مزایای Solana: چرا Solana blockchain برای تماشای در سال 2022 است

ساخت وبلاگ

از زمان راه اندازی بیت کوین در سال 2009 ، نوآوری فناوری های blockchain با سرعت فوق العاده سریع و بدون هیچ نشانه ای از کند شدن ، همچنان پیشرفت می کند. در حالی که بیت کوین پایه و اساس بلوک های نوظهور را برای شکوفایی قرار داده است ، اکوسیستم blockchain از گذشته رقابتی تر است.

از اتریوم ، به بهمن و جریان ، مسابقه تبدیل شدن به "نام خانوادگی" در حال گرم شدن است. بویژه Blockchain Solana در حال پیشرفت های گسترده ای در تبدیل شدن به یکی از بهترین blockchain های جهان است.

در این مقاله ، مزایای بسیاری از Solana را یاد می گیرید و چرا این یکی از مهمترین blockchains برای توجه به آن است. این که آیا شما یک سرمایه گذار یا توسعه دهنده هستید ، یا کارآفرین Web3 ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Solana بخوانید.

Solana (Sol) چیست؟

Solana یک پلت فرم blockchain و راه اندازی رمزنگاری است که برنامه های رمزنگاری را برای برنامه های غیر متمرکز و بازار ایجاد و توسعه می دهد. با وجود نسبتاً جدید ، این یکی از سریعترین بلوک های در حال رشد است. Solana (Solana Labs) در سال 2017 تأسیس شد و از سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا مستقر است. سولانا توسط آناتولی یاکوونکو تأسیس شد ، هنگامی که یاکوونکو یک تصویر سفید را منتشر کرد که اثبات تاریخ (POH) را توصیف می کند ، تکنیکی برای حفظ زمان بین رایانه هایی که به یکدیگر اعتماد ندارند. بنیاد Solana همچنین برای کمک به پیشرفت بیشتر اکوسیستم Solana به عنوان یک کل ایجاد شده است.

توسعه دهندگان قادر به استفاده از قراردادهای هوشمند در اکوسیستم Solana هستند تا طیف گسترده ای از برنامه های مفید را ایجاد کنند که دارای مالی غیر متمرکز و cryptocurrency هستند. Solana هم یک blockchain و هم یک نشانه است. Sol Token توسط شبکه برای پرداخت هزینه معاملات استفاده می شود.

بر خلاف برخی دیگر از blockchains که به طور گسترده استفاده می شود ، Solana از مدل اثبات سهام (POS) بر خلاف اثبات کار استفاده می کند (POW.)

مهمترین فواید سولانا

با توسعه blockchains جدید ، سرعت ، امنیت و دوستی توسعه دهنده در ذهن خود باقی مانده است. در اینجا برخی از بزرگترین مزایای Solana آورده شده است.

1. سرعت معامله بسیار سریع است

Solana یکی از سریعترین blockchain های موجود در امروز است. سرعت معاملات سریع یکی از دلایلی بود که Parcl Protcol برای ساخت بر روی سولانا انتخاب کرد. هرچه بیشتر افراد در مقیاس استفاده از blockchains را شروع می کنند ، برای blockchains بسیار مهم است که بتوانند سریعاً معاملات را پردازش کنند.

تراکنش‌های «گیر» یا معلق که تأیید آن‌ها چند دقیقه یا حتی ساعت‌ها طول می‌کشد، تجربه کاربری عالی را فراهم نمی‌کند. تا زمان نگارش این مقاله، سولانا 4000 تراکنش در ثانیه (TPS) را پردازش می کند. TPS از نظر تئوری می تواند در آینده بسیار بالاتر باشد.

2. هزینه گاز پایین

برخی بر این باورند که برای تبدیل شدن فناوری‌های بلاک چین به «جریان اصلی»، هزینه‌های مرتبط با استفاده از آن‌ها باید ارزان‌تر از امروز باشد. سولانا موقعیت خوبی برای آن وضعیت آینده دارد.

امروزه، یک تراکنش سولانا اغلب کسری از یک پنی هزینه دارد، که نشانه ای عالی برای توسعه دهندگانی است که برنامه هایی را ایجاد می کنند که به تراکنش های ارزان نسبت به سایر زنجیره های محبوب نیاز دارند.

