نکات مربوط به بازار برای مبتدیان - قوانین طلایی بازار سهام

ساخت وبلاگ

همه ما می خواهیم از طریق بازار سهم درآمد کسب کنیم اما 99 ٪ افراد در این بازار سهم شکست می خورند. شکست به این معنی است که آنها قادر به کسب پول نیستند و همچنین پول خود را از دست می دهند. این طور نیست که شما تنها کسی باشید که در بازار سهم اشتباه می کنید. بیشتر سرمایه گذاران خرده فروشی به دلیل اشتباهات خودشان پول خود را در بازار سهم از دست می دهند.

Share Market Tips for Beginners - Golden Rules of Stock Market credityatra

ما معمولاً 12 سال اول را در مدرسه و سپس 5-6 سال در کالج می گذرانیم تا شغل خود را بدست آوریم. اما در بازار سهم ما مستقیماً بدون هیچ آماده سازی به دست می آییم و می خواهیم با کسب پول زیادی ثروتمند شویم.

امروز ما چنین نکات مربوط به بازار را به شما خواهیم گفت که نه تنها شما را از ضرر و زیان صرفه جویی می کند بلکه با دنبال کردن آنها نیز می توانید از بازار سهم درآمد کسب کنید.

اگر شما یک سرمایه گذار جدید هستید و به فکر سرمایه گذاری در بازار سهم هستید ، این نکات مربوط به بازار سهم برای مبتدیان برای شما بسیار مفید خواهد بود ، حتی اگر یک سرمایه گذار قدیمی باشید ، شما را از انجام اشتباهات بیشتر در سهم نجات می دهد. بازار.

فهرست مطالب

قوانین طلایی بازار را به اشتراک بگذارید

Share Market Tips for Beginners - Golden Rules of Stock Market credityatra 1

1. از Intraday ، تجارت کوتاه مدت و تجارت در F& O خودداری کنید

بسیاری از افراد سخنان من را هضم نمی کنند. زیرا آنها فکر می کنند که تجارت در زمان کمتری پول فوق العاده ای کسب می کند. اما درست است که تجارت داخل کشور و تجارت کوتاه مدت کمتر از هر قمار برای یک سرمایه گذار خرده فروشی نیست.

سرمایه گذاران جدید تجارت کوتاه مدت را بدون هیچ گونه تردید شروع می کنند و پول خود را از دست می دهند.

تخمین قیمت کوتاه مدت هر سهم خوب یا بد در بازار سهم کار بسیار دشواری است. آیا از کسی شنیده اید که او از تجارت ثروتمند شده است؟

معاملات کوتاه مدت عمدتاً برای محافظت و سرمایه گذاران نهادی انجام می شود. برای یک سرمایه گذار خرده فروشی ، درآمدزایی مداوم از تجارت کوتاه مدت و معاملات داخل کشور کار بسیار دشواری است.

با تجارت کوتاه مدت فقط کارگزار ، دولت و مبادله سهام می توانند ثروتمند شوند و نه یک سرمایه گذار خرده فروشی.

به همین دلیل اولین قاعده نکات مربوط به بازار سهم می گوید: "ایمن نگه داشتن پول شما مهمتر از درآمدزایی است".

2. همیشه برای بلند مدت سرمایه گذاری کنید

من قبلاً در اولین نکته بازار سهم به شما گفته ام که سرمایه گذاران خرده فروشی نباید تجارت داخلی یا کوتاه مدت را انجام دهند. این بدان معنی است که شما همیشه باید برای طولانی مدت سرمایه گذاری کنید.

حال این سؤال پیش می آید که برای چه مدت سرمایه گذاری بلند مدت باید انجام شود. بزرگترین سرمایه گذار جهان ، وارن بافت ، گفت: "دوره برگزاری مورد علاقه من برای همیشه است."

این بدان معنی است که وارن بافت می خواهد خوب بخرد و آن را برای همیشه نگه دارد. وارن بافت در 50 سال با بازگشت CAGR 22 ٪ چنین ثروت بزرگی را به دست آورده است. امروز او یکی از ثروتمندترین مردم جهان است.

اگر در سال 2000 یک لخ در MRF سرمایه گذاری کرده اید ، امروز ارزش آنها بیش از 31 لخ خواهد بود.

در دراز مدت ، سهام خوب باعث بازده بسیار خوبی می شود. بنابراین ، برای کسب درآمد ، سرمایه گذار شوید ، نه یک معامله گر.

