راهنمای 7 مرحله ای برای مبتدیان در سرمایه گذاری در بورس

ساخت وبلاگ

من سرمایه گذاری خود را دو برابر کردم. خوشحالم که می گویم من توانستم 10K خود را به 100k برسانم که اکنون در راه رسیدن به هدف بالاتر بعدی طبق نقشه راه سانکار به ما رسیده است.

من در یک سمینار رایگان قرار داشتم که سانکار در حال انجام آن بود و من آنچه را که او در طول این رویداد تدریس می کرد ، آزمایش کردم. این مانند جادو کار کرد و بلافاصله برای برنامه خود ثبت نام کرد. من بسیار خوشحالم که من در راه رسیدن به قوام هستم.

** PS: همه توصیفات ناخواسته و توسط دانشجویان به خودشان داده می شدند.

6 اشتباه خرید سهام باید از آن جلوگیری کنید

راهنمای 7 مرحله ای برای مبتدیان در سرمایه گذاری در بورس

آیا شما در مورد سرمایه گذار بازار سهام در حصار هستید؟شما در مورد سرمایه گذاری وزوز زیادی شنیده اید ، اما چگونه می توان مطمئن بود که این نوع طرح پول سازی معقول و سودمند است؟به عنوان یک مبتدی در تجارت ، برای خرید اولین سهام خود باید اقدامات لازم را انجام داد؟گذشته از سهام ، آیا انواع دیگری از سرمایه گذاری ها وجود دارد که معامله گران جوان نیز می توانند به آن توجه کنند؟آیا راهی برای محافظت از خود در برابر شکست های احتمالی وجود دارد؟سرمایه گذاران تازه کار چیزهای زیادی برای پرسیدن دارند ، اما با خوشحالی ، ما کارشناسان سرمایه گذاری سهام داریم تا همه آنها را روشن کنند. ما پاسخ این سؤالات و مراحل مربوطه را برای خرید سهام برای اولین بار ذکر کرده ایم. آماده شوید تا تمام این اطلاعات را مهار کرده و آن را در خرید آینده خود اعمال کنید.

راهنمای 7 مرحله ای برای مبتدیان در سرمایه گذاری در بورس

مرحله 1 - اهداف معاملاتی را تعیین کنید

اول و مهمتر از همه ، یک معامله گر باید بداند که آیا او قادر به سرمایه گذاری در حال حاضر است. ممکن است یک شخص قصد جدی برای شیرجه رفتن به بازار سهام داشته باشد ، اما اگر او پولی برای تحقق آن نداشته باشد ، هیچ چیز واقعاً تحقق نمی یابد.

سوالات زیر را از خود بپرسید:

 • آیا من از هر نوع وام بدهی یا تعادل قابل توجهی دارم؟
 • آیا من پس انداز کافی برای پرداخت هزینه نگهداری خود به مدت سه ماه دارم؟
 • آیا درآمد ماهانه فعلی شما بیشتر از چیزی است که در واقع در یک ماه خرج می کنید؟

اگر به "نه" پاسخ دادید که حداقل یکی از آنها را داشته باشید ، پس باید روی آن کار کنید تا تمام پاسخ های خود را "بله" انجام دهید. بهترین زمان برای سرمایه گذاری زمانی است که شما در کل آزادی و امنیت مالی دارید. پس از دستیابی به وضعیت مالی بهینه خود ، لحظه ای مناسب برای روشن شدن در اهداف تجاری خود به وجود می آید.

سوالات زیر را از خود بپرسید:

 • آیا می خواهید سهام را به عنوان ابزاری برای به دست آوردن جریان نقدی اضافی تجارت کنید یا می خواهید یک صندوق در حال رشد برای آینده راه اندازی کنید؟
 • برنامه های شما برای پولی که در سهام معاملات کسب خواهید کرد چیست؟
 • چقدر انتظار دارید درآمد کسب کنید؟
 • آیا به بازده فوری احتیاج دارید یا می خواهید وسیله ای آهسته و پایدار برای رشد پس انداز خود باشد؟

شما می توانید لیستی از همه مواردی را که نیاز دارید یا می خواهید اکنون یا در آینده داشته باشید تهیه کنید. پس از جمع آوری این اطلاعات ، آنها را با توجه به اهمیت یا فوریت مرتب کنید. بعد از تعیین اهداف خود ، اکنون ایده بهتری از درآمد مورد انتظار خود خواهید داشت.

مرحله 2 - بازار سهام را مطالعه کنید

بعد از تعیین اهداف معاملاتی خود ، به سمت آشنایی با مکانیک بازار سهام حرکت می کنید. اصول و مؤلفه های اساسی را که تجارت سهام را هدایت می کند ، بیاموزید.

