6 دلیل عدم تجارت در 30 دقیقه اول

ساخت وبلاگ

30 دقیقه اول بی ثبات ترین زمان در بازار سهام است. به عنوان یک معامله گر جدید یا حتی فصلی ، شما به شکاف 30 دقیقه اول مانند پروانه به شعله گرایش خواهید یافت. این واقعاً به سطح عمل موجود در بازار در اوایل روز می رسد ، که همه ما را مبهوت نگه می دارد.

در این مقاله ، ما 6 دلیل شما باید در طی 30 دقیقه اول از تجارت خودداری کنید تا شانس موفقیت طولانی مدت خود را افزایش دهید.

فهرست مطالب

شماره 1 - شکافهای صبحگاهی خشونت آمیز

هر وقت یک شکاف صبحگاهی خشونت آمیز در بازار مشاهده می کنید ، اگر سهام در طی چند میله 5 دقیقه اول بالا یا پایین بیاید ، واقعاً تماس هر کسی است. سهام احتمالاً نسبت به برخی از اخبار یک شبه واکنش نشان می دهد که باعث افزایش فعالیت سرمایه گذاران و موسسات خرده فروشی می شود.

تا این مرحله ، قرار گرفتن در معرض خطر شما در صبح زیاد است زیرا سهام قبلاً افزایش یافته یا 15 ٪ یا 20 ٪ کاهش یافته است. برای نشان دادن این نکته ، بیایید نگاهی به چند نمودار بیندازیم.

Moing Gap Example 1

شکاف صبحگاهی 1

آیا صادقانه تصوری دارید که سهام کدام جهت را طی می کند؟بدون پیمایش پایین ، یک تماس بالاتر یا پایین برقرار کنید. به یاد داشته باشید در این مرحله ، سهام در حال حاضر 16 ٪ کاهش یافته است.

Moing Gap 2

چند نفر از شما به درستی حدس زده اید؟

بیایید نگاهی به مثال دیگری از همان روز معاملاتی بیندازیم.

Moing Gap Example 3

شکاف صبح مثال 3

در برابر اصرار به پیمایش پایین در صفحه مقاومت کنید. بهترین حدس خود را انجام دهید

Moing Gap Example 4

شکاف صبح مثال 4

چه کسی حدس زده است که سهام به مرحله ادغام می رود؟

تصور کنید که هر روز در بازار این بازی پرزرق و برق را انجام دهید. شما می خواهید خود را دیوانه کنید و سعی کنید پیش بینی کنید که سهام در جهت روند اصلی ادامه خواهد یافت یا به شدت معکوس است. به بیان صریح ، ارزش این را ندارد که این موضوع را بفهمید و خطر بسیار زیاد است زیرا احتمالاً توقف های شما از بین می رود.

تلاش برای پرش در مقابل یا در همان قطار به عنوان یک شکاف صبحگاهی خشونت آمیز مانند گرفتن کیک از فر قبل از پخت کامل است.

نقطه اجازه دادن به 30 دقیقه اول بازی ، این است که یک شکل گیری شکل بگیرد تا مشخص شود که آیا گاوها یا خرس ها در بالای آن ظاهر می شوند. پریدن به شکاف صبحگاهی قبل از اینکه این روند بتواند به طور کامل توسعه یابد ، بهتر از تلنگر زدن به یک سکه نیست.

شماره 2 - احساسات

Emotions

من عاشق افراد پرشور هستم ، که واقعاً در مورد آنچه انجام می دهند کار می کنند. برای دیدن یک ورزشکار به عنوان گلزنی برنده بازی ، یک غرش فوق العاده را بیرون کشید ، همه را در غرفه ها قرار می دهد و هواداران تماشا می کنند که از خانه پمپ می شوند.

اما ، مشابه نامزدهای انتخاباتی برای رئیس جمهور ، معامله گران هنگام صحبت از احساسات خود باید کمی صاف باشند. در 30 دقیقه اول ، بازار سناریوهای بسیار وحشی و بیش از هر زمان دیگری از روز را ارائه می دهد ، می توانید به راحتی وارد عمل شوید.

هنگامی که به یک تجارت کشیده شد و احساسات شما شروع به به دست آوردن می کند ، پول شما را سریعتر از آنچه که می توانید چشمک بزنید ، رها می کند.

دکتری برت استنبرگر ، تحقیقات گسترده ای در مورد روانشناسی و احساسات تجارت انجام داده است. این مقاله جالب را با عنوان "تجارت عاطفی با هوش" بررسی کنید.

