سعی کنید آنها را برای چند سال نگه دارید. شما به طور کلی شانس بهتری برای سودآوری خواهید داشت ، به علاوه معاملات بیشتر تمایل به هزینه بیشتری دارد ، بنابراین این امر به بازده شما می رسد. مگر اینکه اینطور باشد ، شما با Metal Revolut هستید-زیرا در این صورت می توانید هر ماه از معاملات نامحدود کمیسیون لذت ببرید.

10. از نظر اخلاقی سرمایه گذاری کنید

دلیل نهایی که ممکن است سهام را انتخاب کنید این است که می خواهید شرکت هایی با وجدان اخلاقی را انتخاب کنید. این به عنوان سرمایه گذاری زیست محیطی ، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) شناخته می شود. حتی با لری فینک ، مدیرعامل BlackRock - (بزرگترین مدیر دارایی جهان) - اکنون می گوید که او قصد دارد پول سرمایه گذاران را به سمت شرکت هایی که در حال مبارزه با تغییرات آب و هوایی هستند ، محوری کند ، انجام یک حرکت مشابه می تواند هوشمندانه باشد.

با این حال ، اجازه ندهید که قلب شما هنگام سرمایه گذاری به طور کامل بر سر شما حکم کند. شما هنوز هم باید همان تکنیک های تحقیق دقیق را از بالا در مورد همه انتخاب سهام خود اعمال کنید. همه سرمایه گذاری های اخلاقی برابر نیستند.

یاد آوردن!

1. تحقیقات خود را انجام دهید 2. هوشمند باشید ، از اعتیاد به مواد مخدره خودداری کنید 3. سرمایه گذاری های خود را متنوع کنید 4. بیش از آنچه که می توانید از دست بدهید سرمایه گذاری نکنید. 5. پول نقد کافی را برای تأمین نیازهای اساسی و شرایط اضطراری نگه دارید

سرمایه در ریسک این بستر معاملاتی سهام توسط معاملات Revolut تسهیل می شود. نه معاملات Revolut و نه REVOLUT مشاوره سرمایه گذاری را ارائه می دهد و سرمایه گذاران انفرادی باید تصمیمات خود را بگیرند یا در صورت عدم اطمینان از مناسب بودن/مناسب بودن هرگونه سرمایه گذاری برای شرایط یا نیازهای فردی خود ، به دنبال مشاوره مستقل حرفه ای باشند. ارزش سرمایه گذاری می تواند بالا برود و همچنین پایین بیاید و ممکن است کمتر از سرمایه گذاری اصلی خود دریافت کنید یا ارزش کل سرمایه گذاری اولیه خود را از دست دهید. عملکرد گذشته یک شاخص قابل اعتماد از نتایج آینده نیست. نوسانات نرخ ارز می تواند بر بازده کلی سرمایه گذاری اصلی شما تأثیر منفی بگذارد. هرگونه معاملات خارج از کمک هزینه ماهانه شما بیشتر از 0. 25 ٪ از مبلغ سفارش یا حداقل هزینه خاص کشور است-به سؤالات متداول معاملات ما برای معادل خود مراجعه کنید. هزینه مدیریت حساب سالانه 0. 12 ٪ / 12 bps (سالانه) از ارزش بازار دارایی های شما که توسط کارگزار شخص ثالث نگهداری می شود ، ماهانه شارژ می شود. لطفاً اطلاعات بیشتر در مورد این هزینه ها را در اینجا بخوانید. با خواندن افشای ریسک کامل و سؤالات متداول تجارت ما بیشتر بدانید. همچنین می توانید این گزارش کیفیت اجرای و گزارش پنج مکان برتر را بارگیری کنید.

Revolut Trading Ltd (FRN 832790) نماینده منصوب شده از قطعنامه انطباق با مسئولیت محدود (FRN: 574048) است که توسط سازمان رفتار مالی مجاز و تنظیم می شود. آدرس ثبت شده Revolut Trading Ltd عبارت است از: 7 Westferry Circus ، Canary Wharf ، London ، England ، E14 4HD.

به Revolut به صورت رایگان بپیوندید

هزینه های روزمره خود را با بودجه ریزی و تجزیه و تحلیل قدرتمند مدیریت کنید ، پول را به خارج از کشور منتقل کنید ، به راحتی در ارز محلی و موارد دیگر هزینه کنید. به 25 متر+ در حال حاضر با استفاده از Revolut بپیوندید.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 26 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 0:54