3. استعدادسازی باورنکردنی در اکوسیستم سولانا وجود دارد

موفقیت و پذیرش هر بلاک چین خاص تا حد زیادی به جامعه سازندگان و کارآفرینانی بستگی دارد که چشم انداز بلندمدت را خریداری می کنند. سولانا به دلیل استعداد باورنکردنی که در اکوسیستم سولانا در حال ایجاد است، یک بلاک چین برای تماشا است.

از پلتفرم NFT Magic Eden، Cardinal Protocol، Orca، و Brave، هیچ کمبودی در پروژه های شگفت انگیزی که با Solana ساخته شده یا با آن یکپارچه شده اند وجود ندارد.

همانطور که Solana به رشد خود ادامه می دهد، به احتمال زیاد توسعه دهندگان و مشاغل بیشتری وجود خواهند داشت که از پلتفرم و جامعه شگفت انگیز برای ساختن آینده Web3 استفاده می کنند.

4. قابلیت قرارداد هوشمند

یکی از دلایل اصلی که بسیاری از توسعه دهندگان Solana را دوست دارند، ویژگی های منحصر به فرد و نوآورانه قراردادهای هوشمند در این پلتفرم است. از Sealevel تا Tower BFT، سولانا سرعت مهندسی بلاک چین را پیش می برد.

قراردادهای هوشمند در Solana به زبان‌های Rust، C و C++ کدگذاری شده‌اند، زبان‌های برنامه‌نویسی محبوب که این پلتفرم را حتی بیشتر در دسترس قرار می‌دهند.

علاوه بر این، Solana کار بسیار خوبی در ارائه مستندات دقیق برای توسعه دهندگانی که به دنبال شروع هستند انجام می دهد.

جایی که سولانا می تواند به پیشرفت خود ادامه دهد

هیچ بلاک چینی بدون نقص نیست و سولانا نیز از این قاعده مستثنی نیست. با وجود تیم و جامعه باورنکردنی و استعداد در نوآوری، Solana می تواند در ابتدا برای توسعه دهندگان کمی پیچیده باشد.

علاوه بر این، در مقایسه با بلاک‌چین‌های قدیمی‌تر و شناخته‌شده‌تر مانند بیت‌کوین و اتریوم نسبتاً جدید است، به این معنی که آنها هنوز به طور کامل «تست‌شده» نشده‌اند.

علاوه بر این ، سولانا در مواقعی با استفاده از حجم زیاد تلاش کرده است ، بنابراین باید دید که چگونه می تواند "پذیرش جریان اصلی" را اداره کند. طی یک سال گذشته ، نوآوری جامعه Solana به روزرسانی های مختلفی را تولید کرده است که به قطع شدن پرداخته اند و آنها همچنان به رسیدگی به این مسئله می پردازند.

با استفاده از Solana و پروتکل PARCL در معرض املاک و مستغلات قرار بگیرید

خرید Sol فقط شروع است. اگر به دنبال متنوع سازی نمونه کارها سرمایه گذاری خود و قرار گرفتن در معرض قیمت املاک و مستغلات هستید ، می توانید از Solana و USDC برای سرمایه گذاری در انواع شهرها و محله ها با استفاده از برنامه هایی مانند پروتکل PARCL استفاده کنید.

از نیویورک ، گرفته تا ققنوس آریزونا ، پروتکل PARCL باعث می شود که از مزایای املاک و مستغلات بدون حداقل سرمایه گذاری استفاده کنید.

محتوای مشترک و نمودارهای ارسال شده فقط برای اهداف اطلاعاتی و آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد. PARCL ارائه نمی دهد ، و این اطلاعات به عنوان توصیه های مالی یا توصیه های سرمایه گذاری قابل درک یا تفسیر نیست. اطلاعات ارائه شده جایگزینی برای مشاوره از یک متخصص سرمایه گذاری نیست. PARCL مسئولیت هرگونه ضرر مالی یا خسارت را نمی پذیرد. برای اطلاعات بیشتر لطفاً به شرایط استفاده مراجعه کنید.

فارکس کاران ایران...
ما را در سایت فارکس کاران ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ديناروند فهيمه بازدید : 43 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 1:37