فقط برای روشن شدن ، اگر شما یک فرد عاطفی و مهمتر از آن و معامله گر عاطفی هستید - از 30 دقیقه اول خودداری کنید.

شماره 3 - 10 صبح وارونه

معکوس 10 صبح یکی از شرورترین زمانهای روز تجارت است. برای کسانی که چندین سال است که روز تجارت می کنند ، متوجه خواهید شد که در ساعت 10 صبح اتفاقات جالب توجه می شوند.

بنابراین ، چرا بازار اغلب در ساعت 10 صبح صحیح است؟این واقعاً به تعداد شرکت کنندگان می رسد. برای مبتدیان ، این اولین بار است که معامله گران 1 دقیقه ای ، 5 دقیقه ای ، 15 دقیقه ای و 30 دقیقه ای همه دارای چاپ شمع در نمودار هستند. دلیل اینکه من مدت زمان 60 دقیقه ای را به خود اختصاص نداده ام ، به این دلیل است که این معامله گران اغلب در تجارت نوسان متمرکز شده اند و همان چیزی نیستند که من معامله گران روز را در نظر می گیرم.

دلیل دیگر معکوس 10 صبح این است که بیشتر معامله گران که از یک حرکت یک شبه به طور قابل توجهی بالا یا پایین بودند ، توانسته اند از موقعیت خود خارج شوند. این همه معامله گران را که به دلیل سود قابل توجهی در شکاف صبحگاهی ، از معاملات خارج می شوند ، به کسانی که به دلیل تماس های حاشیه ای انحلال شده اند ، حساب می کند.

هنوز مؤمن نیست که بازار در ساعت 10 صبح تغییر می کند؟خوب نگاهی به QQQ در طی یک دوره دو هفته ای بیندازید.

10am reversal

اکنون ، این همیشه به یک علم دقیق بازی نمی کند. با این حال ، ساعت 10 صبح یک شکاف زمانی است که آنتن شما نیاز به فریب دادن دارد. در مثال بالا از QQQS ، هر خط آبی ساعت 10 صبح است و می بینید که چگونه بازار به سرعت مسیر را از روند اصلی برعکس می کند. به عنوان یک معامله گر روز ، آخرین چیزی که شما می خواهید ایجاد موقعیتی است ، فقط برای اینکه بازار علیه شما باشد.

هنگامی که موقعیت علیه شما پیش می رود ، نوسانات موجود در بازار بعد از ساعت اول خشک می شود ، بنابراین شانس بازار دوباره برعکس می شود و در جهت دلخواه شما می رود ، برای هیچکدام باریک نیست.

در طی '08 - '09 من به طور جدی در حال تجارت بازار طلا بودم. برخی از موارد مورد علاقه من Royal Gold (RGLD) و Barrick Gold (ABX) بودند. مانند ساعت کار ، من فقط موقعیتی را می گیرم که کل بازار طلا را در ساعت 10 صبح تغییر دهم. من به یاد دارم که 3 تا 4 هفته با بازار طلا مبارزه کردم ، جایی که من قبل از ساعت 10 صبح موقعیتی را ایجاد می کردم و سپس تمام یا اکثریت دستاوردهای خود را در تجارت پس می دادم.

این ناامید کننده ترین تجربه بود ، زیرا در دوره '08 - '09 ، بازار طلا بسیار بی ثبات بود زیرا بازارهای سهام به دلیل بحران وام مسکن مورد هجوم قرار می گرفتند.

من به پایان رسیدم که روی سایر بخش ها تمرکز کردم زیرا بازار طلا مرا به بیرون از جنگل می برد. آیا با یک بخش خاص چالش های تجاری مشابهی را تجربه کرده اید؟

شماره 4 - بدون شکل گیری معاملاتی روشن

من برخی از خالص های نمودار نیستم که با یک اتصال ضخیم از سازندها در حال اجرا است. با این حال ، من باید ایده ای درباره مبارزه بین گاوها و خرس ها داشته باشم. به عنوان مثال ، من می خواهم ببینم که آیا سهام اوج های بالاتری و پایین تر دارد یا خیر.

می توان استدلال کرد که اگر به بازه های زمانی کوتاه تر (یعنی نمودارهای 1 دقیقه یا تیک) نگاه کنید ، می توانید در نیم ساعت اول الگوهای پیدا کنید. در حالی که این درست است ، من در صورت وجود انبوهی از شرکت کنندگان در بازار ، اعتبار بیشتری به سازندها می دهم. برای من ، نمودارهای تیک و نمودارهای 1 دقیقه ای پانچ به اندازه کافی برای تصمیم گیری در مورد تجارت در نظر نمی گیرند.

