جلسات ناتو ، سهام دفاعی ، بازار UP ، فدرال پاول صحبت می کند ، S& P در ماه دسامبر

ساخت وبلاگ

تقریباً در زیر رادار ، حداقل تا آنجا که به رسانه های مالی مربوط می شود ، ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) یک اجلاس دو روزه برگزار کرد که امروز در بخارست ، رومانی به اوج خود رسید. تمرکز آشکار این جلسه حمله روسیه به اوکراین و عضویت نهایی اوکراین در اتحاد بود.

دبیرکل ناتو ، جنس استولتنبرگ اظهار داشت: "درب ناتو باز است. رئیس جمهور پوتین نمی تواند ملل حاکم را برای تصمیم گیری های حاکمیت خود که تهدیدی برای روسیه نیست ، انکار کند. به او."

به طور جداگانه ، اما تقریباً همزمان ، فایننشال تایمز گزارش می دهد که اعضای ناتو در واقع اولین بحث خود را که به امنیت تایوانی اختصاص داده شده بود ، در ماه سپتامبر برگزار کردند. این بحث توسط شورای آتلانتیک شمالی برگزار شد که این تصمیم سیاسی اتحاد است.

منابع ناشناس گفته اند که با این بحث آشنا هستند ، گفتند که سفیران ناتو اطلاعات مربوط به تهدید جزیره مستقل حاکم تایوان را به اشتراک می گذارند ، و هرگونه تأثیری که یک اقدام نظامی یا محاصره نیروی دریایی این جزیره بر اعضای ناتو خواهد گذاشت.

مکان مهم تایوان در ساخت جهانی و عرضه تراشه های رایانه ای موضوعی آشکار بود. به نقل از یک "مقام غربی" در قطعه FT ، "مردم در این مورد در حال حرکت هستند ، ناگزیر در اتحاد 30 ، (اما) ما پیشرفت های زیادی را در چین انجام داده ایم. مشکلات برای پرداختن به آنها. "

معامله این است. تمام 30 عضو فعلی ناتو موافقت کرده اند که تا سال 2025 حداقل 2 ٪ از تولید ناخالص داخلی مربوطه خود را برای امنیت ملی خرج کنند. یک سوم از این اتحاد قبلاً آستانه را برآورده کرده است که فقط از سه عضو کوتاه سال پیش است. تهدیدهای خارجی این نوع تأثیر را دارد. فنلاند و سوئد هر دو قرار است این اتحاد را به 32 عضو برسانند و هر دو در محله روسیه زندگی می کنند. عضویت در اوکراین ، هرچند بیشتر ، 33 نفر را رقم می زند.

بودجه های مالی با نزدیک شدن سیاره به رکود جهانی در سال 2023 محکم خواهد بود. این گفته است که در این جهان ، دفاع و امنیت احتمالاً اولویت های برجسته ای باقی می مانند زیرا همیشه کشورها (یا سازمان ها) بیش از این که مایل به تلاش برای تحمیل اراده خود باشند ، وجود دارد. در مد بی پروا بر همسایگان که آسیب پذیر تلقی می شدند. جنگ در اوکراین نمونه بارز است. حتی هنگامی که اوکراین از خود به خوبی دفاع کرده است ، این کار از نظر زندگی ، گنج و پارچه جامعه با هزینه زیادی انجام شده است.

به همین دلیل است که من تا آنجا که به پیمانکاران بزرگ دفاعی مربوط می شود ، تقریباً یک پراما بوده ام و بمانم. S& P 500 تا به امروز 17 ٪ کاهش یافته است. من طولانی لاکهید مارتین (LMT) ، Northrop Grumman (NOC) ، General Dynamics (GD) ، CACI Inteational (CACI) و Raytheon Technologies (RTX) هستم. این پنج سهام برای 2022 36 ٪ ، 36 ٪ ، 21 ٪ ، 14 ٪ و 13 ٪ افزایش یافته است.

آنها ستون فقرات اوراق بهادار من بوده اند (من یک سال کامل از CACI دریافت نکردم) ، اشتباهات استتار در جای دیگر و ایجاد یک سال خوب در محیطی که در غیر این صورت مدیریت آن دشوار بود. من در این نام ها سود کسب نکرده ام (خوب ، به جز Northrop (NOC) دو بار و یک بار دینامیک عمومی (GD)) ، و همچنین انتظار ندارم که به جلو بروم. مگر اینکه واقعیت های ژئوپلیتیکی روز به طور قابل توجهی تغییر کند. این تعادل خواهد بود ، برای همه مثبت است.

"روز پایین" که نبود

با توجه به اینکه من در واقع توجه خود را جلب می کنم ، با تصویر کلی روز سه شنبه به عنوان دومین روز متوالی "پایین" برای بازارهای سهام آمریکا تقصیر پیدا کردم. مطمئناً ، کامپوزیت NASDAQ 0. 59 ٪ را تسلیم کرد زیرا S& P 500 تسلیم 0. 16 ٪ شد. مطمئناً ، شاخص نیمه هادی فیلادلفیا از 0. 3 ٪ بسیار عابر پیاده حمایت کرد.

واقعیت این است که Dow Transports ، Russell 2000 ، S& P 400 ، S& P 600 و شاخص بانک KBW همه در سبز بسته شدند. هک ، حمل و نقل و بانک ها هر دو بیش از یک درصد درصد به دست آوردند زیرا خدمات بسته بندی یونایتد (UPS) و FedEx (FDX) افزایش یافتند و عملکرد خزانه داری کلیدی کمی منفی شد.