نشانگرهای مطالعه:

 • در مورد بازارهای بازار معروف به بورس اوراق بهادار بیاموزید (با تعریف شرایطی مانند قیمت درخواست ، قیمت پیشنهاد ، سفارش بازار ، سفارش محدود ، توقف ، سفارش ، بازار خرس ، بازار گاو نر و غیره آشنا شوید)
 • ارزش گذاری سهام (تلاش برای تسلط بر تجزیه و تحلیل اساسی. این شاید مهمترین بخش یادگیری بازار سهام باشد)
 • انواع اوراق بهادار برای سرمایه گذاری (از جمله جوانب مثبت و منفی هر یک): سهام ، صندوق های متقابل ، اوراق قرضه ، ETF ، گزینه ها و غیره.

قبل از اینکه بتوانید به مرحله بعدی بروید ، حتماً مفاهیم درگیر در ارزیابی سهام را درک کنید. این مهارت به عنوان هسته اصلی کار تجاری شما عمل خواهد کرد. هرچه در ارزیابی سرمایه گذاری بهتر باشید ، سبد شما بهتر می شود.

همچنین ممکن است برنامه های مالی خود را دوباره ارزیابی کنید. درک بازار سهام می داند که همیشه خطر وجود خواهد داشت. در نظر بگیرید که چقدر راحت با آن برخورد می کنید. هنگامی که اهداف خود را با توجه به تحمل ریسک خود تنظیم کردید ، اکنون می توانید به مرحله بعدی ادامه دهید.

مرحله 3 - انتخاب سهام

اکنون که با ملزومات معاملات سهام آشنا هستید ، اکنون می توانید سهام خود را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید. انتخاب سهام برای سرمایه گذاری نیز شامل تحقیقات بیشتر خواهد بود. شما ممکن است این خسته کننده را پیدا کنید اما تمام آنچه که آنها مطالعه می کنند ، هنگام مشاهده بازده سرمایه گذاری های خود ، پرداخت می کنند.

هنگامی که معامله گران به یافتن سهام با ارزش توجه می کنند ، پایتخت های خود را به حداکثر می رسانند و به امکانات بیشتری می رسند. حتی اگر شما نباید وقت خود را هدر دهید ، یک سرمایه گذاری ضعیف تحقیق شده که از عجله حل و فصل شده است ، اغلب باعث می شود که بیشتر از آسیب به نمونه کارها باشد. تحقیقات سرمایه گذاری محافظت از معامله گر در برابر خطرات شدید است. مانند گفته های قدیمی ، پیشگیری بهتر از درمان است.

چگونه می توان سهام را تحقیق کرد؟

 • دریابید که کدام بازار سهام خاصی را ارائه می دهد. به نمادهای آنها توجه داشته باشید.
 • یک بخش یا شغلی را انتخاب کنید که با آن آشنا باشید. در صورت انتخاب سرمایه گذاری در شرکت ها و صنایعی که می شناسید ، انتخاب سهام سودآور آسان تر است. بازیکنان کلیدی و شرکتهای پایدار را شناسایی کنید. به احتمال زیاد ، سهام آنها نیز در بورس سهام عملکرد خوبی دارد.
 • سهام مشابه را مقایسه کنید. هنگامی که شما انتخاب کردید که کدام بخش را می خواهید به آن بپردازید ، رقابت آنها را نیز بررسی کنید. یکی را انتخاب کنید که زنده بودن آن سازگار باشد.

تجزیه و تحلیل اساسی را در تعیین ارزش سهام اعمال کنید

برای دانستن اینکه آیا سهام ارزش ارزش فعلی بازار خود را دارد ، شما باید به عمق بروید و عناصر اساسی آن را تجزیه و تحلیل کنید ، به عنوان ارزش ذاتی و موقعیت اقتصادی آن. صورتهای مالی شرکت می تواند ارقام مفیدی را برای استفاده برای تحقیقات خود به شما ارائه دهد. شما باید بدانید که دارایی های آنها چقدر ارزش دارد ، چقدر شرکت درآمد داشته است ، چقدر هزینه می کند ، چقدر به سهامداران خود در سود سهام پرداخت می کنند و چقدر از دیگران مدیون هستند.

ارزیابی سهام از معیارهای زیر برای تجزیه و تحلیل اساسی استفاده می کند. بیشتر اوقات ، ترکیبی از این اندازه گیری ها برای به دست آوردن تصویر واضح تر از مقدار واقعی یک سهام استفاده می شود.

 • درآمد برای هر سهم (EPS)
 • نسبت قیمت درآمد (P/E)
 • عملکرد سود
 • نسبت قیمت کتاب (P/B) ، و غیره

مرحله 4-تنظیم یک حساب کارگزاری

7-Step Guide for Beginners in Stock Market Investing

برخی از انواع سرمایه گذاری های بدون کمیسیون وجود دارد که می تواند مستقیماً به فروشنده معامله شود. اگر تصمیم دارید اوراق بهادار خریداری کنید که نیازی به کارگزار مانند ETF های مشترک و صندوق های فهرست ندارند ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک حساب آنلاین برای مدیریت و تأمین اعتبار سرمایه گذاری خود تنظیم کنید. از طریق وب سایت آنها ثبت نام کرده و صندوق های سپرده گذاری کنید تا حساب شما بتواند به صورت زنده انجام شود.