بیایید نگاهی به چند سهام در یک نمودار 5 دقیقه ای بیندازیم و سعی کنیم حرکت بعدی سهام را حدس بزنیم.

No Formation 1

No Formation 2

بر خلاف بخش قبلی که در آن شکاف های خشونت آمیز را پوشانده ایم ، نمی خواهم به شما نشان دهم که چگونه این سهام در روز به پایان رسید. از نظر بصری می بینید که در یک نمودار 5 دقیقه ای ، هیچ راهی برای دانستن اینکه کدام یک از سهام با هر درجه یقین بر اساس یک یا دو میله شکسته می شود ، ندارید.

به این روش فکر کنید ، شما باید فقط داده های کافی برای تصمیم گیری داشته باشید ، اما داده های زیادی نیست که تجارت را از دست ندهید.

برای مقابله با نیاز به پرش در مقابل تجارت ، من شروع به ایجاد قوانین کردم ، که قبل از ورود به تجارت ، به یک سهام نیاز داشت تا یک بالا یا پایین جدید ایجاد کند. این به طور طبیعی منجر به الگویی شد که من می توانم در مقابل تجارت اولین یا دو شمعدان تجارت کنم.

شماره 5 - تجربه کافی نیست

قبل از اینکه بتوانم طی 30 دقیقه اول تجارت کنم ، سالها تجارت روزمره را به من رسید.

فقط برای روشن بودن ، من هنوز موقعیت جدیدی را تا ساعت 9:50 صبح باز نمی کنم.

هر وقت من در اوایل صبح معاملات را قرار می دادم ، بیایید بگوییم 9:35 یا 9:40 ، به دلایلی که در این مقاله گفته شد ، همه چیز علیه من پیش خواهد رفت.

اگر معامله گر هستید ، شانس دارید که بلیط خود را بنویسید و من آن طرز فکر را کاملاً درک می کنم. شما همچنین از نظر احتمالات فکر می کنید ، زیرا ما زندگی خود را بر اساس کنترل خطر و پاداش خود در هر تجارت انجام می دهیم.

اگر 90 ٪ از معامله گران در معاملات روزانه در سال اول شکست بخورند ، فکر می کنم می توانیم در مورد معاملات روز توافق کنند دشوار است. اکنون این تعداد را با این واقعیت که در طی بی ثبات ترین زمان روز تجارت می کنید ، ترکیب کنید و شانس موفقیت حتی ضعیف تر می شود.

مانند هر چیز دیگری در زندگی ، ابتدا باید یاد بگیرید که قبل از راه رفتن خزنده کنید.

شماره 6 - گزارش اقتصادی

Economic Reports

دلیل دیگر برای جلوگیری از تجارت قبل از ساعت 10 صبح ، گزارش داده های کلیدی اقتصادی است. نمونه هایی از داده های کلیدی اقتصادی منتشر شده در ساعت 10 صبح شامل گزارش احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان ، در انتظار فروش خانه ، اعتماد به نفس مصرف کننده و ISM برای نامگذاری چند مورد است.

از آنجا که این گزارش ها از ساعت 10 صبح منتشر می شود ، هرکدام توانایی جابجایی بازار را دارند. برای نشان دادن نمونه ای از این ، در ژوئن 2013 ، گزارش ISM (موسسه مدیریت تأمین) دو بار در یک بازه زمانی 3 ساعته منتشر شد ، که منجر به یک روز بی ثبات در بورس سهام شد زیرا معامله گران به تعداد مختلفی که از سلامت واکنش نشان می دادند ، واکنش نشان دادنداز بخش تولید آمریکا.

به عنوان یک معامله گر جدید ، شما می خواهید در دامنه های بزرگ بازار مربوط به رویدادهای خبری جهانی یا ملی که می تواند بر تجارت شما تأثیر بگذارد ، در دامهای بزرگ بازار خودداری کنید. این به اندازه کافی سخت است که فقط سعی در ارزیابی تنظیمات داشته باشید ، چه رسد به درک عوامل خارجی خارج از کنترل شما.

خلاصه

اگر از نظر دشواری شروع به فکر کردن در مورد بازار کنید ، 30 دقیقه اول الماس سیاه اسکی است. اگر بازی نهایی برای شما سود است ، پس چرا سخت ترین مسیر را برای رسیدن به پایین شیب طی می کنید؟تمام آنچه مهم است این است که شما بدون اینکه به یک درخت بروید به آنجا می روید.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 37 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 1:04