حقایق بیشتر؟شش مورد از 11 S& P Select SPDR ETFS ETF برای جلسه با هر دو REITS (XLRE) و انرژی (XLE) بیش از 1. 5 ٪ افزایش یافته است. Tech (XLK) در آخر به پایان رسید ، 0. 98 ٪ کاهش یافت. برندگان تقریباً 3 تا 2 را در NYSE و با ویسکر در Nasdaq شکست دادند. پیشروی حجم سهم 71. 1 ٪ از تجارت در لیست کامپوزیت NYSE و 62. 9 ٪ سهم تجارت کامپوزیت NASDAQ را در اختیار داشت. هنوز برای شما یک روز پایین به نظر می رسد؟

رسانه هایی وجود دارند که دوشنبه و سه شنبه به عنوان روزهای متوالی توزیع حرفه ای شناخته شده اند. حقایق "من" این است که حجم معاملات بالاتر روز دوشنبه به واسطه جلسه نیم روزه روز جمعه ، واجد شرایط نیست با توجه به اینکه حجم معاملات روز دوشنبه از چهارشنبه گذشته کاهش یافته است و سه شنبه در واقع یک روز "بالا" در مبدل است. من هنوز توزیع حرفه ای را که دیگران در حال فکر کردن هستند نمی بینم.

روز ، ماه ، سال در دست

صندلی فدرال جروم پاول در ساعت 13:30 ساعت بعد از ظهر (چهارشنبه) بعد از ظهر صحبت می کند. او سعی کرده است تقریباً هر بار که در نیمه سال گذشته به صفحه منتقل شده است ، بازارها را ترک کند. او ممکن است امروز سعی کند دوباره بازارها را دفن کند. اگر او این کار را انجام دهد ، من جرات می گویم ، این می تواند فرصت را به همراه آورد. فرصت خطرناک ، اما با این وجود فرصت.

از نظر کلان ، همانطور که پاول صحبت می کند ، فدرال رزرو نیز آخرین کتاب بژ خود را از حکایات و مشاهده اقتصادی فعلی در هر 12 ولسوالی منتشر خواهد کرد. پنجشنبه تورم PCE اکتبر را به همراه می آورد. جمعه داده هایی را در مورد اشتغال و رشد دستمزد نوامبر به ارمغان می آورد. یکشنبه اوپک را به ارمغان می آورد. 13 دسامبر CPI نوامبر را به ارمغان می آورد. 14 دسامبر افزایش نرخ را به همراه دارد.

آنچه فکر می کنیم می دانیم این است که اقتصاد ایالات متحده در اواخر Q1 2023 یا اوایل Q2 2023 به رکود اقتصادی (یا حداقل غرفه ها) می رود. ضد انعطاف پذیری ، که از قبل شروع می شود ، تا آن زمان به یک واقعیت آشکار تبدیل می شود. حساسیت به تغذیه برای آهسته و بدون رشد اقتصادی زیرا سرعت در یک محیط ضد انعطاف پذیری کند می شود ، مهم است که اقتصاد ایالات متحده در 12 ماه آینده چگونه می گذرد.

من گمان می کنم که این FOMC ممکن است کند باشد تا تشخیص دهد که یک محوری ، نه مکث ، در مدت شش ماه مورد نیاز خواهد بود تا به بهترین وجهی از اقتصادی که در آن نقطه در وضعیت آشکار پوسیدگی قرار خواهد گرفت ، حفظ شود.

با این حال.

هیچ چیز ، برای بازارها ، هنوز شکسته نشده است. معکوس در 13 اکتبر هنوز هم کاملاً دست نخورده است. این تغییر روند تأیید و تأیید شده است.

S& P 500 بالاتر از EMA 21 روزه خود و SMA 50 روزه باقی مانده است ، اگرچه MACD روزانه در آستان یک متقاطع بالقوه نزولی ایستاده است.

کامپوزیت NASDAQ در روز سه شنبه EMA 21 روزه خود را رها کرد ، اما تاکنون موفق به نگه داشتن SMA 50 روزه خود شده است. در اینجا ، MACD روزانه تهدید می کند که نزولی می رود.

با توجه به جایی که کامپوزیت NASDAQ است ، شاخص نیمه هادی فیلادلفیا ، با وجود پیش بینی های انقباض در تقاضا برای فضا تا سال 2023 ، در موقعیت فنی بهتری نسبت به خویشاوندان بزرگتر خود قرار دارد. Sox به 21 روز EMA نزدیک می شود ، همچنین با MACD روزانه در مکانی آسیب پذیر.

همانطور که گفته شد ، پاول ممکن است امروز بعداً سعی کند بازارها را به هم بزند ، اما چوب زیادی برای برش وجود دارد و کلمات به تنهایی نمی توانند این کار را انجام دهند. در حالی که من دریاهای خشن را برای اقتصاد چهار یا پنج ماه در جاده می بینم ، این دریاها چقدر خشن هستند و بازارهای مالی در آن زمان چگونه انجام می دهند ، به این مرد و خدمه وی نیز بستگی دارد.

به یاد داشته باشید ، امسال امسال است و سال آینده بعدی است. سرمایه گذاران باید سعی کنند چابک باشند. در طی 50 دسامبر گذشته ، S& P 500 به طور متوسط 1. 59 ٪ به دست آورده است. افزایش متوسط برای ماه دسامبر در این زمان 2. 24 ٪ است.< Pan> با توجه به اینکه کامپوزیت NASDAQ در آن قرار دارد ، شاخص نیمه هادی فیلادلفیا ، علی رغم پیش بینی های انقباض در تقاضا برای فضا تا سال 2023 ، در موقعیت فنی بهتری نسبت به خویشاوندان بزرگتر خود قرار دارد. Sox به 21 روز EMA نزدیک می شود ، همچنین با MACD روزانه در مکانی آسیب پذیر.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 38 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 1:08