3. از نکات رایگان و نکات پرداخت شده خودداری کنید

نکات رایگان- نکات رایگان را می توان توسط هرکسی مانند دوست شما ، هر یک از اقوام شما به شما ارائه داد. ما بسیاری از این سرمایه گذاران را دیده ایم که سهام را در بازار سهم به سادگی به طور ساده خریداری می کنند.

نکات می تواند برای پول شما بسیار خطرناک باشد. این نکات برای از بین بردن تمام پول شما کافی است. شما بدون دانستن در مورد هر شرکتی مانند چه شغلی که انجام می دهند ، چقدر بدهی دارند ، سود آنها چقدر است ، چگونه آنها پول شما را رشد می دهند.

نکات پرداخت شده- بسیاری از سیستم عامل های ارائه دهنده خدمات آنلاین را پیدا خواهید کرد که در صورت اشتراک به شما تماس می گیرند. آنها ادعا می کنند که هر ماه 30 تا 50 ٪ بازده پول سرمایه گذاری شده شما را تولید می کنند.

حال ، یک چیز باید به ذهن هر سرمایه گذار برسد که اگر این مورد باشد ، پس چرا خودش تجارت نمی کند؟آنها برای کسب درآمد با برقراری چنین تماس هایی به چه چیزی نیاز دارند؟در حالی که اگر خودشان تجارت کنند ، سود بیشتری کسب می کنند.

اگر همه چیز بر اساس تماس های خود شروع شود ، همه مردم با عضویت در آنها ، پول زیادی از بازار سهم کسب می کنند. اما در واقعیت این اتفاق نمی افتد.

به سختی هر شخصی که براساس این نکات پول زیادی کسب کرده باشد. این ممکن است در کوتاه مدت برای شما مفید باشد ، اما به تدریج فقط شما را به سمت ضرر سوق می دهد.

4- از توصیه های کارگزار سهام خودداری کنید

کارگزار سهام شما از شما انتظار دارد که به طور مداوم خرید و فروش سهام را ادامه دهید تا کارگزاری وی حداکثر شود.

به همین دلیل است که بورس سهام شما مرتباً تماس های رایگان از طریق تلفن همراه و ایمیل برای شما ارسال می کند. خوشبختانه ، تماس های کارگزاران سهام می توانند برای مدتی برای شما مفید باشند. اما در پایان شما چیزی جز تله نمی گیرید.

در این نوع تماس ها ، شما ممکن است در 7 از 10 تماس به دست بیاورید ، اما در سه تماس باقی مانده از دست خواهید داد بنابراین کل سود شما به ضرر تبدیل می شود.

5. هرگز با پول وام گرفته شده یا بودجه اضطراری تجارت نکنید

بسیاری از سرمایه گذاران وقتی سود کمی در بازار سهم کسب می کنند ، بسیار حریص می شوند. آنها می خواهند با سرمایه گذاری بیشتر سرمایه ، سود خود را به حداکثر برسانند. به همین دلیل آنها با وام گرفتن پول از بانک ، وام گرفتن پول از شخصی با بهره یا برداشت صندوق اضطراری خود ، در بازار سهم پول می گیرند.

اگر قیمت سهام گرفته شده از چنین صندوق هایی به هر دلیلی کاهش یابد ، در این شرایط ما قادر به نگه داشتن سهام خوب نخواهیم بود. زیرا پول سرمایه گذاری شده مال ما نیست. با انجام این کار ، ما می توانیم رنج زیادی داشته باشیم زیرا باید با فروش سهام با قیمت پایین وام را بازپرداخت کنیم.

بنابراین هرگز نباید با پول وام ، با پول اضطراری ، سهام را خریداری کرد. خطر زیادی در این مورد وجود دارد. همیشه فقط پولی را که در آینده نزدیک به آن احتیاج نداریم سرمایه گذاری کنید.

Share Market Tips for Beginners - Golden Rules of Stock Market credityatra 2

6. هرگز این چهار نوع سهام را خریداری نکنید

طبق این قانون نکات مربوط به سرمایه گذاری در بازار سهم ، شما باید از سرمایه گذاری در این چهار نوع سهام خودداری کنید.

(i) شرکت های بدهی بالا

شما نباید در شرکتی که بدهی زیادی دارد سرمایه گذاری کنید. حال چگونه می توان دانست که آیا یک شرکت بدهی زیادی دارد؟

برای این کار باید نسبت بدهی به سهام را ببینید. اگر نسبت بدهی به سهام بیش از یک است ، پس نباید تحقیقات بیشتری در مورد آن شرکت انجام دهید. یک شرکت با بدهی بالا ممکن است در آینده نزدیک با مشکلات زیادی روبرو شود.