اما اگر می خواهید سهام خریداری کنید که به یک کارگزار نیاز داشته باشد ، مانند سهام فردی یا صندوق های متقابل ، از خدمات کارگزاری که با ظرفیت مالی خاص شما هماهنگ است ، استفاده کنید. کارگزاران خدمات مختلفی ارائه می دهند و در محدوده قیمت متنوعی قرار می گیرند. به اجزاء بسته بندی آنها ، نرخ کمیسیون و سایر هزینه های نگهداری توجه داشته باشید. شما می توانید بین کارگزاران کامل و کارگزاران تخفیف انتخاب کنید.

گذشته از انجام معاملات خود ، کارگزاران نیز ممکن است مشاوره سرمایه گذاری به شما ارائه دهند. بررسی ها را بخوانید تا بدانید کدام شرکت کارگزاری توسط معامله گران دیگر شما توصیه می شود.

مرحله 5 - حساب خود را فعال کرده و سفارش دهید

این مرحله مرحله خرید واقعی است. اکنون که یک کارگزار دارید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که حساب سرمایه گذاری خود را تأمین کنید ، پس خوب هستید که بروید.

با استفاده از بستر معاملاتی آنها ، با وارد کردن نام شرکت یا نماد سهام ، سهام را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که سهام بورس اوراق بهادار گفته شده است. آیا آنها در بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) یا در NASDAQ معامله می شوند؟

قیمت سهام را بررسی کنید و سپس تعداد سهام مورد نظر برای خرید را نشان دهید. برخی از افراد در این مرحله با اشتباه کردن قیمت سهام با تعداد سهام ، خطاهای مضر دارند.

پس از نهایی کردن تعداد سهام و بررسی قیمت کل معامله ، به کارگزار خود علامت دهید تا با قرار دادن نوع سفارش مناسب ، معامله را انجام دهد. خود را با استفاده و ترکیب سفارش بازار آشنا کنید ، سفارش را محدود کنید و سفارش را متوقف کنید. بیشتر معلمان سرمایه گذاری سفارشات محدود را پیشنهاد می کنند زیرا این نوع بیشترین محافظت را در معرض خطر قرار می دهد. بعد از تنظیم نوع سفارش ، ارسال کنید. تصمیم خرید شما به طور رسمی اتخاذ شده است.

مرحله 6 - منتظر بمانید تا معامله از بین برود

پس از سفارش خود ، هنگامی که کارگزار شما سهام مورد درخواست خود را پیدا کرد ، معامله شما در نمونه کارها شما منعکس می شود. پس از انجام تجارت ، کارگزار شما سپس به شما کمیسیون و سایر هزینه های قابل اجرا را پرداخت می کند.

بازی انتظار اکنون با انتظار یا تماشای پیشرفت موقعیت سهام خود آغاز می شود. خود را با اخبار اقتصادی و گزارش های تجاری مربوطه به روز کنید تا بتوانید تصمیمات سرمایه گذاری پیگیری خود را تدوین کنید. آیا سهام بیشتری خریداری خواهید کرد یا آنها را به فروش می رساند؟حرکت بعدی شما به آنچه از روند بازار سهام جمع می شوید بستگی دارد.

مرحله 7 - خرید بعدی خود را برنامه ریزی کنید

خرید یک سرمایه گذاری یک شروع است. خرید اوراق بهادار بیشتر و تنوع بخشیدن به نمونه کارها ، هدف یک معامله گر پرکار است. به دنبال فرصت هایی برای سرمایه گذاری در انواع مختلف سرمایه گذاری باشید. با استفاده از این استراتژی ، شما از ضرر کل خود جلوگیری می کنید ، در صورتی که یک بخش یا شرکتی که صاحب سینک های خود هستید یا در بازار سهام ضعیف عمل می کنید.

راهنمای مبتدی برای سرمایه گذاری در بازار سهام مؤثر

آیا نمی توانید به اندازه کافی استراتژی های خرید سهام ما را بدست آورید؟کتاب ما را در سرمایه گذاری در سهام خریداری کنید تا به شما در تبدیل شدن به یک معامله گر باهوش تر کمک کند. این کتاب مملو از استراتژی های سرمایه گذاری آزمایش شده و آزمایش شده از مشاوران و بازرگانان مستقر است. گذشته از نکات خرید ، ما همچنین دستورالعمل ها و تاکتیک های فروش را داریم تا از معاملات آینده شما بیشترین بهره را ببریم.

ما یک کتاب الکترونیکی رایگان ایجاد کرده ایم که به شما در شروع بازی کمک می کند. علاوه بر این ، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد صنعت ، پست های وبلاگ قبلی ما را بررسی کنید. آیا نکاتی برای به اشتراک گذاشتن با ما دارید؟ما دوست داریم افکار شما را در مورد بخش نظرات بشنویم. به ما اطلاع دهید که شما می خواهیم در پست های وبلاگ آینده ما چه موضوعات سرمایه گذاری را نیز پوشش دهیم.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 32 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 1:35