(ب) سهام کمرنگ کننده کم

چگونه سرمایه گذاران می توانند به شرکتی که در آن خود مروج اعتماد به نفس ندارند ، اعتماد به نفس داشته باشند. اگر مروج در یک شرکت کم است یا هلدینگ مروج به طور مداوم در حال سقوط است ، باید از سرمایه گذاری در آنها جلوگیری کرد. شما می توانید شرکت هایی را با حداقل نگهدارنده مروج کمتر از 20 ٪ از لیست سرمایه گذاری خود حذف کنید.

(iii) مروج بالا شرکت های تعهد

چنین شرکتی که مروج وی متعهد شده است سهام خود را وام بگیرد و همچنین درصد سهام متعهد به طور مداوم در حال افزایش است ، پس شما نباید در چنین شرکتی سرمایه گذاری کنید.

اگر مروج با تعهد سهام شرکت آخرین شرط خود را انجام داده باشد ، آینده آن تجارت در معرض خطر است. می توانید تمام اطلاعات مربوط به مروج را از وب سایت کنترل پول دریافت کنید.

(IV) 52 شرکت کم

سهام با 52 هفته بالا بهتر است سرمایه گذاری بیش از 52 هفته کم داشته باشد. حتی اگر یک چیز بسیار بد را بسیار ارزان بخرید ، حتی در این صورت فایده ای برای شما نخواهد داشت. به همین دلیل است که باید از سرمایه گذاری در چنین شرکتهایی خودداری کنید.

تصحیح در سهام رایج است ، اما سقوط مداوم سهام یک علامت هشدار دهنده است.

Best Stocks To Buy India For Short Term Like 2-3 Years credityatra 1

7. سعی نکنید بازار را به پایان برسانید

همه سرمایه گذاران ما به فکر زمان بندی بازار هستند. اما مهم نیست که چند سرمایه گذار بزرگ در آنجا وجود داشته باشد ، آنها قطعاً سعی نکرده اند تا بازار سهم را زمان بگذارند.

زمان بندی بازار به معنای پیش بینی های کوتاه مدت در مورد بازار سهم است. اگر برای 100 روپیه سهام گرفتید و آن را برای 120 روپیه فروختید با این انتظار که وقتی 105 روپیه آن را خریداری می کنم ، آن را خریداری می کنم. سپس شما از فایده ای که به دست آورده اید محروم خواهید شد.

8. متنوع سازی نمونه کارها

بسیاری از سرمایه گذاران با متنوع کردن نمونه کارها خود اشتباه بزرگی می کنند. با سرمایه گذاری کل پول شما فقط در 1-2 سهام ، میزان ریسک به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. در چنین شرایطی ، هر زمان که یک سهام سقوط کند ، کل نمونه کارها شما پایین می رود.

بنابراین ، هرگز کل پول خود را در 1-2 سهام سرمایه گذاری نکنید. 5 تا 15 سهام را در نمونه کارها خود نگه دارید که عملکرد آنها به راحتی می توانید ردیابی کنید.

9. قبل از سرمایه گذاری در آموزش مالی سرمایه گذاری کنید

بیشتر سرمایه گذاران سفر سرمایه گذاری خود را بدون هیچ گونه آماده سازی آغاز می کنند. لازم است قبل از شروع سرمایه گذاری دانش خوبی داشته باشید. به همین دلیل باید قبل از خرید سهام ، ایده خوبی داشته باشید.

به این ترتیب ، اگر با دانش خوب وارد بازار سهم شوید ، بعداً مشکلی نخواهید داشت و شانس سود شما به طور مداوم افزایش می یابد.

برای به دست آوردن آموزش مالی ، می توانید کتاب های بازار ، مجلات ، روزنامه ها و غیره را بخوانید.

نتیجه

اگر قبل از شروع سرمایه گذاری ، قوانین طلایی فوق الذکر بازار سهام را به خود یادآوری کنید ، تجربه سرمایه گذاری شما در سطح بعدی خواهد بود.

بسیاری از افراد به دلیل این اشتباهات رایج ، پول سخت خود را در بازار سهم از دست می دهند و بازار سهم را برای همیشه ترک می کنند. در عین حال ، آنها همچنین فرصت کسب پول خوب را از دست می دهند.

اگر این نکات بازار سهم را به طور جدی دنبال کنید ، مطمئناً هیچ کس نمی تواند شما را از موفقیت در بازار سهم باز دارد.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 37 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 1:11